Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/05/2014 – Totley Moor





  
Pos Name Category Club Time
1 Oli Johnson M Dark Peak 00:35:23
2 Pete Hodges M Dark Peak 00:35:36
3 Dave Taylor M40 Dark Peak 00:36:27
4 Martin Dawson M North Derbyshire R.C. 00:37:07
5 Bart Shaw M Totley A.C. 00:37:49
6 Aidan Linskill M Totley A.C. 00:37:56
7 Jonny Wilson M Fat Boys R.C. 00:37:57
8 Ollie Hart M40 Totley A.C. 00:38:00
9 Scott Wilson M40 Hallamshire Harriers 00:38:07
10 Mike Sprot M Dark Peak 00:38:26
11 Jake Lane M 00:38:37
12 Kevin Mahon M40 Handsworth Roadhogs 00:38:48
13 Kevin Doyle M40 Kimberworth Striders 00:39:05
14 Andrew Davies M40 Steel City Striders 00:39:20
15 Alan Billington M40 Belper Harriers 00:39:37
16 Jon Pemberton M Dark Peak 00:39:46
17 Michael Tonkins M Porter Valley Plodders 00:39:52
18 Paul Fauset M40 Dark Peak 00:40:03
19 Peter Davies M 00:40:16
20 Daniel Alexander Lumley M 00:40:20
21 Gareth Phoenix M40 Hallamshire Harriers 00:40:25
22 Brett Belshaw M Erewash Valley R.C. 00:40:32
23 Jon Street M Crookes Athletico 00:40:43
24 Richard Hunt M40 Dark Peak 00:40:43
25 Mike O'Grady M40 Steel City Striders 00:40:55
26 Paul Firth M 00:41:05
27 Darren Beswick M40 Shepshed R.C. 00:41:07
28 James Fulson M C.G.C.C. 00:41:25
29 Rob Higgonson M40 Fat Boys R.C. 00:41:33
30 Simon Conroy M40 00:41:49
31 Richard Howcroft M40 Kimberworth Striders 00:41:53
32 Chris Duffy M Dark Peak 00:41:54
33 Michael Slater M40 Steel City Striders 00:41:58
34 Rob Scarpello M Racing T.N.T. Triathlon Team 00:42:03
35 Tim Park M40 00:42:09
36 Clive Fitzpatrick M40 Trafford A.C. 00:42:17
37 Richard Wheeler M40 Valley Hill Runners 00:42:19
38 Antony Whitehoose M60 00:42:23
39 Ram Tripathi M Totley A.C. 00:42:24
40 Bisanth Batuwitage M 00:42:27
41 Charlie Elliot M40 Dark Peak 00:42:29
42 Hazel Tant W Totley A.C. 00:42:30
43 Graham Collins M40 Belper Harriers 00:42:35
44 Colin Smith M40 00:42:43
45 Richard Hind M40 Clowne Road Runners 00:42:49
46 Trevor Watson M50 Steel City Striders 00:42:51
47 Jake Smith M Shepshed R.C. 00:42:54
48 Jon Osborne M 00:42:55
49 John Webber M50 00:42:58
50 Richard White M Glossopdale Harriers 00:43:02
51 Phil Applegate M 00:43:16
52 Ben Howarth M Dark Peak 00:43:17
53 Nick Brimacombe M Totley A.C. 00:43:18
54 Jonathan Breeze M 00:43:20
55 Adrian Richardson M40 F.R.A. 00:43:23
56 Claire Prosser W Dark Peak 00:43:25
57 Simon Gregory M40 Clowne Road Runners 00:43:38
58 Simon Bayliss M40 Steel City Striders 00:43:45
59 Paul Vincent Stuart M40 Steel City Striders 00:43:54
60 Michael Timm M40 Steel City Striders 00:44:00
61 Saul Taylor M40 Belper Harriers 00:44:02
62 Martin Dowson M50 Wirksworth 00:44:04
63 Richard Bembridge M40 Dark Peak 00:44:07
64 Ian Stinson M40 Steel City Striders 00:44:10
