Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

13/09/2015 – Yorkshireman Off Road Marathon





  
Pos Name Category Club Time
1 Kevin Doyle MV40 Kimberworth Striders RC 03:30:28
2 Edward Davies M Otley AC 03:31:22
3 James Clark M Pudsey Pacers RC 03:32:27
4 Shaun Wilkinson MV50 Keighley & Craven AC 03:36:29
5 Thomas Hepburn M FRA 03:42:34
6 Jon Smith M Calder Valley Fell Runners 03:47:54
7 Mick Dobson MV40 Trawden AC 03:55:28
8 Andrew Connelly M York Acorn RC 03:58:36
9 Rowan Scott M Agile Orange 03:59:37
10 Julian Wareham MV40 Porter Valley Plodders 03:59:43
11 Iain Powell MV40 Calder Valley Fell Runners 04:02:29
12 John Allan M Todmorden Harriers & AC 04:02:40
13 Martin Terry MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:05:30
14 Andrew Walker M Todmorden Harriers & AC 04:09:28
15 Richard Stone MV40 Saltaire Striders 04:09:54
16 Andrew Birkinshaw MV40 Pudsey & Bramley AC 04:10:30
17 Carl Heron MV50 Queensbury RC 04:12:04
18 Steve Rhodes MV50 04:12:20
19 Colin Earl MV50 Kimberworth Striders RC 04:12:50
20 Mark Harriott MV40 Peel Road Runners 04:13:54
21 Richard Wheeler MV40 Valley Hill Runners 04:16:20
22 Michael Hall MV40 Ripon Runners 04:16:36
23 Ian Shuttleworth MV50 Coniston Fell Runners 04:20:39
24 Martin Whalley M Burnden Road Runners 04:23:01
25 Rachel Hill FV40 Settle Harriers 04:23:26
26 Jake Ackroyd M Calder Valley Fell Runners 04:24:11
27 Luke Meleschko M Halifax Harriers & AC 04:26:31
28 Alex Cran MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:26:54
29 Alasdair Menmuir M Steel City Striders RC 04:29:52
30 Greg Trusselle M Bingley Harriers & AC 04:34:15
31 Lio Achard MV40 Horsforth Harriers 04:34:38
32 Sam Jones M 04:34:50
33 Philip Robinson MV50 Queensbury RC 04:36:09
34 Sue Straw FV40 04:36:12
35 Tony Booth MV40 Keighley & Craven AC 04:36:31
36 Craig Neville MV40 FRA 04:37:48
37 Richard Ingram MV40 Calder Valley Fell Runners 04:37:50
38 Lorna Hubbard F Keighley & Craven AC 04:37:51
39 Garth De Roux M Horsforth Harriers 04:37:59
40 Ian Sanderson MV40 Valley Striders AC 04:39:17
41 Toby Sydes MV40 Calder Valley Fell Runners 04:39:37
42 Helen Buchan F Calder Valley Fell Runners 04:39:46
43 John Minta MV40 Calder Valley Fell Runners 04:39:48
44 Colin Dale MV40 04:41:20
45 Keith Robson MV40 North East Marathon Club 04:41:24
46 Tom Paget M Leeds & Bradford TC 04:42:18
47 Lewis Wright M 04:42:43
48 Pete Beresford M Barlick Fell Runners 04:42:45
49 Nick Wagstaff MV40 Vocalink RC 04:43:18
50 Bevan Adams MV40 Retford AC 04:43:20
51 John McDonald MV50 Trawden AC 04:44:27
52 Jennifer ONeill FV40 FRA 04:44:50
53 Ian Puckrin MV40 Esk Valley Fell Club 04:45:33
54 Matt Fielding M Queensbury RC 04:47:00
55 Nick Jovanovic M Airecentre Pacers RC 04:47:01
56 Andrew Braithwaite MV40 Trawden AC 04:48:02
57 Michael Dean MV50 Calder Valley Fell Runners 04:48:18
58 Michelle Brooks F Trawden AC 04:48:19
59 Andy Robinson M 04:48:55
60 Lucy Hobbs FV40 Todmorden Harriers & AC 04:49:20
61 Kay Pearce F 04:49:28
62 Dave Pickering MV40 Retford AC 04:50:43
63 Paul Mayson MV40 04:51:08
64 Scott Kelly MV40 Wakefield Triathlon Club 04:52:21
65 Steven Foster MV50 FRA 04:52:29
66 Linda Murgatroyd FV40 Calder Valley Fell Runners 04:53:21
