Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

05/08/2016 – Salt Cellar





  
Pos Name Category Club Time
1 Matt Elkington M Dark Peak Fell Runners 00:50:31
2 Stuart Bond M Dark Peak Fell Runners 00:51:56
3 Luke Beresford M Ripley Rc 00:52:53
4 Adam Taylor M Dark Peak Fell Runners 00:53:12
5 Nat Winfield M Pennine Fell Runners 00:54:28
6 Ian Mills M Pennine 00:55:21
7 Jordan Street M Clowne Road Runners 00:55:26
8 Jake Lane M 00:56:18
9 Andrew Davies MV40 Steel City Striders 00:57:08
10 Robert White MV40 Buxton AC 00:57:08
11 Stuart Vas M 00:57:32
12 Nicholas Dennis M Long Eaton Running Club 00:57:45
13 Joseph Wade M Dakar Peak Fell Runners 00:57:54
14 Calum Wadsworth M University Of Sheffield 00:58:07
15 Peter Hague MV40 Dark Peak Fell Runners 00:58:47
16 James Rose M Steel City Striders 00:58:56
17 Ben Jones M Steel City Striders 00:59:25
18 Brendan Moore M Ilkeston 00:59:38
19 Rob Grantham MV40 Pensby 01:00:30
20 Tim Burton MV40 01:00:45
21 Richard Snowden MV40 Totley AC 01:00:48
22 Dean Taylor MV40 Ripley Rc 01:00:55
23 Joe Farnell M Totley AC 01:01:00
24 Joel Siddall M North Derbyshire 01:01:18
25 Dan Cook MV40 Steel City Striders 01:01:27
26 Roy Mallett M 01:02:23
27 Johnny Ridge M Denby Dale Ac 01:02:39
28 Richard Hyde MV50 Erewash Valley Rc 01:02:43
29 Paul Dodd M Barnsley Harriers 01:02:45
30 Simon White M Dark Peak Fell Runners 01:03:00
31 Sam Needam M Steel City Striders 01:03:16
32 Howard DARWIN MV50 Rotherham Harriers 01:03:22
33 Simon Conroy MV40 Dark Peak 01:04:31
34 Mickelson MURRAY M Dark Peak 01:04:45
35 Alex Day M Steel City Striders 01:04:48
36 Paul Stuart MV40 Steel City Striders 01:04:53
37 ANDY BARNETT MV50 Dark Peak Fell Runners 01:05:09
38 Anna Hoogkamer F Dark Peak Fell Runners 01:06:04
39 Andrew Tongue M Chorlton Runners 01:06:09
40 Andrew Reid M Porter Valley 01:06:19
41 Matt Jackson M North Derbyshire 01:06:27
42 Jon Hallam M 01:06:32
43 Ben Stoker M University Of Sheffield Mountaineering 01:06:37
44 Rowland Meylan MV40 01:06:41
45 Steve Larkin MV40 01:06:48
46 Caroline Brock F Steel City Striders 01:06:51
47 David Wass MV40 Worksop Harriers 01:06:57
48 Krishna Mahadevan MV50 Belper Harriers 01:06:59
49 Andy Buck MV50 Steel City Striders 01:07:07
50 Robin Winfield M Na 01:07:10
51 Oliver Cook MV40 Long Eaton Running Club 01:07:20
52 Alex Moore M Sheffield Hallam University 01:07:44
53 Michael Timm MV40 Steel City Striders 01:08:41
54 Mark Jelbert M 01:08:48
55 John Tomlinson MV40 Penistone Footpath Runners AC 01:09:24
56 Daniel Fox M 01:09:30
57 Jon Sanderson MV40 Totley AC 01:09:33
58 John Adair MV60 Holmfirth Harriers 01:09:41
59 Damien Herbert MV40 Steel City Striders 01:09:52
60 Martin Hedge M Sheffield HHH 01:10:05
61 Adrian Tarasiuk M Penistone 01:10:10
62 Dr Mike Lyons MV40 01:10:14
63 Philip Knapton MV40 Sheffield Runnning Club 01:10:31
64 Peter Bailey MV50 Buxton AC 01:10:46
65 Amy Duck F Steel City Striders 01:10:48
66 Mark Halsey MV40 Buxton AC 01:10:50
67 Dean Morris MV50 Handsworth 01:11:02
68 Pat Goodall F60 Totley AC 01:11:14
69 Rodrigo Carvalho M 01:11:41
70 Lisa Lacon F Holmfirth Harriers 01:11:45
71 Andy Virgin MV40 Handsworth Roadhogs 01:12:46
72 Rory Wadsworth M University Of Sheffield 01:12:53
73 Barnaby Crawshaw M Pennine 01:12:53
74 Tony Rhodes M 01:13:11
75 Alex Buchanan M 01:13:18
76 Mark Collier MV40 Na 01:13:31
77 Ian Mason MV50 Kingston Runners 01:14:13
78 Dave Brock MV50 Orion Harriers 01:14:21
79 Ben Nevill M Steel City Striders 01:14:32
80 John Armitage MV40 Steel City Striders 01:14:35
