Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

19/05/2015 – Totley Moor





  
Pos Name Category Club Time
1 William Gardner M Sh.U.O.C. 00:34:40
2 Matthew Elkington M Sh.U.O.C. 00:34:59
3 Adam Potter M Sh.U.O.C. 00:35:14
4 Jack Wright M Sh.U.O.C. 00:35:34
5 Oli Johnson M Dark Peak 00:35:49
6 Steve Franklin M Totley A.C. 00:36:00
7 Adam Taylor M Dark Peak 00:36:31
8 Robin Carter M Rolls Royce Harriers 00:36:50
9 Martin Dawson M40 North Derbyshire R.C. 00:36:55
10 Kieran Allanson M Matlock A.C. 00:37:08
11 Stewart Gregory M50 Holme Pierrepont R.C. 00:37:12
12 Aidan Linskill M Totley A.C. 00:37:17
13 Robert Donald M Shelton Striders 00:37:22
14 Jonny Wilson M Fat Boys R.C. 00:37:25
15 Stephen Pyke M50 Dark Peak Fell Runners 00:37:37
16 Jake Lane M 00:37:42
17 Nathan Brickman M Belper Harriers 00:37:58
18 Hatti Archer W Hallamshire Harriers 00:38:00
19 Bart Shaw M Totley A.C. 00:38:33
20 Simon D Dixon M40 Dark Peak Fell Runners 00:38:52
21 Darren Fishwick M40 Chorley A. & T.C. 00:39:07
22 Kevin Doyle M40 Kimberworth Striders 00:39:13
23 Steven Frazer M Steel City Striders 00:39:32
24 Steve Canning M Sheffield Triathlon Club 00:39:37
25 Andrew Davies M40 Steel City Striders 00:39:42
26 Kenny Malton M Shelton Striders 00:39:47
27 Alan Billington M40 Belper Harriers 00:39:50
28 Misko Abramiuk M40 Racing T.N.T. Triathlon Team 00:39:53
29 Daniel Winter M Team Derby Runner 00:40:15
30 Ben Davies M Sheffield Hallam University Tc 00:40:21
31 Mathew Sedgewick M40 Totley A.C. 00:40:22
32 Mike Beasant M Sh.U.O.C. 00:40:53
33 Alasdair Menmuir M Steel City Striders 00:40:59
34 Marcel Darling M40 Shelton Striders 00:41:06
35 David Harrison M50 Dark Peak 00:41:16
36 Matthew Grainge M40 Holme Pierrepoint Rc 00:41:19
37 Colin Earl M50 Kimberworth Striders 00:41:23
38 Paul Vincent Stuart M40 Steel City Striders 00:41:30
39 Howard Partridge M60 Holme Pierrepont R.C. 00:41:36
40 Mark Jacobi M40 Totley A.C. 00:41:45
41 Matt Heason M40 Grindleford Goats 00:41:50
42 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:41:56
43 Ian Holmes M Totley A.C. 00:41:58
44 Richard Hyde M50 Erewash Valley R.C. 00:42:09
45 Austin Frost M40 Dark Peak 00:42:14
46 Jon Osborne M 00:42:16
47 Joel Siddall M North Derbyshire R.C. 00:42:19
48 Michael Timm M40 Steel City Striders 00:42:22
49 Simon Shaw M40 00:42:25
50 Jon Sanderson M40 Totley A.C. 00:42:31
51 Rachel Pearce W 00:42:34
52 Robert Goulsbra M Stockport Harriers 00:42:37
53 Simon Bayliss M40 Steel City Striders 00:42:41
54 Fiona Kesteven W Totley A.C. 00:42:42
55 Hazel Tant W Totley A.C. 00:42:50
56 Levthrot Xavier M40 Sheffield Triathlon Club 00:42:55
57 Andy Barnett M50 Dark Peak 00:43:06
58 Patrick Munro M Shelton Striders 00:43:08
59 Mario Rocchelli M Long Eaton R.C. 00:43:17
