Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/05/2016 – West Nab - Seniors, U23 & U18





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Saville MU23 Dark Peak Fell Runners 00:44:11
2 Steve Franklin M Totley AC 00:44:38
3 Michael Fanning MV40 Borrowdale 00:46:39
4 Billy Starling MU18 Mercia Fell Runners 00:47:01
5 Oscar Meanwell MU20 Borrowdale 00:47:33
6 Ali Barns M Valley Striders 00:47:35
7 Austin Frost MV40 Dark Peak Fell Runners 00:47:57
8 Philip Hewitt M Holmfirth Harriers 00:48:10
9 Andrew Ferguson M Stadium Runners 00:49:37
10 Katie Walshaw F Holmfirth Harriers 00:49:42
11 Ben Tetler M Glossopdale 00:49:50
12 Darren Fishwick MV40 Chorley 00:49:57
13 Chris Jackson M Glossopdale 00:50:57
14 Jonathan Collins M Stainland Lions 00:51:26
15 Helen Berry FV40 Holmfirth Harriers 00:51:31
16 Bronwen Jenkinson FU20 Eryri 00:52:15
17 Joseph Crossfield MU23 Halifax Harriers 00:52:57
18 Simon Browne MV40 Denby Dale 00:53:07
19 Jonny Cartwright MV40 Stainland Lions 00:53:21
20 Robert Buchanon M Stadium Runners 00:53:40
21 Jordan Mullinger F Holmfirth Harriers 00:53:53
22 Andrew du Feu M40 Denby Dale 00:53:56
23 Kev Saville MV50 Dark Peak Fell Runners 00:54:00
24 Lee Robinson M 00:54:15
25 Paul Jenkinson MV40 Eryri 00:54:35
26 Daniel Greenwood MV40 Meltham AC 00:55:46
27 Chris Beadle MV40 Holmfirth Harriers 00:55:53
28 Logan Anderson MV40 Holmfirth Harriers 00:55:58
29 Howard Darwin MV40 Rotherham Harriers 00:56:36
30 Helena Croft F Holmfirth Harriers 00:56:48
31 Keith G Holmes MV60 Dark Peak Fell Runners 00:56:52
32 Oliver Ingham MU18 Denby Dale AC 00:56:53
33 Ellie Crownshaw FU20 Dark Peak Fell Runners 00:56:55
34 Giles Bailey MV40 Meltham AC 00:58:12
35 Nigel Crossfield MV40 Halifax Harriers 00:58:47
36 Mark Ferguson M Wolves & Bilston AC 00:58:54
37 Rowan Temple F 00:58:55
38 Annie Roberts FU23 Todmorden Harriers 00:59:00
39 Sarah Dewhirst FU20 Bingley Harriers 00:59:06
40 Lukas Lee MV40 KCAC 01:00:10
41 Martin Roberts MV40 Todmorden Harriers 01:00:18
42 Kevin Jones MV50 01:00:24
43 Andrew Carruthers MV50 Halesowen AC 01:00:35
44 Ralph Barker MV60 Denby Dale AC 01:01:08
45 Lucy Williamson FU20 Ilkley Harriers 01:01:38
46 Blair Garrett M Calder Valley Fell Runners 01:01:40
47 Judy Howells FV40 Wharfedale Harriers 01:02:01
48 Joanne Worboys-Hodgson FV40 Denby Dale AC 01:02:09
49 Randolph Haggerty MV40 Kirkstall Harriers 01:02:11
50 Neil Fairburn MV50 Baildon Runners 01:02:15
51 Stewart Yates MV50 Denby Dale AC 01:04:44
52 Lesley Fisher FV50 Burden Road Runners 01:05:20
53 Matthew Smith M Stadium Runners 01:06:43
54 Robert Matthews M Meltham AC 01:07:41
55 Nicholas Helm MV40 Holmfirth Harriers 01:07:51
56 Sarah Brewer FV40 Meltham AC 01:07:56
57 Joanne Williamson FU20 Ilkley Harriers 01:08:02
58 Scott Crayden-Reed MU23 01:08:35
59 Alice Buttle F Meltham AC 01:09:32
60 John Goodwin M Marsden Racers 01:10:39
61 Jeff Miller MV40 Meltham AC 01:14:46
62 Richard Knowles MV40 Totley AC 01:15:26
63 Gilly Markham FV50 Meltham AC 01:17:07
64 Robert Halstead MV50 01:20:55
65 Graham Guest MV40 Denby Dale AC 01:26:50
66 Tim Cock MV70 Holmfirth Harriers 01:27:21
67 Abbie Dagg FV40 Denby Dale AC 01:32:50