Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

23/06/2016 – Blacka Moor Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Aidan Smith M Hallamshire Harriers 00:42:30
2 Jake Lane M 00:42:53
3 Daniel Mitchell M Dark Peak 00:43:30
4 Aidan Linskill M Totley A.C. 00:44:24
5 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 00:44:33
6 Jordan Street M Clowne Road Runners 00:44:42
7 Stewart Gregory M50 Holme Pierrepont R.C. 00:45:12
8 Kevin Mahon M40 Handsworth Roadhogs 00:45:21
9 Austin Frost M40 Dark Peak 00:45:39
10 Mike Nolan M40 Dark Peak 00:45:59
11 Jamie Rutherford M Darlington Harriers 00:46:03
12 Damian Kilpin M Penistone Fr&Ac 00:46:19
13 Nathan Brickman M Belper Harriers 00:46:27
14 Misko Abramiuk M40 Racing T.N.T. Triathlon Team 00:46:40
15 Mathew Sedgewick M40 Totley A.C. 00:46:51
16 Andrew Wainwright M40 00:47:14
17 Robert Jones M U.O.S. Triathlon Club 00:48:43
18 Brian Rose M Sheffield Running Club 00:48:48
19 Simon Holmes M 00:48:56
20 Thomas Jackson M Goyt Valley Stridwers 00:49:03
21 Paul Firth M 00:49:30
22 James Hobson M Goyt Valley Striders 00:49:31
23 Simon Oshea M 00:49:35
24 Sarah Singleton W50 Liverpool Harriers 00:49:37
25 Matt Reed M40 Sheffield Triathlon Club 00:49:58
26 Edwared Shattock M Sheffiel University Triathlon Club 00:50:35
27 Joel Siddall M North Derbyshire R.C. 00:50:37
28 Ben Howarth M40 Dark Peak 00:50:39
29 Adrian Fisher M40 Dark Peak 00:50:43
30 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:50:49
31 Jon Osborne M 00:50:50
32 David Schofield M40 Real Fitness 00:51:00
33 Mark Elwis M50 00:51:05
34 Anthony Whitehouse M60 Totley A.C. 00:51:08
35 Mike Taylor M40 Fat Boys R.C. 00:51:14
36 Peter Wilmot M40 Matlock A.C. 00:51:23
37 Neil Bentley M40 00:51:29
38 Stephen Wooliscroft M40 Wirksworth R C 00:51:36
39 Dan Fauset M40 00:51:40
40 Claire Cooke W U.O.S. Triathlon Club 00:52:12
41 Richard Horsfield M50 Kimberworth Striders 00:52:36
42 Rob Owen M50 Totley A.C. 00:52:53
43 Anderson Hirst M40 Fra 00:53:06
44 John Thompson M40 Fat Boys R.C. 00:53:16
45 David Wass M40 Worksop Harriers 00:53:21
46 Carl Bedson M40 Glossopdale Harriers 00:53:37
47 Jon Sanderson M40 Totley A.C. 00:53:43
48 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:53:51
49 Konrad Manning M50 Clayton-Le-Moors Harriers 00:53:51
50 Joseph Buckman M Steel City Striders 00:54:03
51 Nicola Parkin W40 Dark Peak 00:54:04
52 Piers Miller M40 Fra 00:54:05
53 Jenny Caddick W40 Dark Peak 00:54:10
54 Rob Moore M40 Dark Peak 00:54:32
55 Fred Salmon M50 00:54:39
56 Philip Knapton M40 Sheffield Running Club 00:54:40
57 David Walsh M40 Dark Peak 00:54:42
58 Ed Brown M40 00:54:47
59 Andrew Reid M Porter Valley Plodders 00:55:06
60 Darren Coggins M50 00:55:16
61 Rob Davies M50 Steel City Striders 00:55:24
62 Martin Berry M40 00:55:24
63 Chris Perry M40 Milltown Milers 00:55:30
64 Phil Eddison M60 Handsworth Roadhogs 00:55:45
65 Jo Brown W Totley A.C. 00:55:51
66 Nick Wall M40 00:56:02
67 Marcus Adams M50 Totley A.C. 00:56:17
68 Chris Duncan M 00:56:25
69 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 00:56:28
70 Lex Wilkinson M40 Porter Valley Plodders 00:56:29
71 Colin Smith M50 South Yorkshire Orienteers 00:57:07
72 Pat Goodall W60 Totley A.C. 00:57:22
73 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:57:41
74 Steve Larkin M40 00:57:46
75 Ben Lancaster M 00:57:46
76 Joseph Wall M50 00:57:54
77 Dave Lodwick M50 Leicester Roadhoggs 00:57:55
78 Matthew Chenery M40 00:57:56
79 Paula Gould W40 Dark Peak 00:58:05
80 Will Blackwood M40 00:58:16
81 Ali Iredale W Totley A.C. 00:58:31
82 Richard Corker M50 North Derbyshire R.C. 00:58:40
