Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/07/2015 – Green Green Grass Of Home





  
Pos Name Category Club Time
1 Stephen Skates M Prestatyn RC 00:39:47
2 Jez Brown M40 Buckley 00:40:05
3 Mark Williams M40 F1 Runners 00:41:09
4 Jim O'Hara M Helsby 00:42:09
5 Mark Wainwright M Helsby 00:42:21
6 Simon Roberts M40 Buckley 00:43:10
7 Derek Boothby M Wrexham Tri 00:43:28
8 Andy Pritchard M40 Buckley 00:44:08
9 Simon Ellis M50 Tattenhall Runners 00:44:15
10 Adam Gordon M40 Helsby 00:44:19
11 Rob Arden M Tattenhall Runners 00:44:46
12 Chris Baynham-Hughes M Helsby 00:45:36
13 Alistair McNay M40 Tattenhall Runners 00:45:47
14 David Ford M40 Wrexham AC 00:46:13
15 Arthur Livesey M 00:46:21
16 Rob Barber M40 Wrexham AC 00:46:29
17 Chris Marshall M40 00:46:58
18 Matthew Bryn U23 00:47:00
19 Kye Byrne M 00:47:08
20 Lee Lumb M Tattenhall Runners 00:47:15
21 Simon Duckett M Tattenhall Runners 00:47:20
22 Paul Stinton M40 Clwydian Range Runners 00:47:21
23 Owen Conry M40 Denbigh Harriers 00:48:06
24 Neil Finegan M40 Helsby 00:48:11
25 Richard Watson M Colwyn Bay 00:48:48
26 Rob O'Hambery M Tattenhall Runners 00:49:47
27 Ceri Belshaw F Denbigh Harriers 00:49:52
28 Richard Borne M40 Mysteruns 00:49:53
29 David Green M Pensby 00:51:09
30 Bree Sutcliffe F Chester Tri 00:51:31
31 Susan Fourie F40 Chester Tri 00:51:31
32 Sean Gavin M40 NWRRC 00:52:56
33 Jeff Adams M50 Pensby 00:53:30
34 Ian Rutherford M40 Helsby 00:53:56
35 Nicholas Stone MU23 00:54:06
36 Hayley Evans F Buckley 00:54:22
37 Denis Garnham M50 00:54:31
38 Laura Baynham-Hughes F Helsby 00:54:43
39 Kate Lightfoot F40 Tattenhall Runners 00:54:47
40 Robert Standring M 00:55:07
41 Tony Sinnett M50 Wrexham Tri 00:55:13
42 Tom Rutherford M50 Pensby 00:55:39
43 Daniel Schraibman M40 Denbigh Harriers 00:55:58
44 Charles Ashley M50 Wrexham AC 00:56:08
45 Megan Stott FU23 Tattenhall Runners 00:56:13
46 Janet Robertson F40 Helsby 00:56:31
47 Dave Stephens M50 Clwydian Range Runners 00:56:41
48 John Humphries M50 Mysteruns 00:56:50
49 John Morris M70 Buckley 00:56:54
50 Kath Stott F50 Tattenhall Runners 00:57:03
51 David Madders M40 Helsby 00:57:59
52 Helen Ashworth F Prestatyn RC 00:58:22
53 Peter Barraclough M40 00:58:23
54 Graham McVey M40 00:58:32
55 Paul Challender M Pensby 00:58:36
56 Thelma James F 00:58:55
57 Iowerth Jones M60 Wrexham Tri 00:59:55
58 Ben Williams M Helsby 00:59:59
59 Katy Baugh F Denbigh Harriers 01:00:03
60 Suzanne Fletcher F Helsby 01:00:30
61 Rachel Arnold F50 Helsby 01:00:32
62 Kathy Frankland F40 Tattenhall Runners 01:01:16
63 Chris Ashley M50 01:01:34
64 Debbie Rutherford F50 Pensby 01:02:40
65 Jane Penrhyn-Jones F50 Prestatyn RC 01:03:27
66 Sharon Eaton F40 Tattenhall Runners 01:05:57
67 Fenella Higgins F40 Buckley 01:05:59
68 Victoria Shanks F40 Stonehaven 01:07:03
69 Iain Shanks M40 Stonehaven 01:07:03
70 Nesta Hawker F50 Helsby 01:07:21
71 Sharon Basford F Tattenhall Runners 01:11:02
72 Lucy Marriot F Mysteruns 01:11:35
73 Donna Geer F40 Helsby 01:12:35
74 Jane Ashbrook F Helsby 01:12:57
75 Jen O'Hare F40 Helsby 01:13:08
76 Phil Gillard M50 Helsby 01:13:10
77 Sue Buck F40 Spectrum Striders DNF
78 Nigel Crompton M50 Pensby DNF
79 Stephen Gleave M40 Prestatyn RC DNS