Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/03/2010 – Deuchary Hill Canter





  
Pos Name Category Club Time
1 John Kay MV50 Fife AC 01:03:58
2 Craig Love MS Dundee Hawkhill 01:04:49
3 Graham Bee MS Fife AC 01:04:58
4 Marc Cooper MV40 Perth Road Runners 01:05:09
5 Ewan Taylor MS Perth Road Runners 01:05:34
6 Shaun McFarlane MS Ochil Hill Runners 01:05:41
7 Russel Anderson MV50 Moorfoots 01:05:51
8 Gary Fraser MV40 Ochill Hll Runners 01:05:59
9 Des Crowe MV40 Shettleston 01:06:06
10 Stephen Wainright MV40 Unattached 01:06:15
11 Marc Roper MV40 Giffnock North 01:06:32
12 Graeme Campbell MS Inverness Harriers 01:07:07
13 Andy Black MV40 Wharfedale Harriers 01:07:42
14 Neil Muir MV40 Perth Road Runners 01:07:54
15 Peter Mackie MV40 Unattached 01:08:04
16 Alan Murray MV40 Ochill Hll Runners 01:08:33
17 Fiona Maxwell FV40 Shettleston 01:09:27
18 John McEwan MS Ochill Hll Runners 01:09:43
19 Bill Maxwell MV50 Shettleston 01:10:30
20 Jaqui Higginbottom FV40 Carnethy 01:10:50
21 John Malcolm MS Lothian RC 01:13:30
22 Emma O'Shea FS Unattached 01:14:47
23 David Duncan MV50 Ochill Hll Runners 01:14:54
24 Gordon Robinson MV60 Westerlands 01:16:16
25 Alistair J Cumming MS Unattached 01:16:58
26 Colin McIntosh MV50 Anster Haddies 01:17:15
27 John Low MV40 Anster Haddies 01:17:16
28 David Murdoch MS Lomond Hill Runners 01:18:07
29 Derek Thomson MS   01:18:24
30 Megan Macrae FS Highland Hill Runners 01:18:26
31 Peter Hague MV40 Cairngorm Runners 01:18:29
32 Jonathon Weir MS   01:18:30
33 Jim Valentine MV40 Unattached 01:18:59
34 Graeme Nicol MV50 Tayside Orienteers 01:21:12
35 Bill Fisken MV40 Unattached 01:22:26
36 Angus Bowman MV50 Beacon Fell Runners 01:22:42
37 Doreen Campbell FS Inverness Harriers 01:23:12
38 Gordon Morrison MV50 Strathearn Harriers 01:25:24
39 David Stakes MS Bellahouston Road Runners 01:25:57
40 Alison West FV50 Carnegie 01:26:20
41 Lucy Hailey FS Carnethy 01:26:57
42 Charlie Love MV60 Dundee Hawkhill 01:29:30
43 Melanie Nicol FV40 Tayside Orienteers 01:29:58
44 David Bee MV50 Fife AC 01:32:54
45 Jean Bowman FV50 Beacon Fell Runners 01:43:33
46 Robert Thornton MV50 Perth Road Runners 01:44:08
47 Liz Sloan FV40 Unattached 01:59:19
48 Ann Lister FV60 Unattached 01:59:19
49 David Scott     DNF