81 Cathy Ayton F Ilkeston 01:14:40
82 John Brennan M Matlock AC 01:14:44
83 Rob Willis MV40 Totley AC 01:15:09
84 Paul Reeve M Steel City Striders 01:15:53
85 Andrew Lewis MV50 Handsworth Wild Hogs 01:16:15
86 Rob Davies MV50 Steel City Striders 01:16:28
87 James Smith M Steel City Striders 01:16:33
88 Gary Williams M 01:16:49
89 Connor Read M University Of Sheffield 01:16:58
90 Mike Annett MV50 01:17:00
91 Michael Richardson MV50 Handsworth Roadhogs 01:17:05
92 Penny Collier F40 Dark Peak 01:17:19
93 Trevor Cleveland MV50 Steel City Striders 01:17:26
94 Robert Scriven MV40 North Derbyshire 01:17:32
95 Sam Dolman M 01:17:45
96 John Levesconte M 01:17:50
97 Fiona Newman F40 Dark Peak Fell Runners 01:17:58
98 Adrian Moss MV50 Steel City Striders 01:18:26
99 Steve Wathall MV50 Retford AC 01:18:28
100 Mark James M Steel City Striders 01:18:34
101 Ian Mellor MV40 01:18:43
102 John Richardson MV50 Handsworth Wild Hogs 01:18:59
103 Kieron Brice M Barnsley Harriers 01:19:03
104 Steve Brandreth MV40 Porter Valley Plodders 01:19:12
105 Benedict Kay MV40 01:19:28
106 Tim Taylor MV40 Totley AC 01:19:53
107 Mel McCart MV50 01:20:16
108 Rachel Fox F Barnsley Harriers 01:20:19
109 Andrea Rodgers F40 Dark Peak Fell Runners 01:20:25
110 Jessica Denman F Ilkeston 01:20:28
111 Dan Hawkins M 01:20:33
112 David Walker MV50 Na 01:20:52
113 Charlotte Spencer F Steel City Striders 01:21:17
114 Victoria Healey F40 Goyt Valley Striders 01:21:23
115 Jade Rogers F University Of Sheffield Athletics Club 01:21:49
116 Helen Young F40 Totley AC 01:22:10
117 Helen Ashfield F 01:22:14
118 Darren Pallett MV40 01:22:17
119 Sarah Roscoe F 01:22:19
120 Helen Turner F Belper Harriers 01:22:23
121 Catherine Mckfelm F40 Seel City Striders 01:23:00
122 Michael Stubbs MV40 01:23:01
123 Robert Elliott M 01:23:06
124 Paul Horsfall MV50 Handsworth Roadhogs 01:23:32
125 David Arundale MV60 Dark Peak 01:23:42
126 Will Meredith MV40 Pennine 01:24:03
127 Beth Moor F University Of Sheffield MC 01:24:20
128 Richard Pegg MV50 Steel City Striders 01:24:22
129 Simon McCormick MV40 01:24:34
130 Jonathan Cundill MV50 01:25:02
131 Mel Lindley F40 01:25:14
132 Trevor Longman MV60 Macclesfield Harriers 01:26:55
133 Colin Arbon MV50 01:27:00
134 CAROLINE WELTON F40 Steel City Striders 01:27:02
135 Jill Davies F50 Steel City Striders 01:27:36
136 Lyndon Stocks MV50 Worksop Harriers 01:27:42
137 Samara Wood F Denby Dale Ac 01:29:25
138 Paul Galloway MV40 01:30:40
139 Barry Needle MV60 Dark Peak Fell Runners 01:31:04
140 Lee Weatherall MV40 Kimberworth 01:31:12
141 Samantha Weatherall F40 Kimberworth Striders 01:31:18
142 Ian Wallis MV50 Long Eaton Running Club 01:31:21
143 Paul Gray MV50 Dark Peak Fell Runners 01:32:44
144 Elizabeth Lakin F Long Eaton Running Club 01:32:50
145 Mark Lay MV40 Long Eaton RC 01:32:50
146 Jane Cockerton F50 Penistone Footpath Runners 01:35:26
147 Andrew Woffindin MV50 Steel City Striders 01:35:51
148 David Haworth MV60 01:37:35
149 Sally Grimwood F Chorlton Runners 01:37:46
150 Steve Dewick MV50 Dark Peak 01:38:19
151 Lindsay Evans F40 Totley AC 01:39:01
152 Diane Clewes F50 Totley AC 01:39:54
153 Clare Eardley F40 Long Eaton Running Club 01:40:11
154 Bob Innes MV60 Penistone Fell Runners 01:40:21
155 Sadly Staveley F50 Worksop Harriers 01:42:24
156 Debbie Mccart F50 01:43:14
157 Shona Smith F Chorlton Runners 01:47:03
158 Rachel Galloway F 01:47:04
159 Liam Moden MV50 Accrington Road Runners 01:47:33
160 Sue Jeff F50 Buxton AC 02:05:54
161 Linda Ross F40 Buxton AC 02:05:57
162 Philip Sellars M Massey Ferguson RC 02:05:59