60 Simon Holmes M 00:43:20
61 Clare Oliffe W Dark Peak 00:43:22
62 Paul Firth M 00:43:26
63 Colin Smith M40 South Yorkshire Orienteers 00:43:29
64 Tim Gleeson M40 Handsworth Roadhogs 00:43:32
65 Nick Brimacombe M Totley A.C. 00:43:35
66 Jon Hallam M Dark Peak 00:43:42
67 Anthony Whitehouse M60 Totley A.C. 00:43:57
68 Andrew Watson M40 Erewash Valley R.C. 00:44:03
69 Jonathan Tilley M40 00:44:03
70 John Thompson M40 Fat Boys R.C. 00:44:09
71 Jonny Clowes M Totley A.C. 00:44:21
72 Martin Dowson M50 Wirksworth 00:44:22
73 Scott Baker M50 Balanced Performance 00:44:28
74 Chris Duncan M 00:44:29
75 Greg Sorby M Sheffield Triathlon Club 00:44:31
76 Ben Riley M 00:44:32
77 David Greenstreet M40 00:44:33
78 Steven Eatherington M Holme Pierrepont R.C. 00:44:33
79 Claire Prosser W Dark Peak 00:44:35
80 Jenny Featherstone W Totley A.C. 00:44:37
81 Chris Jordan M Belper Harriers 00:44:42
82 Chris Livesley M Totley A.C. 00:44:52
83 Oliver Cook M40 Long Eaton R.C. 00:44:54
84 Jonathan Douglass M Totley A.C. 00:44:55
85 Andrew Fry M 00:44:56
86 Sam Bellamy M40 Porter Valley Plodders 00:45:03
87 Ian Stenson M40 Steel City Striders 00:45:07
88 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:45:09
89 Alan Maplethorpe M50 Long Eaton R.C. 00:45:14
90 Chris Longson M40 Chesterfield Triathlon Club 00:45:23
91 Caz Kay W Totley A.C. 00:45:29
92 Philip Knapton M40 Sheffield Running Club 00:45:32
93 Mike Pullman M50 Fat Boys R.C. 00:45:33
94 John Harrison M50 Worksop Harriers & Ac 00:45:35
95 Kate Jenkins W40 Handsworth Roadhogs 00:45:42
96 Kevin Mahon M40 Rear Gunners 00:45:44
97 Jerry Cook M50 Shepshed R.C. 00:45:46
98 Jack Symmons M 00:46:02
99 James Fletcher M Steel City Striders 00:46:08
100 David Wass M40 Worksop Harriers 00:46:14
101 Stephen Moss M40 00:46:18
102 Joseph Allan Wall M50 00:46:23
103 Keith G Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 00:46:26
104 Alison Wainwright W40 Staffordshire Moorlands 00:46:40
105 Steve Clarke M Steel City Striders 00:46:41
106 Chris Wales M Southwell Rc 00:46:46
107 Andrew Lewis M40 Handsworth Roadhogs 00:46:51
108 Roger Marriner M 00:46:55
109 John Rawlinson M40 Steel City Striders 00:46:55
110 Mark Crawshaw M40 Wirksworth 00:46:56
111 Elizabeth Cooper W40 00:46:57
112 Despina Berdeni W Totley A.C. 00:47:10
113 Jack Torresdal M 00:47:14
114 Paul Keen M60 Dark Peak 00:47:15
115 Matt Boyes M50 00:47:18
116 Andrew Sadler M 00:47:22
117 Richard Corker M50 North Derbyshire R.C. 00:47:27
118 Andy Green M40 Steel City Striders 00:47:28
119 Dominic Williams M40 00:47:32
120 Matthew Chenery M40 00:47:35
121 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:47:42
122 Philip Kelly M40 Totley A.C. 00:47:45
123 John Richardson M40 Handsworth Roadhogs 00:47:46
