Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/06/2015 – Great Lakes Run





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Booth MV40 Borrowdale 02:48:38
2 Kim Collinson M Borrowdale 02:48:51
3 Sam Watson M Wharfdale 02:52:50
4 Neil Talbott M 03:02:06
5 Paul Cornfrth MV50 Borrowdale 03:07:43
6 Sam Ware M Keswick 03:10:28
7 Matt Reedy M Ambleside AC 03:10:33
8 Bryan Wakeley M Ambleside AC 03:11:33
9 David Haygarth MV40 Wharfdale 03:35:34
10 Dave Ward MV40 Pennine 03:36:11
11 Oliver Blomfield MV40 Eden Runners 03:36:11
12 Dave Nutall MV40 Bowland 03:37:22
13 Tim Ripper M Black Combe 03:44:33
14 Judith Jepson FV40 Dark Peak 03:45:18
15 Chris Newman M Wharfdale 03:47:30
16 Nigel Wood MV40 Helm Hill 03:48:05
17 Dave Sykes MV40 Dark Peak 03:48:27
18 Jon Deegan MV40 Ambleside AC 03:50:33
19 Paul Rowley M Pennine 03:58:39
20 Dave Prosser MV50 Keswick 03:58:51
21 Spencer Riley MV40 Wharfdale 03:59:19
22 Nicky Spinks FV40 Dark Peak 04:00:09
23 Kirsty Hewitson FV40 Macclesfield Harriers 04:00:09
24 David Armstrong MV50 NFR 04:00:14
25 Roger Laycock MV50 Settle 04:00:41
26 Donald Ferguson MV50 Keswick 04:01:21
27 Simon Gardner M Westerlands 04:02:56
28 Neil Sidaway MV50 CFR 04:06:06
29 Rigby Jerram MV50 Kendal 04:07:21
30 Rob Stein M CFR 04:10:12
31 Brian Horn MV60 Borrowdale 04:15:36
32 Jim O'Hara M Helsby 04:15:47
33 Lee Shimwell M Calder Valley 04:16:21
34 Francis Shillitoe MV40 Northumberland 04:19:13
35 Col Rhodes MV40 CFR 04:22:31
36 Graham Watson MV50 CFR 04:23:16
37 Paul Simpson MV50 Kendal 04:26:16
38 Jon Pemberton M Dark Peak 04:30:55
39 Roy Gardner MV40 Saddleworth 04:31:31
40 Michael McLoughlin MV60 Preston Harriers 04:32:51
41 Yiannis Tridimas MV70 Bowland 04:36:39
42 Alan Hirons MV40 North Leeds 04:46:52
43 Michael Toman MV50 Rossendale 04:55:43
44 Andrew Firth MV50 Clayton Le Moors 04:56:13
45 Ivan Whigham MV50 Clayton Le Moors 04:56:16
46 Ian Shuttleworth MV50 Coniston 04:59:35
47 Daniel Grose MV40 Kendal 05:00:23
48 Edwin Sherstone MV50 Southport Waterloo 05:07:41
49 Rachel Findlay-Robinson F Keswick 05:09:54
50 Dave McGuire MV40 Wharfdale 05:11:38
51 Matthew Mason MV50 Langgarverne 05:12:47
52 Rick Ansell MV50 Tring 05:17:30
53 Leslay Malarkey FV60 Keswick 05:19:49
54 Thomas Keegan MV50 Howgill 05:33:14
55 Claire Aspinall F Pennine 05:40:32
56 Ben Coales M Dark Peak 05:40:34
57 James Baron MV40 06:00:08
58 Julie Laverock FV40 Salford Harriers 06:00:13
59 David Pickering MV40 Retford 06:04:11
60 Justin Bramall M 06:04:12
61 Darren Burns MV50 Fell Ponies 06:05:22
62 Alison Wainwright FV40 Staffs Moorlands 06:13:58
63 Eleanor Wainwright F Staffs Moorlands 06:14:05
64 Roger Adhby MV70 Pennine DNF
65 Tracy Park FV40 CFR DNF
66 Amanda Graham FV40 CFR DNF
67 Jonathon Tombs MV40 Eden Runners DNF
68 Tom Simpson M Ambleside AC DNF
69 Siobhan Brewer FV40 Keswick DNF
70 Lindsay Walker F Keswick DNF
71 Rob Crawford M Coniston DNF
72 Rob Jones M Keswick DNF