Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/06/2016 – 10 Peaks The Lakes Long





  
Pos Name Category Club Time
1 Ian Symington M Calder Valley Fell Runners 12:47:23
2 Jason Millward M Harrogate Harriers 13:00:17
3 Tiaan Erwee M 13:15:47
4 Robert Henderson M 13:18:27
5 Oliver Frost M Wells City Harriers 13:46:51
6 Galen Reynolds M 13:55:46
7 Carol Morgan FV40 Nidd Valley 14:05:15
8 Stephan Vis MV40 OCAN - C.O.Lige 14:05:54
9 James Southworth M 15:15:57
10 Andrzej Kijek M Above 2000 (HZG) 15:17:05
11 Kevin Barron MV40 15:29:47
12 Oliver Bratton MV40 15:29:52
13 Ian Boardley MV40 Beverley AC 15:39:41
14 Alex Sisley M 15:42:05
15 Justin Bramall M 16:06:56
16 Al Beta Elezn kov F K Oravaman 16:08:36
17 Philip Bussy M 16:10:28
18 Steve Wathall MV50 Retford AC 16:21:11
19 Sean Davis M Colt 16:44:00
20 Dominic Arnold M Black House 16:44:26
21 Andrew Tomlinson M 16:44:30
22 Mark Glyholt MV40 MW Running 16:46:09
23 Martin Winding MV40 Silkeborg OK Trail 16:46:10
24 Kevin Easley MV40 Wetherby Runners 17:06:50
25 Robert Dale M 17:24:02
26 Jonathan Coleman M 17:29:12
27 Max Reeves M 17:29:12
28 David Little MV50 18:00:15
29 Tim Martland MV50 Lymm Runners 18:00:49
30 Graham Sykes M 18:40:09
31 Hugh Lovatt M 18:44:34
32 Maciej Moczynski M POLO-COCTA DLA KAZDEGO 18:45:00
33 Wojciech Rzadkosz M 18:47:09
34 Simon Franklin MV50 Horsforth Fellandale 19:06:13
35 Henry De Renzy-Martin M 19:39:03
36 Nicholas Wills M Coldstream Guards 19:39:05
37 Alison Read FV40 19:43:14
38 Brian Felix McCabe M 20:10:57
39 Richard Newman M Swindon Harriers 20:27:55
40 Nicky Phillips F Swindon Harriers 20:27:59
41 Alan Li M 21:07:14
42 Victor Briceno MV40 21:08:43
43 Mark Powell M 21:08:48
44 Sharon Sullivan FV40 21:23:33
45 Andrew Hindson MV50 Cirencester AC 21:23:35
46 Andy Arnold MV50 21:23:38
47 Rab Watt MV40 21:24:57
48 Tom Winterton M Nottingham Trent University AC 21:44:43
49 Allan Richardson MV50 Tyne And Wear Fire Brigade 21:44:58
50 Stuart Garlinge MV40 21:45:04
51 Tom Nicholson M 21:50:11
52 Guy Nicholson M 21:50:17
53 Allan Watt MV40 Ayr Seaforth AC 21:51:29
54 Ben Horsley MV40 21:51:50
55 Steven Jones MV50 Dark Peak Fell Runners 22:38:00
56 Bas Bilijam M Loopwijzer.nl 22:58:13
57 Adam Hutchison M Wetherby Runners 22:58:14
58 Ben Watson M 23:31:03
59 Andy Eve M 23:31:03
60 Clare Sparks F 23:31:06
61 Benoit Lobry MV40 ACVA 23:31:51
62 Dominique Ferton MV50 ACVA 23:31:59
63 Yann LHostis MV40 ACVA 23:32:01
64 Simon Plutniak M ACVA 23:32:03
65 Rob Kirkwood MV40 23:37:41
66 Daniel Grose MV40 Kendal AAC 23:41:56
67 John Pennifold MV60 LDWA 23:53:36
68 Dale Perini M Clapham Chasers Dnf
69 Anaelle Le Masson F Dnf
70 Bryan Rudd M Dnf
71 Simon Leathers MV40 GS Henley Dnf
72 Edwin Tate MV40 Dnf
73 Peter Frost MV50 Dnf
74 Mario Wolff M Dnf
75 Foeke Van Veenendaal M Dnf
76 Tony Kelly M Dnf
77 Steve Balback MV50 Dnf
78 Justine Frost FV40 Dnf
79 Jean-Charles Galland MV40 Raid Adventure Bethoncourt Dnf
80 Mike Nuttall M Dnf
81 Jacob Snochowski M Above 2000 Dnf
82 Neil Bennett MV40 Sunderland Strollers Dnf
83 Lukas Petow M Against Training, We Only Want Once The Paining Dnf
84 Alexander Hobson M Dnf
85 David Parsons M Dnf
86 Michelle Kelly F Dnf
87 Michael Smith M Dnf
88 Alexis De Vienne M Dnf
89 Lisa Sammons F Oxford City AC Dnf
90 Nathan Thompson M Dnf
91 John Sisley MV50 Dnf
92 John Jackson MV40 Dnf