Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/03/2016 – Black Combe





  
Pos Name Category Club Time
1 Ben Mounsey M Calder Valley Fell Runners 01:10:28
2 Kris Jones M Dark Peak Fell Runners 01:10:45
3 Rhys FindlayRobinson M Dark Peak Fell Runners 01:10:47
4 Steven Hebblethwaite M Keswick AC 01:12:38
5 Tom Addison M Helm Hill Runners 01:13:03
6 Ian Holmes MV50 Bingley Harriers & AC 01:14:15
7 Neil Northrop M Dark Peak Fell Runners 01:14:18
8 Mark Lamb M Keswick AC 01:14:24
9 Jim Davies MV45 Borrowdale Fell Runners 01:14:37
10 Jamie Parkinson M Pudsey & Bramley AC 01:15:00
11 Tom Brunt MV40 Dark Peak Fell Runners 01:15:23
12 Luke Maude M Barlick Fell Runners 01:15:48
13 Adam Perry M Helm Hill Runners 01:16:14
14 Matthew Lockyer M Pudsey & Bramley AC 01:16:18
15 Mark Purkis MU23 Edinburgh University Hare & Hounds 01:16:19
16 Graham Pearce M Pudsey & Bramley AC 01:16:23
17 Sam Stead M Keswick AC 01:16:27
18 Joe Baxter M Pudsey & Bramley AC 01:16:31
19 Ben Abdelnoor M Ambleside AC 01:16:39
20 Ben Procter M Helm Hill Runners 01:16:41
21 William Cartwright M Matlock AC 01:16:42
22 Sam Watson M Wharfedale Harriers 01:16:52
23 Carl Bell M Keswick AC 01:17:03
24 Jack Smith M Wharfedale Harriers 01:17:21
25 Phil Winskill M Keswick AC 01:17:25
26 Nicholas Barber M Pennine Fell Runners 01:17:32
27 Darren Kay MV45 Calder Valley Fell Runners 01:17:40
28 Paul Tierney M Ambleside AC 01:17:46
29 Lloyd Taggart MV45 Manx Fell Runners 01:17:57
30 John Helme M Ambleside AC 01:18:13
31 Tom Saville MU23 Dark Peak Fell Runners 01:18:15
32 Will Veitch M Borrowdale Fell Runners 01:18:23
33 Victoria Wilkinson F Bingley Harriers & AC 01:18:29
34 Michael Barron M Ambleside AC 01:18:38
35 William Rigg MU23 Black Combe Runners 01:19:05
36 Samuel Tosh M Rossendale Harriers & AC 01:19:16
37 Paul Aitken M Helm Hill Runners 01:19:40
38 Lee Amor M Ellenborough AC 01:19:42
39 Harry Holmes M York Knavesmire Harriers 01:19:44
40 David Taylor MV50 Dark Peak Fell Runners 01:19:46
41 Jon Deegan MV45 Ambleside AC 01:19:49
42 Andrew Jebb M Bingley Harriers & AC 01:20:02
43 Neal Crampton M Pudsey & Bramley AC 01:20:18
44 David Lund M Dark Peak Fell Runners 01:20:22
45 Peter George M Keswick AC 01:20:28
46 James Appleton M Keswick AC 01:20:34
47 Mark Addison M Helm Hill Runners 01:20:36
48 Danny Collinge MU23 Clayton Le Moors Harriers 01:20:38
49 Adam Osborne M Leeds City AC 01:20:41
50 Karl Steinegger M Ambleside AC 01:20:58
51 Joe Mann MU23 Ambleside AC 01:21:07
52 Nicholas Colburn MU23 Manx Fell Runners 01:21:12
53 Dan Duxbury MV40 Ambleside AC 01:21:12
54 Michael Ainsworth M Helm Hill Runners 01:21:20
55 Todd Oates M Ambleside AC 01:21:35
56 Stuart Dickson M Ambleside AC 01:21:38
57 Ross Litherland MV40 Pennine Fell Runners 01:21:49
58 David Cope MU23 Howgill Harriers 01:22:04
59 Patrick Brennan M Rossendale Harriers & AC 01:22:07
60 Chris Jackson M Glossopdale Harriers 01:22:08
61 Chris Roberts M York Knavesmire Harriers 01:22:23
62 Christopher Leigh MV40 Trafford AC 01:22:24
63 Andy Brown MV40 Bingley Harriers & AC 01:22:33
64 Paul Crabtree MV45 Wharfedale Harriers 01:22:33
65 Jon Wright MV45 Todmorden Harriers AC 01:22:41
