Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

31/07/2010 – Dollar





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Hope MS Pudsey And Bramley 01:12:48
2 Prasad Prasad MS Clydesdale Harriers 01:12:58
3 LLoyd Taggart MV Dark Peak Fell Runners 01:13:08
4 Tim Davies MS Mercia 01:13:36
5 Chris Steele MS Borrowdale FR 01:13:42
6 Darren Kay MS Pudsey And Bramley 01:15:04
7 Graham Pearce MS Pudsey And Bramley 01:16:00
8 Danny Hope MS Pudsey And Bramley 01:16:15
9 Ian Nixon MS Pudsey And Bramley 01:16:30
10 Steve Hebblethwaite MS Keswick AC 01:16:50
11 Jim Davies MV Borrowdale FR 01:17:03
12 Karl Gray MV Calder Valley Fell Runners 01:18:01
13 Sam Hesling MS Carnethy 01:18:03
14 Brian Marshall MV Help 01:18:17
15 Oleg Chepelin MS Shettleston Harriers 01:18:42
16 Andrew Fallas MS Carnethy 01:19:05
17 Richard Roberts MS Eryri Harriers 01:19:18
18 Richard Pattinson MV Pudsey And Bramley 01:19:24
19 Shaun Godsman MS Calder Valley Fell Runners 01:19:52
20 Stephen Pyke MV Staffordshire Moorlands AC 01:21:02
21 Carl Bell MS Howgill Harriers 01:21:05
22 Manny Gorman MV Westies 01:21:36
23 Dan Whitemera MS Cosmic Hillbashers 01:21:42
24 John Hunt MV Dark Peak Fell Runners 01:22:32
25 Paul Cornforth MV Borrowdale FR 01:22:43
26 Steve Oldfield MSV Calder Valley Fell Runners 01:22:52
27 Mike Fanning MV Borrowdale FR 01:23:00
28 Dave Eiser MS Ochil 01:23:27
29 Pippa Maddams FS Keswick AC 01:24:01
30 Bruce Smith MV Carnethy 01:24:10
31 Paul Faulkner MS Carnethy 01:24:15
32 Grant Stewart MS Edinburgh Athletics 01:24:21
33 Ronnie Gallagher MSV Carnethy 01:24:26
34 Steve Birkinshaw MV Borrowdale FR 01:24:43
35 Mike Johnson MSV Bowland Fell Runners 01:24:49
36 Jamie Luxmoore MS Keswick AC 01:25:18
37 Brian Stevenson MV Pudsey And Bramley 01:25:45
38 Andrew Robertshaw MV Otley AC 01:25:49
39 Catriona Buchanan FS Ochil 01:26:12
40 Jon Ascroft MS Carnethy 01:26:17
41 Roland Stafford MS Mercia 01:26:22
42 Peter Simpson MSV Carnegie 01:26:26
43 Steve Bell MV Dark Peak Fell Runners 01:26:27
44 Tim Black MS Calder Valley Fell Runners 01:26:42
45 Adam Ward MV Carnethy 01:26:43
46 Mike Robinson MV Dark Peak Fell Runners 01:26:45
47 Johnny Lawson MS Portobello Running Club 01:26:54
48 Clare Whitehead FS Cosmic Hillbashers 01:27:11
49 Euan Jack MS Ochil 01:27:24
50 Chris Edis MS Keswick AC 01:27:51
51 Ian Davies MS Keswick AC 01:28:05
52 Karen Alexander FS Sperrin Harriers 01:28:06
53 Casey Morgan MS Shettleston Harriers 01:28:16
54 Paul Sheard MV Pudsey And Bramley 01:28:19
55 Will Hensman MS Central A.C. 01:28:35
56 Stephen Winter MS Shettleston Harriers 01:28:39
57 Fergus Johnston MS Gala Harriers 01:28:42
58 Stuart Malcolm MV Highland Hill Runners 01:28:47
59 Jackie Lee FS Eryri Harriers 01:28:51
60 Adam Anderson MV Carnethy 01:29:01
61 Stephen Smities MV Calder Valley Fell Runners 01:29:13