65 Chris Bateson M40 Dark Peak 00:44:25
66 David Whitaker M50 Sheffield Triathlon Club 00:44:25
67 Mark Taylor M Totley A.C. 00:44:26
68 Doug Banks M Sheffield Triathlon Club 00:44:28
69 Keith G. Holmes M60 Dark Peak 00:44:49
70 Sean David O'Brien M40 00:44:54
71 Cosmo Robertson M 00:45:00
72 Rob Willis M40 Totley A.C. 00:45:00
73 David Greenstreet M40 00:45:00
74 James Hartley M40 00:45:19
75 Mark Wilson M Totley A.C. 00:45:20
76 David Fooks M50 00:45:23
77 Andrew James Kirby M 00:45:24
78 Lee Evans M 00:45:26
79 Nicola Parkin W40 Dark Peak 00:45:29
80 Stephen Atkinson M40 Steel City Striders 00:45:31
81 Jon Hallam M 00:45:39
82 Nick Morris M 00:45:54
83 Steve Wickham M50 Erewash Valley R.C. 00:45:57
84 Alex Kasheli M Buxton A.C. 00:45:59
85 Lee Weatherall M40 Kimberworth Striders 00:46:03
86 Jenny Featherstone W Totley A.C. 00:46:09
87 Darren Coggins M40 00:46:09
88 Joel Moore M Totley A.C. 00:46:11
89 Christopher Duncan M 00:46:14
90 Peter Hutchinson M50 Wolds Veterans 00:46:16
91 Peter Stanley M50 Penistone 00:46:18
92 Ben Palmer M 00:46:18
93 Reg Cooper M50 00:46:20
94 Chris Longson M40 Chesterfield Triathlon Club 00:46:26
95 Anthony Bissell M Barnsley Harriers 00:46:28
96 David Wass M40 Worksop Harriers 00:46:30
97 David Palmer M 00:46:41
98 Paul Softley M40 Crystal Peaks 00:46:42
99 Jo Bednall W40 Buxton A.C. 00:46:43
100 Lewis Ashton M40 Dark Peak 00:46:52
101 Peter Bailey M50 Buxton A.C. 00:46:56
102 Chris Caroe M 00:46:59
103 Mick Moorhouse M60 Matlock A.C. 00:47:03
104 Oliver Cooh M40 Long Eaton R.C. 00:47:04
105 Paul Greenwood M40 Kimberworth Striders 00:47:09
106 Jonathan Tilley M 00:47:13
107 Robin Mussell M 00:47:17
108 Philip Morris M 00:47:22
109 Stephen Moss M40 00:47:27
110 Greg Naylor M40 00:47:34
111 Andrew Reid M Porter Valley Plodders 00:47:38
112 Chris Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 00:47:42
113 Jeremy Allard M50 Shepshed R.C. 00:47:44
114 Richard Corker M50 00:47:54
115 Chris Jordan M Belper Harriers 00:47:56
116 Andrew Sadler M 00:48:01
117 Claire Taylor W Dark Peak 00:48:08
118 Mick O'Hanlon M40 Totley A.C. 00:48:09
119 Jerry Cook M50 Shepshed R.C. 00:48:11
120 Tony Jenks M40 Worksop Harriers 00:48:16
121 Kevin Rhone M 00:48:21
122 Andrew Perrins M60 00:48:25
123 Lee Gordon M40 Fusion C.C. 00:48:27
124 Paul Meiring M40 Totley A.C. 00:48:28
125 Dave Bone M50 00:48:29
126 Darren Webb M40 Dark Peak 00:48:30
127 Chris Sheldon M40 00:48:31
128 Kim Coakley W Totley A.C. 00:48:32
129 Simon Wiles M40 Steel City Striders 00:48:33
130 Benjamin Robson M50 Dark Peak 00:48:33
131 John Hamshaw M40 00:48:35
132 Kenny Turner M50 Dark Peak 00:48:38
133 Joseph Allan Wall M50 00:48:40
134 Simon Rollitt M50 Mercia 00:48:42
135 Alfie Bailey M Buxton A.C. 00:48:44
