Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/07/2010 – Rydal Round





  
Pos Name Category Club Time
1 Alastair Dunn Helm Hill Runners 01:21:40
2 Carl Bell Howgill Harriers 01:23:08
3 Rhys Findlay-Robinson DPFR 01:23:15
4 Ben Abdelnoor Ambleside AC 01:25:01
5 Tom Brunt Holmfirth Harriers 01:25:10
6 Dominic Raby Chorley Harriers 01:25:44
7 Jack Smith Wharfedale Harriers 01:25:55
8 Matt Reedy Ambleside AC 01:27:28
9 Ted Mason Wharfedale Harriers 01:27:38
10 Joe Blackett O40 DPFR 01:28:30
11 Sam Watson Wharfedale Harriers 01:29:48
12 John Hooson O40 Ambleside AC 01:30:32
13 Hugh O’Donnell Ambleside AC 01:32:06
14 James Byrne Ambleside AC 01:32:07
15 Steve Angus O40 U/A 01:32:21
16 David Edmondson O40 Clayton Le Moors 01:33:22
17 Matt Hulley O40 DPFR 01:34:03
18 Mark McGoldrick Wharfedale 01:34:30
19 Stuart Stoddart O40 Eden Runners 01:35:09
20 Neil Holding O50 West Pennine 01:35:13
21 Craig Smith O40 Keswick AC 01:35:20
22 Jane Reedy F Ambleside AC 01:35:41
23 Lee Procter Helm Hill Runners 01:36:03
24 Sam Ware Eden Runners 01:37:06
25 Jim Tyson Ambleside AC 01:37:12
26 Brian Walton O40 Horwich Harriers 01:38:48
27 Johann Breytenbach Stratford Upon Avon 01:39:28
28 Albert Sunter O50 Horwich RMI 01:40:29
29 Kevin Hoult Calder Valley 01:40:45
30 Richard Marchant O40 Pendle AC 01:40:48
31 Paul Neild Bowland FR 01:41:16
32 Martin Terry 050 Clayton 01:41:39
33 David White Helm Hill Runners 01:42:48
34 Stephen Burthem O50 Warrington AC 01:43:52
35 Sam Collins U/A 01:44:06
36 Richard Unwin O50 Keswick AC 01:44:07
37 Rene Borg Crusaders AC 01:44:37
38 Allan Miller O50 Kendal AC 01:44:52
39 Ian Hutchinson O40 Bowland FR 01:45:23
40 Gerard Mulgrew O40 Ellenborough AC 01:46:14
41 Terry Aitken O50 Ambleside AC 01:46:19
42 Peter Browning O50 Clayton Le Moors 01:46:32
43 Paul Appleby O40 NFR 01:46:48
44 Steve Smith O50 Preston 01:47:10
45 Brian Davey O50 Southport Waterloo 01:47:14
46 Alasdair Muir U/A 01:47:39
47 Mark Wharton O40 CVFR 01:47:56
48 Anthony Bowness O40 U/A 01:48:13
49 ?? Male Ambleside 01:49:02
50 Julian Bass O40 Forest Of Dean AC 01:49:04
51 Chris Schofield O40 Helm Hill Runners 01:49:28
52 Richard Pyne Kendal AC 01:49:40
53 Sam Dalby U/A 01:49:45
54 Lazloe Boden O40 Harborough 01:50:02
55 Jamie Rennie West End 01:50:16
56 Jon Underwood O40 Calder Valley FR 01:50:27
57 Gavin Coventry O40 Thirsk & Sowerby 01:50:37
58 David Kershaw O50 Chorley AC 01:50:43
59 Aoife Joyce F Crusaders AC 01:51:02
60 Kevin Ayre O40 South Shields 01:51:57
61 C Bradshaw O40 Wharfedale Harriers 01:52:30
62 Mick Wilson O50 Helm Hill Runners 01:52:54
63 Robin Steels U/A 01:53:13
64 David Regan O40 U/A 01:53:33
65 Aaron Jones Ambleside AC 01:53:39
66 Jim Evans O40 Ambleside AC 01:53:54
67 Ian Stephenson O50 Ambleside AC 01:54:18
68 Patrick Willing O40 Helm Hill Runners 01:54:50
69 Ian Sanderson Valley Striders 01:55:07
70 Darian Bridge O50 Borrowdale 01:55:22
71 Eleanor Greenfield F Nuneaton Harriers 01:56:18
72 Rich White Glossopdale Harriers 01:56:23
73 Peter Greenfield O50 Nuneaton Harriers 01:56:24
74 Richard Ellis U/A 01:56:24
75 Jeffrey Pickup O50 Clayton Le Moors 01:56:42
76 Mark Hobson O50 Rochdale 01:56:52
77 Steve Lee O50 Buxton 01:57:31
78 Mike Salkeld U/A 01:59:06
79 Wayne Crabb O40 U/A 01:59:38
80 Tim Done O40 Wharfedale Harriers 01:59:49
81 Michael Beverly O50 Ranelagh 02:00:10
82 Tony Varley O50 Horwich 02:00:31
83 Peter Leighton O40 Horwich 02:01:10
84 Sue Wood F O/40 Ambleside AC 02:01:44
85 Geoff Somers O50 Keswick AC 02:02:14
86 Annie Baumber F Bracknell Forest 02:03:03
87 David Appleyard O40 Helm Hill Harriers 02:03:13
88 Dick Stockley O/50 Kampala Runners 02:03:43
89 Jo Taylor F O/40 Bowland FR 02:03:54
90 Sharon Bolister F Eton Manor AC 02:04:07
91 Haydn Keitu U/A 02:04:10
92 Malcolm Coles O/50 Valley Striders 02:04:24
93 Simon Veitch O/40 U/A 02:04:42
94 Peter Reed O/50 NFR 02:04:48
95 Kathleen Aubrey F O/40 Helm Hill Runners 02:04:52
96 Heather Croft F O/40 Calder Valley 02:05:05
97 Alan Bradshaw U/A 02:05:26
98 Ian Greenfield U/A 02:07:10
99 Chris Speight O/50 Helm Hill Runners 02:07:34
100 Peter Murray O/40 York Acorn 02:07:51
101 Barrie Laycock O/50 Ambleside AC 02:09:35
102 David Johnson O/50 NFR 02:09:35
103 Andy Rodger O/40 Derwent AC 02:10:39
104 Barry Slater O/50 Settle Harriers 02:13:21
105 Dawn Richards F O/40 Clayton Le Moors 02:13:21
106 D ?? O/50 U/A 02:15:08
107 Jane Laycock F O/50 Ambleside AC 02:16:20
108 Fred Wood O/50 Sunderland Strollers 02:19:08
109 Nicky Butler F O/40 Keswick AC 02:19:15
110 Jim Towers O/50 Ilkley Harriers 02:19:42
111 Mike Peat O/50 Lonsdale 02:21:10
112 Pete Dowker O/50 Kendal AC 02:21:24
113 Peter Pozman O/50 Wetherby 02:21:35
114 Mark Sammon Horwich RMI 02:26:31
115 Wayne Walsh O/50 Bowland FR 02:27:18
116 ?? O/50 Thirsk & Sowerby 02:28:58
117 Raj Madhaj O/40 Wharfedale Harriers 02:29:04
118 Andrew Biddle O/50 West Pennine 02:34:51
119 Beryl Buckley F O/50 Glossopdale Harriers 02:37:29
120 Carl Buckley O/50 Glossopdale Harriers 02:37:30
121 Richard Handford O/50 Settle Harriers 02:38:18
122 David Cattanach O/50 Otley 02:59:30