Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/05/2016 – Burbage Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Alan Billington MV40 Belper Harriers
2 Andy Basey M Heaner Running Club
3 Julian Pieters MV40 Unattached
4 Rupert Allison M Dark Peak
5 Dane Blomquist MU23 ShUOC 00:38:23
6 Matt Elkinson M SHUOC 00:38:53
7 Adam Potter MU23 SHUOC 00:40:43
8 David Lund M Dark Peak 00:40:54
9 Billy Cartwright M Matlock AC 00:41:33
10 Andrew Lake MV40 Esk Valley Fell Club 00:41:35
11 Ben Cartwright M Matlock AC 00:41:38
12 Anthan Lawson MU23 ShUOC 00:41:44
13 Joe Woodley MU23 ShUOC 00:41:50
14 Bradley Gram-Hansen M Redhill Road Runners 00:41:52
15 Luke Beresford M Ripley RC 00:42:02
16 Jake Lane M Unattached 00:42:22
17 Ralph Skrimshire M Dark Peak 00:42:38
18 Kieron Allanson M Achile Ratti 00:43:05
19 Kenny Malton M Shelton Striders 00:43:45
20 Chris Jackson M Glossopdale 00:44:00
21 Edward James M Belper Harriers 00:44:15
22 David Miller MV40 Unattached 00:44:31
23 Austin Frost MV40 Dark Peak 00:44:33
24 Jon Morgan MV45 Dark Peak 00:44:38
25 Daniel Mitchell M Dark Peak 00:44:39
26 Craig Muress MV40 Unattached 00:44:45
27 Joel Paisley MU23 Belper Harriers 00:44:50
28 Kevin Doyle MV40 Kimberworth Striders 00:45:01
29 Martyn James M Porter Valley Plodders 00:45:06
30 Simon Choppin M LGLL 00:45:14
31 Andy Charlton M Unattached 00:45:22
32 Robert Coates M Ridley 00:45:23
33 Matthew Jones MV40 Ripley 00:45:35
34 Tom Powis M Ripley RC 00:45:54
35 Luke Desforges MV40 Steel City Striders 00:46:12
36 Dean Taylor MV40 Ripley Running Club 00:46:14
37 Richard Snowden MV40 Totley AC 00:46:28
38 Joe Elliott MU23 Beeston A.C. 00:47:06
39 Matthew Fuller M Training For Winter 00:47:06
40 Alasdair Menmuir M Steel City Striders 00:47:18
41 Ian Winterburn MV50 Dark Peak 00:47:27
42 David Robinette MU23 SUMC 00:47:29
43 Eduardo Rodrigues M Derwent Runners 00:47:30
44 Patrick Jones MU23 ShUOC 00:47:36
45 Andrew Hunter MV40 Beeston A.C. 00:47:37
46 James Lowe MU23 University Of Sheffield Mountaineers 00:47:46
47 Mark Richards MV50 Goyt Valley Striders 00:47:48
48 John Brannil M Porter Valley 00:47:52
49 Colin Nadin M Belper 1020 00:47:58
50 Simon Bayliss MV40 Steel City Striders 00:48:07
51 Colin Lynch MV40 Totley AC 00:48:09
52 Andrew Davies MV40 Steel City Striders 00:48:11
53 Joshua Cooper MU23 SHUOC 00:48:12
54 Philip Morris M Handsworth Roadhogs 00:48:18
55 Saul Tatlor MV40 Belper Harriers 00:48:20
56 Megan Wilson W ShUOC 00:48:21
57 Steve Taylor M Unattached 00:48:24
58 Joe Farnell M Totley AC 00:48:39
59 Daniel Dunn M Unattached 00:48:41
60 Simon White M Dark Peak 00:48:43
61 Tom Pape M Unattached 00:48:51
62 Charlie Matthews MU23 Fat Boys 00:48:53
63 Matt Herrick MV40 Belper Harriers 00:48:55
64 James Harvey M Belper Harriers 00:48:58
65 Alec Hartley M CGCC 00:49:10
66 Bevan Adams MV40 Retford AC 00:49:14
67 Matt Jackson M Nth Derbys RC 00:49:18
68 Oliver Barnsley WV40 Unattached 00:49:19
69 Mark Jacobi MV50 Totley AC 00:49:22
70 David Schofield MV40 Racing TNT 00:49:23