136 David Naylor M40 00:48:46
137 Graham Barnes M50 00:48:51
138 Tim Shiles M40 Totley A.C. 00:48:54
139 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:48:58
140 Darren Maher M50 Graves 00:49:02
141 Steve Meath M40 Belper Harriers 00:49:05
142 Shaun Taylor M40 Porter Valley Plodders 00:49:07
143 Alex Waite M40 00:49:14
144 Pat Goodall W50 Totley A.C. 00:49:15
145 Chris Pearce M 00:49:25
146 Robin Fletcher M60 North Derbyshire R.C. 00:49:27
147 Vicky Penn W Smiley Paces 00:49:31
148 Greg Cunningham M40 00:49:39
149 Andrew Robinson M 00:49:44
150 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 00:49:46
151 Steve Brandreth M40 Porter Valley Plodders 00:49:48
152 Linda Fitzpatrick W40 Totley A.C. 00:49:50
153 Tim Nixon M50 Dark Peak 00:49:55
154 Sarah Crisp W Totley A.C. 00:49:57
155 Jan Pusiak M 00:50:05
156 Paul Lorigan M50 00:50:06
157 Richard Nakielny M 00:50:11
158 David Sugden M40 Dark Peak 00:50:12
159 Tom Ashforth M Handsworth Roadhogs 00:50:15
160 Clare Howarth W Totley A.C. 00:50:22
161 John Richardson M40 Handsworth Roadhogs 00:50:26
162 Fiona Fullwood W Dark Peak 00:50:30
163 Stephani Coe W Dark Peak 00:50:39
164 Ian Coates M50 Rother Valley Swallows 00:50:55
165 Richard Garton M50 00:50:58
166 Claire Chapman W Kimberworth Striders 00:50:59
167 Kevin Megson M50 Totley A.C. 00:51:01
168 Paul Bowerbank M50 Totley A.C. 00:51:08
169 Dorothy Kesterton W60 Smiley Paces 00:51:14
170 Louise Hawson W40 Totley A.C. 00:51:21
171 Elizabeth Bridgen W40 Erewash Valley R.C. 00:51:21
172 Denis Cumming M C.G.C.C. 00:51:25
173 Kieran Fitzpatrick M50 Totley A.C. 00:51:32
174 Samantha Weatherall W40 Kimberworth Striders 00:51:38
175 Paul Mackay M40 Totley A.C. 00:51:40
176 Trevor Milner M50 Dark Peak 00:51:49
177 David Ayrton M Totley A.C. 00:51:50
178 John Bradshaw M40 Worksop Harriers 00:51:52
179 Michael Priestman M Sheffield Hash House Harriers 00:51:58
180 Tom Ricketts M50 Totley A.C. 00:51:59
181 Ali Iredale W Totley A.C. 00:52:03
182 Ann Forks W40 Totley A.C. 00:52:03
183 Jon Rylands M 00:52:06
184 David Lucas M60 00:52:11
185 Emma Shepherd W Totley A.C. 00:52:12
186 Sarah Brooks W Totley A.C. 00:52:16
187 Andrew Symonds M40 Totley A.C. 00:52:16
188 Anthony Horsfall M40 Handsworth Roadhogs 00:52:17
189 Richard Smith M 00:52:20
190 Jeremy Brayshaw M60 Totley A.C. 00:52:22
191 Andrew Lewis M40 00:52:37
192 Bryony Cotterell W 00:52:37
193 Matthew Zawadzki M40 Steel City Striders 00:52:40
194 Jimmy Kelly M40 Worksop Harriers 00:52:45
195 Stephen Sproson M50 Totley A.C. 00:52:48
196 Phil Hughes-Narborough M50 Kimberworth Striders 00:53:04
197 Janet Milton W50 Totley A.C. 00:53:07
198 Louise Goodhill W40 Totley A.C. 00:53:17
199 Adrian Moss M50 0 00:53:18
200 Libby Kerr W 00:53:23
