Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

19/07/2015 – Holme Moss





  
Pos Name Category Club Time
1 Matthew Lalor M Barlick 02:44:21
2 Tim Budd M Glossopdale 02:45:48
3 Mark Ollerenshaw M Glossopdale 02:47:44
4 Ian Mills M Pennine FR 02:50:26
5 Ed Gamble V45* Cheshire Hill Racers 02:56:44
6 Helen Berry FV40* Holmfirth 02:56:57
7 Charlie McIntosh V45 Pudsey & Bramley 02:57:27
8 Chris Jackson M Glossopdale 02:58:59
9 Kevin Doyle V40* Kimberworth Striders 02:59:42
10 Stephen Watts V50* Pennine FR 03:00:28
11 Ralph Skrimshire M DPFR 03:00:55
12 Andrew Davies V45 Steel City Striders 03:01:21
13 Julian Rank V50 Holmfirth 03:01:46
14 Nathan Brickman M Belper Harriers 03:01:48
15 Robert White M CVFR 03:08:51
16 Richard Hunt V40 DPFR 03:10:21
17 Nicky Spinks FV45* DPFR 03:12:01
18 Caitlin Rice F* Glossopdale 03:12:02
19 Jonathan Melia V45 Rossendale 03:13:11
20 John Doyle V50 Pennine FR 03:13:38
21 Steve Long V50 Tring 03:15:54
22 Howard Darwin V45 Rotherham Harriers 03:17:27
23 Julian Brown V50 Macclesfield 03:17:35
24 Kieran Davis M Erewash 03:17:48
25 Richard Mackie V40 Penistone 03:18:22
26 Ronnie Turner V55* Rossendale 03:18:56
27 Thornton Taylor V55 Rossendale 03:19:47
28 Lee Rawson V45 Kimberworth Striders 03:20:30
29 Mark Law V50 Holmfirth 03:22:28
30 Neil Weightman V50 Erewash 03:23:10
31 Ian Charlesworth V50 Penistone 03:23:23
32 Ken Taylor V65* Rossendale 03:23:44
33 Matthew Seddon M Pudsey & Bramley 03:24:16
34 Matthew Grainge V40 Holme Pierrepoint 03:24:53
35 Howard Patridge V60* Holme Pierrepoint 03:24:54
36 Jordan Street M Clowne RR 03:25:31
37 Keith Holmes V60 DPFR 03:26:37
38 Steve Crossman V45 Glossopdale 03:28:47
39 David Nevill M 03:29:20
40 Michael Timm V45 Steel City Striders 03:30:06
41 Tim Rippon V50 DPFR 03:30:52
42 Robin Jeffries V45 Mow Cop 03:31:35
43 Ian Rawson V45 Kimberworth Striders 03:32:38
44 Andy Buck V55 Steel City Striders 03:33:45
45 Tim Hargreaves V55 Stockport 03:34:07
46 Chris Jordan V40 Belper Harriers 03:34:52
47 Oliver Cook V45 Long Eaton RC 03:35:13
48 Tim Raffle V50 Altrincham 03:35:33
49 Andrew Reid M Porter Valley 03:36:11
50 Colin Earl V50 Kimberworth Striders 03:36:36
51 Tom Pape M 03:37:58
52 Joel Siddall M North Derbyshire 03:38:01
53 Jerome McAllister V40 03:38:07
54 David Pickering V45 Retford 03:38:14
55 Joanne Worboys-Hodgson FV40 Denby Dale 03:38:25
56 Paul Skuse M Glossopdale 03:39:08
57 Barry Blyth V65 Macclesfield 03:39:31
58 Steve Adams V45 DPFR 03:39:56
59 Mike Hill V45 Wilmslow 03:40:30
60 Joseph Wall V55 03:40:33
61 Simon Gregory V40 Clowne RR 03:40:34
62 Justin Bramall M 03:40:46
63 Andrew Hearle V60 Mercia 03:40:56
64 Adrian Baker V50 DPFR 03:41:23
65 Jonathan Hardman M Cheshire Hill Racers 03:41:29
66 David Wass V45 Worksop 03:41:48
67 Sam White M West End Runners 03:41:59
68 Willy Kitchen V45 DPFR 03:42:14
69 Simon Conroy V40 DPFR 03:43:23
70 Michael Bourne V45 DPFR 03:43:26
71 Mark Smith V40 Kimberworth Striders 03:44:33
72 Phil Howson V45 Steel City Striders 03:45:13
73 John Robinson M Holmfirth 03:45:51
74 Suzanne Budgett FV50* Horwich 03:46:23
75 Alison Wainwright FV45 Staffordshire Moorlands 03:46:31
76 Jane Mellor FV45 Pennine FR 03:46:59
77 Barney Crawshaw M Pennine FR 03:48:04
78 Alan Hirons V45 North Leeds FR 03:48:55
