Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/06/2016 – Hotfoot Up Famau





  
Pos Name Category Club Time
1 Jez Brown M40 Buckley 00:36:25
2 Lawrence Eccles SM Penny Lane 00:36:58
3 Stephen Skates SM Prestatyn 00:37:24
4 Simon Edwards M40 Buckley 00:37:38
5 Tim Higginbottom M40 00:40:03
6 Adam Gordon M40 Helsby 00:40:23
7 John Millen M40 Black Combe 00:40:31
8 Andy Gibbons SM Bingley 00:40:42
9 Philip Roberts M40 Helsby 00:41:07
10 Ben Fletcher M40 Helsby 00:41:21
11 Stephen Laker M40 Wirral 00:41:34
12 Dave Phillips SM UA 00:42:17
13 Gary Porter-Jones M40 Eryri 00:42:34
14 Jason Phillips SM 00:42:42
15 Kevin Charleston SM Pensby 00:42:45
16 Justin Edwards MU23 Buckley 00:42:55
17 Mary Gillie SF CRR 00:42:59
18 Derek Boothby SM 00:43:04
19 Laura Baynham-Hughes SF Helsby 00:44:47
20 Ryan Morrison SM Buckley 00:44:59
21 Richard Watson SM Colwyn Bay 00:45:00
22 Tim Knight M50 00:45:09
23 Richard Bolton M40 Warrington/Pennine 00:45:27
24 Ian Houghton M40 00:45:28
25 Andrew McKenzie SM 00:45:41
26 Lisa Grantham SF Pensby 00:45:51
27 Chris Callaghan SM Buckley 00:45:51
28 Dan Hurst M40 CRR 00:45:59
29 Gruff Jones SM 00:46:14
30 John Selby M40 00:46:17
31 James Dheris SM CRR 00:46:25
32 Graeme Peacock M40 CRR 00:46:36
33 Graham Earlam M50 Ellesmere Port 00:46:52
34 Jeff Adams M60 Pensby 00:47:16
35 Richard Borne M40 Mysteruns 00:47:27
36 Andrew Sumner M40 Pensby 00:47:39
37 Rich Matthews SM Mersey Tri 00:48:04
38 Andy Moreton M50 00:48:56
39 Nigel Crompton M50 Pensby 00:49:08
40 Rob Standring SM 00:49:15
41 Rob Butler M40 00:49:18
42 Ceri Belshaw SF Denbigh 00:49:26
43 Geraint Davies SM 00:49:36
44 Paul Bennett SM 00:49:43
45 Andy Robinson M60 Helsby 00:50:14
46 John Morris M70 Buckley 00:50:28
47 Stephanie Loach SF Pensby 00:50:34
48 Denis Garnham M50 00:51:42
49 Debbie Rutherford F50 Pensby 00:51:43
50 Dave Wootton M50 Buckley 00:52:08
51 John Humphries M50 Mysteruns 00:52:15
52 Thelma James M50 00:52:21
53 Laura Cosgrove SF CRR 00:52:22
54 Nick Little M50 Mersey Tri 00:52:24
55 Janet Robertson F50 Helsby 00:52:49
56 Hazel Berrett F50 Buckley 00:52:54
57 Russ Platt M50 Warrington RR 00:53:31
58 Tracy Pennington F50 Pensby 00:54:56
59 Coral McShane U23 (F) Prestatyn 00:55:23
60 Helen Ashworth SF Prestatyn 00:55:30
61 Luke Potts SM Warrington RR 00:56:08
62 Tom Rutherford M50 Pensby 00:56:15
63 Linda Jones F50 Wxm AC 00:56:35
64 Kenny Hughes M60 Wrecsam Tri 00:56:41
65 John Jennings M50 Ellesmere Port 00:57:07
66 Rachel Arnold F50 Helsby 00:57:08
67 Owen Williams M50 00:57:17
68 Shaun Paul SM Denbigh 00:57:18
69 Mladena Hooper SF Prestatyn 00:58:26
70 Ben Fletcher (????) 00:58:30
71 Sioned Griffiths SF Denbigh 00:59:07
72 Menai Baugh F50 Denbigh 00:59:09
73 Ciaran Lynch M40 Pensby 01:01:12
74 Matthew Diwatt SM Pensby 01:01:15
75 Gill Collen F50 Warrington RR 01:01:49
76 Jo Lewis F40 Prestatyn 01:01:50
77 Will Charles SM Warrington RR 01:02:07
78 Alexandra Royden SF Pensby 01:02:34
79 Ian Seading M40 Warrington RR 01:03:02
80 Pauly D Jones M50 Deeside OC 01:03:14
81 Roy Fisher M60 Pensby 01:03:55
82 Anwen Brawn F40 Denbigh 01:04:46
83 Jayne Price SF 01:06:37
84 Elizabeth Burnside F40 UA 01:09:25
85 Martin Jones M40 Denbigh 01:10:18
86 John Worthington M40 Denbigh 01:25:10