Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/03/2016 – Wolfs Pit





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond MOpen Dark Peak FR 00:38:47
2 Billy Cartwright MOpen Matlock AC 00:40:46
3 Steve Franklin MOpen Totley 00:41:58
4 Adam Taylor MOpen Dark Peak 00:42:03
5 Andrew Stuart MOpen Beeston AC 00:42:22
6 Bradley Gram-Hanson MOpen Redhill Road Runners 00:42:40
7 Anthony Squire MOpen Holme Pierrepont 00:42:45
8 Jack Millar MJ22 SHUOC 00:43:00
9 Paul Butcher MV50 Mansfield Harriers & AC 00:43:18
10 Martyn James MOpen Porter Valley 00:43:36
11 Chris Jackson MOpen Glossopdale 00:43:57
12 Anthony Rosevar MOpen Southwell 00:44:01
13 Jack Wright MJ22 Ambleside 00:44:09
14 Andrew Lake MV40 Esk Valley Fell Club 00:44:14
15 David Greenwood MV40 HPRC 00:44:20
16 Jake Lane MOpen Unattached 00:44:32
17 Austin Frost MV40 Dark Peak 00:44:42
18 Samuel Williams-Duncan MOpen Dark Peak FR 00:44:50
19 Kenny Malton MOpen Shelton Striders 00:44:51
20 Graham Muffatt MV40 Dark Peak FR 00:44:57
21 Lauren McNeil FJ18 Unattached 00:45:11
22 Kieran Allanson MJ22 Achille Ratti 00:45:25
23 Max Wainwright MJ22 Dark Peak FR 00:45:43
24 Andrew Wainwright MV40 Unattached 00:45:51
25 Jim Semmelroth MOpen Southwell RC 00:45:52
26 Alex Rourke MOpen Unattached 00:45:56
27 Steve Bell MV50 Dark Peak FR 00:46:10
28 Michael Tonkens MOpen Porter Valley Plodders 00:46:13
29 Simon Choppin MOpen CGCC 00:46:21
30 Gareth Phoenix MV40 Hallamshire Harriers 00:46:40
31 David Robinette MJ22 Unattached 00:46:48
32 Colin Ward MV40 Ilkeston RC 00:46:51
33 Paul Woolhouse MV40 Southwell RC 00:46:53
34 Bryan Lomas MV40 Congleton Harriers 00:47:00
35 Marcel Darling MV40 Shelton Striders 00:47:14
36 David Hulley MV40 Stockport Harriers 00:47:24
37 Paul Grogan MV50 Southwell RC 00:47:33
38 Malcolm Johnson MV40 Stockport Harriers 00:47:51
39 Rob Pilling MV40 Porter Valley Plodder 00:47:53
40 Mark Goodison MV50 Totley 00:47:57
41 Joshua Cooper MJ22 Sheffield University 00:48:24
42 Mark Davies MOpen Redhill Roadrunners 00:49:01
43 Alasdair Menmuir MOpen Steel City Striders 00:49:05
44 George Yates MV40 Dark Peak 00:49:11
45 Helen Elmore FV40 Dark Peak 00:49:18
46 Mario Rocchelli MOpen Long Eaton RC 00:49:25
47 Matty Brennan MOpen Erewash Valley RC 00:49:27
48 Peter Watson MOpen Erewash 00:49:40
49 Sinon Armitstead MOpen Unattached 00:50:00
50 Zoe Proctor FOpen Pennine FR 00:50:06
51 Alex Moore MOpen Sheffield University 00:50:07
52 Darran Hawkins MV50 Pennine FR 00:50:11
53 Ellie Crownshaw FJ22 Dark Peak 00:50:12
54 Mick Archer MV50 Dark Peak FR 00:50:24
55 Jon Osborne MOpen Unattached 00:50:28
56 Hellen Thornhill FJ18 Buxton 00:50:32
57 Mark Jacobi MV50 Totley AC 00:50:37
58 Jonathan Sewell MV40 Buxton AC 00:50:42
59 Simon Conroy MV40 Dark Peak 00:50:56
60 Bruce Humphrey MV40 Altrincham 00:50:58
61 Richard Bouglas MOpen Buxton AC 00:51:19
62 Gareth Hague MOpen Steel City Striders 00:51:25
63 Nick Jeffries MV40 Unattached 00:51:34
64 Robin Mitton MOpen Pennine 00:51:48
65 Andy Barnett MV50 Dark Peak FR 00:51:54
