Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/07/2016 – Hathersage Gala





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Little M Dark Peak FR 00:30:04
2 Steve Franklin M Totley AC 00:30:40
3 Aidan Smith MU23 Hallamshire Harriers 00:31:23
4 Ben Cartwright M Matlock AC 00:31:38
5 Nick Barber M Pennine 00:32:29
6 Aidan Linskill M Totley AC 00:32:39
7 Peter Davies M Dark Peak FR 00:32:45
8 Jordan Street M Clowne RR 00:32:50
9 Andrew Lake MV40 Esk Valley Fell Club 00:32:59
10 Austin Frost MV40 Dark Peak FR 00:33:25
11 Jonny Wilson MV40 Fat Boys RC 00:33:32
12 Kevin Mahon MV40 Handsworth Roadhogs 00:33:38
13 David Miller MV40 00:33:47
14 Andrew Wainwright MV40 FRA 00:34:27
15 Mark Burton MV40 Pennine 00:34:30
16 Anthony Squire M Holme Pierrepont 00:34:52
17 Mathew Sedgewick MV40 Totley AC 00:35:02
18 Andrew Davies MV40 Steel City Striders 00:35:27
19 John Brannock M Porter Valley Plodders 00:35:57
20 Joel Siddall M North Derbyshire RC 00:36:01
21 Simon Browne MV40 Denby Dale Travellers 00:36:06
22 Andy Charlton M 00:36:10
23 Mark Jacobi MV50 Totley AC 00:36:16
24 Matthew Hulley MV40 Pennine 00:36:18
25 Billy Naylor MV40 Tideswell 00:36:28
26 Simon Holmes M 00:36:32
27 Richard Snowden MV40 Totley AC 00:36:40
28 Matt Jackson M North Derbyshire RC 00:36:47
29 Colin Osborne MV40 Totley AC 00:36:49
30 Steven Gatherington M Holme Pierrepont 00:36:55
31 Kieran Shaunahan M 00:36:57
32 Steph Curtis LV40 Pennine FR 00:36:59
33 Oliver Barnsley MV40 00:37:04
34 Adrian Fisher MV40 Dark Peak FR 00:37:04
35 Mike Taylor MV40 Fat Boys RC 00:37:12
36 Ian Warhurst MV50 Pennine 00:37:17
37 Oliver Ingham MU23 Denby Dale Travellers 00:37:24
38 Dan Lounds MV40 00:37:35
39 Jon Sanderson MV40 Totley AC 00:37:42
40 Simon Conroy MV40 Dark Peak FR 00:37:57
41 Samuel Heap M Team Outside 00:38:00
42 Charlie Matthews MU23 Fat Boys RC 00:38:04
43 Robert Hall MV40 00:38:06
44 Stephen Larkin MV40 00:38:09
45 Dan Cook MV40 Steel City Striders 00:38:21
46 Stuart Bennet M 00:38:23
47 Liam Ashton M 00:38:28
48 Michael Sumner MV50 00:38:29
49 Daniel Rawson M Beeston AC 00:38:38
50 Hugh Pell M 00:38:56
51 Andrew Reid M Porter Valley Plodders 00:38:59
52 Holly Martin L Pennine FR 00:39:01
53 Robert Currin MV40 Fat Boys RC 00:39:06
54 Bethan Gay L Sheffield University 00:39:09
55 Steve Watson MV40 00:39:15
56 Nick Baynes MV40 Fat Boys RC 00:39:20
57 Claire Aspinall L Pennine FR 00:39:22
58 Richard Bolton MV40 Pennine 00:39:26
59 Paul Smith MV50 00:39:27
60 Colin Smith MV50 SYO 00:39:42
61 Oliver Cook MV40 Long Eaton RC 00:39:49
62 Robert Cassy M Sheffield RC 00:39:52
63 John Mooney MV50 Macclesfield Harriers 00:40:04
64 Charles Dunning MV40 FRA 00:40:15
65 Paul Hulbert MV40 Fat Boys RC 00:40:17
66 Steve Matthews MV50 Dark Peak FR 00:40:18
67 Phil Howson MV40 Steel City Striders 00:40:29
68 Rob Moore MV40 Dark Peak FR 00:40:34
69 Peter Bailey MV50 Buxton AC 00:40:35
70 Nick Jones MV40 Buxton AC 00:40:36
71 Iain Smith MV40 Buffalo Whippets 00:40:37
72 Damien Herbert MV40 Steel City Striders 00:40:42
73 Eleanor Wainwright LU23 Durham University 00:40:48
74 Alison Wainwright LV40 Dark Peak FR 00:40:54
75 Glyn Sawford MV50 Holme Pierrepont 00:40:56