71 Dan Rawson M Beeston 00:49:26
72 Nick Baynes MV40 Fat Boys RC 00:49:33
73 Mike Taylor MV40 Fat Boys RC 00:49:35
74 Alice Rigby WU23 SHUOC 00:49:36
75 Robin Mitton M Pennine FR 00:49:50
76 Tim Gleeson MV40 Handsworth Roadhogs 00:50:11
77 N Mawor MV40 Unattached 00:50:14
78 Marcus Hanford MV40 Belper Harriers 00:50:19
79 David Boulton MV40 Unattached 00:50:22
80 Ben Naylor M Glossopdale Harriers 00:50:27
81 Michael Timm MV40 Steel City Striders 00:50:28
82 Chris Jordan MV40 Belper Harriers 00:50:31
83 Simon Conroy MV40 Dark Peak 00:50:39
84 David Broadbent MV40 Beeston AC 00:50:42
85 James Gregory M Unattached 00:50:48
86 Robert Cutting MV40 Fat Boys RC 00:50:57
87 Mario Rochelli M Long Eaton RC 00:50:59
88 Andrew Fry M Sheffield Hash House Harriers 00:51:11
89 Andy Paisley MV40 Belper Harriers 00:51:15
90 Jon Hallam M Unattached 00:51:19
91 Stephen Jones M Unattached 00:51:22
92 Lisa Trollope W Unattached 00:51:23
93 Nicola Parkin LV45 Dark Peak 00:51:23
94 Ian Adkin MV45 Dark Peak 00:51:26
95 Jonathon Tilley MV40 Unattached 00:51:34
96 Richard Bolton WV40 Pennine FC 00:51:41
97 Gary McMahon MV60 Redhill Road Runners 00:51:45
98 Nick Jones MV40 Buxton AC 00:51:47
99 Matthew Lewis M Unattached 00:51:50
100 David Hayden M Derwent Runners 00:52:03
101 Simon English M Ripley RC 00:52:08
102 Tyrrell Bosson MV40 DPFR 00:52:21
103 Ralph Simpson M Unattached 00:52:23
104 John Thompson MV40 Fatboys RC 00:52:24
105 Joseph Buckman M Steel City Striders 00:52:25
106 Mick Wall MV40 Steel City Striders 00:52:31
107 Nick Brimacombe M Totley AC 00:52:32
108 Chris Holmes M Derby Triathlon Club 00:52:35
109 Mark Crawshaw MV40 Wirksworth 00:52:39
110 Michael Slater MV40 Steel City Striders 00:52:42
111 Mick Wareham MV50 Ripley RC 00:52:42
112 Claire Aspinall W Pennine Fell Runners 00:52:43
113 Andy Platts M Totley AC 00:52:51
114 Mike Bottom M Derwent Runners 00:52:52
115 Alan Maplethorpe MV50 LongEaton RC 00:52:55
116 Andrew Watson MV40 Erewash Valley RC 00:53:00
117 Sarah Dewhirst WU23 Bingley Harriers/ SHUOc 00:53:05
118 Piers Miller MV40 Unattached 00:53:17
119 Iain Smith MV40 Buffalo Whippets AC 00:53:21
120 Wayne Smithurst MV40 Ripley AC 00:53:25
121 Sam Stephenson MV40 Unattached 00:53:30
122 Rob Darrington M Dark Peak 00:53:32
123 Jenny Caddick LV40 Dark Peak 00:53:33
124 Michael Patrick M Unattached 00:53:34
125 Peter Bailey MV50 Buxton AC 00:53:43
126 Steve Wathall MV50 Retford A.C. 00:53:45
127 31 Runner M Unattached 00:53:50
128 Lex Wilkinson MV40 Porter Valley Plodders 00:53:52
129 Keith Holmes MV60 Dark Peak 00:53:56
130 George Russell MU23 Beeston AC 00:53:57
131 James Norton M Unattached 00:53:57
132 Ali Gover W Unattached 00:54:00
133 Chris Charlesworth MV40 Penistone 00:54:07
134 Darren Coggins MV50 Unattached 00:54:34
135 Michael Reece M Unattached 00:54:37
136 Steve Haake MV50 Steel City Striders 00:54:40
137 Nick Ratcliffe M Belper Harriers 00:54:45
138 Malcolm Stapleton MV50 Clowne Road Runners 00:54:46
139 Howard Winbow MV50 Ashbourne RC 00:54:47
