Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

13/09/2015 – Lake District Mountain Trial - medium





  
Pos Name Category Club Time
1 Matt Driver M SELOC 04:04:44
2 Kirsty Bryan-Jones FV40 Dark Peak Fell Runners Club 04:11:17
3 Greg Weatherhead M North Leeds Fell Runners 04:11:56
4 Matt Poxon M Northumberland Fell Runners 04:18:04
5 Thomas Bush M Pennine Fell Runners 04:21:29
6 Steve Wilson MV40 SELOC 04:22:20
7 Mark Seddon MV50 Horwich RMI Harriers 04:28:11
8 Natalie Beadle FU21 Lakeland Orienteering Club 04:33:10
9 Richard Dixson M Pennine Fell Runners 04:42:19
10 Wendy Dodds FV60 Clayton-le-Moors Harriers 04:43:35
11 Rebekah Beadle FV50 Lakeland Orienteering Club 04:44:38
12 Adam Clarke M Dark Peak Fell Runners Club 04:44:57
13 Stephen Smithies MV40 Calder Valley Fell Runners 04:45:05
14 Rowena Browne FV50 Bowland Fell Runners 04:47:33
15 Rich Pigott M Staffordshire Moorlands AC 04:52:28
16 Mick Garratt MV60 Esk Valley Fell Club 04:57:24
17 Jon Marsden MV40 JOK 04:57:24
18 David Dixon MV40 05:04:35
19 Helene Whitaker FV50 Ilkley Harriers AC 05:07:26
20 Christine Goulding FV50 Borderliners OC 05:10:16
21 Howard Leslie MV50 West Cumberland Orienteering Club 05:15:37
22 Stephen Coope MV50 Bowland Fell Runners 05:17:24
23 Josie Greenhalgh FV40 Horwich RMI Harriers 05:20:48
24 Michelle Foxwell F Ambleside AC 05:23:15
25 Maria Dixon F FRA 05:33:29
26 Iain Bell MV50 Deeside Orienteering Club 05:34:04
27 Debbie Thompson FV50 Borderliners OC 05:34:30
28 Ali Bramall FV50 Ambleside AC 05:35:48
29 Ange Jackson FV40 West Cumberland Orienteering Club 05:36:07
30 Ian Charters MV60 Bowland Fell Runners 05:41:36
31 Mandy Goth FV50 Todmorden Harriers & AC 05:42:19
32 Crispin Daly MV50 05:42:25
33 Outi Kamarainen F Ilkley Harriers AC 05:44:19
34 Adam Speed MV40 Pudsey & Bramley AC 05:48:20
35 Mark Sammon MV40 SELOC 05:48:48
36 John Taylor MV60 Bowland Fell Runners 05:50:48
37 Katy Thompson FV60 Clayton-le-Moors Harriers 05:51:49
38 Sal Chaffey FV50 Derwent Valley Orienteers 05:54:10
39 Fred Smith MV50 Saltwell Harriers 05:56:20
40 Stephen Burt MV40 05:56:58
41 Sarah Fuller FV40 Otley AC 06:02:05
42 Timothy May MV50 Harmeny AC 06:02:26
43 Keith Bevan MV40 Serpentine RC 06:05:00
44 Fiona Fullwood F Dark Peak Fell Runners Club 06:46:12
45 Lindsay Harrod FV40 Helm Hill Runners 06:57:54
46 David Wolfendale MV60 Bowland Fell Runners 07:01:47
47 Iain Stemp MV40 West Anglian Orienteering Club 07:13:29
48 Kevan Latham MV50 SELOC 07:16:38