62 Geoff Gough MSV Clayton Le Moors Harriers 01:29:25
63 Kevin Harding MSV Tring RC 01:29:27
64 Helen Fines FS Calder Valley Fell Runners 01:29:34
65 Arwel Lewis MSV Eryri Harriers 01:29:35
66 Mike Green MV Horwich AC 01:29:57
67 Bill Breckenridge MV Shettleston Harriers 01:30:03
68 John Hepburn MV Lochaber 01:30:35
69 Alan Smith MSV Deeside Runners 01:31:11
70 Nicola Meekin FS Lochaber 01:31:16
71 Graham Nash MV Unattached 01:31:17
72 Steve Best MS Unattached 01:31:18
73 Michael Geoghegan MS Portobello Running Club 01:31:29
74 Robert Warnock MV Wee County Harriers 01:31:40
75 Jill Mykura FS Carnethy 01:31:46
76 Jack Holt M60+ Clayton Le Moors Harriers 01:31:51
77 Konrad Rawlik MS Unattached 01:31:51
78 Sarah McCormack FS Sheffield Uni 01:32:00
79 Gary Fraser MV Ochil 01:32:08
80 John MacEwan MV Ochil 01:32:11
81 Martyn Pollitt MV Burden Road Runners 01:32:15
82 Mark Goldie MV Calder Valley Fell Runners 01:32:20
83 Ally MacDonald MV Dundee Hawkhill Harriers 01:32:24
84 Gordon Pryde MSV Lomond Hill Runners 01:32:28
85 Mike Walsh M60+ Kendal AAC 01:32:32
86 Keith Holmes MSV Dark Peak Fell Runners 01:32:43
87 Marc Roper MV Giffnock North 01:32:48
88 Kenneth Taylor M60+ Rossendale Harriers 01:32:48
89 Neil Arnott MV Lochaber 01:33:08
90 Judith Jepson FV Dark Peak Fell Runners 01:33:12
91 Steven Wainwright MV Unattached 01:33:13
92 David Scott MSV Ochil 01:33:27
93 Russell Anderson MSV Moorfoot Runners 01:33:36
94 Garry Rankin MS Kilbarchan AAc 01:33:47
95 Greig Glendinning MS Bellahouston 01:33:48
96 Aly Raw FV Bingley Harriers AC 01:34:01
97 Roy Gibson MSV Dark Peak Fell Runners 01:34:08
98 Robert Taylor M60+ Pennine Hill Runners 01:34:19
99 Craig Jones MV Eryri Harriers 01:34:20
100 Jamie Thin MS HBT 01:34:22
101 Gregor Heron MV Carnethy 01:34:35
102 Jim Patterson M60+ Newcastle AC 01:34:43
103 Don Reid MSV Westies 01:35:00
104 Phil Mestecky MV Strathearn Harriers 01:35:01
105 Mike Brooks MV Penicuik Harriers 01:35:25
106 Gordon Cameron MSV Carnethy 01:35:33
107 Stephen Cowder MV Milburn Harriers 01:35:47
108 Martin Laing MSV Fife AC 01:36:06
109 John Stevenson MV Ochil 01:36:07
110 Fraser Purves MS Central A.C. 01:36:29
111 Daniel Clarke MS Mersey Tri 01:36:33
112 Liz Batt FV Dark Peak Fell Runners 01:36:43
113 Alastair Pringle MV Shettleston Harriers 01:36:50
114 Owen Bass MV Deeside Runners 01:36:59
115 David Dickson MSV Garscube Harriers 01:37:08
116 Tom Scott M60+ Fife AC 01:37:29
117 Jim Galbraith MSV Giffnock North 01:37:34
118 Gill Myers FSV Wharfedale Harriers 01:37:37
119 Peter Buchanan MSV Ochil 01:37:39
120 Steve Mathews MS Dundee Hawkhill Harriers 01:37:52
121 Dan Watson MV Annan & Dist AC 01:38:09
122 Richard Horsfield MV Dark Peak Fell Runners 01:38:24
123 Alan Hunter MV Ochil 01:38:59
124 Steffen Gorgas MV Westies 01:39:09