140 Geoff Cooper MV40 Ripley Running Club 00:54:51
141 Peter Stenton M Dark Peak 00:54:54
142 Malcolm Busfield MV45 Ashbourne RC 00:54:55
143 Alison Wainwright LV45 Dark Peak 00:54:58
144 Richard Corker MV50 North Derbys RC 00:54:59
145 Robert Moore MV45 Dark Peak 00:55:00
146 Jacob Wall M Totley AC 00:55:01
147 Rob Davies MV50 Steel City Striders 00:55:04
148 Andrew Lee M Unattached 00:55:07
149 Victoria King L Dark Peak 00:55:16
150 Simon Elliott M Beeston AC 00:55:22
151 Ruth Keeley M Belper Harriers 00:55:23
152 Anna Paxton W Unattached 00:55:24
153 David Salmon MU23 Unattached 00:55:28
154 Libby Kerr W Unattached 00:55:31
155 Alan Jack MV40 Unattached 00:55:35
156 Nick Bates MV50 Derwent Runners 00:55:38
157 Jimmy Sharman M Steel City Striders 00:55:40
158 Steven Killingbeck M Sheffield TRI 00:55:44
159 Andrew Reid M Porter Valley Plodders 00:55:48
160 Dave Chaffey M Derwent Valley Orienteers 00:55:49
161 Andy Prichard MV50 Porter Valley Plodders 00:55:52
162 Emily Chaplais W Steel City Striders 00:56:14
163 James Watt M Derwent Runners 00:56:15
164 Simon Gareth Taylor MV50 DPFR 00:56:31
165 Matt Nichols M Ripley RC 00:56:32
166 Philippa Rose WV40 Unattached 00:56:33
167 Jane Gardiner WV40 Unattached 00:56:34
168 Judith Havenhand WV40 Unattached 00:56:41
169 John Rawlinson MV40 Steel City Striders 00:56:59
170 Jim Paxman MV55 Dark Peak 00:57:11
171 Michael Squires MV40 Steel City Striders 00:57:27
172 David Charles MV40 Unattached 00:57:32
173 Philip Gwyther MU23 ShUOC 00:57:39
174 Marcus Dunn M Unattached 00:57:44
175 Jacqueline Penn WU23 SU Orienteering Club 00:57:45
176 Martin Slack MV40 Unattached 00:57:46
177 Simon Wiles MV40 Steel City Striders 00:57:47
178 Ellen Quane WU23 ShUOC 00:57:49
179 Andrew Lewis MV50 Handsworth Road Hogs 00:57:51
180 Barry Warwick MV70 Derwent Runners 00:57:52
181 David Patrick MV50 Ashbourne RC 00:57:53
182 David Veryard MV50 Bakewell 00:57:58
183 Helen Dale W Unattached 00:58:02
184 Alison Barrett W Steel City Striders 00:58:04
185 A Jackson MV40 Worksop Harriers 00:58:05
186 Matt Glossop MV40 Unattached 00:58:05
187 Chris Horsfall MV60 Handsworth Roadhogs 00:58:08
188 Charlie Bennett MV40 Matlock AC 00:58:18
189 Paul Wright M Danum Harriers 00:58:25
190 Yvonne Peake W Derwent Runners 00:58:26
191 Susannah Ricketts W Totley AC 00:58:29
192 Paul Burchell MV50 Long Eaton RC 00:58:31
193 Mick Cochrane MV65 Dark Peak 00:58:39
194 Bront Linysay MV50 Penistone FPR 00:58:43
195 Alex Dean MV40 Unattached 00:58:45
196 Paula Gould LV40 Dark Peak 00:59:12
197 Michael Jones M Unattached 00:59:16
198 Antony Harris MV40 Fat Boys RC 00:59:19
199 Helen Calder WV40 Steel City Striders 00:59:22
200 Matt Baker M Ripley RC 00:59:25
201 Andrew Bragg MV40 Totley AC 00:59:29
202 Michael Richardson MV50 Handsworth Roadhogs 00:59:31
203 Simon Kirk M Ilkeston RC 00:59:34
204 Paul Rigsby MV40 Unattached 00:59:43
205 Emma Dent WV40 Totley AC 00:59:48
206 Chris Sheldon MV40 Unattached 00:59:51
207 Harry Bowell MV50 Unattached 00:59:54