66 Mark McGoldrick M Wharfedale Harriers 01:22:45
67 Jon Pemberton M Dark Peak Fell Runners 01:22:47
68 David Kirkham M Wharfedale Harriers 01:22:54
69 Lee Newton M Keswick AC 01:22:58
70 Peter Mackie M Shettleston Harriers 01:23:03
71 Stephen Pyke MV50 Dark Peak Fell Runners 01:23:03
72 Dan Golding MV40 Ambleside AC 01:23:18
73 Mark MonWilliams MV50 Ilkley Harriers AC 01:23:20
74 Jack Wood M Ilkley Harriers AC 01:23:24
75 Tom Gomersall M Bingley Harriers & AC 01:23:27
76 Dan Wilkinson MV40 Ilkley Harriers AC 01:23:30
77 Antony Meanwell MV40 Borrowdale Fell Runners 01:23:35
78 Jonny Bradshaw M Wharfedale Harriers 01:23:37
79 Charlie McIntosh MV45 Pudsey & Bramley AC 01:23:41
80 Phil Livermore M North Leeds Fell Runners 01:23:42
81 Laurence Piercy M Dark Peak Fell Runners 01:23:46
82 Richard Houghton MV50 Pennine Fell Runners 01:23:48
83 Matt Perry M Clayton Le Moors Harriers 01:23:55
84 Robert Little M Dark Peak Fell Runners 01:23:56
85 Mike Johnson MV55 Bowland Fell Runners 01:23:58
86 Jonathan Moore MV45 Eryri Harriers 01:24:02
87 Dave Ward MV40 Pennine Fell Runners 01:24:05
88 David Poole M Barlick Fell Runners 01:24:07
89 Peter Toaig MV45 Borrowdale FRC 01:24:08
90 David Milliken MV45 Horwich RMI Harriers 01:24:11
91 Andy Swift M Penistone Footpath Runners AC 01:24:15
92 Math Edwin Roberts M Calder Valley Fell Runners 01:24:19
93 Steven Knowles MV40 Pennine Fell Runners 01:24:20
94 Mike Nolan MV45 Dark Peak Fell Runners 01:24:22
95 Sam Harrison M Bowland Fell Runners 01:24:25
96 Tim Ripper M Black Combe Runners 01:24:36
97 Christopher Smale MV50 Barlick Fell Runners 01:24:36
98 Richard Talbot M Ambleside AC 01:24:38
99 Steve Angus MV45 Keswick AC 01:24:40
100 Damian Kilpin M Penistone Footpath Runners AC 01:24:43
101 Nick Zissler M Wallsend Harriers And AC 01:24:44
102 Harvey Lord M Black Combe Runners 01:24:57
103 Andy Berry M Barlick Fell Runners 01:25:00
104 Andrew Jackson MV40 Bowland Fell Runners 01:25:02
105 Paul Rowley M Pennine Fell Runners 01:25:08
106 Rick Stuart MV50 Helm Hill Runners 01:25:12
107 Oscar Meanwell MU23 Borrowdale Fell Runners 01:25:22
108 James Byrne MV40 Ambleside AC 01:25:24
109 Carl Helliwell MV40 Clayton Le Moors Harriers 01:25:29
110 Kieran Hodgson MV40 Helm Hill Runners 01:25:56
111 John Brown MV45 Ambleside AC 01:26:10
112 Nick Barber MV40 Todmorden Harriers AC 01:26:39
113 Joe Blackett MV50 Dark Peak Fell Runners 01:26:48
114 Chris Atherton M Ambleside AC 01:27:00
115 Will Sisson M Kendal Triathlon Club 01:27:31
116 Matt Beresford MV45 Kendal AAC 01:27:47
117 Hugh ODonnell M Eryri Harriers 01:28:13
118 Will Boothman M Dark Peak Fell Runners 01:28:18
119 Garry Wilkinson MV50 Clayton Le Moors Harriers 01:28:37
120 Heidi Dent F Howgill Harriers 01:28:41
121 Matthew Seddon M Pudsey & Bramley AC 01:28:41
122 Virgil Barton MV40 Mercia Fell Runners 01:28:44
123 Emma Gould F Mercia Fell Runners 01:28:48
124 Ian Livesey M Barlick Fell Runners 01:28:49
125 Lee Edwards M Barlick Fell Runners 01:28:53
126 Nathan Martin M Wharfedale Harriers 01:28:57
127 Nichola Jackson F Preston Harriers 01:28:59
128 Philip Pearson MV55 Northern Fells RC 01:28:59
129 Mark Walsh MV45 Darwen Dashers 01:29:00
