Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

27/03/2016 – Peat Pits Wood 1





  
Pos Name Category Club Time
1 Harry Holmes M York Knavesmire 00:16:28
2 Billy Cartwright M Matlock AC 00:16:39
3 Kearyn Hopley M Staffs Moorlands 00:17:01
4 Kieran Allanson M Achille Ratti 00:17:31
5 Damian Kilpin M Peniston FR & AC 00:17:46
6 Paul Sorrell M North Derbyshire RC 00:18:02
7 Kenny Malton M Stilton Striders 00:18:09
8 James Ratti M Achille Ratti 00:18:21
9 Marcel Darling M40 Shelton Striders 00:18:34
10 Robert Hall M 00:18:43
11 Robert Coates M Ripley RC 00:18:46
12 Peter Hopley M40 FRA 00:18:53
13 Dean Cross M40 Sutton HAC 00:19:05
14 Dylan George JM14 Chesterfield & Dist AC 00:19:23
15 Matthew Burtonshaw M Ashbourne RC 00:19:32
16 Chris Metcalfe M 00:19:43
17 Kyya Mayo-Morrell M 00:19:49
18 Tom Stoddart M 00:19:53
19 Chris Booth M50 Little Eaton Hornets 00:20:04
20 Saul Taylor M40 Belper H 00:20:27
21 Richard Hyde M50 Erewash Valley RC 00:20:41
22 Robert Roper M40 Worksop Harriers 00:20:45
23 Daniel Anderson M Mornington Chashers 00:20:47
24 Brian Warner M40 Sinfin RC 00:20:49
25 Gary McMahon M60 Redhill RR 00:20:58
26 Ken Jeffery M50 00:21:04
27 Jude Bush JM14 Derby AC 00:21:13
28 Dave Hill M 00:21:27
29 Simon Edwards M50 Belper H 00:21:36
30 Quentin Balandier M 00:21:47
31 Alistair Richards M 00:21:56
32 Geoff Cooper M40 Ripley RC 00:22:02
33 Ruth Keeley W Belper H 00:22:05
34 Nicholas Bassett M50 Staffs Moorlands 00:22:09
35 Reg Cooper M50 00:22:09
36 Mick Moorhouse M60 Matlock AC 00:22:14
37 Nick Bates M50 Belper H 00:22:16
38 Andy Bradley M60 Shelton Striders 00:22:17
39 John Birch M50 Wirksworth RC 00:22:22
40 Jason Davidson M40 Ashbourne Triathletes 00:22:26
41 Richard Green M40 Shelton Striders 00:22:41
42 Ashley Broomhead M50 FRA 00:22:56
43 Paul Brunt M40 Shelton Striders 00:22:58
44 Pat Goodall W60 Totley AC 00:23:11
45 Gayle Gamble W40 00:23:19
46 Karolina Kucharek W Rolls Royce Harriers 00:23:21
47 Heather Thornley W Redhill RR 00:23:47
48 Trev Hibbert M Sinfin RC 00:23:59
49 Caroline Scott W Sinfin RC 00:24:01
50 Nick Lander M50 Erewash Valley RC 00:25:11
51 Kate Wray W Shelton Striders 00:25:14
52 Rebecca Lander W Erewash Valley RC 00:25:15
53 Ross Gilmour M 00:25:24
54 Meg McHarg W40 Belper H 00:25:28
55 Sarah Holmes W Belper H 00:25:35
56 Mick Fowler M50 00:25:39
57 David Richards M50 Formula 1 RC 00:25:46
58 Jeremy Brayshaw M60 Totley AC 00:26:02
59 Dennis Earl M40 00:26:04
60 Paul Stevenson M50 Sinfin RC 00:26:15
61 James Realey M Shelton Striders 00:26:25
62 Joshua Earl JM14 Dorking & Mole Valley AC 00:26:39
63 Graham Banks M40 00:26:41
64 Robert Terry M40 Belper H 00:26:59
65 Chris Edwards M40 Dark Peak FR 00:27:03
66 Jon Heathfield M50 Dark Peak FR 00:27:03
67 Robin Hutchinson M60 Shelton Striders 00:27:05
68 Alison Booth W40 Little Eaton Hornets 00:27:31
69 Martin Griffiths M40 Dark Peak FR 00:27:59
70 Bob Stork M60 00:28:02
71 Helen Ripley W50 Sinfin RC 00:28:12
72 Tracy Critchlow W50 Derbyshire Dynamos 00:28:22
73 Lucy Wheeler W40 00:29:11
74 Pat Kinch M50 Churnet Valley RC 00:29:11
75 Jorge Quintero M 00:29:47
76 Jeanette Avery W40 Ashbourne RC 00:29:59
77 Susan Coleman W40 00:31:02
78 Paul Bratby M50 Derby Tri 00:31:21
79 Fiona Corden W40 Shelton Striders 00:31:37
80 Lucy Beck W50 Derwent Runners 00:32:22
81 Steve Hand M50 Derwent Runners 00:33:02
82 Karen Hodgson W50 Erewash Valley RC 00:35:18
83 Iris Travers W50 Formula 1 RC 00:37:04
84 Jeff Rainbow M60 Formula 1 RC 00:37:42