79 Richard White V40 Glossopdale 03:50:23
80 Craig Allen M Barnsley 03:51:01
81 Zoe Barton F Glossopdale 03:51:16
82 Julie O'Regan FV40 Saddleworth 03:52:28
83 John Bradley M Preston Harriers 03:53:10
84 Steve Perren V45 Meltham 03:53:19
85 Ian Shuttleworth V50 Coniston 03:53:38
86 Chris Charlesworth V40 Penistone 03:53:57
87 Andrew Mather M 03:54:57
88 Pamela Beech FV45 Hong Kong Ladies RR 03:56:03
89 Kenny Turner V55 DPFR 03:57:26
90 Gabriel Hutchings V55 Ashbourne 03:57:55
91 Andy Taylor V45 03:58:04
92 Max Howard V55 Retford 03:58:07
93 Chris Horsfall V60 Handsworth Road Hog 03:58:11
94 Matthew Oddy V50 Valley Striders 03:58:29
95 Stephen Clarke M Steel City Striders 03:58:59
96 John Spencer V50 DPFR 03:59:27
97 Trevor Longman V60 Macclesfield 03:59:44
98 Fiona Fullwood F DPFR 04:00:24
99 Randolph Haggerty V45 Kirkstall Harriers 04:00:31
100 David Fould V60 Mercia 04:00:54
101 Glyn Sawford V55 Holme Pierrepoint 04:01:32
102 Paul Booth-Burke V45 Holmfirth 04:01:48
103 Ian Barnes V50 Rossendale 04:01:50
104 Andrew Lewis V45 Handsworth Road Hog 04:02:05
105 Roger Dent V50 OMRT 04:02:29
106 Michael McLoughlin V60 Preston Harriers 04:02:38
107 Andrew Watson V40 Erewash 04:03:34
108 Sam Needham M Steel City Striders 04:03:57
109 Christopher Deacon V50 Penistone 04:05:34
110 Jeff Miller V40 Meltham 04:05:37
111 Richard McKuen M Sale Harriers 04:08:22
112 Eddie Lesniak V60 Achille Ratti 04:08:49
113 Sian Evans F Steel City Striders 04:08:51
114 David Patrick V45 Ashbourne 04:09:11
115 Alan Appleby V65 Preston Harriers 04:09:48
116 John Richardson V45 Handsworth Road Hog 04:13:36
117 Bridgett Coomber FV50 Denby Dale 04:15:20
118 Richard Bory V60 Valley Hill Runners 04:15:23
119 Bill Hunter V65 Holmfirth 04:16:38
120 Neil Jones V40 Stadium 04:16:45
121 Philip Barnes V55 Pennine FR 04:16:54
122 Tanya Haynes FV40 Saddleworth 04:17:10
123 Matt Podd V55 Otley AC 04:18:07
124 Andy Gray V40 Sunlight Runners 04:19:05
125 Julie Bembridge FV40 DPFR 04:20:09
126 David Carr V45 Activ 8 Tri 04:21:40
127 Phil Eddison V55 Handsworth Road Hog 04:22:59
128 John Mooney V55 Macclesfield 04:25:28
129 Lee Hipwell V40 Queensbury 04:25:47
130 Anna Smith FV50 Queensbury 04:26:08
131 Bill Sheppard V60 Long Eaton RC 04:28:46
132 Nick Ham V50 Glossopdale 04:29:12
133 Andy Skelhorn V50 Macclesfield 04:29:41
134 Julian Illingworth V40 04:30:42
135 Barbara Clayton FV45 Totley 04:31:12
136 Mark Clayton V45 Totley 04:31:15
137 Nick Harris V65 Rossendale 04:31:34
138 Sarah Louise Fowler FV45 Matlock AC 04:34:02
139 Charles Casey M Harrogate 04:34:03
140 Dan Biggs M CVFR 04:35:31
141 Mick Fowler V55 04:36:51
142 Peter Allanach V45 Wetherby 04:40:14
143 Sharn Waites FV40 Glossopdale 04:42:14
144 Barry Dunn M 04:42:15
145 Jean-Charles Cotteverte V45 04:45:34
146 Darren Burns V50 Fell Ponies 04:46:56
147 Richard Applewhite V40 04:48:38
148 Steve Tooms V50 Ashbourne 04:52:04
149 Hanna Samota F Strideout 04:52:42
150 Maeve Largey F Smiley Paces 04:52:56
151 Andrew Lang V45 Meltham 04:55:43
152 Mark Crowe V45 Meltham 04:56:40
153 Kevin Holmes V50 05:10:42
154 Colin Grime V70* Spectrum Striders 05:19:27
155 Matt Laws M West End Runners DNF
156 Paul Johnson M Barnsley DNF
157 Richard Bembridge V45 DPFR DNF
158 Richard Hopkinson V65 DPFR DNF