Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/06/2016 – Hebden Bridge





  
Pos Name Category Club Time
1 Jon Smith M Calder Valley 00:48:13
2 James Bostock M 00:48:28
3 Mark O'Connor M Calder Valley 00:48:37
4 John Rocke M 00:49:38
5 Marcus Preedy M Rossendale 00:50:21
6 Rhys Cope M 00:50:29
7 Giles Simon M Calder Valley 00:50:47
8 Gayle Sugden F40 Calder Valley 00:51:12
9 Rob Allen M 00:51:20
10 Iain Powell M40 Calder Valley 00:51:31
11 Keith Alger M 00:51:55
12 Richard Norumte M Longwood Harriers 00:52:05
13 Lee Shimwell M Calder Valley 00:52:19
14 Martin Hartley M 00:52:24
15 Thorsen Andronik M Todmorden Harriers 00:52:29
16 Mark Wharton M50 Calder Valley 00:52:44
17 Andy Pooler M40 Achille Ratti 00:52:49
18 Bill Johnson M50 Calder Valley 00:52:53
19 Richard Sunderland M40 Calder Valley 00:52:56
20 Phil Wells M40 Calder Valley 00:53:03
21 Richard Butterwick M45 Todmorden Harriers 00:53:04
22 Craig Nevill M45 FRA 00:53:09
23 Alan Walsh M Wharfedale 00:53:18
24 Alasdair Pedley M Calder Valley 00:53:20
25 Tom Bardwell M Manchester Frontrunners 00:53:25
26 Ethan Hassell M 00:53:33
27 Stephen Booth M50 00:53:36
28 Dan Marsden M Calder Valley 00:53:38
29 Iain Glendinning M Calder Valley 00:53:55
30 Kieran Horrigan M50 00:54:01
31 Duncan Cannon M 00:54:11
32 Douglas Zinis M 00:54:41
33 John Taylor M45 Mercia 00:54:43
34 Toby Cotterill M Calder Valley 00:54:53
35 Romans Susovs M Calder Valley 00:55:29
36 Joe Atherton M KCAC 00:55:51
37 Adam Wallwone M Trawden AC 00:56:02
38 Ian Sutcliffe M40 Stadium Runners 00:56:25
39 John Frazakerley M45 00:57:02
40 Richard Ingram M40 Calder Valley 00:57:03
41 Paul Haigh M Calder Valley 00:57:17
42 Paul Gilbert M Calder Valley 00:57:23
43 Bobby Shanks M Todmorden Harriers 00:57:28
44 Nicholas Blunt M45 00:58:00
45 Gareth Lee M 00:58:11
46 Andy Forbes M45 Todmorden Harriers 00:58:28
47 Sarah Nichols F 00:58:31
48 Alex Frost M45 Rochdale Harriers 00:58:35
49 Chris Standish M40 Calder Valley 00:58:45
50 Rebecca Patrick F45 Todmorden Harriers 00:59:01
51 Cameron Rushworth M Stainland Lions 00:59:09
52 Will Rushworth M Stainland Lions 00:59:31
53 Kevin Jaggar M45 Stainland Lions 00:59:38
54 Adrian Phillips M40 00:59:49
55 Gavin Roper M Calder Valley 00:59:56
56 Tim Brooks M45 Calder Valley 01:00:00
57 Wendy Walker F Todmorden Harriers 01:00:12
58 Lesley Watson F40 Bingley Harriers 01:00:12
59 John Bassinger M60 Stainland Lions 01:00:28
60 Nigel Crossfield M45 Halifax Harriers 01:00:43
61 Toby Sydes M45 Calder Valley 01:00:57
62 Johnnie Watson M40 Calder Valley 01:01:11
63 Andrew Meek M45 Calder Valley 01:01:20
64 Lucy Beresford F Trawden AC 01:01:32
65 Mark Storey M45 Trawden AC 01:01:41
66 Kerrie Bretherton F40 Trawden AC 01:01:42
67 Alan Herilhy M50 01:02:10
68 Graham Barnes M60 01:02:12
69 Mark Reynolds M 01:02:19
70 Rosehannah Hartley F 01:02:23
71 Kate Mansell F45 Todmorden Harriers 01:02:44
