Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

17/05/2016 – Totley Moor





  
Pos Name Category Club Time
1 William Gardner M Sh.U.O.C. 00:33:58
2 Matt Elkington M Sh.U.O.C. 00:34:36
3 Adam Potter M Sh.U.O.C. 00:34:51
4 Steve Franklin M Totley A.C. 00:35:02
5 Robert Jones M U.O.S. Triathlon Club 00:35:56
6 Jake Lane M 00:35:59
7 Robert Donald M Shelton Striders 00:36:08
8 Andrew Stuart M Beeston A.C. 00:36:12
9 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 00:36:17
10 Jamie Rutherford M Darlington Harriers 00:36:41
11 Tom Wild M 00:36:54
12 Stewart Gregory M50 Holme Pierrepont R.C. 00:36:58
13 Aidan Linskill M Totley A.C. 00:37:04
14 Richard Bradbury M40 Matlock A.C. 00:37:14
15 Kenny Malton M Shelton Striders 00:37:26
16 Kevin Mahon M40 Handsworth Roadhogs 00:37:33
17 Ant Rosevear M Southwell R.C. 00:38:08
18 Mike Nolan M40 Dark Peak 00:38:20
19 Matthew Sedgewick M40 Totley A.C. 00:38:24
20 Austin Frost M40 Dark Peak 00:38:35
21 Gary Gregory M 00:38:41
22 Neil Stabbs M York Knavesmire 00:38:54
23 Marcel Darling M40 Shelton Striders 00:38:57
24 Misko Abramiuk M40 Racing T.N.T. Triathlon Team 00:38:59
25 Samuel Williams-Duncan M Dark Peak 00:39:22
26 Nicholas Dennis M Long Eaton R.C. 00:39:30
27 Thomas Beaumont M Poppycock Racing 00:39:40
28 Alex Moore M University Of Sheffield 00:39:49
29 James Lowe M U.O.S. Mountaineering Club 00:39:59
30 Andy Charlton M 00:40:02
31 John Grannock M Porter Valley Plodders 00:40:04
32 Alan Billington M40 Belper Harriers 00:40:10
33 Patrick Jones M Sh.U.O.C. 00:40:13
34 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:40:19
35 Andrew Davies M40 Steel City Striders 00:40:25
36 Peter Davies M Dark Peak 00:40:32
37 Jonathan Barron M Shelton Striders 00:40:41
38 Simon Holmes M 00:40:49
39 Joe Elliott M Beeston A C 00:40:52
40 Alastair Lawson M40 Steel City Striders 00:41:05
41 Megan Wilson W Sh.U.O.C. 00:41:08
42 Adrian Fisher M40 Dark Peak 00:41:19
43 James Halse M Dark Peak 00:41:22
44 Matt Reed M40 Sheffield Triathlon Club 00:41:24
45 Mario Rocchelli M Long Eaton R.C. 00:41:27
46 Joel Siddall M North Derbyshire R.C. 00:41:31
47 Joe Farnell M Totley A.C. 00:41:39
48 Thomas Leaver M 00:41:43
49 Anthony Whitehouse M60 Totley A.C. 00:41:44
50 Michael Timm M40 Steel City Striders 00:41:48
51 Neil Bentley M40 00:41:53
52 Hazel Tant W Totley A.C. 00:41:57
53 Lee Storey M Penistone Footpath Runners 00:41:59
54 Mark Jacobi M50 Totley A.C. 00:42:02
55 Claire Cooke W U.O.S. Triathlon Club 00:42:06
56 Dan Cook M40 Steel City Striders 00:42:08
57 Mark Elwis M50 00:42:12
58 Peter Durkin M40 00:42:18
59 Matt Jackson M North Derbyshire R.C. 00:42:20
60 John Osbourne M 00:42:25
61 Anna Hoogkamer W Sh.U.O.C. 00:42:28
62 Rob Owen M 00:42:33
63 Steve Larkin M40 00:42:39
64 Ben Riley M 00:42:54
65 Jenny Featherstone W Totley A.C. 00:43:08
66 Jacob Phillips M 00:43:17