124 Phil Eddison M50 Handsworth Roadhogs 00:47:47
125 Peter Stanley M50 Penistone Footpath Runners 00:47:48
126 Aidan English M40 00:48:04
127 Paul Burchell M50 Long Eaton R.C. 00:48:09
128 Jane Crowson W50 Dark Peak 00:48:10
129 Glyn Sawford M50 Holme Pierrepont R.C. 00:48:11
130 Matt Ridge M40 Totley A.C. 00:48:12
131 David Askew M Shelton Striders 00:48:17
132 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:48:21
133 Martin Evans M50 Dark Peak 00:48:24
134 Anthony Kay M50 Thames Hare And Hounds 00:48:30
135 Darren Eccles M40 00:48:34
136 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 00:48:36
137 Richard Callaghan M40 00:48:41
138 Penny Sadler W40 Totley A.C. 00:48:42
139 Ann Gould W Holme Pierrepont R.C. 00:48:44
140 Pat Goodall W60 Totley A.C. 00:48:47
141 Julian Peters M40 00:48:53
142 David Naylor M40 00:48:56
143 Wayne Forster M Steel City Striders 00:48:59
144 Adam Wiles M C.G.C.C. 00:49:05
145 Ant Harris M40 Fat Boys R.C. 00:49:10
146 David Stacey M 00:49:11
147 Andy Virgin M40 Handsworth Roadhogs 00:49:16
148 Lorenzo Accievi W Totley A.C. 00:49:17
149 Graham Barnes M60 00:49:21
150 Gayle Gamble W40 Long Eaton R.C. 00:49:28
151 Martin Brown M40 North Derbyshire R.C. 00:49:45
152 Deborah Lodge W40 Totley A.C. 00:49:56
153 Clare Howarth W Totley A.C. 00:49:58
154 Grant Veitch M 00:50:12
155 Vicky Penn W Smiley Paces 00:50:13
156 Martyn Jones M40 00:50:17
157 Clive Waddington M40 Totley A.C. 00:50:19
158 Jimmy Sharman M Steel City Striders 00:50:23
159 David Patrick M40 Ashbourne R.C. 00:50:24
160 Kate Turner W Totley A.C. 00:50:37
161 Linda Fitzpatrick W50 Totley A.C. 00:50:38
162 Tom Ricketts M50 Totley Ac 00:50:39
163 Emma Dent W40 Totley A.C. 00:50:49
164 Corin Leach W Totley A.C. 00:50:50
165 Jeremy Windsor M40 00:50:52
166 Andrew Bragg M40 Totley A.C. 00:51:02
167 Nick Woffenden M 00:51:13
168 Helen Davis W Steel City Striders 00:51:17
169 Robert Elliott M 00:51:30
170 Andy Lees M40 North Derbyshire R.C. 00:51:37
171 Richard Nakielny M 00:51:38
172 Richard Colley M40 Fat Boys R.C. 00:51:40
173 Maeve Kargey W Smiley Paces 00:51:46
174 Fiona Higgins W Totley A.C. 00:51:54
175 Doug Armstrong M Steel City Striders 00:51:56
176 Barry Clarke M50 00:52:04
177 John Bradshaw M40 Worksop Harriers 00:52:07
178 Chris Smith M 00:52:11
179 Ed Williams M40 00:52:14
180 Alexander Arblaster M Steel City Striders 00:52:17
181 Robert Dransfield M40 Totley A.C. 00:52:18
182 Bob Gardner M50 North Derbyshire R.C. 00:52:20
183 Matthew Zawadzki M40 Steel City Striders 00:52:22
184 Jade Rogers W 00:52:31
185 Louise Goodhill W40 Totley A.C. 00:52:33
186 Richard Garton M50 Steel City Striders 00:52:41
187 Mark Smales M50 00:52:42
188 Claire Taylor W 00:52:44
189 Paul Stevenson M50 Sinfin R.C. 00:52:50