76 Ali Iredale L Totley AC 00:41:00
77 Parminder Chaggar M CGCC 00:41:02
78 Kat Love L Fat Boys RC 00:41:09
79 Jo Bednall LV50 Buxton AC 00:41:25
80 Kevin Rowles MV50 Killamarsh Kestrels 00:41:37
81 Joseph Allan Wall MV50 00:41:46
82 Fion Johnson L Stockport Harriers 00:41:50
83 Stewart Kemp MV60 Dark Peak FR 00:41:57
84 Richard Corker MV50 North Derbyshire RC 00:42:00
85 Will Blackwood MV40 00:42:02
86 Gina Granger LV40 Holme Pierrepont 00:42:03
87 Phil Burnip MV50 00:42:04
88 Will Davies M 00:42:05
89 David Veryard MV50 Bakewell Cunard 00:42:11
90 David Beer M Dark Peak FR 00:42:14
91 Pat Goodall LV60 Totley AC 00:42:15
92 Anthony Tierney M Fat Boys RC 00:42:16
93 Rick Long MV40 00:42:17
94 Daniel Shaw M 00:42:28
95 Michael Kaynor M 00:42:32
96 Stuart Rooker M 00:42:38
97 Ian Shaw MV50 Fat Boys RC 00:42:39
98 Neil Oxley MV60 00:42:40
99 Ann Gould L Holme Pierrepont 00:42:44
100 Stuart Turner MV40 00:42:46
101 Andy Virgin MV40 Handsworth Roadhogs 00:42:48
102 Hugo Bailey-smith MU23 00:42:53
103 Ian Weeks MV40 00:43:03
104 Dan Thompson M Fat Boys RC 00:43:06
105 Mike Annett MV50 00:43:18
106 John Ostrovskis MV50 Fat Boys RC 00:43:20
107 Will Day MV40 Dark Peak FR 00:43:25
108 Matt Ridge MV40 Totley AC 00:43:26
109 Judith Havenhand LV40 00:43:34
110 Andrew Bragg MV40 Totley AC 00:43:40
111 Chris Horsfall MV60 Handsworth Roadhogs 00:43:42
112 Neale Vanstone MV40 Fat Boys RC 00:44:07
113 Francesca Rooker M 00:44:08
114 Dave Bowen MV60 Pennine 00:44:11
115 Rob Willis MV40 Totley AC 00:44:13
116 Joseph O'connor MU23 00:44:36
117 Matthew Killingley MV40 Fat Boys RC 00:44:42
118 Clare Howarth L Totley AC 00:44:43
119 Phil Hughes-Narborough MV50 North Yorks Moors At 00:44:45
120 Steve Brandreth MV40 Porter Valley Plodders 00:44:47
121 Simon Wilson MV40 Monday Night Boys 00:44:47
122 John Houghton MV50 Stilton Striders 00:44:51
123 Stuart Rook MV40 Tideswell 00:44:55
124 Philip Barnes MV50 Pennine 00:45:00
125 Madeleine Rogers LV40 00:45:24
126 Trevor Hibbert M Sinfin RC RC 00:45:25
127 Alexander Arblaster M Steel City Striders 00:45:26
128 Paul Wright M Danum Harriers 00:45:28
129 John-paul Rooney MV40 00:45:48
130 Peter Stanley MV50 Penistone Footpath Runners 00:45:57
131 Caroline Scott LV40 Sinfin RC RC 00:45:59
132 Dominic Rogers MV40 Fat Boys RC 00:46:22
133 Gary Cragg MV40 Holme Pierrepont 00:46:33
134 Nicholas Wardle MV40 00:46:39
135 John Sutherns M Holme Pierrepont 00:46:49
136 Lyndsay Burnip L 00:46:50
137 Adrian Kirkham MV50 Clowne RR 00:46:56
138 Anne Middleton LV50 Denby Dale Travellers 00:47:00
139 Martin Carpenter MV50 North Derbyshire RC 00:47:02
140 James Ellicock MV40 00:47:05
141 Annemarie Fitzgerald L Buxton AC 00:47:10
142 Nick Woffenden M 00:47:12
143 Maeve Largey L Smiley Paces 00:47:16
144 Dominic Taylor MV40 Fat Boys RC 00:47:28
145 Thomas O'Connor MU23 00:47:34
146 Darren Maher MV50 Steel City Striders 00:47:39
147 Steffan Saunders MV40 00:47:41
148 Thomas Middleton M 00:47:42
149 Michael Prarer MV40 00:47:51
150 Ruth Calvert LV40 Bingley Harriers 00:48:00
151 Paul Gray MV50 Dark Peak FR 00:48:08
152 James Wilson M 00:48:11
153 John Richardson MV50 Handsworth Roadhogs 00:48:14
