Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/04/2016 – Red Kite Challenge





  
Pos Name Category Club Time
1 Calvin Williams M50 Sarn Helen 01:03:59
2 Jacqui Gears F40 Oswestry Olympians 01:07:05
3 Mick Taylor M55 Sarn Helen 01:07:30
4 EMMA COLLINS F50 DENBIGH HARRIERS 01:09:38
5 VICTOR BELSHAW M55 DENBIGH HARRIERS 01:09:38
6 TONY BENTON M50 DENBIGH HARRIERS 01:10:12
7 Eleri Rivers F40 Sarn Helen 01:12:00
8 Kate Fitegibbon F55 Vegan Runners 01:12:23
9 TRACEY WILLIAMS F50 DENBIGH HARRIERS 01:13:06
10 Mike Pfeiffer M50 Brecon Ac 01:34:26
11 Gareth Payne M40 Sarn Helen 01:35:21
12 Sion Price OM Sarn Helen 01:39:11
13 DALE WILLIAMS M40 Brecon AC 01:40:18
14 Marc Fallows M40 Cheltenham Harriers 01:40:32
15 Paul Graham OM Pontypridd Roadents 01:41:33
16 Ian Stevens OM Aberystwyth Uni Harriers 01:42:16
17 Bleddyn Jones M35 Lliswerry Runners 01:42:19
18 Liza Barry OF CLC Striders 01:42:34
19 Robert John M40 MMRT 01:43:04
20 Glyn Price M45 Sarn Helen 01:43:28
21 Jimmy Carter M35 01:46:02
22 Tim Gears M35 Oswestry Olympians 01:46:22
23 Patrice Loarnt M40 Trail Di Guerledan 01:48:18
24 DARRYL THOMAS M40 01:48:44
25 Ronan Le Briton OM Trail Di Guerledan 01:49:11
26 Angela Jones F45 USK RC 01:49:12
27 Balazs Pinter M45 Aberystwyth AC 01:50:06
28 Nerys Jones OF TROTs 01:51:54
29 Matthew Page OM Towy Valley 01:53:08
30 Dave Powell M55 Aberystwyth AC 01:53:27
31 Clara Evans OF Pontypridd Roadents 01:55:23
32 Heddwen Daniel OF Cardiff AC 01:57:03
33 Vic Walsh M35 Belle Vue Racers 01:58:09
34 Jean Claude Nivet M45 Trail Di Guerledan 01:58:49
35 Joel Caradec M50 Trail Di Guerledan 01:58:49
36 Tony Hall M60 Sarn Helen 01:59:14
37 Ben Elliott OM 02:00:51
38 Tony Mackay M50 Pegasus RC 02:01:36
39 Roger Mills M40 Fairwater Runners 02:02:51
40 Louise Barker F40 Aberystwyth AC 02:03:30
41 Bernard Gautien M45 Trail Di Guerledon 02:13:59
42 Fiona Davies F60 Pontypridd Roadents 02:14:33
43 Aneurin James M45 Sarn Helen 02:15:25
44 Susan Davies F50 Croft Ambrey RC 02:16:13
45 Adrian Gwilliam M50 Fairwater Runners 02:18:56
46 Dawn Kenwright F60 Sarn Helen 02:19:09
47 LEE JENKINS M35 RUN4ALL NEATH 02:19:29
48 Llion OCallaghan OM 02:19:55
49 Alun Jenkins M50 Rhayader RC 02:20:04
50 ROBERT MOORE M40 02:20:48
51 Daniel Smart OM 02:22:52
52 Richard James OM 02:23:41
53 June Avery F55 Hastings Runner 02:27:03
54 Kevin Holland M55 Aberystwyth AC 02:28:49
55 John Gwynn Evans M70 Aberystwyth AC 02:31:03
56 GRANT WILLCOX M40 DELAMERE SPARTANS 02:32:03
57 Wilm Radeloff M45 02:32:03
58 Heulwen James F45 Emlyn Runners 02:32:19
59 Elizabeth Walsh F40 Fairwater Cwmbran 02:33:39
60 CHRIS BALDWIN M60 DENBIGH HARRIERS 02:33:51
61 Rose Thomas F60 Rhayader RC 02:35:03
62 RICHARD MARRS M55 02:36:12
63 Rebecca Poole OF Fairwater Runners 02:47:54
64 ANGELA HOLMES OF LARKFIELD A.C. 02:51:30
65 Emma Riley OF Sandbach Striders 02:58:56
66 Louise Hayward F40 Sandbach Striders 02:58:56
67 Brenda Jones F70 Bro Dysynni AC 02:59:32
68 Julie Lees F40 Fairwater Runners 03:01:33
69 Peter Harding M76 TROTs 03:05:06
70 d