Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

28/06/2015 – Kinder Trog





  
Pos Name Category Club Time
1 Mark Burton M40 Pennine FR 01:53:25
2 Christopher Leigh M40 Pennine FR 01:54:00
3 David Lund M Dark Peak FR 01:56:27
4 Mark Ollerenshaw M Glossopdale Harriers 01:58:47
5 Chris Perry M Unattached 01:59:34
6 Nat Winfield M Pennine FR 02:01:53
7 Robert White M40 Buxton & District AC 02:02:12
8 Richard Houghton M50 Pennine FR 02:02:16
9 Jason Bennett M40 Buxton & District AC 02:02:23
10 Chris Donnelly M Sale Harriers Manchester 02:02:31
11 Andrew Holmes M Pennine FR 02:03:23
12 Tom Bush M Pennine FR 02:03:28
13 Luke Marshall M Southwell RC 02:09:37
14 Martin Cliffe M40 Eryri Harriers 02:09:58
15 Graham Hayes M Unattached 02:10:05
16 Misko Abramiuk M40 Racing TNT 02:11:40
17 Helen Berry F40 Holmfirth Harriers AC 02:12:07
18 Jon Pemberton M Dark Peak FR 02:12:08
19 William Griffiths M Pennine FR 02:12:48
20 Joseph Torr M Pennine FR 02:13:23
21 Mark Messenger M40 Macclesfield Harriers & AC 02:14:11
22 Chris Davies M60 Saddleworth RC 02:14:59
23 Jon Morgan M40 Dark Peak FR 02:15:11
24 Daniel Shaw M Holmfirth Harriers AC 02:15:27
25 John Webber M50 Dark Peak FR 02:16:04
26 Neil Pettie M40 Goyt Valley Striders 02:16:24
27 Thomas Waldman M Jump Runners Team 02:17:08
28 Simon White M Ilkeston RC 02:17:30
29 Bryan McKenna M Buxton & District AC 02:18:19
30 Holly Martin F Pennine FR 02:18:23
31 William Johnson M Jump Runners Team 02:18:24
32 Paul Woolhouse M40 Southwell RC 02:18:38
33 Jim Semmelroth M Southwell RC 02:19:40
34 Mike Hill M40 Wilmslow RC 02:19:46
35 Toby Savage M40 Stockport Harriers & AC 02:19:59
36 Thornton Taylor M50 Rossendale Harriers & AC 02:20:08
37 Dave Sykes M40 Dark Peak FR 02:20:19
38 Giles Bailey M40 Meltham AC 02:20:24
39 Sally Newman F50 Calder Valley FR 02:20:29
40 Andy Kenyon M40 Erewash Valley RC 02:20:32
41 Ian Warhurst M50 Pennine FR 02:21:01
42 Ronnie Turner M50 Rossendale Harriers & AC 02:21:02
43 John Ewart M50 Holmfirth Harriers AC 02:22:37
44 Samuel Williams M Dark Peak FR 02:22:45
45 James Rees M Goyt Valley Striders 02:22:53
46 Robert Bolton M40 Unattached 02:23:01
47 Ken Taylor M65 Rossendale Harriers & AC 02:23:07
48 Tim Hargreaves M50 Stockport Harriers & AC 02:23:21
49 Christopher Dawson M Salford Harriers & AC 02:23:44
50 Philip Hobbs M50 Holmfirth Harriers AC 02:24:04
51 Neil Weightman M50 Erewash Valley RC 02:25:05
52 Nick Kelly M40 Horwich RMI Harriers & AC 02:25:10
53 Robert Fishwick M40 Unattached 02:25:18
54 Oliver Cook M40 Long Eaton RC 02:25:21
55 Richard Bembridge M40 Dark Peak FR 02:25:24
56 Keith Holmes M60 Dark Peak FR 02:26:29
57 Paul Walwyn M Dark Peak FR 02:26:46
58 Bernard Cook M40 Unattached 02:27:56
59 Patrick Munro M Shelton Striders 02:27:59
60 David Whitfield M40 Unattached 02:28:02
61 Ron Rees M60 Pennine FR 02:30:23
62 Andy Buck M Steel City Striders RC 02:30:31
63 Dean Morris M50 Handsworth Roadhogs 02:30:39
64 James Fletcher M Steel City Striders RC 02:30:53
65 Nicola Parkin F40 Dark Peak FR 02:31:06
66 Graham Smith M60 Pennine FR 02:31:08
67 Stephen Kenworthy M40 Unattached 02:31:16
68 Rob Winfield M Unattached 02:31:20
69 Sue Richmond F Unattached 02:31:21
70 Jon Sanderson M40 Totley AC 02:31:33
71 Michael Mills M40 Unattached 02:31:41
72 David Vass M40 Worksop Harriers 02:32:19
73 Elizabeth Waldridge F Unattached 02:33:54
74 Stuart Air M Unattached 02:33:54
75 Richard Bouglas M Buxton & District AC 02:34:03
76 Joseph Wall M50 Unattached 02:34:08
77 Jordan Screet M Clowne Road Runners 02:34:11
78 Simon Gregory M40 Clowne Road Runners 02:34:12
79 Paul Taylor M40 Saddleworth RC 02:34:15
80 Jon Underwood M40 Calder Valley FR 02:34:18
81 Mike Wharton M Sale Harriers Manchester 02:34:19
82 Joanne Worboys-Hodgson F40 Denby Dale Travellers 02:34:34
83 Mark Stanbridge M40 Macclesfield Harriers & AC 02:34:39
84 Peter Eccleston M Dark Peak FR 02:34:48
85 Nick Jones M40 Buxton & District AC 02:35:28
86 Matt Yardley M40 Unattached 02:35:45
