Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/05/2016 – Great Orme





  
Pos Name Category Club Time
1 Math Roberts M Calder 00:30:04
2 Russell Bentley M Eryri 00:30:30
3 Callum Rowlinson M 00:31:24
4 Michael Corrales M NWRRC 00:31:53
5 Karl Steinegger M Ambleside 00:31:55
6 Jez Brown M40 Buckley 00:32:00
7 Dyfed W Thomas M40 Eryri 00:32:45
8 John Parkinson M40 Eryri 00:32:55
9 Andy Raho M Gog Tri 00:32:57
10 Shaun Davies M Eryri 00:33:12
11 Mark Davies M40 NWRRC 00:33:33
12 Math Portes M Eryri 00:33:48
13 Greg King M 00:34:02
14 Max Dunford M St Davids 00:34:04
15 Simon Edwards M40 Buckley 00:34:05
16 Miranda Grant F Hunters Bog Trotters 00:34:30
17 Emlyn Owen M40 Eryri 00:34:42
18 Arthur Livsey M 00:34:49
19 Daragh Reynolds M Gog Tri 00:35:05
20 Craig Jones M40 Eryri 00:35:10
21 Ryan Caine MU18 Menai 00:35:12
22 Johnny Moore M40 Eryri 00:35:13
23 Ifan Bowes M Eryri 00:35:15
24 Stephen Skates M Prestatyn 00:35:31
25 Gethin Armstrong M 00:35:54
26 Lee Davitt M Eryri 00:36:33
27 Christian R-Pollock M 00:36:50
28 Justin Edwards MU18 00:37:01
29 Andy Pritchard M40 Buckley 00:37:13
30 James Wan M Gog Tri 00:37:39
31 Irfon Rowlands M40 Cybi 00:37:43
32 David Baugh M50 Denbigh 00:37:48
33 Leon Davies M NWRRC 00:38:03
34 Kevin Slattery M60 NWRRC 00:38:03
35 Pete Mould M 00:38:29
36 Matt Fenwick M 00:38:33
37 Rob Alexander M Prestatyn 00:38:37
38 George Latham M 00:38:44
39 Gary P-Jones M40 Eryri 00:39:03
40 Nick Jones M40 Eryri 00:39:09
41 Arwel Lewis M50 Eryri 00:39:14
42 Carl Morris M NWRRC 00:39:17
43 Rho Bradshaw M 00:39:21
44 Steffan Edwards M Eryri 00:39:35
45 Jack H Walsh MU18 Eryri 00:39:47
46 Becki Law F Eryri 00:39:52
47 Tim Cahill M50 Abergele 00:40:02
48 Andy Jones M4 Gog Tri 00:40:13
49 Dylan Huws M50 00:40:21
50 Richard Bourne M40 Mysteruns 00:40:27
51 Jacob Stockings M St Davids 00:40:36
52 Mathew Bicknell M Colwyn Bay 00:40:43
53 Hayley Evans F Buckley 00:40:48
54 Louise Beetlestone F Eryri 00:41:19
55 Charlie Mace U/16 St Davids 00:41:28
56 Sarah Barnwell F40 Eryri 00:41:40
57 Tom Albiston M 00:42:00
58 Nia Albiston F 00:42:07
59 Nick Bradley M60 Merionedd 00:42:25
60 Sam Mace MU16 St Davids 00:42:30
61 Rhys Edwards MU18 St Davids 00:42:31
62 Emma Collins F50 Denbigh 00:42:32
63 Simon Haynes MU16 St Davids 00:42:33
64 Dave Watts M 00:42:38
65 Harri H-Jones M St Davids 00:42:43
66 Sean Gavin M40 NWRRC 00:42:44
67 Jenny Towill F 00:42:46
68 Hannah Davies F Denbigh 00:42:48
69 Helen McArthur F40 Gog Tri 00:42:50
70 Gwyn Williams M40 00:42:53
71 James Worthington M 00:43:13
72 Rhiannon Kamink FU18 Colwyn Bay 00:43:21
73 Andrew Brazier M40 Gog Tri 00:43:31
74 Victoria Whitehead F40 Denbigh 00:43:35
75 Duncan Jones M50 Denbigh 00:43:49
76 Louis Blease M 00:44:01
77 John Chambers M St Davids 00:44:05
78 Peter Close M50 00:44:06
79 Tracey Williams F40 Denbigh 00:44:16
80 Helen Blair F40 Eryri 00:44:28
81 Ceri Belshaw F Denbigh 00:44:45
82 Neil Douglas MU18 St Davids 00:44:46
83 Tom Wright M St Davids 00:44:49
84 Katey Baugh F Denbigh 00:45:02
85 Wyn Roberts M40 Prestatyn 00:45:17
86 Ophelia Marbone F Denbigh 00:45:18
87 Rhi Willmot F 00:45:21
88 Helen Ashworth F Prestatyn 00:45:29
89 Hayley Turner F Eryri 00:45:38
90 Catrin Donnely FU16 Menai 00:45:39
91 Don Williams M70 Eryri 00:45:52
92 Tamsin Fretwell F40 Eryri 00:46:03
93 Alex Fletcher F Eryri 00:46:11
94 Harri Roberts M40 Eryri 00:46:36
95 Graham McVie M40 00:46:40
96 John Morris M70 Buckley 00:47:01
97 Pat Caine M40 00:47:12
98 Sion Rowlands MU16 Cybi 00:47:16
99 Yanis Tridmas M70 Bowland 00:47:17
100 Franki Percy F 00:47:31
101 Michael Fowler M40 NWRRC 00:47:34
102 George P-Hall MU16 St Davids 00:47:37
103 Gwion R Evans MU16 Eryri 00:47:51
104 Anne Mynott F50 00:47:54
105 Jodi Hopper F Prestatyn 00:48:10
106 Llion Pritchard M40 00:48:21
107 Chris Baldwin M70 Denbigh 00:48:34
108 Kelsey Robinson M St Davids 00:48:35
109 Ellie Salisbury F50 Eryri 00:49:03
110 Martin Jones M40 Denbigh 00:49:08
111 Euryn Williams M50 Eryri 00:49:33
112 Geoff Fielding M70 Eryri 00:49:39
113 Nat Hughes F 00:49:49
114 Elen Jones F Cybi 00:49:54
115 Mared Dafydd F 00:49:55
116 Victoria Owens F Prestatyn 00:50:26
117 William Evans M40 00:50:33
118 Menai Baugh F50 Denbigh 00:50:35
119 Elgan Harbourne M Denbigh 00:51:56
120 Mel Hooper F Prestatyn 00:52:25
121 Paul Jones M40 Eryri 00:52:27
122 Anwen Brown F40 Denbigh 00:52:31
123 Amy Reid F Prestatyn 00:53:10
124 Alison Reid F40 Prestatyn 00:55:59
125 Maggie Oliver F60 Eryri 00:57:33
126 Andrew Mair MU18 St Davids 01:00:06
127 Damien Izzard M Hashmouse Harriers 01:00:33
128 Lucy Izzard F Hashmouse Harriers 01:00:37
129 Lucy Marriot F Mysteruns 01:00:49
130 Dawn Madsony F40 Denbigh 01:03:30
131 John Humphries M40 Mysteruns Dnf
132 Tomos Land MU18 Menai Dnf