Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

13/08/2016 – Turner Landscape





  
Pos Name Category Club Time
1 Carl Bell M Keswick AC 1.29:16
2 James Turner M Ambleside AC 1.40:22
3 Ted Ferguson MU23 Borrowdale AC 1.40:23
4 Tom Simpson MU23 Ambleside AC 1.41:01
5 Sam Allin M York Kavesmire Harriers 1.41:14
6 Jon Smith M Calder Valley 1.41:48
7 Quentin Harding MV50 Bowland FR 1.44:32
8 Andrew Stuart M Beeston AC 1.54:53
9 Gary Thorpe MV50 Ambleside AC 1.56:14
10 Mark Wharton M50 Calder Valley FR 1.56:23
11 Mike Burners-Lee MV50 1.57:53
12 Tim Jackson M45 Settle Harriers 2.00:32
13 James Rees M Goyt Valley Striders 2.03:43
14 Giles Hawking MV40 York Knavesmire Harriers 2.04:04
15 Jake Ackroyd M Calder Valley 2.04:07
16 Edmond Jackson MV50 FRA 2.04:31
17 William Rawson MU23 2.04:55
18 Carl Bedson MV45 Glossopdale 2.05:00
19 David Ward MV40 Rossendale 2.05:39
20 Nick Hewitt M60 Bowland FR 2.05:48
21 John Minta MV45 Calder Valley 2.05:48
22 John Fletcher M50 Cumberland FR 2.07:59
23 Toby Sydes M45 Calder Valley 2.08:07
24 Dominic Hoare M40 Bowland Fell Runners 2.08:12
25 Lucas Jones MV40 Goyt Valley Striders 2.08:59
26 Dave Bowen M60 Pennine Fell Runners 2.09:01
27 Tim Brooks M45 Calder Valley FR 2.09:01
28 Stuart Mugridge M45 Bournville Harriers 2.09:36
29 Paul Simpson M50 Kendal AC 2.10:04
30 James Cooke M Calder Valley FR 2.12:07
31 Gavin Gregson M Rossendale 2.12:27
32 Bill Beckett MV50 Chorley A + T 2.12:47
33 Ian Shuttleworth M50 Coniston FR 2.17:04
34 Jim Clapp MV55 Durham FR 2.20:15
35 John Taylor M65 Bowland FR 2.20:46
36 Jim Coldwell MV40 Swaledale 2.22:59
37 Amelia Hunt L Goyt Valley Striders 2.27:31
38 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 2.30:44
39 Jo Taylor W50 Bowland FR 2.34:19
40 Julie Rundall LV40 Goyt Valley Striders 2.35:36
41 Graham Lloyd MV50 Calder Valley 2.35:54
42 Mark Chippendale MV45 Bowland FR 2.36:27
43 Simon Fisher MV40 Coniston 2.37:37
44 David Barnes MV55 Horwich RMI Harriers 2.38:44
45 Charlotte Wetton L Calder Valley 2.40:45
46 Rebecca Oldfield L 2.41:06
47 Richard Tate MV60 Ambleside AC 2.41:06
48 Lindsay Harrod LV45 Helm Hill Runners 2.42:45
49 Mary Jones LV45 Goyt Valley Striders 2.44:52
50 Gordon Fletcher MV65 FRA 2.55:49
51 Tracey Vernon W50 Goyt Valley Striders 2.59:19
52 Tamsin Cooke L Calder Valley FR 3.01:41
53 Christine Bowen W55 Goyt Valley Striders 3.02:13
54 Vincent Holme MV50 3.12:39
55 Sharon Williams LV50 North Leeds FR 3.29:58
56 Michael Cooper M50 Baildon Runners DNF
57 Peter Browning MV55 Clayton-le-Moors DNF
58 Nick Harris M65 Rossendale DNF
59 Bill Allsop M70 Buxton AC DNF
60 Aiden Grant MV40 Goyt Valley Striders DNF
61 Stephen Burt M45 Dark Peak FR DNF