67 Michael Surtees M U.O.S.H. Triathlon Club 00:43:22
68 Richard Howe M Long Eaton R.C. 00:43:22
69 Jon Sanderson M40 Totley A.C. 00:43:23
70 Nick Brimacombe M Totley A.C. 00:43:24
71 Paul Vincent Stuart M40 Steel City Striders 00:43:26
72 Steve Taylor M Blue Steel 00:43:27
73 Michael Pattrick M 00:43:29
74 Tom Taylor M Woodbridge Shufflers 00:43:30
75 Edward Shattock M U.O.S. Triathlon Club 00:43:37
76 Stephen Wooliscroft M40 Wirksworth R C 00:43:44
77 Steve Storey M50 Penistone Footpath Runners 00:43:46
78 Jon Hallam M Dark Peak 00:43:47
79 Stephen Clarke M Steel City Striders 00:43:53
80 Andrew Reid M Porter Valley Plodders 00:43:59
81 Ellen Downs W Sh.U.O.C. 00:44:05
82 Philip Knapton M40 Sheffield Running Club 00:44:06
83 Ian Strison M40 Steel City Striders 00:44:26
84 Adrian Tarasink M 00:44:33
85 Robert Cutting M40 Fat Boys R.C. 00:44:39
86 Simon Gregory M40 Clowne Road Runners 00:44:41
87 Joseph Ashmen M 00:44:46
88 John Thompson M40 Fat Boys R.C. 00:44:48
89 Mark Buskwood M50 Totley A.C. 00:44:56
90 Joseph Buckman M Steel City Striders 00:45:00
91 Simon Hartley M Blue Steel 00:45:05
92 John Rawlinson M40 Steel City Striders 00:45:06
93 Claire Howard W40 Totley A.C. 00:45:07
94 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:45:13
95 Chris Duncan M 00:45:35
96 Mark Halsey M40 Buxton Ac 00:45:45
97 Caroline Brock W Steel City Striders 00:45:47
98 James Crossland M40 00:45:57
99 David Wass M40 Worksop Harriers 00:45:59
100 Colin Hardy M Steel City Striders 00:46:01
101 Nick Ratcliffe M Belper Harriers 00:46:08
102 Steve Wathall M50 Retford A.C. 00:46:10
103 Steve Haaks M50 Steel City Striders 00:46:13
104 Lex Wilkinson M40 Porter Valley Plodders 00:46:13
105 Darren Coggins M50 00:46:15
106 Nick Hamilton M C.G.C.C. 00:46:16
107 Penny Sadler W40 Totley A.C. 00:46:18
108 Jenny Caddick W40 Dark Peak 00:46:25
109 Rob Moore M40 Dark Peak 00:46:28
110 David Greenstreet M40 00:46:34
111 Lisa Trollope W 00:46:35
112 David Palmer M 00:46:44
113 Joanne Brown W Totley A.C. 00:46:55
114 Charlotte Pleasey W U.O.S. Triathlon Club 00:46:56
115 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:47:09
116 Phil Howson M40 Steel City Striders 00:47:13
117 Richard Corker M50 North Derbyshire R.C. 00:47:18
118 Susan Gillie W 00:47:19
119 Paul Brunt M40 Shelton Striders 00:47:20
120 Kevin Rpwles M50 Killamarsh Kestrels 00:47:22
121 Damien Herbert M40 Sheffield Striders 00:47:28
122 Jonathan Horsfall M Handsworth Roadhogs 00:47:31
123 Mick Moorhouse M60 Matlock A.C. 00:47:35
124 Rob Willis M40 Totley A.C. 00:47:38
125 Joseph Wall M50 00:47:39
126 Graham Jordan M50 00:47:40
127 Ian Smith M40 Buffalo Whippets A.C. 00:47:40
128 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 00:47:43
129 Lisa Newton W 00:47:46
130 Paula Gould W40 Dark Peak 00:47:52
131 Tim Jayes M40 Kimberley Striders 00:48:01
