Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/05/2016 – Tigers Todger





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon O'Meara M Alehouse 00:34:12
2 Robert Jones M U.O.S. Triathlon Club 00:34:47
3 Jake Lane M 00:35:29
4 Stewart Gregory M50 Holme Pierrepont R.C. 00:35:50
5 Aidan Linskill M Totley A.C. 00:36:13
6 Davin Ewans M Alehouse 00:36:16
7 Kevin Mahon M40 Handsworth Roadhogs 00:36:20
8 Mark Gray M40 Steel City Striders 00:36:29
9 Michael Sprot M Dark Peak 00:36:36
10 Robert Foster M Steel City Striders 00:36:43
11 Matthew Sedgewick M40 Totley A.C. 00:36:48
12 Stuart Vas M 00:36:56
13 Austin Frost M40 Dark Peak 00:37:28
14 Douglas Wilders M Dark Peak 00:38:23
15 Niall Mcsharry M Alehouse 00:38:24
16 Thomas Beaument M Poppycock Racing 00:38:29
17 Darren Fishwick M40 Chorley A. & T.C. 00:38:36
18 Luke Siggs M 00:38:45
19 James Halse M Dark Peak 00:38:49
20 Simon Holmes M 00:39:03
21 Adrian Fisher M40 Dark Peak 00:39:06
22 Kevin Sibley M40 Steel City Striders 00:39:12
23 Philip Morris M Handsworth Roadhogs 00:39:30
24 Mark Elwis M50 00:39:40
25 Doug Banks M Steel City Striders 00:39:45
26 Anthony Whitehouse M60 Totley A.C. 00:39:47
27 Stephen Clarke M Steel City Striders 00:39:48
28 Colin Earl M50 Kimberworth Striders 00:40:00
29 Ben Riley M 00:40:20
30 Dan Fauset M40 00:40:24
31 Daniel Rawson M Beeston A.C. 00:40:26
32 Dominic Watts M40 Dark Peak 00:40:31
33 Joel Siddall M North Derbyshire R.C. 00:40:34
34 Patrick Wright M Elite Fitness 00:40:37
35 Claire Cooke W U.O.S. Triathlon Club 00:40:41
36 Jon Sanderson M40 Totley A.C. 00:40:46
37 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:40:56
38 Justin Lewis M 00:41:05
39 Matt Jackson M North Derbyshire R.C. 00:41:07
40 Nick Brimacombe M40 Totley A.C. 00:41:08
41 Georgia Baynes W Alehouse 00:41:09
42 Thomas Leaver M 00:41:13
43 Peter Durkin M40 00:41:27
44 Marvin Burnell M40 00:41:34
45 Edward Shattock M U.O.S. Triathlon Club 00:41:36
46 Claire Howard W40 Totley A.C. 00:42:01
47 Jon Hallam M 00:42:07
48 Peter Wilmot M40 Matlock A.C. 00:42:18
49 John Armitage M40 Steel City Striders 00:42:22
50 Sheridan Mcwilliam W Alehouse 00:42:24
51 Andrew Hunter M40 Beeston A.C. 00:42:30
52 George Russell M Beeston A.C. 00:42:44
53 Philip Knapton M40 Sheffield Running Club 00:42:48
54 Caz Kay W Totley A.C. 00:42:52
55 Penny Sadler W40 Totley A.C. 00:43:10
56 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:43:12
57 Steve Matthews M40 Dark Peak 00:43:15
58 Michael Pattrick M 00:43:28
59 James Crossland M40 00:43:39
60 Joseph Buckman M Steel City Striders 00:43:42
61 David Greenstreet M40 00:43:46
62 Josh Freep M Brighton & Hove A.C. 00:44:02
63 Andy Hartley M50 Fat Boys R.C. 00:44:10
64 Andrew Mansfield M 00:44:13
65 Steve Irvine M40 Steel City Striders 00:44:19
66 David Leese M Clowne Road Runners 00:44:29
67 Colin Hardy M Steel City Striders 00:44:39
68 Catherine Wilson W Beeston A.C. 00:44:41
69 Gary Fox M40 Beeston A.C. 00:44:44
70 Jo Brown W Totley A.C. 00:44:44
71 Stephen Wooliscroft M40 Wirksworth R.C. 00:44:54
72 Darren Coggins M50 00:45:00
73 Matthew Chenery M40 00:45:06
74 Michael A Lyons M 00:45:28
75 John Tomlinson M40 Barnsley A.C. 00:45:44
76 Susan Gillie W 00:45:46
77 Chris Caroe M40 00:45:49
78 Richard Corker M50 North Derbyshire R.C. 00:45:57
79 Tim Jayes M40 Kimberley Striders 00:46:02
80 David Beerling M50 Dark Peak 00:46:03
81 Ian Macnamee M40 E.U.R.C. 00:46:05
82 Savannah Kelley W 00:46:09
83 Kenny Turner M50 Dark Peak 00:46:12
84 Andy Green M50 Steel City Striders 00:46:15
85 Andrew Lewis M50 Handsworth Roadhogs 00:46:16
86 Pat Goodall W60 Totley A.C. 00:46:21
87 Deborah Lodge W40 Totley A.C. 00:46:28
88 Christopher Moss M 00:46:32
89 Darren Bristow M40 Hallamshire Harriers 00:46:38
90 Nick Francis M 00:46:51
91 Will Blackwood M40 00:46:57
92 David Beel M 00:47:03
93 Trevor Burton M50 Steel City Striders 00:47:04
94 Colin Perkins M 00:47:06