130 Lou Roberts FV40 Ambleside AC 01:29:15
131 James Christmas M Keswick AC 01:29:46
132 Jonny Marchant MV40 Helm Hill Runners 01:29:49
133 Mark Burton MV40 Pennine Fell Runners 01:29:51
134 Dave Motley M Clayton Le Moors Harriers 01:29:53
135 Matthew Hulley MV40 Pennine Fell Runners 01:29:54
136 Catherine Spurden F Keswick AC 01:30:02
137 Steve Bell MV50 Dark Peak Fell Runners 01:30:13
138 Neil Ashcroft MV45 Ambleside AC 01:30:23
139 Lizzie Adams F Black Combe Runners 01:30:29
140 Jonnie Nisbet MU23 Stirling University Athletics Club 01:30:38
141 Neil Stabbs M York Knavesmire Harriers 01:30:43
142 Phil Davies MV45 Borrowdale Fell Runners 01:30:44
143 Christopher Holdsworth M Clayton Le Moors Harriers 01:30:48
144 Darren Fishwick MV45 Chorley Athletic & Triathlon Club 01:31:14
145 David Bethell M Staffordshire Moorlands AC 01:31:19
146 Jonathan Cooper MV50 Helm Hill Runners 01:31:29
147 Hannah Russell FU23 Helm Hill Runners 01:31:33
148 Niall Bourke M Pudsey & Bramley AC 01:31:35
149 Ivan Gee MV45 Todmorden Harriers AC 01:31:41
150 Richard Stirzaker M Rochdale Harriers & AC 01:31:42
151 Ryan Wilkinson M Clayton Le Moors Harriers 01:31:45
152 Tom McGaff MV60 Cheshire Hill Racers 01:31:55
153 Jordan Mcdonald MU23 Clayton Le Moors Harriers 01:32:07
154 Gavin Lloyd MU23 Black Combe Runners 01:32:15
155 Sarah McCormack F Ambleside AC 01:32:18
156 Leigh Warburton MV55 Bowland Fell Runners 01:32:26
157 Andy McMurdo M Pennine Fell Runners 01:32:28
158 Matthew Thompson M Black Combe Runners 01:32:34
159 Anwen Darlington F York Knavesmire Harriers 01:32:39
160 Sophie Horrocks FU23 Rossendale Harriers & AC 01:32:51
161 Mark Pottinger M Stainland Lions Running Club 01:32:52
162 TOM FOSTER MV40 Mercia Fell Runners 01:32:56
163 Lindsey Brindle F Horwich RMI Harriers 01:33:00
164 James Broom MU23 Borrowdale Fell Runners 01:33:11
165 Alan Life MV50 Clayton Le Moors Harriers 01:33:12
166 Stephen Smithies MV45 Calder Valley Fell Runners 01:33:16
167 Gayle Sugden FV40 Calder Valley Fell Runners 01:33:19
168 Stefan Bramwell MV40 Pennine Fell Runners 01:33:19
169 David Banks MV50 Kendal AAC 01:33:19
170 Jonathan Boothman MV45 Barlick Fell Runners 01:33:22
171 Simon Bailey M Mercia Fell Runners 01:33:25
172 Ian Warhurst MV50 Pennine Fell Runners 01:33:29
173 Andrew Collins M Barlick Fell Runners 01:33:30
174 Jim Andrews MV50 Coniston Fell Runners 01:33:33
175 Sean Robinson M Howgill Harriers 01:33:37
176 Charlotte Watson F Edinburgh University Hare & Hounds 01:33:44
177 Jane Reedy FV40 Ambleside AC 01:33:45
178 Rob Hope MV40 Pudsey & Bramley AC 01:33:49
179 Jacob Boyle MU23 Clayton Le Moors Harriers 01:33:58
180 Jim Tyson MV40 Ambleside AC 01:33:58
181 Mel Price FV40 Mercia Fell Runners 01:33:59
182 Rupert Allison M Unattached 01:33:59
183 Ben Grant MV65 Harrogate Harriers & AC 01:34:01
184 Paul Jeggo MV55 Springfield Striders 01:34:05
185 Paul Jenkinson MV45 Eryri Harriers 01:34:07
186 Simon Mills M Dark Peak Fell Runners 01:34:10
187 Simon Adney M Mercia Fell Runners 01:34:11
188 Rob Jebb MV40 Bingley Harriers & AC 01:34:14
189 Chris Arthur M Bowland Fell Runners 01:34:15
190 Jon Tinman MV50 Rossendale Harriers & AC 01:34:16
