Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/07/2016 – Stretton Junior under 16





  
Pos Name Category Club Time
1 Nathan Smith M16 City Of York (Yorkshire) 00:27:49
2 Joseph Dugdale M16 Cumberland Fell Runners 00:28:02
3 Joe Hudson M16 Keighley & Craven AC (Yorkshire) 00:29:05
4 Joe Edmondson M16 Ambleside AC 00:29:33
5 Tom Barrett M16 Keighley & Craven AC 00:29:48
6 Matthew Mackay M16 Rossendale Harriers 00:30:07
7 Callum Mitchelmore M16 Mercia Fell Runners (Shropshire) 00:30:23
8 Alex Ediker M16 Buxton AC (Derbyshire) 00:30:24
9 Euan Brennan M16 Ilkley Harriers (Yorkshire) 00:30:33
10 Harry Greenbank M16 Cumbria Fell Runners (Cumbria) 00:31:00
11 Benjamin Forrest M16 Bury AC 00:31:19
12 Lucas Parker M16 Pennine Fell Runners (Derbyshire) 00:32:00
13 Jack Walton M16 Keighley & Craven AC 00:32:29
14 Jacob Winfield M16 Buxton AC 00:33:15
15 Joe Starling M16 Mercia Fell Runners (Shropshire) 00:33:48
16 Tom G Humphries M16 Eden Runners 00:33:55
17 Elliot Meylan M16 Buxton AC (Derbyshire (res)) 00:33:58
18 Gethin Sion Davies M16 North Wales Counties 00:34:27
19 Dan Soles M16 Buxton AC (Derbyshire) 00:34:48
20 Kieran Loombe M16 Dark Peak Fell Runners (Yorkshire (res)) 00:35:04
21 Jake Shuttleworth M16 Ambleside AC 00:35:17
22 Eve Crownshaw F16 Dark Peak Fell Runners (Yorkshire) 00:35:44
23 Harry Shelbourne M16 Holmfirth Harriers 00:35:46
24 Alexander Bell M16 Manx FR 00:36:57
25 Bethan Morley F16 Ilkley Harriers (Yorkshire) 00:37:04
26 Tom Adkins M16 Crewe & Nantwich (Cheshire) 00:37:32
27 Poppy Cooke F16 Leeds City AC (Yorkshire) 00:38:30
28 Annabelle McQueen F16 North Wales Counties 00:38:47
29 Lily Higgins F16 Halesowen 00:39:05
30 Aron Huw Jones M16 North Wales Counties 00:39:40
31 Logan Hargreaves-Madhas M16 Wharefdale Harriers 00:39:51
32 Alex Norton M16 Wirral AC 00:40:26
33 Holly Smith F16 Vale Royal (Cheshire) 00:40:38
34 Hannah Durkin F16 Ambleside AC 00:41:15
35 Eliza Findlay F16 Bingley Harriers 00:41:40
36 Minnie Targett F16 Rossendale Harriers 00:41:44
37 Jazmin Maddocks F16 Mercia Fell Runners (Shropshire) 00:42:01
38 Clin Din Htoo M16 Dark Peak Fell Runners 00:42:15
39 Imogen Carter F16 Lancaster Girls Grammar School 00:43:23
40 Catrin Donelly F16 North Wales Counties 00:44:05
41 Ella Tinman F16 Rossendale Harriers 00:44:16
42 Lizzie Deacon F16 Holmfirth Harriers 00:44:49
43 Alex Woolfall M16 Dark Peak Fell Runners 00:46:15
44 Lucy Smith F16 Vale Royal (Cheshire) 00:48:39
45 Sion Rowlands M16 North Wales Counties 00:50:01
46 Rebekah Heath F16 Buxton AC (Derbyshire) 00:50:49
47 Katie Barnett F16 Dark Peak Fell Runners (Derbyshire) 00:53:09
48 Katie Thurlow F16 Helm Hill 00:53:20
49 Leah Rushworth F16 Bolton United Harriers 00:58:38
50 Alana Willis F16 Keighley & Craven AC 01:06:35