125 Digby Harris MV Machesfield Harriers 01:39:19
126 Christiana Rankin FS Kilbarchan AAc 01:39:26
127 Alan Brentnall M60+ Pennine Hill Runners 01:39:29
128 Hazel Robinson FS Ambleside 01:39:46
129 Tamara Hird FS Wharfedale Harriers 01:40:04
130 Phil Young MV Carnethy 01:40:08
131 Pat Bartlett MV Interlopers 01:40:09
132 Malcolm Patterson MSV Shettleston Harriers 01:40:13
133 Steven McFarland MSV Carnethy 01:40:14
134 Catherine Evans FS Keswick AC 01:40:35
135 Sara Byrne FS Lochaber 01:40:45
136 Les Turmbull MSV Norham 01:40:48
137 John Hammond MS Unattached 01:40:51
138 Dave Mitchell MV Dundee Hawkhill Harriers 01:40:56
139 Becki Law FS Eryri Harriers 01:40:58
140 Stuart Forrest MS Highland Hill Runners 01:41:25
141 John Malcolm MS Lothian 01:41:26
142 Julie Carter FV Keswick AC 01:41:42
143 Alayne Finlay FS Ochil 01:42:00
144 Murdo MacLeod MSV Westies 01:42:04
145 Matthew Grove MV Carnethy 01:42:23
146 David Duncan MSV Ochil 01:42:57
147 Stuart Smith MS Cosmic Hillbashers 01:43:21
148 Bruce Milne MV Carnethy 01:43:29
149 Edmond Rooney MS Lauderdale Limpers 01:43:40
150 John Donnelly MV Westies 01:43:54
151 Alastair Preiss MS Unattached 01:44:02
152 Anita Hamilton FSV Cosmic Hillbashers 01:44:04
153 Phil Forte MSV Dundee Hawkhill Harriers 01:44:29
154 Trevor Collins MSV Carnethy 01:44:38
155 Herbie McLean M60+ Lothian 01:44:39
156 Brian Brennan MSV Westies 01:44:57
157 Sarah Legge FS Fife AC 01:45:08
158 Isaline Hughes FV Burden Road Runners 01:45:10
159 Colin Wilson MV Carnethy 01:45:14
160 Douglas McGarry MV Carnegie 01:45:16
161 Julia Connor FS Moorfoot Runners 01:45:23
162 Rob Wilson MV Penicuik Harriers 01:45:29
163 Beryl Junnier FSV Wee County Harriers 01:45:29
164 Louise Burt FV Fife AC 01:45:37
165 Ewan Moffat MV Unattached 01:46:13
166 Hilary Ritchie FV Fife AC 01:46:36
167 Judy Howells FV Wharfedale Harriers 01:47:12
168 Mike Blake M60+ Eryri Harriers 01:47:35
169 Matt Richardson MV Lothian 01:47:40
170 Joanne Anderson FV Carnethy 01:47:45
171 Louise Emery FS Eryri Harriers 01:47:58
172 Cameron Scott MV Carnethy 01:48:08
173 Fabienne Thompson FV Carnegie 01:48:18
174 James Riley MS Todmorden Harriers 01:48:37
175 Wendy Dodds FSV Clayton Le Moors Harriers 01:48:37
176 Colin Reynolds MS Carnegie 01:49:20
177 Neil Campbell MV Carnegie 01:49:24
178 David Turner FV Unattached 01:49:26
179 Andrew Sim MV Carnegie 01:49:39
180 Bob Allison MSV Fife AC 01:49:54
181 Edin Dickson MV Unattached 01:49:54
182 Roderick Pugh MSV Kilmarnock Harriers 01:49:55
183 Robin L Morris M60+ Lothian 01:50:21
184 Grahame Nicoll MSV Tayside Orienteers 01:50:31
185 Fiona Kelsall FV Ochil 01:50:32
186 Angus McCulloch MV Kinross Road Runners 01:50:37
187 Shemane Murtagh FS Stirling Uni 01:51:00
188 Nigel Priestley MSV Annan & Dist AC 01:52:02
189 Lawrence Trevor Sword MV Unattached 01:52:06