191 Scott Hitchen MV40 Rossendale Harriers & AC 01:34:21
192 Seamus White MV40 Staffordshire Moorlands AC 01:34:23
193 Rupert Bonington MV45 Keswick AC 01:34:25
194 Paul Reilly M Coniston Fell Runners 01:34:32
195 Lucy Collins F Calder Valley Fell Runners 01:34:35
196 Jackie Winn MV60 Ellenborough AC 01:34:35
197 Claire Green F Pudsey & Bramley AC 01:34:39
198 Graham Pilling M Pudsey & Bramley AC 01:34:43
199 Peter German M Helm Hill Runners 01:34:44
200 Steve Jackson MV60 Horwich RMI Harriers 01:34:46
201 Steve Long MV50 Tring Running Club 01:34:48
202 David Anderson MV40 Pudsey & Bramley AC 01:34:54
203 Rob James M Royton Road Runners 01:34:56
204 Roy Gibson MV55 Kendal AAC 01:34:58
205 Jack Wright MU23 Ambleside AC 01:35:08
206 Matthew Duckworth M Clayton Le Moors Harriers 01:35:10
207 Jeremy Lefton M Ambleside AC 01:35:13
208 Rob Browne M Black Combe Runners 01:35:15
209 Jenny Rice F Helm Hill Runners 01:35:21
210 Tim Ellis M Calder Valley Fell Runners 01:35:22
211 Edmond Jackson MV50 Unattached 01:35:26
212 Andrew McFarlane MV45 Clayton Le Moors Harriers 01:35:29
213 Leigh Hinchliffe MV45 Pudsey Pacers Running Club 01:35:30
214 David Bagot M Clayton Le Moors Harriers 01:35:35
215 Muir Morton MV40 Pennine Fell Runners 01:35:42
216 Mike Egner MV60 Settle Harriers 01:36:04
217 Kirsty Hall FV40 Wharfedale Harriers 01:36:22
218 Jenn Mattinson F Keswick AC 01:36:28
219 Lindsey Oldfield F Calder Valley Fell Runners 01:36:30
220 Chris Snell M Clayton Le Moors Harriers 01:36:38
221 Andy Preston M Rossendale Harriers & AC 01:36:40
222 Ben Crowther MV40 Todmorden Harriers AC 01:36:58
223 Andrew Wainwright MV45 Unattached 01:37:36
224 Lee Knight M Unattached 01:37:43
225 Kieran Allanson M Matlock AC 01:37:45
226 Simon Browne MV40 Denby Dale Travellers 01:37:51
227 Jonathan Collins M Stainland Lions Running Club 01:37:56
228 Simon Collins M York Knavesmire Harriers 01:38:19
229 Matthew Rooke M Black Combe Runners 01:38:26
230 Alex Whittem M Calder Valley Fell Runners 01:38:28
231 Phil Clayton MV45 Black Combe Runners 01:38:28
232 Paul Hesketh MV50 Clayton Le Moors Harriers 01:38:33
233 Anna Bartlett FV45 Mercia Fell Runners 01:38:37
234 Kelly Whiteside FV45 Barlick Fell Runners 01:38:43
235 Mark Wharton MV50 Calder Valley Fell Runners 01:38:45
236 Anna Hoogkamer FU23 Ambleside AC 01:38:51
237 Adam Jackson MV45 Keswick AC 01:38:51
238 Catherine Niblock F Helm Hill Runners 01:38:55
239 Sophie Martin F Wharfedale Harriers 01:38:56
240 Dom Nurse MV45 North Leeds Fell Runners 01:39:05
241 Chris Beadle MV45 Holmfirth Harriers AC 01:39:18
242 Rob Cunningham M Ilkley Harriers AC 01:39:22
243 JOHN BOOTHMAN MV50 Barlick Fell Runners 01:39:24
244 Martin Peace MV45 Bingley Harriers & AC 01:39:38
245 Mark Fussell M Unattached 01:39:51
246 Rob Andrew M Rossendale Harriers & AC 01:39:59
247 Stephen Nicholls M Wigan & District Harriers & AC 01:40:12
248 Andrew Woodhead M Ambleside AC 01:40:19
249 Kate Archer F Ilkley Harriers AC 01:40:24
250 Brian Horrocks MV55 Clayton Le Moors Harriers 01:40:32
251 James Riley MV40 Todmorden Harriers AC 01:40:35
252 Jack Holt MV65 Clayton Le Moors Harriers 01:40:43
253 Holly Martin F Pennine Fell Runners 01:40:48