83 Anna Aspinall W Goyt Valley Striders 00:59:08
84 Andrew Bragg M40 Totley A.C. 00:59:13
85 Paul Greenwood M40 Kimberworth Striders 00:59:14
86 Phil Hughes-Narborough M50 Kimberworth Striders 00:59:18
87 Adelle Marsden W40 Kimberworth Striders 00:59:19
88 David Beel M 00:59:24
89 Joanne Grant W40 Milltown Milers 00:59:27
90 Rich Knowles M40 00:59:28
91 Claire Chapman W40 Kimberworth Striders 00:59:31
92 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:59:50
93 Simon Berry M40 00:59:59
94 Richard Bulmer M40 Billingham Marsh House Harriers 01:00:03
95 Kenny Turner M50 Dark Peak 01:00:08
96 Peter Stanley M50 Penistone Footpath Runners 01:00:09
97 Clare Howarth W Totley A.C. 01:00:17
98 Allen Williams M50 01:00:20
99 Simon Sheldon M40 01:00:21
100 Susannah Ricketts W Totley A.C. 01:00:41
101 Peter Collinge M60 Ripley R.C. 01:00:50
102 Stephen Moss M40 01:01:02
103 David Walker M50 01:01:16
104 Richard Nakielny M 01:01:25
105 Alex Arblaster M Steel City Striders 01:01:29
106 Julie Rundall W40 Goyt Valley Striders 01:01:49
107 Tim Key M40 01:01:51
108 Adrian Moss M50 Steel City Striders 01:01:57
109 Tom Nuttgens M50 Steel City Striders 01:02:20
110 Helen Young W40 Totley A.C. 01:02:21
111 Steve Brandreth M40 Porter Valley Plodders 01:02:32
112 Cal Lloyd W40 Porter Valley Plodders 01:02:36
113 John Franklin M60 Porter Valley Plodders 01:02:44
114 David Ward M50 Sutton-In-Ashfield Harriers 01:03:29
115 Rob Home M 01:03:47
116 Rachel Steen W Totley A.C. 01:04:01
117 Fliss Milner W50 Dark Peak 01:04:08
118 Maeve Largey W Smiley Paces 01:04:15
119 Geoff Nichols M60 Dark Peak 01:04:18
120 Linette Ruston W40 Goyt Valley Striders 01:04:19
121 Simon Gregory M40 Clowne Road Runners 01:04:58
122 David Jolley M50 North Derbyshire R.C. 01:05:10
123 Jacqui Trudgill W40 01:05:10
124 Carolyn Whittle W40 Goyt Valley Striders 01:05:22
125 Simon Bray M40 Sinfin R.C. 01:05:40
126 Helen Gilbert W40 Goyt Valley Striders 01:06:21
127 David Arundale M60 Dark Peak 01:06:31
128 Nick Woffenden M 01:07:08
129 Simon Fagg M 01:07:43
130 Keith Jackson-Horner M60 Milltown Milers 01:07:43
131 Kylie Mcateer W50 Totley A.C. 01:08:06
132 Clare Coombes W40 Vegan Runners 01:08:15
133 Anton Newell M40 Sutton-In-Ashfield Harriers 01:08:16
134 David Simmons M Totley A.C. 01:08:29
135 Nicola Combs W Sheffield Triathlon Club 01:08:33
136 Colin Bostock M60 Long Eaton R.C. 01:08:39
137 Jill Davies W50 Steel City Striders 01:08:44
138 Colin White M70 Totley A.C. 01:08:55
139 Chris Tetley M50 Goyt Valley Striders 01:09:03
140 Paul Stevenson M50 Sinfin R.C. 01:09:09
141 Pete Tanker M50 01:09:28
142 Jeremy Brayshaw M60 Totley A.C. 01:09:44
143 Claire Conway W Totley A.C. 01:10:08
144 Jane Harriman W50 Totley A.C. 01:10:11
145 Caryl Hartwright W60 Totley A.C. 01:10:44
146 Victoria Hufton W 01:10:48
147 Michael Stubbs M40 01:10:57
148 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:11:07
149 Andrew Mattheson M50 Fat Boys R.C. 01:11:24
150 Helen Elleker W60 City Of Sheffield A.C. 01:12:22
151 Sally Nevitt W Totley A.C. 01:12:27
152 Nicholas Pearson M50 01:12:34
153 Karis Hodgkinson W Taylored Running Group 01:12:54
154 Suzie Lovell W Taylored Running Group 01:12:56
155 Elizabeth Lakin W Long Eaton 01:13:08
156 Rachel Toplis W Long Eaton 01:13:09
157 Vicki Beckitt W Kimberworth Striders 01:13:58
158 Blaine Quigley M40 Steel City Striders 01:15:32
159 Sally Kilner W Sheffield Running Club 01:15:34
160 Mark White M Totley A.C. 01:15:56
161 Hannah Wreglesworth W 01:16:13
162 Steve Mead M50 Matlock A.C. D.N.F.
163 Kieran Hickey M60 Totley A.C. D.N.F.