87 Patrick Phelan M50 Unattached 02:35:50
88 Darren Wallis M40 Kinder MRT 02:35:56
89 Neil Thompson M40 Stockport Harriers & AC 02:35:57
90 Phil Burns M Stockport Harriers & AC 02:36:12
91 Zoe Barton F Glossopdale Harriers 02:36:19
92 Lee Barratt M40 Stockport Harriers & AC 02:36:54
93 John Robinson M Holmfirth Harriers AC 02:36:58
94 David Pickering M40 Retford AC 02:37:01
95 Jo Bednall F50 Buxton & District AC 02:37:10
96 Kevin Parker M50 Unattached 02:37:11
97 Mike Dean M50 Calder Valley FR 02:37:55
98 Jane Mellor F50 Pennine FR 02:38:19
99 Kenny Turner M50 Dark Peak FR 02:38:49
100 Mike Ashby M Sale Harriers Manchester 02:39:06
101 Richard McHugh M Sale Harriers Manchester 02:39:21
102 Paul Booth M Pennine FR 02:39:32
103 Peter Bailey M50 Buxton & District AC 02:39:37
104 Adrian West-Samuel M50 Goyt Valley Striders 02:40:01
105 Katie Busfield F40 Ashbourne RC 02:40:10
106 Martin Lea M50 Matlock AC 02:40:24
107 Thomas Skelton M Glossopdale Harriers 02:40:49
108 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 02:41:20
109 Alasdair Duncan M50 Ashbourne RC 02:41:27
110 Tim Horrocks M50 Pennine FR 02:43:03
111 Andy Lidstone M50 Buxton & District AC 02:43:12
112 Andy Watts M60 Cheshire Hill Racers 02:43:20
113 Rick Air M Pennine FR 02:43:39
114 Andy Burnett M40 Glossopdale Harriers 02:44:08
115 Martin Ward M40 Buxton & District AC 02:44:14
116 Simon Froude M50 Unattached 02:45:28
117 Nicholas Haynes M40 Saddleworth RC 02:45:29
118 Geoff Spencer M40 Unattached 02:45:40
119 Jeffrey Norman M70 Altrincham & District AC 02:45:42
120 Paul Burchell M50 Long Eaton RC 02:45:49
121 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 02:45:55
122 Max Howard M50 Retford AC 02:46:04
123 Caroline Burrell F40 FRA 02:46:20
124 Toby Sydes M40 Calder Valley FR 02:51:12
125 Richard Scottney M60 Pennine FR 02:51:18
126 Trevor Matty M40 Dark Peak FR 02:51:54
127 Donna Claridge F40 Dark Peak FR 02:51:58
128 Elizabeth Nocton F Buxton & District AC 02:52:02
129 Julie Bembridge F40 Dark Peak FR 02:52:30
130 Joanne Goorney F40 Lytham St Annes RR Club 02:52:41
131 Paul Hills M50 Pennine FR 02:52:56
132 Katie Rockliff F Goyt Valley Striders 02:53:04
133 Jonathan Gregson F Hatton Darts RC 02:53:13
134 James Thurneycroft M50 Matlock AC 02:54:00
135 Malcolm Coles M70 Valley Striders AC 02:54:12
136 Luke Millington M Unattached 02:54:35
137 Charlie Barlow M50 Saddleworth RC 02:54:46
138 John Richardson M40 Handsworth Roadhogs 02:54:54
139 Sarah Brooks F40 Totley AC 02:54:55
140 Sandrine Fraisse F40 Saddleworth RC 02:55:03
141 Dave Culpan M50 Calder Valley FR 02:55:14
142 John Malcolm M50 North Derbyshire RC 02:55:17
143 Joe Howie M Unattached 02:55:57
144 David Parry M60 Steel City Striders RC 02:56:01
145 Jill Davies F60 Saddleworth RC 02:56:07
146 Dave Crowther M60 Pennine FR 02:56:32
147 Mark Whelan M40 Goyt Valley Striders 02:57:23
148 Mick Fowler M50 Unattached 02:58:41
149 Matthew Wiles M Sheffield Rapid Seq. 02:58:50
150 James Sheard M50 Saddleworth RC 03:00:19
151 Rebecca Glen F Goyt Valley Striders 03:00:24
152 Rachel Farrow F Shelton Striders 03:00:40
153 Colin Ardron M70 Macclesfield Harriers & AC 03:02:24
154 Richard Goff M Buxton & District AC 03:03:33
155 Bill Hunter M60 Holmfirth Harriers AC 03:03:42
156 Carolyn Whittle F40 Goyt Valley Striders 03:03:44
157 Amanda Porter F40 Unattached 03:03:47
158 Mel Harper-Jones F Unattached 03:03:57
159 David Milton M40 Holmfirth Harriers AC 03:10:05
160 Liz Tromans F50 Saddleworth RC 03:17:22
161 David Lawton M Unattached 03:17:22
162 Monica Boland F40 Saddleworth RC 03:20:43
163 Rachael Crossland F Calder Valley FR 03:32:13
164 Roger Ashby M70 Pennine FR 03:38:42
165 Troy Wilson M40 FRA 03:39:53
166 Claire Wilson F Unattached 03:39:54
167 Corin Leach F Totley AC 03:52:38
168 Lucy Stephenson F Buxton & District AC 03:52:38
169 George Scott M60 Pennine FR DNF
170 Julie O'Regan F40 Saddleworth RC DNF
171 Simon Corbett M40 Unattached DNF
172 Jacqui Hawkins F Wirksworth DNF
173 Les Footitt M50 Unattached DNF