154 Tony Dent MV60 Tideswell 00:48:17
155 Caroline Burrell LV40 FRA 00:48:28
156 Simon Berry MV40 00:48:34
157 Stuart Whittaker MV70 Erewash Valley 00:48:38
158 Carly Stretton L Holme Pierrepont 00:48:39
159 Noel Irwin MV50 Sale Harriers 00:48:40
160 Johanna Thurlow L 00:48:42
161 Roz Massey L Totley AC 00:48:53
162 Richard Purdy M Danum Harriers 00:48:59
163 Keith Lindley MV60 Danum Harriers 00:49:05
164 Paul Foot MV40 Totley AC 00:49:10
165 Andrew Moat M Heanor Running Club 00:49:10
166 Dave Arundale MV60 Dark Peak FR 00:49:13
167 Jon Heathfield MV50 Dark Peak FR 00:49:14
168 Vinny Thomson MV50 Fat Boys RC 00:49:19
169 Samuel Barton MU23 00:49:23
170 Matthew Zawadzki MV40 Steel City Striders 00:49:26
171 Paul Stevenson MV50 Sinfin RC RC 00:49:35
172 Sarah Tomlinson LV40 00:49:39
173 Richard Percival MV40 00:49:44
174 Fee Hulley LV40 00:50:03
175 Seamus Carroll MV50 North Derbyshire RC 00:50:15
176 Michael Macintosh MV60 00:50:34
177 Victoria Hankins LV40 Steel City Striders 00:50:44
178 James Mappin MV40 Monday Night Boys 00:50:51
179 Katy Bennett L 00:50:55
180 Jo Chalmers LV40 Holme Pierrepont 00:51:00
181 Martin Brown MV40 North Derbyshire RC 00:51:03
182 Tracey Taylor L Sale Harriers 00:51:09
183 Ruth Gowers L Tideswell 00:51:11
184 S Gibbon LV40 Smiley Paces 00:51:19
185 Jill Davies LV50 Steel City Striders 00:51:20
186 Jeremy Brayshaw MV60 Totley AC 00:51:29
187 James Robinson MV60 Erewash Valley 00:51:53
188 Wendy Bainbridge LV50 Buxton AC 00:52:08
189 Charlotte Horden LV40 00:52:14
190 Michael Stubbs MV40 00:52:20
191 Hannah Burbidge L 00:52:28
192 Maurice West MV70 Dark Peak FR 00:52:35
193 Nick Cox M 00:52:35
194 Suzanne Howard-Best LV40 00:52:38
195 Lotty Bradford L Smiley Paces 00:52:52
196 Rosalind Bedford LV50 Denby Dale Travellers 00:52:57
197 Victoria Fell LV40 Tideswell 00:52:57
198 Terence O'Neil MV50 00:53:02
199 P Page MV40 Beeston AC 00:53:12
200 Graham Young MV70 Sinfin RC 00:53:17
201 Katherine Rogers LV40 00:53:27
202 Michael Arundale MV60 Dark Peak FR 00:53:31
203 Steven Burley MV40 Monday Night Boys 00:53:38
204 Helen Jones L Porter Valley Plodders 00:53:40
205 William Brindley M Tideswell 00:53:44
206 Joan Waller LV50 Dark Peak FR 00:53:49
207 Leon Zablocki MV50 Tideswell 00:53:52
208 Elizabeth Lakin L Long Eaton RC 00:54:03
209 Simon Foster MV50 Peak Time 00:54:52
210 David Mosley MV40 Monday Night Boys 00:54:59
211 Julie Heithus LV50 Sinfin RC 00:55:28
212 Lynwen Harrison LV40 00:55:30
213 Angela Todd LV50 00:55:53
214 Stewart Benfield MV50 Rear Gunners 00:56:10
215 Andy Robinson M Handsworth Roadhogs 00:56:13
216 Heather Marsden LV50 Tideswell 00:56:16
217 Sarah Thorpe L 00:56:26
218 Abigail Burbidge L 00:56:38
219 Ben Hanbury M 00:56:48
220 Clare Eardley LV40 Long Eaton RC 00:57:34
221 Andy Horsfall M Handsworth Roadhogs 00:58:06
222 Richard Garton MV50 Steel City Striders 00:58:23
223 Carla Davies L 00:58:34
224 Colin Bamber M 00:59:23
225 John Bush MV60 Sinfin RC 01:02:07
226 Linda Ross LV40 Buxton AC 01:02:38
227 Sue Jeff LV50 Buxton AC 01:02:38
228 Abbie Dagg LV40 Denby Dale Travellers 01:03:05
229 Sarah Clough L Strideout 01:04:15
230 Richard No Name MV50 Monday Night Boys 01:07:14