190 Jacob Ozdemir M50 Totley A.C. 00:53:04
191 Paul Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 00:53:14
192 Hannah Taylor W 00:53:16
193 Bill Sheppard M60 Long Eaton R.C. 00:53:41
194 Mark Yates M Totley A.C. 00:53:43
195 Mark Wood M50 00:53:44
196 Helen Barrett W40 00:54:00
197 Dean Drabblr M40 Handsworth Roadhogs 00:54:05
198 Darren Joseph Bristow M40 00:54:12
199 Roz Massey W Totley A.C. 00:54:13
200 Andrea Callaghan W40 00:54:14
201 Hannah Milton W Steel City Striders 00:54:32
202 Jan Forrester W60 Matlock A.C. 00:54:43
203 Mary Mills W50 Holme Pierrepont R.C. 00:54:52
204 Jimmy Kelly M40 Worksop Harriers 00:54:53
205 David Arundale M60 Dark Peak 00:55:08
206 Fiona Newman W Tideswell R.C. 00:55:15
207 Colin White M70 Totley A.C. 00:55:21
208 Steve Genn M50 Caf? 9 00:55:23
209 Sophie Milner W40 Smiley Paces 00:55:30
210 Ruth Jones W40 Holme Pierrepont R.C. 00:55:48
211 Geoff Andrew M60 00:55:49
212 Hannah Sahota W 00:56:08
213 Seamus Carroll M50 00:56:11
214 Simon Berry M40 00:56:24
215 Heather Beaumont W Totley A.C. 00:56:26
216 Peter Roberts M Absolute Triathlon Nottingham 00:57:04
217 Nicola Galugan W 00:57:11
218 Alan Brock M50 Totley A.C. 00:57:23
219 Kylie Mcateer W50 Totley A.C. 00:57:26
220 Nick Crownshaw M40 Totley A.C. 00:57:32
221 Carol Beattie W60 Steel City Striders 00:57:40
222 Jennifer Pickersgill W40 00:57:45
223 Sarah Crossland W Smiley Paces 00:57:46
224 Nasser Babazadeh M40 Totley A.C. 00:57:52
225 Jane Ireson W Grindleford Goats 00:58:03
226 Malcolm Reed M50 00:58:20
227 Mike Arundale M60 Dark Peak 00:58:58
228 Matt Glossop M50 Fat Boys R.C. 00:59:10
229 Steve Dewick M50 Dark Peak 00:59:16
230 Stewart Benfield M40 Rear Gunners 00:59:23
231 Lindsay Evans W40 Totley A.C. 00:59:35
232 Geoff Nichols M50 Dark Peak 01:00:01
233 Ian Michael Wallis M50 Long Eaton R.C. 01:00:07
234 Kim Russon W40 Totley A.C. 01:00:20
235 Nicola Sewell W40 Smiley Paces 01:00:25
236 Roderick Rivers M60 Kimberworth Striders 01:00:33
237 John Kerr M50 Totley A.C. 01:00:36
238 Sarah Haynes W Swaledale Runners 01:00:45
239 Eddie Lloyd M50 01:00:48
240 Hannah Peck W 01:00:53
241 Lauren Penhaligon W C.G.C.C. 01:01:06
242 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 01:01:23
243 Diane Clewes W50 Totley A.C. 01:01:27
244 Jill Davies W50 Steel City Striders 01:01:31
245 Samya Armaish W Sheffield Running Club 01:01:56
246 Debbie Smith W Holme Pierrepont R.C. 01:02:07
247 Andrew Wademan M 01:02:09
248 Dorothy Ross Gray W Totley A.C. 01:02:31
249 Laura Evans W50 01:02:40
250 Andy Horsfall M Handsworth Roadhogs 01:03:11
251 Graham Sheen M60 Clowne Road Runners 01:04:39
252 Joanne Kearsley W50 01:04:54
253 Mark White M Totley A.C. 01:05:51
254 Richard Bembridge M40 Dark Peak D.N.F.