Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/07/2016 – Widdop - seniors





  
Pos Name Category Club Time
1 Ian Holmes V50 Bingley 00:51:20
2 Sam Watson M Wharfedale 00:51:31
3 Andrew Worster M Todmorden 00:52:44
4 John Whiteside M Trawden 00:53:38
5 Marcus Preedy U23 Rossendale 00:54:56
6 Paul Crabtree V40 Wharfedale 00:55:21
7 Ashley Holt V40 Rossendale 00:55:29
8 Ed Hyland M Stainland Lions 00:55:46
9 Kevin Armstrong M Saltaire Striders 00:57:27
10 Darren Fishwick V40 Chorley 00:57:29
11 Nichola Jackson F Preston Harriers 00:57:48
12 Andy Thorpe V40 Calder Valley 00:58:11
13 Giles Simon M Calder Valley 00:58:48
14 Spencer Riley V40 Wharfedale 00:59:16
15 Stephen Brock V40 Wharfedale 00:59:20
16 Carl Pawson V40 Barlick 00:59:25
17 Ryan Belshaw M Clayton-le-Moors 00:59:47
18 Ian Willis V40 Keighley & Craven 00:59:58
19 Jon Green V40 Preston Harriers 01:00:11
20 Tristan Sheard V40 Calder Valley 01:00:35
21 Andrew Cross M 01:00:43
22 Gayle Sugden FV40 Calder Valley 01:01:26
23 Lee Shimwell M Calder Valley 01:01:33
24 Alan Bodell V50 Royton RR 01:01:57
25 Romans Sustovs M Calder Valley 01:01:59
26 Mark Wharton V50 Calder Valley 01:02:05
27 Fiona Hughes F 01:02:11
28 Darren Graham V40 Todmorden 01:02:14
29 Robert Tyson M Todmorden 01:02:35
30 Jonny Cartwright V40 Stainland Lions 01:02:41
31 Paul Crabtree V40 Keighley & Craven 01:02:55
32 Stephen Booth V50 01:03:00
33 Duncan Cannon M Todmorden 01:03:27
34 Dan Marsden M Calder Valley 01:03:40
35 Jonathan Emberton V50 Calder Valley 01:04:35
36 Mugird Greenfield M 01:05:44
37 Ben Holmes M Todmorden 01:05:49
38 Andrew Lee V40 Rossendale 01:05:54
39 Ben Crowther V40 Todmorden 01:05:55
40 Thomas Andronik M Todmorden 01:05:56
41 Jake Ackroyd M Calder Valley 01:06:07
42 Rebecca Patrick FV40 Todmorden 01:06:10
43 Chris Barnes M Ribble Valley 01:06:13
44 Richard Butterwick V40 Todmorden 01:06:16
45 Andy Quickfall V50 Newburgh 01:06:58
46 Andrew Heys M Blackburn Harriers 01:07:00
47 John Boothman V50 Barlick 01:07:01
48 Nicholas Blunt V40 01:07:05
49 Deborah Gowans FV50 Accrington RR 01:07:11
50 Angela Donlan FV40 Barlick 01:07:15
51 Richard Ingram V40 Calder Valley 01:07:47
52 Andrew Corbishley V60 Rossendale 01:07:57
53 Robert Bumstead V40 Valley Striders 01:08:06
54 Toby Sydes V40 Calder Valley 01:08:45
55 Thomas Root V40 01:08:52
56 Zenon Wisniowski V40 01:08:55
57 John Thompson V40 Newburgh 01:08:57
58 Sarah Nichols F 01:09:02
59 Jackie Scarf FV50 Calder Valley 01:09:39
60 Lisa Parker F Accrington RR 01:10:10
61 Jeffrey Pickup V60 Clayton-le-Moors 01:10:20
62 Dave Collins V60 Todmorden 01:10:31
63 Leon Severn M Stainland Lions 01:11:04
64 Tony Shepherd V50 Wharfedale 01:11:11
65 Eilenn Whittaker V50 Barlick 01:11:14
66 Dick Spendlove V70 Calder Valley 01:11:23
67 Dale Grimshaw M Trawden 01:11:47
68 Molly Heitz FV40 Calder Valley 01:12:23
69 Mark Storey V40 Trawden 01:13:43
70 Clive Greatorex V50 Todmorden 01:14:01
71 Blair Garrett M Calder Valley 01:14:29
72 James Cooke M Calder Valley 01:14:43
73 Stephen White V60 Trawden 01:15:18
74 Robert Halstead V50 Todmorden 01:15:20
75 Susie Pedder FV40 Trawden 01:16:04
76 Elizabeth Sanderson F Halifax 01:16:28
77 Michael Brennan M 01:17:39
78 Peter Bolton V50 Red Rose 01:17:45
79 Andrew Pigg V50 Stadium Runners 01:18:30
80 Stephen Targett V40 01:18:32
81 Graham Dhan V40 01:18:38
82 Gloria Ayuso FV40 Calder Valley 01:18:52
83 Rachel Johnston FV50 Calder Valley 01:19:40
84 Jane Leonard FV50 Todmorden 01:19:48
85 Philip Gillespie M 01:20:16
86 Stella Christanthou FV40 Calder Valley 01:20:24
87 Dave Culpan V50 Calder Valley 01:20:27
88 Steven Melling V60 Rossendale 01:20:52
89 Aileen Baldwin FV60 Stainland Lions 01:21:05
90 Martin O'Brien V50 Stainland Lions 01:21:18
91 Wayne McIntosh M Trawden 01:21:28
92 Anne Milner FV50 Wharfedale 01:22:36
93 Gill Dickson FV40 Calder Valley 01:23:52
94 Arkadiusz Jurkiewicz M 01:24:01
95 Frederick Getz V50 01:25:34
96 Graham Breeze V70 Wharfedale 01:25:45
97 Helen Flage FV40 Calder Valley 01:25:53
98 Jocasta Fletcher FV40 Calder Valley 01:26:29
99 Robert Foulke V40 01:28:22
100 David Crewe M Royton RR 01:28:51
101 Bill Hunter V60 Holmfirth Harriers 01:30:38
102 Henryk Getz V60 01:31:47
103 Roy Lunt V40 Stainland Lions 01:32:30
104 Kate Pope FV40 Calder Valley 01:32:48
105 Hilary Farren FV50 Rossendale 01:33:54
106 Colin Gilmour V50 01:35:42
107 Michael Frost V60 Clayton-le-Moors 01:38:13
108 Adrienne Olszewska FV40 Clayton-le-Moors 01:39:21
109 Joanne Wain FV40 Calder Valley 01:39:53
110 Robert Hirst V60 Clayton-le-Moors 01:41:19
111 Tamsin Cooke F Calder Valley 01:43:25
112 Ruth Thompson-Davies F Calder Valley 01:46:04
113 George Arnold V80 Preston Harriers 01:47:58
114 David Danbury V60 01:49:51