208 Ruth Batty LV40 Dark Peak 00:59:57
209 David Pickering MV40 Retford A.C. 00:59:58
210 Geraint Davies M Unattached 00:59:59
211 Tom Richards MV50 Totley AC 00:59:59
212 Frances Cundill W Totley AC 01:00:06
213 Matthew Orr M Sinfin Running Club 01:00:07
214 David Edge MV60 Staffs Moorlands AC 01:00:21
215 Jo Pearce W Unattached 01:00:25
216 Matt Ridge MV40 Totley AC 01:00:25
217 Damien Herbert MV40 Sheffield Striders 01:00:27
218 Tom Briggs MV40 Unattached 01:00:52
219 Dave Lodwick MV50 Roadhoggs Leicester AC 01:00:54
220 Bodil Oudshoorn W Unattached 01:01:12
221 Chris Duro MV50 Derwent Runners 01:01:17
222 Susanna Jolly W Unattached 01:01:35
223 Geoff Taylor MV50 Handsworth Roadhogs 01:01:43
224 Steve Brandreth MV40 Porter Valley Plodders 01:02:13
225 Ian Warton-Woods M Ripley RC 01:02:18
226 Maeve Largey W Smiley Paces 01:02:23
227 Louise Goodhill WV40 Totley AC 01:02:39
228 Tim Nixon MV55 Dark Peak 01:02:40
229 Mark Halsey MV40 Buxton AC 01:02:48
230 Katy Coutts W Steel City Striders 01:03:03
231 Andrew Dinsdale MV40 Matlock AC 01:03:10
232 Shaun Edwards M Derwent Runners 01:03:11
233 Rosemary Paxman L Dark Peak 01:03:12
234 John Franklin MV60 Porter Valley Plodders 01:03:15
235 Richard Smith M Unattached 01:03:18
236 Mark Yates M Totley AC 01:03:24
237 Jenny Rouse W Glossopdale Harriers 01:03:30
238 David Prentice MV50 Unattached 01:03:32
239 Sarah Walch W Penistone Footpath Runners 01:03:35
240 Sean Ollier M Belper Harriers 01:03:38
241 Ian Ankers MV60 Staffs Moorlands AC 01:03:40
242 Adam Wiles M CGCC 01:03:45
243 Christopher O'Donnell MV40 Ilkeston RC 01:03:47
244 Alexander Arblaster M Steel City Striders RC 01:03:54
245 Peter Henley MV40 Redhill Road Runners 01:03:59
246 Bob Gardner MV50 N Derbyshire 01:04:12
247 John Richardson MV50 Handsworth Roadhogs 01:04:14
248 Anne Middleton WV50 Denby Dale Travellers 01:04:17
249 Tim Thair MV50 Unattached 01:04:20
250 Nick Whittingham MV60 Penistone FPR 01:04:40
251 Sophy Barber W Unattached 01:04:40
252 Amy Thacker M Unattached 01:04:50
253 John Tomkinson MV60 Staffs Moorlands 01:05:06
254 Henrietta Key W Unattached 01:05:09
255 Heather Thornley W Redhill RR 01:05:17
256 Richard Purdy M Dallam Harriers 01:05:39
257 Michael Twigg MV40 Steel City Striders 01:05:42
258 Seamus Carroll MV50 North Derbyshire 01:05:43
259 Mir Jansen WV50 Steel City Striders 01:05:45
260 Emma Porcas W Unattached 01:05:48
261 Laura Hogg W Kirkstall Harriers 01:06:00
262 Nicola Combs W Sheffield Triathlon Club 01:06:04
263 Helen Brunt WV40 Belper Harriers 01:06:11
264 Nick Woffenden M Unattached 01:06:17
265 Alison Butlin WV40 Ripley Rc 01:06:20
266 Catherine McKeown WV40 Steel City Striders 01:06:28
267 Victoria Hawkins WV40 Steel City Striders 01:06:40
268 Fiona Hulley WV40 Unattached 01:06:41
269 Martin Repecky M Unattached 01:06:57
270 Daniel Hawkins M Unattached 01:07:01
271 Alison Griffiths W Smiley Pacers 01:07:04
272 Richard Knowles MV40 Totley AC 01:07:07
273 Stuart Whittaker M Erewash Valley RC 01:07:09
274 Amy Houseley W Steel City Striders 01:07:13