254 Barry Atkinson MV55 York Knavesmire Harriers 01:40:50
255 Nina Skilton FV45 Cannock And Stafford AC 01:40:52
256 Stephen Fry MV50 Harrogate Harriers & AC 01:41:25
257 Ellie Crownshaw FU23 Dark Peak Fell Runners 01:41:37
258 Sue Richmond F Pennine Fell Runners 01:41:42
259 Katy Moore F Keswick AC 01:41:43
260 Catherine Evans F Keswick AC 01:41:44
261 Jo Gillyon FV40 Keswick AC 01:41:45
262 Gary Thorpe MV50 Ambleside AC 01:42:02
263 Claire Russell FV40 Cumberland Fell Runners 01:42:15
264 Lucy Spain F Helm Hill Runners 01:42:23
265 Jon Sharples MV60 Clayton Le Moors Harriers 01:42:33
266 Al Renfree MV55 Fell Runners Association 01:42:36
267 Anthony Whitehouse MV60 Totley AC 01:42:42
268 John Robson MV50 Helm Hill Runners 01:42:46
269 Richard Bolton MV40 Pennine Fell Runners 01:42:52
270 Rachel Pilling F Pudsey & Bramley AC 01:42:56
271 Keith Holmes MV60 Dark Peak Fell Runners 01:43:03
272 Carrie Gibson FV40 Helm Hill Runners 01:43:07
273 Hannah Bradley FU23 Cumberland Fell Runners 01:43:09
274 Brian Thompson MV60 Helm Hill Runners 01:43:23
275 Caroline Holmes F Helm Hill Runners 01:43:34
276 Ellie Maddocks F Lonsdale Fell Runners 01:43:37
277 Mark Ellithorn MV50 Chorley Athletic & Triathlon Club 01:43:44
278 Paul Scully M Helm Hill Runners 01:43:49
279 Adam Wallwork M Trawden AC 01:43:58
280 Rowena Browne FV50 Bowland Fell Runners 01:44:03
281 Andy Hauser MV60 Holmfirth Harriers AC 01:44:06
282 Ann Marie Jones FV60 Altrincham And District AC 01:44:08
283 Lucy Needham F Wharfedale Harriers 01:44:17
284 Rachel FindlayRobinson F Keswick AC 01:44:24
285 Gerrard Meneaud MV60 Ambleside AC 01:44:24
286 John Ewart MV60 Holmfirth Harriers AC 01:44:26
287 Paul Mason MV55 Cumberland Fell Runners 01:44:27
288 Steve Jones M Keswick AC 01:45:06
289 John Parminter MV45 Black Combe Runners 01:45:13
290 Tim Murray MV50 Helm Hill Runners 01:45:16
291 Richard Briscoe M Clayton Le Moors Harriers 01:45:25
292 Josie Lloyd FU23 Mercia Fellrunners 01:45:35
293 Nick Hewitt MV60 Bowland Fell Runners 01:45:36
294 Ismael Gracia Garza M North Leeds Fell Runners 01:45:37
295 Richard Wells MV45 Howgill Harriers 01:45:37
296 Richard Byers MV50 Cheshire Hill Racers 01:45:50
297 Rick Ansell MV55 Tring Running Club 01:45:52
298 Lesley Latchem FV40 Penistone Footpath Runners AC 01:45:57
299 Graham McAra MV60 Cheshire Hill Racers 01:46:02
300 Stephen Storey MV55 Penistone Footpath Runners AC 01:46:05
301 Michelle Foxwell FV40 Ambleside AC 01:46:19
302 Lawrence Day MV40 Ambleside AC 01:46:22
303 Vincent Gregg MV40 Ambleside AC 01:46:26
304 Chris Charlesworth MV40 Penistone Footpath Runners AC 01:46:56
305 Martin Statham MV55 Achille Ratti 01:47:00
306 Neil Birchall MV50 Manx Fell Runners 01:47:04
307 Ian Winterburn MV50 Dark Peak Fell Runners 01:47:24
308 Rigby Jerram MV50 Kendal AAC 01:47:28
309 Damian Jones MV50 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:47:31
310 Martin Roberts MV55 Todmorden Harriers AC 01:47:41
311 Dave McGuire MV45 Wharfedale Harriers 01:47:43
312 Andy Watts MV65 Cheshire Hill Racers 01:47:46
313 Alison Weston FV50 Ilkley Harriers AC 01:47:53
314 Kathleen Brierley FV50 Todmorden Harriers AC 01:48:04
