Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

16/06/2015 – Calton





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Ross MU23 Staffordshire Moorlands 31:47:00
2 Chris Patterson Ashbourne 32:39:00
3 Max Wainwright MU23 Staffordshire Moorlands 34:02:00
4 David Bethell Staffordshire Moorlands 34:21:00
5 Craig Jeffrey M40 Staffordshire Moorlands 35:03:00
6 Stuart Margotta M40 Ashbourne 35:12:00
7 Richard Smith Ashbourne 35:30:00
8 David Bettely M40 South Cheshire 36:27:00
9 Chris Moss M40 Congleton 38:13:00
10 Craig Brown UA 38:24:00
11 Dicky Wilkinson M50 Dark Peak 38:40:00
12 Brendan Harwood UA 38:50:00
13 Jack Clews MU23 Mow Cop 39:05:00
14 Julian Brown M40 Macc Harriers 39:17:00
15 Gabriel Hutchings M50 Ashbourne 39:32:00
16 Damian Ridge Mow Cop 39:50:00
17 Dave Pitt Ashbourne 39:55:00
18 Robin Jeffries M40 Mow Cop 40:11:00
19 Paul Etherington UA 40:31:00
20 John Mooney M50 Macc Harriers 40:43:00
21 Chris Green M50 Staffordshire Moorlands 40:49:00
22 James McMurtry M50 Ashbourne 41:13:00
23 Alison Wainwright W40 Staffordshire Moorlands 41:51:00
24 Malcolm Busfield M40 Ashbourne 41:57:00
25 Trevor Longman M60 Macc Harriers 42:07:00
26 Neil Gerrity Newcastle 42:12:00
27 Andrew Lee Ashbourne 42:21:00
28 David Thorsby-Smith M50 Ashbourne 42:39:00
29 Katie Latham W South Cheshire 43:00:00
30 David Follett M40 Mow Cop 43:04:00
31 Craig Frith UA 43:11:00
32 Alasdair Duncan M50 Ashbourne 43:14:00
33 Jason Harris M40 UA 43:44:00
34 Andrew Williams M40 Ashbourne 43:57:00
35 Russ Cooper M50 Mow Cop 43:59:00
36 Michelle Matthews W Congleton 44:27:00
37 Howard Winbow M50 Ashbourne 45:04:00
38 Max Howard M50 Retford 45:11:00
39 Dave Patrick M40 Ashbourne 45:13:00
40 Dave Lodwick M50 Roadhogs Leicester 45:18:00
41 Lyndon Williams M40 UA 45:23:00
42 Tracey Brown W50 South Cheshire 45:30:00
43 Ian Ankers M60 Staffordshire Moorlands 45:32:00
44 Matthew Coxon Ashbourne 45:34:00
45 Lua Lee W Ashbourne 46:03:00
46 Ann-Marie Jones W60 Altrincham 46:20:00
47 Russell Burton M40 UA 46:35:00
48 Gillian White W Boalloy 46:36:00
49 Julia Ferguson W Walton Chase 46:44:00
50 John Tomlinson M60 Staffordshire Moorlands 46:45:00
51 Debbie Hill W50 Congleton 48:15:00
52 Liz Godfree W60 Derwent Valley OC 49:02:00
53 Polly Kenerlee W40 Congleton 49:17:00
54 Erwin Van Vroenhoven M40 UA 49:51:00
55 Lucinda Stone W Staffordshire Moorlands 50:05:00
56 David S Taylor M60 Congleton 50:06:00
57 Steve Tilsley M50 Ashbourne 50:15:00
58 Any Zwdlinski M40 Ashbourne 51:28:00
59 Bill Allsop M70 Buxton 51:48:00
60 Mike Godfree M60 DVOC 52:13:00
61 Phil Blatch M60 Mercia 52:17:00
62 Harry Stubbs M60 Congleton 52:19:00
63 Joanne Gorzman W50 UA 52:26:00
64 Nicola King W40 UA 53:31:00
65 Mark Taylor Staffordshire Moorlands 54:25:00
66 Hannah Lemon W Ashbourne 54:43:00
67 Susan Cuthbert W UA 55:15:00
68 Jane Martin W50 Mow Cop 55:25:00
69 Kate Tilsley W40 Ashbourne 55:30:00
70 Louise Maskett W40 Ashbourne 57:16:00
71 Nigel Symms M40 Newcastle 57:33:00
72 Jackie Wibberly W40 Ashbourne 57:54:00
73 David Taylor M50 Staffordshire Moorlands 58:16:00
74 Jeanette Avery W40 Ashbourne 58:20:00
75 Susan Carrall W Ashbourne 58:21:00
76 Sally-Anne Ings W40 Ashbourne 60:35:00
77 Linda Howard W50 Tideswell 61:53:00
78 Ann Lemon W60 Ashbourne 62:11:00
79 Jennifer Webber W Mow Cop 62:30:00
80 Kathryn Keeling W Mow Cop 62:31:00
81 Alice Mellor W Ashbourne DNF
82 Amy Lawton W UA DNF