66 Richard Walker MV40 Unattached 00:51:58
67 Jon Sanderson MV40 Totley 00:51:59
68 Alan Bocking MV60 Cheshire Hill Racers 00:52:07
69 Dai Bedwell MV40 D.V.O. 00:52:12
70 Mark Jelbert MOpen Unattached 00:52:14
71 Alec Hartley MOpen CGCC 00:52:21
72 Julian Grant MV50 Unattached 00:52:25
73 Ben Goddard MOpen Unattached 00:52:29
74 Dave Sykes MV40 Dark Peak FR 00:52:36
75 Rob Moore MV40 Dark Peak 00:52:38
76 Anna Hoogkamer FJ22 Ambleside 00:52:40
77 John Alexander MOpen CCCC 00:52:44
78 Nick Jones MV40 Buxton AC 00:52:45
79 Gary McMahon MV60 Redhill Road Runners 00:52:48
80 Jenny Caddick FV40 Dark Peak FR 00:52:51
81 Billy Naylor MV40 Tideswell 00:52:54
82 Rick Aldred MV40 Buxton AC 00:53:27
83 Sam Grover MJ22 Unattached 00:53:34
84 James Stubbs MJ18 Pennine Fell Runners 00:53:42
85 Phil Applegate MOpen Unattached 00:53:44
86 Adam Brown MOpen Steel City Striders 00:53:45
87 Leigh Stubbs MOpen Redhill Roadrunners 00:53:46
88 Matthew Lewis MOpen Unattached 00:53:50
89 George Russell MJ22 Beeston AC 00:53:51
90 Paul Hulbert MV40 Fat Boys RC 00:53:58
91 Rich Piggott MOpen Moorlands AC 00:53:59
92 Stephen Clarke MOpen Steel City Striders 00:54:04
93 Richard Parkin MV40 DVO 00:54:12
94 Tim Raynor MV50 Mansfield 00:54:18
95 Nick Baynes MV40 Fat Boys 00:54:25
96 Hannah Bradley FJ22 CFR 00:54:29
97 Stephen Kenworthy MV40 Unattached 00:54:31
98 Simeon Cotterell MOpen Steel City Striders 00:54:32
99 Adrian Baker MV50 Dark Peak FR 00:54:35
100 Michael Gouldin MV40 Unattached 00:54:49
101 Dom Hewins MV40 Fat Boys 00:55:13
102 Martin Berry MV40 Unattached 00:55:20
103 Glyn Sawford MV50 Holme Pierrepoint 00:55:30
104 Neil Oxley MV60 Unattached 00:55:36
105 James Norton MOpen Steel City Striders 00:55:45
106 Kevin Rhone MOpen Porter Valley 00:55:47
107 Dean Morris MV50 Handsworth 00:55:52
108 David Walsh MOpen Redhill Road Runners 00:55:53
109 Simon Bolton MV50 Cheshire Hill Racers 00:55:58
110 Simon Bond MV40 Fat Boys RC 00:56:03
111 David Veryard MV50 Bakewell 00:56:08
112 Ross Martland MV40 Buxton 00:56:10
113 Ruth Keeley FOpen Belper Harriers 00:56:22
114 Colin Wilshaw MV50 Pennine FR 00:56:23
115 Jane Crowson FV50 Dark Peak 00:56:24
116 David Horton MV40 Belper 00:56:27
117 Graham Barnes MV60 Unattached 00:56:35
118 Steve Bennett MV50 NDRC 00:56:44
119 Paul Lydon MV40 Unattached 00:56:49
120 Alison Wainwright FV40 Dark Peak FR 00:56:55
121 Andrew Wardle MV40 Rushcliffe Athletic 00:57:00
122 Eleanor Wainwright FJ22 Durham University 00:57:07
123 Jane Mellor FV50 Pennine Fell Runners 00:57:13
124 Dorothy Kesterton FV60 Smiley Pacers 00:57:19
125 Reece Horsfall MJ18 Handsworth Roadhogs 00:57:23
126 Roland Meylan MV40 Buxton AC 00:57:30
127 Joe Buckman MOpen Steel City Striders 00:57:31
128 Michael Squires MV40 Steel City 00:57:35
129 Jo Bednall FV50 Buxton AC 00:57:57
130 Jonathan Gudnor MV50 Notts 00:58:13
131 Colin Perkins MOpen Unattached 00:58:17
132 Roger Spence MV40 Holme Pierpoint RC 00:58:18
133 Richard Cowey MV40 Fat Boys RC 00:58:21
134 Stuart Reece MOpen Unattached 00:58:24