67 Richard Haigh MV40 04:55:20
68 Michelle Creed F FRA 04:55:24
69 Rachael Crossland F Calder Valley Fell Runners 04:57:27
70 Simon Franklin MV40 Horsforth Fellandale Club 04:57:36
71 Richard Hellewell M Fetcheveryone RC 04:57:50
72 Michael Bardgett M 04:57:51
73 Kevin Lester MV40 04:58:43
74 Rob McAfee M 04:58:57
75 Tracy Wheeler FV40 04:59:32
76 Christopher Kay M 04:59:34
77 Clare Thomasson F 04:59:35
78 Fred Heath MV50 Nuneaton Harriers AC 05:00:29
79 David Egan M 05:00:55
80 Dan Biggs M Calder Valley Fell Runners 05:03:34
81 Diane Jobson FV40 North Yorks Moors AC 05:04:31
82 Catherine Mercer FV50 Keighley & Craven AC 05:04:35
83 Aileen Baldwin FV60 Stainland Lions RC 05:05:31
84 Sandy Gee MV50 Stainland Lions RC 05:06:12
85 Adrian Tuplin MV40 05:07:44
86 Steve Robinson MV50 Craven Energy 05:08:09
87 Scott Baistow M Wharfedale Harriers 05:09:23
88 Claire Hanson F Calder Valley Fell Runners 05:09:29
89 Tim Hayles M Calder Valley Fell Runners 05:09:36
90 Bryn Shorney M 05:10:36
91 Rob Mills M 05:11:05
92 Steve Garlick MV50 VocaLink Running Club 05:11:11
93 Andrew Wright M Calder Valley Fell Runners 05:11:22
94 Sarah Smith FV40 Valley Striders AC 05:11:33
95 Nathan Kennaugh M Calder Valley Fell Runners 05:14:58
96 Steven Twinn M 05:15:31
97 Mick Bull MV60 Middleton Harriers AC 05:15:56
98 Carrie Togwell F 05:15:58
99 Gavin Roper M Calder Valley Fell Runners 05:18:52
100 Anna Smith FV50 Queensbury RC 05:19:38
101 Alan Turner MV50 Keighley & Craven AC 05:23:02
102 Chris King MV40 FRA 05:23:49
103 Andrew Eyles MV50 Keighley & Craven AC 05:23:53
104 Dace Medne F Retford AC 05:28:24
105 Lorraine Halwood FV40 Burnden Road Runners 05:31:34
106 Jess Palmer MV50 Team Tosspot 05:31:38
107 Nigel Whelan MV40 05:31:47
108 Adrian Chatfield MV60 05:32:05
109 Rob Mather MV40 Red Rose RRC 05:34:16
110 Trevor Lester MV40 Stainland Lions RC 05:40:21
111 Derrick Marsh MV50 Trawden AC 05:40:56
112 Jo Parden FV40 Framlingham Flyers 05:43:42
113 Carolyn Shimwell F Calder Valley Fell Runners 05:45:10
114 Liz Lloyd F Calder Valley Fell Runners 05:45:12
115 Marie Godson FV50 05:45:37
116 Chris Rushworth MV50 Queensbury RC 05:46:32
117 Harry Godson MV40 05:47:18
118 Jan Scotchford FV40 05:48:27
119 Alex Colclough M 05:49:09
120 Paul (Wide) Cruthers MV50 Todmorden Harriers & AC 05:49:40
121 David Ramsden MV60 Keighley & Craven AC 05:51:53
122 Joseph Alvey M 05:52:22
123 Olumide Jatto MV40 05:53:36
124 Erika Tasker FV40 Retford AC 05:55:45
125 Janet Hill FV60 Springfield Striders RC 06:01:08
126 Nel Gore F 06:03:07
127 Michelle Eyres FV50 Saltaire Striders 06:03:59
128 Diane Simmons FV50 Wakefield District Harriers & AC 06:04:49
129 Samuel Sumner M 06:13:42
130 Jane Stedman FV50 100 Marathon Club 06:16:45
131 Martin Draper MV50 100 Marathon Club 06:17:31
132 Peter Mitchell MV70 Keighley & Craven AC 06:17:59
133 Eleanor Coen F 06:28:15
134 John Hardiman MV40 06:56:06
135 David Bodin Galuez M Dnf
136 Craig Stansfield MV40 Todmorden Harriers & AC Dnf
137 Peter May MV50 Queensbury RC Dnf
138 Geoff Webster MV70 Valley Striders AC Dnf
139 Nigel Rigg MV50 Halifax Harriers & AC Dnf
140 Elise Milnes FV50 Todmorden Harriers & AC Dnf