275 Roz Massey W Totley AC 01:07:18
276 Steven Jackson MV40 Unattached 01:07:23
277 Phil Craddock MV60 Staffs Moorlands 01:07:38
278 Tim Meekings MV40 Unattached 01:07:52
279 Steven Gregory MV40 Unattached 01:08:09
280 Ian Wade MV40 Handsworth Roadhogs 01:08:11
281 Chris Edwards MV45 Dark Peak 01:08:46
282 Chris Massey M SUMC 01:08:52
283 Anna Swallow W Porter Valley Plodders 01:08:53
284 Claire Dutson W Porter Valley Plodders 01:08:54
285 Colin Bostock MV50 Long Eaton RC 01:08:58
286 Dave Arundale MV60 Dark Peak 01:09:03
287 Shaun Whittaker M Unattached 01:09:30
288 Clare Moody W Smiley Paces 01:09:47
289 Lucy Smith W Unattached 01:09:53
290 Will Taylor MV50 Unattached 01:09:56
291 Eileen Schweiss W Unattached 01:10:18
292 Rachael Edgar W Unattached 01:10:19
293 Clare Jane Grisdale W Unattached 01:10:29
294 Laura Evans W Steel City Striders 01:10:38
295 Paul Stevenson MV50 Sinfin RC 01:11:17
296 Emma Jane Pratt W Unattached 01:11:21
297 Rosalind Bedford WV50 Denby Dale 01:11:26
298 Lois Ryan W Unattached 01:11:38
299 Clare Thompson W Smiley Paces 01:11:46
300 Michael Arundale MV60 Dark Peak 01:11:51
301 Naomi Rabin W Steel City Striders 01:11:53
302 Lucy Skillinton WV40 Unattached 01:12:00
303 Michael Lord MV50 Beeston AC 01:12:13
304 Ian Wallis MV50 Long Eaton RC 01:12:19
305 Paul Page MV40 Beeston 01:12:27
306 Thelma Pickard WV50 Unattached 01:12:35
307 Tim Mackey MV60 Dark Peak 01:13:08
308 David Cross M Beeston AC 01:13:39
309 Rob Pearce MV40 Belper Harriers 01:13:46
310 Laura Shepherd W North Derbyshire AC 01:14:05
311 Mary Penant W Unattached 01:14:14
312 Mark Chappell M Unattached 01:14:15
313 Patrick James Griffin M Unattached 01:14:36
314 Alison Jones W Unattached 01:14:42
315 Jo Bowen WV40 Pennine 01:14:51
316 Rosie Lockwood W Unattached 01:14:53
317 Jane Cockerton WV50 Penistone Footpath Runners 01:14:54
318 Paula Wood WV40 Redhill RR 01:14:59
319 Helen Richards WV50 Unattached 01:15:56
320 Ruth Siggs W Unattached 01:16:12
321 Caroline Fuller WV50 City Of Sheffield AC 01:16:27
322 Joe Gore MV50 Chesterfield Tri Club 01:16:32
323 Andy Horsfall M Handsworth Roadhogs 01:16:48
324 Andrew Bradley MV40 Red Hill Road Runners 01:16:53
325 Marilyn Small WV60 Smiley Paces 01:17:38
326 Laura Harvey W Belper Harriers 01:18:10
327 Laura Rose W Unattached 01:18:24
328 Rachel Barnes W Smiley Pacers 01:18:25
329 Paul Stovonson MV40 Unattached 01:19:06
330 Carol Beattie W Steel City Striders 01:19:11
331 C Manrique W Chesterfield Triathlon Club 01:19:24
332 Clare Eardley WV40 Long Eaton RC 01:19:31
333 Josep Beniter MV40 Unattached 01:20:24
334 Teresa Wall WV50 Penistone 01:20:24
335 Angela Marsh W Smiley Paces 01:22:04
336 Helen Smith W Team Derby Runners 01:22:32
337 Samantha Rogers W Training For Winter 01:22:33
338 Andy Tidmarsh M Derwent Runners 01:26:02
339 Steve Hand MV50 Derwent Runners 01:26:45
340 Heather Wallis W Steel City Striders 01:26:59
341 Cassandra Dowthwaite WV40 Smiley Paces 01:32:44
342 Ruth Merry W Smiley Paces 01:32:51