135 David Bone MV50 Unattached 00:58:25
136 Kevin Rowles MV50 Killamarsh Kestrels 00:58:33
137 Runner 91 Runner 91 MV40 Fat Boys RC 00:58:35
138 Yvonne Peake FOpen Derwent Runners 00:58:39
139 Kirsty Bryan-Jones FV40 Dark Peak FR 00:58:44
140 Nick Bates MV50 Belper Harriers 00:58:51
141 Chris Horsfall MV60 Handsworth Roadhogs 00:58:53
142 Wayne Forster MOpen Steel City Striders 00:58:58
143 Paul Burchell MV50 Long Eaton RC 00:59:01
144 Darren Wallis MV40 Pennine 00:59:04
145 Dave Watson MV50 North Derbyshire RC 00:59:07
146 Jimmy Sharman MOpen Steel 00:59:15
147 Darren Joseph-Bristow MV40 Hallamshire Harriers 00:59:18
148 Andrew Lewis MV50 Handsworth Road Hogs 00:59:19
149 Rob Cole MOpen Dark Peak 00:59:24
150 Andy Prichard MV50 Porter Valley Plodders 00:59:28
151 Rob Willis MV40 Totley AC 00:59:31
152 Kate Wray FOpen Shelton Striders 00:59:34
153 Jennifer Hulley FV40 Stockport Harriers 00:59:35
154 Jo Brown FOpen Totley AC 00:59:41
155 Gina Granger FV40 Holme Pierpoint RC 00:59:50
156 Paul Bennett MOpen Unattached 00:59:50
157 Gayle Gamble FV40 Smiley Pacers 01:00:01
158 Martin Slack MV40 Unattached 01:00:04
159 Pat Goodall FV60 Totley AC 01:00:07
160 Charles Dunning MV40 Unattached 01:00:21
161 Michael Bamford MOpen Unattached 01:00:32
162 Peter Stenton MJ22 Dark Peak FR 01:00:48
163 Tom Briggs MV40 Unattached 01:01:06
164 David Walker MV50 Unattached 01:01:13
165 Rodrigo Carvalho MOpen Unattached 01:01:18
166 Colin Hallam MOpen High Peak RC 01:01:19
167 Ruth Jacobs FV50 Smiley Paces 01:01:24
168 Andy Virgin MV40 Handsworth Roadhogs 01:01:25
169 Fiona Panes FV40 Smiley Paces 01:01:37
170 Trevor Burton MV50 Steel City Striders 01:01:42
171 Nikki Moir FOpen Unattached 01:01:44
172 Steve Brandreth MV40 Porter Valley 01:01:45
173 Andrew Watkins MV50 Tideswell 01:01:54
174 Phill Cunnington-Hall MOpen Unattached 01:01:54
175 Robert Hemiway MJ22 Unattached 01:01:57
176 Anthony Horsfall MV50 Handsworth Roadhogs 01:02:03
177 David Ridding MV40 Matlock AC 01:02:11
178 Steve Graves MV40 Belper Harriers 01:02:17
179 Michael Richardson MV50 Handsworth 01:02:45
180 Nick Lander MV50 Erewash Valley RC 01:03:00
181 Dominic Maloney MOpen Unattached 01:03:04
182 Susan Ward FV50 Belper Harriers 01:03:06
183 Andrew Bragg MV40 Totley AC 01:03:18
184 Heather Wallis FOpen Steel City Striders 01:03:20
185 Christopher O'Donnell MV40 Ilkeston RC 01:03:37
186 Robert Stewart MV40 Bradwell Hardmen 01:03:41
187 Danielle Watson FOpen Erewash 01:03:46
188 Andy Green MV50 Steel City 01:03:52
189 Ian Macnamee MV40 Erewash Valley RC 01:03:58
190 Kieron Bruce MOpen Barnsley Harriers 01:04:20
191 Helen Soiris FV50 Belper Harriers 01:04:37
192 Simon Mccormick MV40 Unattached 01:04:38
193 Peter Henley MV40 Redhill Road Runners 01:04:40
194 Claire Carter FOpen 3 Late Ladies! 01:04:43
195 Tracy Hamilton FV40 Worksop Harriers AC 01:04:44
196 Richard Hopkinson MV60 Dark Peak FR 01:04:53
197 Joanne McLean FV40 Worksop Harriers AC 01:05:00
198 Simon Fagg MOpen Unattached 01:05:02