95 Charlotte Pleasey W U.O.S. Triathlon Club 00:47:07
96 Peter Grover M50 00:47:24
97 Bethany Marney W Taylored Running Club 00:47:25
98 Graham Jordan M50 00:47:36
99 Julia Nolan W40 Dark Peak 00:47:42
100 Rob Home M 00:47:43
101 Carl Middleton M40 00:47:46
102 Stephen Sproson M50 Totley A.C. 00:47:49
103 Tim Key M40 00:47:54
104 David Askew M Shelton Striders 00:47:56
105 Phil Hughes-Narborough M50 North Yorks Moors A.C. 00:48:06
106 Roger Watson M40 Steel City Striders 00:48:09
107 Darren Eccles M40 00:48:11
108 Jo Bissell W Barnsley Harriers 00:48:19
109 Anthony Bissell M Barnsley Harriers 00:48:19
110 Emma Shepherd W Totley A.C. 00:48:21
111 Max Howard M50 Retford A.C. 00:48:24
112 Nicola Willcocks W Racing T.N.T. Triathlon Team 00:48:27
113 Rachel Biggin W40 Totley A.C. 00:48:30
114 David Clark M40 00:48:36
115 David Walker M50 00:48:43
116 Martin Carpenter M50 North Derbyshire R.C. 00:48:52
117 Darren Webb M40 Dark Peak 00:48:54
118 Adrian Moss M50 Steel City Striders 00:49:01
119 Clare Howarth W Totley A.C. 00:49:08
120 Sian Mead W50 Totley A.C. 00:49:09
121 Nicola Ross W Steel City Striders 00:49:10
122 Rachel Steen W Totley A.C. 00:49:17
123 Nicola Sommers W Racing T.N.T. Triathlon Team 00:49:18
124 Richard Ward M 00:49:20
125 Helen Young W40 Totley A.C. 00:49:32
126 Chris Moor M40 00:49:37
127 Peter Robinson M 00:49:39
128 Mark Aldridge M40 Sheffield Massive 00:49:46
129 David Jolley M50 North Derbyshire R.C. 00:49:51
130 Louise Goodhill W40 Totley A.C. 00:50:01
131 Stephen Robert Walton M40 00:50:12
132 Felipe Del Solar M50 Totley A.C. 00:50:17
133 Ian Walker M50 Wakefield Harriers 00:50:20
134 Jade Rogers W U.O.S. Athletics & X.C. Club 00:50:22
135 Kate Turner W Totley A.C. 00:50:35
136 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:50:55
137 Helen Cain W Steel City Striders 00:50:59
138 Paul Hurrell M50 00:51:04
139 Nicola Combs W Sheffield Triathlon Club 00:51:16
140 Craig Shaw M40 00:51:17
141 Kieran Fitzpatrick M50 Totley A.C. 00:51:19
142 Kimberley Simpson W 00:51:22
143 Hannah Taylor W40 Totley A.C. 00:51:23
144 Linda Fitzpatrick W50 Totley A.C. 00:51:36
145 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:51:45
146 Karis Hodgkinson W Taylored Running Group 00:51:47
147 Richard Clamp M40 Steel City Striders 00:51:58
148 Jane Harriman W50 Totley A.C. 00:52:06
149 Jacob Ozdemir M Totley A.C. 00:52:15
150 Kylie Mcateer W50 Totley A.C. 00:52:30
151 Robert Dransfield M40 Totley A.C. 00:52:45
152 Claire Britt W40 Sheffield Striders 00:52:58
153 Paul Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 00:53:06
154 Nick Woffenden M 00:53:27
155 Rio Cooper W Steel City Striders 00:53:29
156 Victoria Hankins M40 Steel City Striders 00:53:29
157 Paul Durant M40 Handsworth Roadhogs 00:53:37
158 Claire Conway W Totley A.C. 00:53:48
159 David Arundale M60 Dark Peak 00:53:50
160 Paul Higginbottom M40 Handsworth Roadhogs 00:54:01
161 Sally Nevitt W Totley A.C. 00:54:04
162 Lindsay Evans W40 Totley A.C. 00:54:28
163 Dave Raby M 00:54:33
164 David Masters M60 00:55:04
165 Debbie Clark M40 00:55:27
166 Andrew Robinson M Handsworth Roadhogs 00:55:49
167 Amanda Chang W Beeston A.C. 00:56:06
168 Jeremy Brayshaw M60 Totley A.C. 00:56:23
169 Helen Elleker W60 City Of Sheffield A.C. 00:56:36
170 Carol Parsons W50 Totley A.C. 00:56:37
171 Jan Ashforth W60 Handsworth Roadhogs 00:56:45
172 Mandy Grayson W50 Handsworth Roadhogs 00:56:50
173 Michael Stubbs M40 00:57:18
174 Bland Quigley M40 Steel City Striders 00:57:30
175 Colette White W 00:57:31
176 Helen Eachus W 00:58:02
177 Susan Bridgeford W40 Totley A.C. 00:58:06
178 Diane Clewes W50 Totley A.C. 00:58:17
179 Paul Page M40 Beeston A.C. 00:58:38
180 Richard Garton M50 Steel City Striders 00:59:58
181 Stewart Benfield M50 Rear Gunners 01:00:19
182 Mark White M Totley A.C. 01:01:07
183 Andy Horsfall M Handsworth Roadhogs 01:02:22
184 Natasha Blackburn W40 Totley A.C. 01:03:25