315 Jen Hird F Barlick Fell Runners 01:48:06
316 Helen Winskill FV40 Keswick AC 01:48:35
317 Marie Robson FV45 Helm Hill Runners 01:48:47
318 Pete Beresford M Barlick Fell Runners 01:49:09
319 Jo Buckley F Calder Valley Fell Runners 01:49:31
320 Glenn Whittaker MV50 Barlick Fell Runners 01:49:34
321 Becky Weight FV55 Bingley Harriers & AC 01:49:40
322 Oliver Pike M Penistone Footpath Runners AC 01:49:42
323 Ian Charlesworth MV50 Penistone Footpath Runners AC 01:49:46
324 Kirsty BryanJones FV45 Dark Peak Fell Runners 01:49:58
325 George Pier MU23 Clayton Le Moors Harriers 01:50:04
326 David Ward MV40 Radcliffe AC 01:50:47
327 Simon Bolton MV50 Cheshire Hill Racers 01:51:00
328 Ian Barnes M Ambleside AC 01:51:15
329 Leanne Dinsdale F Barlick Fell Runners 01:51:28
330 Helen Stokes F Mercia Fell Runners 01:51:34
331 Gemma Ford F Todmorden Harriers AC 01:51:42
332 Michael Toman MV50 Rossendale Harriers & AC 01:52:04
333 Paul Butcher MV50 Mansfield Harriers And AC 01:52:05
334 Mark Dye MV50 York Knavesmire Harriers 01:52:24
335 Jane Mellor FV50 Pennine Fell Runners 01:52:57
336 Michael McLoughlin MV60 Preston Harriers 01:53:08
337 William Coupe MV50 Helm Hill Runners 01:53:15
338 Darren Sargent MV40 Calder Valley Fell Runners 01:53:50
339 Andrew Cox MV45 Helm Hill Runners 01:53:54
340 Rachael Crossland FU23 Calder Valley Fell Runners 01:54:03
341 Dave Bowen MV60 Pennine Fell Runners 01:54:12
342 Robert Halstead MV55 Todmorden Harriers AC 01:54:15
343 Claire Aspinall F Pennine Fell Runners 01:54:18
344 Gavin Baxter MV45 Holmfirth Harriers AC 01:54:19
345 Gary Bastow MV55 Ripon Runners 01:54:19
346 James Goffe MV55 Black Combe Runners 01:54:21
347 Steve Milner MV50 Wharfedale Harriers 01:54:24
348 David Halliday MV45 Barlick Fell Runners 01:54:28
349 Nick Andralojc MV50 Harrogate Harriers & AC 01:54:31
350 Stephen Baker MV45 Helm Hill Runners 01:54:38
351 Adam Baird MV40 Ambleside AC 01:54:51
352 John Heneghan M Pudsey & Bramley AC 01:55:04
353 Chris Cripps MV40 Macclesfield Harriers & AC 01:55:05
354 Anthony Morton MV40 Craven Energy Triathlon Club 01:55:09
355 Catherine Litherland F Pennine Fell Runners 01:55:16
356 Paul Simpson MV50 Kendal AAC 01:55:16
357 Richard Bellaries MV60 Clayton Le Moors Harriers 01:55:18
358 Elliot Skorupa M Fell Runners Association 01:55:21
359 David Gould MV60 Mercia Fell Runners 01:55:31
360 David Appleyard MV50 Helm Hill Runners 01:55:32
361 Toby Sydes MV45 Calder Valley Fell Runners 01:55:36
362 Stuart Wolstenholme MV45 Todmorden Harriers AC 01:55:41
363 Chris Paul M Clayton Le Moors Harriers 01:55:42
364 Ian Shuttleworth MV50 Coniston Fell Runners 01:56:17
365 Richard Lowther M Barlick Fell Runners 01:56:19
366 Paul Knowles MV45 Ambleside AC 01:56:19
367 Karl Gray MV45 Calder Valley Fell Runners 01:56:20
368 Gavin Gregson MSEN Rossendale Harriers & AC 01:56:24
369 Paul Bayley M Tring Running Club 01:56:26
370 Eleanor Knowles FV45 Ambleside AC 01:56:31
371 Peter Dugdale MV55 Unattached 01:56:49
372 Jean Powell FV45 Wharfedale Harriers 01:56:57
373 Denise Wright FV45 Bingley Harriers & AC 01:57:03
374 Jim Coldwell MV40 Swaledale Outdoor Club 01:57:06