199 Ralph Roberts MOpen Unattached 01:05:17
200 Stuart Whittaker MV70 Erewash Valley RC 01:05:43
201 Paul Horsfall MV50 Handsworth Roadhogs 01:05:59
202 Amanda Hibbert FV40 Holme Pierpoint RC 01:06:11
203 Mir Jansen FV50 Steel City Striders 01:06:27
204 Helen Bamill FV40 Unattached 01:06:36
205 Chris Owens MJ22 SHUOC 01:06:41
206 Adrian Bellingham MV50 Mansfield 01:06:50
207 Milena Von Und Eur Muhden FJ22 Unattached 01:07:00
208 D Prentice MV50 Unattached 01:07:39
209 Heather Fryer-Winder FV50 Buxton AC 01:07:50
210 Gabrielle Halveston FV40 Ilkeston RC 01:07:54
211 Linda Hayles FV60 Calder Valley 01:07:59
212 Carol Beattie FV60 Steel City 01:08:00
213 Tim Cunnington MOpen Unattached 01:08:04
214 Penny Longstaff FOpen Unattached 01:08:22
215 Michele Thompson FV40 Handsworth 01:08:40
216 Jeremy Brayshaw MV60 Totley AC 01:08:45
217 Tim Clarke MV40 Unattached 01:09:36
218 Bev Barnes FV50 Redhill Road Unners 01:09:38
219 Elizabeth Bridge FV40 Erewash Valley RC 01:09:45
220 Richard Knowles MV40 Totley AC 01:10:05
221 Rachel Grant FV40 Holme Pierrepont 01:10:08
222 Bryony Clarke FOpen CACCU 01:10:18
223 Nicholas Pearson MV50 Unattached 01:10:21
224 David Forshaw MV40 Buxton 01:10:30
225 Steve Dewick MV50 Dark Peak FR 01:10:49
226 Andrew Gale MOpen Unattached 01:11:19
227 Stephen Martin MV50 Dark Peak 01:11:21
228 Patrick Dawson MOpen Unattached 01:11:41
229 Julie White FV40 Unattached 01:12:00
230 Jennifer Stafford-Curtis FOpen 3 Late Ladies! 01:12:01
231 Emma Roderick FOpen Unattached 01:12:13
232 Steve Terry MV60 Totley AC 01:12:37
233 Sean Orchard MV40 Unattached 01:12:47
234 Shaun Goddard MV70 Unattached 01:13:00
235 Joan Waller FV50 Dark Peak FR 01:13:59
236 Michael Stubbs MV40 Unattached 01:14:05
237 Diane Clews FV50 Totley 01:14:08
238 Hanna Sahota FOpen Unattached 01:14:12
239 Lindsay Evans FV40 Totley AC 01:14:15
240 Clare Eardley FV40 Long Eaton Running Club 01:14:22
241 Naomi Rabin FOpen Steel City Striders 01:14:25
242 Bronwen Doyle FV40 Smiley Paces 01:15:55
243 Katie Stretton FOpen Unattached 01:16:17
244 John Kenyon MV50 Holme Pierrepoint 01:16:18
245 Robert Terry MV40 Belper Harriers 01:16:37
246 Caroline Fuiller FV50 City Of Sheffield AC 01:16:48
247 Jo Chalmers FV40 Holme Pierpoint RC 01:16:53
248 William Scott MV60 Holme Pierrepont 01:17:11
249 Richard Garton MV50 Steel City Striders 01:17:20
250 Caroline Wickham FV50 Erewash Valley RC 01:17:26
251 Paul Page MV40 Beeston 01:17:31
252 Sally Staveley FV50 Worksop Harriers 01:18:58
253 Emma Beer FOpen Steel City Striders 01:19:02
254 David Perkins MV40 Steel City Striders 01:19:04
255 Kathryn Walsh FV50 Redhill Roadrunners 01:19:17
256 Chris Cregg MV60 Southwell RC 01:20:10
257 Runner 107 Runner 107 FOpen Unattached 01:30:06
258 Manuel Orsi MOpen Unattached 01:30:07
259 Matt Glossop MV50 Fat Boys 01:30:38
260 Kerry Dickinson FV40 Workshop Harriers 01:31:01
261 Harriet Cooke FJ18 Unattached 01:40:38
262 Holly Jones FJ18 Unattached 01:40:39
263 Paul Addison MV50 DVO Rtd At Start
264 Eoin Connaughton MV50 Dark Peak Rtd At Start