190 Hamilton Semple MSV Westies 01:52:17
191 Charles Coull MV Ochil 01:52:24
192 Keith Burns M60+ Carnethy 01:53:09
193 Gordon McNeil Wee County Harr 01:53:23
194 Tom Bowie Fife AC 01:53:39
195 Marinos Calothis MS Kinross Road Runners 01:53:58
196 Malcolm Hughes MSV Linlithgow A C 01:54:01
197 Fiona Ross FS Harmony AC 01:54:03
198 Elaine Stewart FSV Cosmic Hillbashers 01:54:19
199 Stephen Greer MSV Carnegie 01:54:23
200 Dave Tait M60+ Dark Peak Fell Runners 01:54:34
201 Jane Jackson FSV Carnethy 01:54:46
202 Joan Wilson FV Carnethy 01:55:01
203 Alison West FSV Carnegie 01:56:02
204 Brian Landers MV Lomond Hill Runners 01:56:17
205 Madeleine Watson FV Thames Hare + Hounds 01:57:00
206 Siobhan Brewer FS Keswick AC 01:57:02
207 Robert Shields M60+ Lochaber 01:57:02
208 Phil Smithard M60+ Carnegie 01:57:32
209 Melanie Nicoll FV Tayside Orienteers 01:57:49
210 David Osborn MV Lomond Hill Runners 01:57:52
211 Charlie Love M60+ Dundee Hawkhill Harriers 01:58:13
212 Allan Macaulay MSV Carnegie 01:58:20
213 Ron Martin MV Ochil 01:59:12
214 Patrick Mallett MV Lomond Hill Runners 01:59:38
215 Ian Cambell MV HBT 01:59:53
216 Ken Macdougall MS Tinto Hill Runners 02:00:07
217 Tilly Smith FSV Deeside Runners 02:00:17
218 Alan Coltman MV Teviotdale 02:00:52
219 David Stakes MV Bellahouston 02:00:53
220 Mike Stewart MSV ESOC 02:00:59
221 Pauline McAdam FSV Westies 02:01:09
222 Phillipa Headley FV Carnethy 02:02:03
223 Hugh McPherson M60+ Unattached 02:02:55
224 Deabrah Kilpatrick FS Carnethy 02:02:58
225 Michael Nowick MS Portobello Running Club 02:03:12
226 Kate Darlow FS Carnethy 02:03:15
227 Kim Clark FSV Keswick AC 02:03:47
228 David Oliver MSV Deeside Runners 02:04:02
229 Paul Morris MSV Gala Harriers 02:04:27
230 Andreas Wilhelm MV Carnethy 02:04:35
231 Ernie Orr M60+ Lochaber 02:05:31
232 Chris Clark M60+ Keswick AC 02:05:47
233 Fred McCain M60+ Carnethy 02:08:00
234 Katharine Tighe FV Lochaber 02:08:41
235 James Purves MSV Gala Harriers 02:09:24
236 Caroline Strain FV Wee County Harriers 02:09:39
237 Gerard Cowie MS Unattached 02:09:45
238 Dave Murray MV Ochil 02:09:45
239 Calvin Crane MSV Lothian 02:10:33
240 Adrian Louden MS Unattached 02:10:34
241 Andy Wright M60+ Fife AC 02:11:38
242 Stephanie Moss FS Carnethy 02:13:15
243 Tony Stapley M60+ Portobello Running Club 02:13:25
244 Ian McManus M60+ Irvine AC 02:13:32
245 Moira Grainger FV Fife AC 02:14:53
246 Peter Walker MV Carnethy 02:17:26
247 Jane Oliver FSV Deeside Runners 02:19:30
248 Patricia McLaughlin FSV Westies 02:26:20
249 Fiona Metcalfe FV Unattached 02:30:09
250 Shelagh King FSV Gala Harriers 02:34:34
251 Peter Hutchison MSV Dumfries Running Club 02:38:36
252 Phyllis Lemoncello F60+ Fife AC 02:43:27
253 Adrian Davis MV Carnethy DNF
254 Andrew Wainwright MV Unattached DNF
255 Paul Maclean MS Lochaber DNF