132 Pat Goodall W60 Totley A.C. 00:48:06
133 Javier Gamez M Runner Valencia 00:48:10
134 Andrew Lewis M50 Handsworth Roadhogs 00:48:11
135 Alan Jack M40 00:48:13
136 Marcus Dunn M 00:48:16
137 Andrew Bragg M40 Totley A.C. 00:48:21
138 Michael Pearce M40 00:48:23
139 Lorenzo Allievi M Totley A.C. 00:48:30
140 John Tomlinson M40 Penistone Footpath Runners 00:48:32
141 Kenny Turner M50 Dark Peak 00:48:40
142 Ben Heller M50 Steel City Striders 00:48:42
143 Paul Burchell M50 Long Eaton R.C. 00:48:42
144 Emma Dent W40 Totley A.C. 00:48:45
145 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:48:50
146 Barry Quirk M40 00:48:52
147 Simon Wiles M40 Steel City Striders 00:48:56
148 Caroline Lloyd W40 Porter Valley Plodders 00:49:00
149 Colin Perkins M 00:49:03
150 David Askew M Shelton Striders 00:49:19
151 Savannah Kelley W U.O.S. Triathlon Club 00:49:34
152 Richard Bulmer M40 Totley A.C. 00:49:40
153 David Edge M60 Staffordshire Moorlands A.C. 00:49:41
154 Phil Hughes-Narborough M50 North Yorks Moors Ac 00:49:43
155 David Beerling M50 Dark Peak 00:49:46
156 John Harrison M50 Worksop Harriers & Ac 00:49:50
157 Frances Cundill W Totley A.C. 00:49:55
158 Deborah Lodge W40 Totley A.C. 00:50:00
159 Simon Hutchinson M50 00:50:02
160 Simon Sheldon M40 00:50:02
161 Judith Havenhead W40 00:50:04
162 Steven Doherty M40 Steel City Striders 00:50:05
163 Chris Moor M40 00:50:09
164 Francesca Rooker W 00:50:10
165 Brent Lindsey M50 Penistone Footpath Runners 00:50:13
166 Tom Ricketts M50 Totley A.C. 00:50:32
167 Darren Webb M40 Dark Peak 00:50:33
168 Sam Coulby M 00:50:35
169 Matt Ridge M40 Totley A.C. 00:50:43
170 Clare Howarth W Totley A.C. 00:50:44
171 Darren Eccles M40 00:50:44
172 Kevin Megson M50 Totley A.C. 00:50:45
173 Rob Cole M Dark Peak 00:50:55
174 Ian Ankers M60 Staffordshire Moorlands A.C. 00:50:57
175 Peter Stanley M50 Penistone Footpath Runners 00:51:00
176 Richard Ward M 00:51:03
177 Anthony Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 00:51:08
178 Ali Iredale W Totley A.C. 00:51:20
179 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:51:23
180 Fliss Milner W50 Dark Peak 00:51:27
181 Donna Claridge W50 Dark Peak 00:51:32
182 Peter Brock M50 Totley A.C. 00:51:35
183 Chris Moody M40 Sheffield Hash House Harriers 00:51:38
184 Steve Brandreth M40 Porter Valley Plodders 00:51:42
185 Seamus Carroll M50 North Derbyshire R.C. 00:51:46
186 Mark Aldridge M Sheffield Massive 00:51:48
187 Robert Elliott M 00:51:55
188 Jade Rogers W U.O.S. Athletics & X.C. Club 00:51:56
189 Alexander Arblaster M Steel City Striders 00:51:58
190 Emma Shepherd W Totley A.C. 00:52:04
191 Bob Gardner M50 North Derbyshire R.C. 00:52:05
192 Stephen Mallon M 00:52:17
193 Katy Coutts W Steel City Striders 00:52:19
194 Simon Berry M40 00:52:30
195 Helen Davis W Steel City Striders 00:52:44
196 Rachel Biggin W40 Totley A.C. 00:52:49