375 Nicolas Kendall M Barlick Fell Runners 01:57:08
376 Adrian Dixon MV65 Fell Runners Association 01:57:29
377 Richard Simpson MV55 Unattached 01:57:47
378 Norman Eames MV65 Rochdale Harriers & AC 01:57:52
379 Mandy Clarke FV45 Bingley Harriers & AC 01:57:58
380 David Culpan MV50 Calder Valley Fell Runners 01:58:01
381 Belinda Baquero F Pudsey & Bramley AC 01:58:36
382 Carl Bedson MV45 Glossopdale Harriers 01:58:44
383 Alexander Rothwell M Unattached 01:58:58
384 Dave Kershaw MV55 Chorley Athletic & Triathlon Club 01:59:00
385 Sue Haslam FV60 Scarborough AC 01:59:08
386 Dave Deason MV50 Dallam Running Club 01:59:29
387 Brent Lindsay MV55 Penistone Footpath Runners AC 01:59:33
388 Mike Troup MV60 Ambleside AC 01:59:47
389 Rod Sutcliffe MV60 Calder Valley Fell Runners 01:59:50
390 Lindsay Buck FV55 Cumberland Fell Runners 01:59:58
391 Philip Barnes MV55 Pennine Fell Runners 02:00:34
392 Paul Wale MV45 Clayton Le Moors Harriers 02:00:37
393 Dominic Hoare MV40 Unattached 02:00:39
394 Jeffrey Norman MV70 Altrincham And District AC 02:00:41
395 David Horrocks MV50 Clayton Le Moors Harriers 02:00:52
396 Debs Cripps FV40 Blengdale Runners 02:01:18
397 Judy Howells FV45 Wharfedale Harriers 02:01:36
398 Jackie Casey FV55 Black Combe Runners 02:01:38
399 Patricia Goodall FV60 Totley AC 02:01:48
400 Caroline Holden FV45 Helm Hill Runners 02:01:49
401 Ben Joynson M Ilkley Harriers AC 02:02:08
402 Steve Wathall MV55 Retford AC 02:02:09
403 John Taylor MV65 Bowland Fell Runners 02:02:27
404 Ian Smith MV60 Bolton United Harriers & AC 02:02:56
405 Dan Biggs M Calder Valley Fell Runners 02:03:24
406 Jean Shotter FV50 Holmfirth Harriers AC 02:03:27
407 Rachel Slattery FV45 Helm Hill Runners 02:03:38
408 Andrew Firth MV55 Clayton Le Moors Harriers 02:03:45
409 Anne Milner FV45 Wharfedale Harriers 02:04:17
410 Stephen Atherton MV55 Ambelside 02:04:35
411 Peter Bardsley MV45 Bowland Fell Runners 02:04:41
412 Nick Sebley MV50 Black Combe Runners 02:04:41
413 Tom Loan M Keswick AC 02:04:47
414 Dave Collins MV60 Todmorden Harriers AC 02:04:56
415 Andrew Graham MV40 Trawden AC 02:04:59
416 Graham Lloyd MV50 Calder Valley Fell Runners 02:05:04
417 Kieran Carr MV70 Clayton Le Moors Harriers 02:05:10
418 Hilary Tucker FV55 North Leeds Fell Runners 02:05:58
419 David White MV45 Helm Hill Runners 02:06:02
420 Ryan Crellin M Cumberland Fell Runners 02:06:08
421 Katy Thompson FV60 Clayton Le Moors Harriers 02:06:15
422 Paul Turner MV40 Helm Hill Runners 02:06:20
423 Andy Shaw MV50 Holmfirth Harriers AC 02:06:36
424 John Armstrong MV60 Rochdale Harriers & AC 02:07:06
425 Colin Jennings MV40 Garstang Running Club 02:07:15
426 Kate Ayres FV55 Ambleside AC 02:07:25
427 Michael Pearcy MV50 Dallam Running Club 02:08:26
428 Linda Lord FV65 Clayton Le Moors Harriers 02:08:39
429 Ian Wolfendale MV55 Pennine Fell Runners 02:08:50
430 Dave Keeling MV50 Cheshire Hill Racers 02:09:18
431 Chris Ridley M Dallam Running Club 02:09:22
432 Robert Taylor MV65 Pennine Fell Runners 02:09:59
433 Carolyn Meschino F Ambleside AC 02:10:11
434 Giles Hawking MV40 York Knavesmire Harriers 02:10:41
435 Michelle Rothwell F Ambleside AC 02:10:44
436 ANN CUMMINGS FV55 Cumberland Fell Runners 02:11:03