72 Brian Horsley M65 Calder Valley 01:02:46
73 James Fox M Manchester Frontrunners 01:02:47
74 Julie Field F40 Stainland Lions 01:02:53
75 Zenon Wisniowski M40 01:03:01
76 Annie Roberts F Todmorden Harriers 01:03:14
77 Clive Greatorex M50 Todmorden Harriers 01:03:36
78 Robert Shirlaw M50 Northowram Pumas 01:03:44
79 Richard Cade M Stainland Lions 01:03:50
80 Nick Murphy M55 Calder Valley 01:03:53
81 James Cooke M Calder Valley 01:04:31
82 Joseph Courtney M Todmorden Harriers 01:05:08
83 Jayne Dickinson F40 Achille Ratti 01:05:15
84 Bob Howard M55 Calder Valley 01:05:19
85 Andrew Heptinstall M45 01:05:36
86 Brook Chambers M40 Stainland Lions 01:06:12
87 Robin Cray M50 Todmorden Harriers 01:06:29
88 Peter Ellerton M65 Bingley Harriers 01:06:41
89 Steve Hutton M 01:07:01
90 George James Scholes M Longwood Harriers 01:07:10
91 Jane Leonard F55 Todmorden Harriers 01:07:23
92 Gilian Wisbry F45 Calder Valley 01:07:32
93 Graham Lloyd M50 Calder Valley 01:07:36
94 Wayne McIntosh M Trawden AC 01:07:40
95 Charles Gear M55 Calder Valley 01:07:45
96 Jack Kirkman M Bingley Harriers 01:08:08
97 Stella Chrisanthou F40 Calder Valley 01:08:26
98 Mike Prior M55 Horsforth Fellandale 01:08:40
99 Mark Williams M40 Todmorden Harriers 01:08:51
100 Andrew Graham M40 Trawden AC 01:08:59
101 Jane Mitchell F Todmorden Harriers 01:09:00
102 Jordan Milla M Manchester Frontrunners 01:09:15
103 Aileen Baldwin F60 Stainland Lions 01:09:18
104 John Andrew Kelly M45 01:09:39
105 Charlotte Wetton F Calder Valley 01:09:49
106 Richard Leonard M55 Todmorden Harriers 01:10:13
107 Martin O'Brien M55 Stainland Lions 01:10:24
108 Peter O'Gorman M55 Rossendale Harriers 01:11:01
109 Rhys North M50 Bingley Harriers 01:11:34
110 Steve Boyer M50 Stainland Lions 01:11:47
111 Andrew Biddle M60 West Pennine Runners 01:12:11
112 Amanda Allman F40 Calder Valley 01:12:28
113 Selina Keeton F Todmorden Harriers 01:12:30
114 Matthew Bott M40 Calder Valley 01:12:39
115 Susan Bladon F55 Calder Valley 01:13:18
116 Prudence Beaumont F 01:14:11
117 Phil Hawkswell M60 Bingley Harriers 01:14:43
118 Jocasta Fletcher F40 Calder Valley 01:14:48
119 Daniel Phillips M 01:15:56
120 Elizabeth Hindle F60 Dallam Running Club 01:17:10
121 Andrew O'Donnell M50 Calder Valley 01:17:24
122 Isla Claire Campbell F 01:18:09
123 Keith Morley M50 01:18:16
124 Michael Smith M55 Bingley Harriers 01:18:30
125 Elina Nhinda-Latvio F40 Calder Valley 01:18:32
126 Sue Roberts F50 Todmorden Harriers 01:18:48
127 Eileen McDonach F40 Calder Valley 01:19:04
128 Jodie Reynolds F Rochdale Tri 01:21:43
129 Cat Cotterill F 01:23:45
130 Louise Boshell F40 01:24:05
131 Gemma Lord F45 Todmorden Harriers 01:24:48
132 Tamsin Cooke F Calder Valley 01:30:29
133 Ruth Thompson-Davies F Calder Valley 01:32:19
134 David Danbury M65 01:32:48
135 Russell Adrian King M55 Todmorden Harriers 01:34:00
136 David O'Neill M55 Todmorden Harriers 01:38:57
137 Michael Murray M Calder Valley DNF