197 Richard Nakielny M 00:52:51
198 Stephen Sproson M50 Totley A.C. 00:52:53
199 Nicola Frow W40 Smiley Paces 00:52:55
200 Hannah Taylor W40 Totley A.C. 00:52:59
201 John Tomkinson M60 Staffordshire Moorlands A.C. 00:53:06
202 Roz Massey W Totley A.C. 00:53:16
203 Lucy Campion W 00:53:19
204 Jo Bissell W Barnsley Harriers 00:53:24
205 Will Taylor M50 00:53:26
206 Linda Fitzpatrick W50 Totley A.C. 00:53:29
207 Maeve Largey W Smiley Paces 00:53:31
208 Tammy Haywood Connor W Retford A.C. 00:53:47
209 Paul Roger Hurrell M50 00:53:50
210 Simon Fagg M 00:53:59
211 Elizabeth Bridgen W40 Erewash Valley R.C. 00:54:06
212 Zafar Ali M50 00:54:15
213 Isabelle Pound W50 00:54:16
214 Barry Clarke M50 00:54:32
215 Nicola Combs W Sheffield Triathlon Club 00:54:37
216 Henrietta Key W 00:54:44
217 Sam Perkins M 00:54:46
218 Nick Watts M 00:55:03
219 David Parker M 00:55:16
220 Fleur Jones W 00:55:22
221 Laura Garcia W 00:55:23
222 Nick Fowler M60 00:55:34
223 Helen Cain W Steel City Striders 00:55:37
224 Yan Cain W40 Shelton Striders 00:55:41
225 Fiona Hulley W40 00:55:43
226 Kylie Mcateer W50 Totley A.C. 00:55:54
227 Anna Howard W Taylored Running Group 00:56:45
228 Karis Hodgkinson W Taylored Running Group 00:56:46
229 Suzie Lovell W Taylored Running Group 00:56:47
230 Jane Harriman W50 Totley A.C. 00:56:55
231 Claire Dutson W Porter Valley Plodders 00:56:57
232 Matt Griffin M 00:57:09
233 Joe Gore M50 Chesterfield Triathlon Club 00:57:10
234 Colin White M70 Totley A.C. 00:57:27
235 Jill Davies W50 Steel City Striders 00:57:31
236 Cat Freeman W 00:57:45
237 Ges Charlton M60 00:57:45
238 Paul Stevenson M50 Sinfin R.C. 00:57:47
239 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 00:57:56
240 Victoria Hufton W 00:58:08
241 Lindsay Evans W40 Totley A.C. 00:58:22
242 Katy Bennett W 00:58:50
243 Laura Evans W Steel City Striders 00:58:51
244 Caryl Hartwright W60 Totley A.C. 00:59:14
245 Mandy Tee W 00:59:35
246 Michael Stubbs M40 01:00:23
247 Claire Conway W Totley A.C. 01:00:25
248 Nicolas Pearson M50 01:00:27
249 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:00:37
250 David Masters M60 01:00:44
251 David Simmons M 01:00:48
252 Geoff Nichols M60 Dark Peak 01:00:55
253 Diane Clewes W50 Totley A.C. 01:01:05
254 Becky Chadwick W Retford A.C. 01:02:44
255 Erika Tasker W40 Retford A.C. 01:02:46
256 Stewart Benfield M50 Rear Gunners 01:02:55
257 Jeremy Brayshaw M60 Totley A.C. 01:03:14
258 Stuart Woodhead M60 Penistone Footpath Runners 01:03:17
259 Clare Eardley W40 Long Eaton Running Club 01:03:38
260 Susan Bridgeford W40 Totley A.C. 01:04:06
261 Danielle Brown W Belper Harriers 01:04:08
262 Kath Beardsley W Belper Harriers 01:04:08
263 Sally Stavely W50 Worksop Harriers 01:04:21
264 Anna Cooper W 01:04:48
265 Mark White M Totley A.C. 01:05:09
266 Andy Horsfall M Handsworth Roadhogs 01:06:09
267 Stephen Watson M 01:08:47