201 Rachel Steen W Totley A.C. 00:53:25
202 Matt Livesey M 00:53:27
203 Jon Heathfield M50 Dark Peak 00:53:30
204 Mark Wood M50 00:53:47
205 Chris Radcliffe M70 Totley A.C. 00:53:48
206 Jason Horsfall M 00:53:51
207 Nicola Willcocks W Racing T.N.T. Triathlon Team 00:53:52
208 Jamie Glazebrook M40 North Derbyshire R.C. 00:54:05
209 Sue Barker W50 00:54:14
210 Jodie Stephenson W 00:54:16
211 Yvonne Twelvetree W60 Totley A.C. 00:54:21
212 Jeni Pitkin W Steel City Striders 00:54:25
213 Corin Leach W Totley A.C. 00:54:26
214 Roger Lewis M40 00:54:36
215 Emily Mockford W 00:54:43
216 Andrew Orwin M Handsworth Roadhogs 00:54:51
217 Sarah Crossland W Smiley Paces 00:54:55
218 Fliss Milner W50 Dark Peak 00:54:59
219 Seamus Carroll M50 00:55:03
220 Caryl Hartwright W60 Totley A.C. 00:55:11
221 Despina Berdeni W Totley A.C. 00:55:21
222 Dennis Middleton M60 00:55:35
223 Justine Clark W Totley A.C. 00:55:38
224 Luke Braddock M 00:55:41
225 Helen Hardly W Totley A.C. 00:56:00
226 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 00:56:14
227 Wendy Bainbridge W50 Buxton A.C. 00:56:22
228 Will Taylor M50 00:56:36
229 Richard Slater M40 00:56:49
230 Adele Morris W50 Totley A.C. 00:57:17
231 Jessica Brown W Steel City Striders 00:57:30
232 Andy Horsfall M Handsworth Roadhogs 00:57:42
233 Caroline Mcginley W40 Worksop Harriers 00:57:52
234 Sian Mccourt W Wolds Veterans 00:57:57
235 Steve Megson M 00:58:06
236 Jacob Wall M Totley A.C. 00:58:09
237 Susannah Ricketts W Totley A.C. 00:58:14
238 Stewart Benfield M40 Rear Gunners 00:58:23
239 Beverley Golden W Buxton A.C. 00:58:25
240 Clive Bednall M50 Derby Police Sports Club 00:58:42
241 Mike Arundale M60 Dark Peak 00:58:45
242 Laurie Thomas W40 00:58:47
243 Helen Waite W 00:58:48
244 Claire Macdermott W Totley A.C. 00:58:57
245 David Masters M60 00:59:01
246 Graeme Mccarthy M50 Dark Peak 00:59:26
247 Shaun Braddock M50 Rear Gunners 00:59:43
248 Lesley Parry W50 Cleethorpes A.C. 00:59:49
249 John Kerr M50 Totley A.C. 01:00:06
250 Harriet Eisner W50 Totley A.C. 01:00:39
251 Cath Giles W40 Totley A.C. 01:00:43
252 Alex De Salis W 01:00:48
253 Carol Parsons W50 Totley A.C. 01:01:20
254 Diane Clewes W50 Totley A.C. 01:01:34
255 Dorothy Gray W60 Totley A.C. 01:01:48
256 Sally Staveley W50 Worksop Harriers 01:02:07
257 Hannah Dexter W Uos Tri Club 01:02:37
258 Alice Burls W Totley A.C. 01:03:08
259 John Mcfarlane-Shopes M 01:03:36
260 Vicky Moss W40 01:03:56
261 Chris Horrocks M Totley A.C. 01:05:17
262 Mark Ebenezersson M50 01:05:27
263 Pete English M50 01:05:28
264 Anna Weighall W40 01:07:18
265 Graham Sheen M60 Clowne Road Runners 01:15:47
266 James Clayton M Wolds Veterans 01:24:37
267 Julie Bembridge W40 Dark Peak D.N.F.
268 Geoff Nichols M50 Dark Peak D.N.F.