437 Amy Whelan F Ambleside AC 02:11:53
438 Jo Wilcox FV45 Helm Hill Runners 02:11:53
439 Geoff Gough MV55 Clayton Le Moors Harriers 02:11:55
440 Jason Berry M Coniston Fell Runners 02:12:05
441 Andreas Tridimas M Unattached 02:12:06
442 Jacqueline Ellithorn FV45 Chorley Athletic & Triathlon Club 02:12:13
443 Jo Taylor FV50 Bowland Fell Runners 02:12:33
444 James Williamson M Trawden AC 02:13:02
445 Debbie Charlton FV40 Keswick AC 02:13:46
446 Nicky Butler FV50 Keswick AC 02:13:46
447 Alan Dorrington MV45 Clayton Le Moors Harriers 02:13:57
448 Vincent Booth MV50 Cheshire Hill Racers 02:13:59
449 Tom Ratcliffe M York Knavesmire Harriers 02:14:06
450 Emma Dodd F Wharfedale Harriers 02:14:11
451 Chris Wilcox MV60 Clwydian Range Runners 02:14:17
452 Pedro Havelock M Cannock And Stafford AC 02:14:25
453 Lindsay Harrod FV45 Helm Hill Runners 02:14:32
454 Chris Schofield MV50 Helm Hill Runners 02:14:37
455 PAUL WRIGHT MV50 Ambleside AC 02:14:48
456 Ian Peters MV55 Glaxo Hoad Hill Harriers 02:15:03
457 Britta Sendlhofer FV40 Ambleside AC 02:15:13
458 Graham Breeze MV70 Wharfedale Harriers 02:16:08
459 Rachel Lowther FV40 Barlick Fell Runners 02:16:22
460 Julie Laverock FV45 Salford Harriers & AC 02:16:38
461 Paul Fryers MV45 Penistone Footpath Runners AC 02:16:41
462 Sarah Jones FV40 Ambleside AC 02:16:46
463 Crispin Halsall MV45 Bowland Fell Runners 02:17:27
464 Tim Horrocks MV50 Pennine Fell Runners 02:18:01
465 Kim Clark FV55 Keswick AC 02:18:54
466 Ian Clarkson MV50 Blackburn Harriers & AC 02:19:22
467 John Owen MV70 Barnet And District AC 02:20:04
468 Chris Whiteoak MU23 Clayton Le Moors Harriers 02:20:52
469 Sean Clare MV50 Clayton Le Moors Harriers 02:21:09
470 Lou Lyness FV65 Black Combe Runners 02:21:38
471 Katie Smith F City Of York 02:21:39
472 Tom Mills M Bowland Fell Runners 02:21:45
473 Paul Walsh MV70 Bowland Fell Runners 02:21:48
474 Jane Hornsby FV50 Black Combe Runners 02:24:58
475 Michael Frost MV60 Clayton Le Moors Harriers 02:25:19
476 Lindsay Palmer FV50 Glossopdale Harriers 02:26:03
477 Andy Howie MV60 Pennine Fell Runners 02:26:05
478 Nigel Coe MV60 Ambleside AC 02:28:59
479 Caroline Harding FV40 Pudsey & Bramley AC 02:30:06
480 Julie Gardner FV55 Macclesfield Harriers & AC 02:30:10
481 Peter Ehrhardt MV70 Todmorden Harriers AC 02:30:54
482 Claire Duffield FV40 Todmorden Harriers AC 02:30:58
483 Moyra Parfitt FV70 Todmorden Harriers AC 02:30:59
484 Karl Fursey MV40 Black Combe Runners 02:31:02
485 DENNIS LUCAS MV70 Rochdale Harriers & AC 02:31:22
486 Jeremy Brayshaw MV65 Totley AC 02:33:00
487 BERYL BUCKLEY FV65 Glossopdale Harriers 02:33:49
488 Roger Hall MU23 Wharfedale Harriers 02:34:22
489 Arthur ClareHay MV70 Mercia Fell Runners 02:34:59
490 Roger Ashby MV70 Pennine Fell Runners 02:35:41
491 Sue Roberts FV50 Todmorden Harriers AC 03:04:28
492 Sharon Williams FV50 North Leeds FR 03:04:32
493 Sharon Taylor F Helm Hill Runners Dnf
494 Jackie Lee FV40 Eryri Harriers Dnf
495 Lesley Malarkey FV65 Keswick AC Dnf
496 Wendy Dodds FV65 Clayton Le Moors Harriers Dnf
497 Tom Simpson MU23 Ambleside AC Dnf
498 Andrew Slattery MV45 Keswick AC Dnf
499 Steve Brown MV50 Ambleside AC Dnf