Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/07/2010 – Wasdale





  
Pos Name Category Club Time
1 Ben Abdelnoor Ambleside AC 04:33:05
2 John Hunt Dark Peak FR 04:33:32
3 Paul Thompson Clayton-le-Moors 04:34:39
4 Andy Brown Clayton-le-Moors 04:37:31
5 Ian Barnes Ambleside AC 04:42:20
6 Matthew Hulley Dark Peak FR 04:42:44
7 Mike Robinson Dark Peak FR 04:44:04
8 Rhys Findlay-Robinson Dark Peak FR 04:47:13
9 Kim Collison Eden Runners 04:47:52
10 Chris Reade Bowland FR 04:49:39
11 Richard McGrath Ellenborough AC 04:51:36
12 Dave Ward Borrowdale FR 04:51:58
13 Richard Mellon Bowland FR 04:52:52
14 Steve Turland Ilkley Harriers 04:57:17
15 Sam Watson Wharfedale Harri 04:58:03
16 JIm Mann Durham FR 04:58:22
17 Mark Ollerenshaw Scarborough AC 04:58:46
18 Tim Edward Clayton-le-Moors 05:03:48
19 Jane Reedy Ambleside AC 05:11:56
20 Martin Holroyd Borrowdale FR 05:14:02
21 Scott Gibson Northumberland F 05:14:57
22 Ed Bailey GWR 05:17:51
23 Leigh Warburton Bowland FR 05:18:30
24 Philip Pearson Saltwell Harrier 05:20:42
25 Nick Ray Ellenborough AC 05:21:22
26 Toby Cushion Keswick AC 05:22:22
27 James Pearce Congleton Harrie 05:26:02
28 Andy Gibbons Warrington Road Runners 05:26:23
29 Martyn Pollitt Burnden RR 05:28:16
30 Michael Green Horwich RMI 05:28:21
31 Gary Jones Northumberland F 05:28:31
32 Aengus McCullough Northumberland F 05:28:39
33 Peter Davies Ambleside AC 05:29:17
34 Gavin Pattison Ellenborough AC 05:30:16
35 Kate Cooper CFR 05:31:30
36 Ashley Kay Dark Peak FR 05:31:57
37 Mark Denham-Smith Keswick AC 05:32:09
38 David Scott Ochil Hill Runne 05:33:53
39 John Hey Warrington AC 05:36:52
40 Mick Cottam Garstang 05:37:47
41 Stuart Williams Blackpool Wyre 05:37:56
42 David Ralphs Newburgh Nomads 05:38:07
43 Paul Barnes Borrowdale FR 05:41:06
44 Neil Hardiman Clayton-le-Moors 05:41:55
45 Ian Winterburn Dark Peak FR 05:43:34
46 Mike Vogler Ambleside AC 05:45:31
47 Robert Blyth Kendal AC 05:45:36
48 Andy Staveley Burnden RR 05:45:38
49 Neil Pate Skipton AC 05:45:41
50 Dicky Wilkinson Dark Peak FR 05:53:29
51 Nick Hewitt Bowland FR 05:54:43
52 Catherine Evans Keswick AC 05:57:47
53 Will Horsley Northumberland F 05:57:48
54 Chris Evans Keswick AC 05:57:49
55 Nigel Tate Durham FR 05:57:55
56 Ben Robson Dark Peak FR 05:58:33
57 Patrick Wooddisse Bristol West 06:01:20
58 Andrew Roberts Congleton Harrie 06:01:24
59 Nathan Martin Holmfirth Harrie 06:01:32
60 Digby Harris Macclesfield Har 06:01:57
61 Martin Perry York Acorn RC 06:02:09
62 Allan Miller Kendal AC 06:02:21
63 Martin Terry Clayton-le-Moors 06:02:33
64 Richard Clark Esk Valley Fell 06:02:54
65 Paul Johnson U/A 06:03:16
66 John Duff Northumberland F 06:03:27
67 Brian Melia Ilkley Harriers 06:03:43
68 Wendy Dodds Clayton-le-Moors 06:03:46
69 Robert Johnson Southport Waterl 06:03:54
70 David Banks Kendal AC 06:04:23
71 Colin Valentine Keswick AC 06:05:27
72 Stewart Barrie Hunters Bog Trot 06:05:43
73 Rachel Vincent Tynedale 06:06:08
74 Stephen O'Connor U/A 06:06:13
75 Tim Miller Ambleside AC 06:06:16
76 Andrew Hirst Wharfedale Harri 06:06:43
77 Jan Danilo-Garbacki Dark Peak FR 06:08:12
78 Jane Leonard Todmorden H 06:09:48
79 David Thornley U/A 06:10:48
80 Bill Oxley U/A 06:11:19
81 John MacEwan Ochil Hill Runne 06:12:21
82 Alan Brentnall Pennine FR 06:13:29
83 Simon Cox Dark Peak FR 06:13:55
84 David Jackson Achille Ratti 06:16:19
85 Jamie Rackham CFR 06:16:23
86 Nicky Spinks Dark Peak FR 06:16:40
87 Ozzy Kershaw Todmorden H 06:19:38
88 Tim Whittaker Team Krypton 06:19:43
89 Roy Gardner U/A 06:24:18
90 Adam Holloway FRA 06:25:25
91 Ian Ellmore Scarborough AC 06:25:39
92 John Taylor Bowland FR 06:29:52
93 Paul Stead Northbrook AC 06:29:56
94 Jo Taylor Bowland FR 06:30:23
95 Roy Hunter Harrogate Harrie 06:30:36
96 Nicholas Holloway Treasury Runner 06:30:49
97 Stuart Lancaster U/A 06:33:13
98 Edwin Sherstone Southport Waterl 06:34:32
99 Sean McKeag Ripon 06:34:34
100 Pat McIver Black Combe FR 06:38:13
101 Simon Rodger Ambleside AC 06:38:14
102 Kevin Booth Todmorden H 06:40:04
103 Geoff Smith Clayton-le-Moors 06:40:53
104 Mike Boyd U/A 06:42:26
105 Richard Multon U/A 06:44:32
106 Richard Woodhead Chepstow Harrier 06:44:33
107 Phillip Conner Esk Valley Fell 06:52:16
108 Jamie Rennie West End Leicest 06:52:59
109 Helen Allison Pennine FR 06:59:33
110 David Harvey Pennine FR 06:59:36
111 Neil Sidaway CFR 07:01:31
112 Paul Hindle Keighley Craven 07:02:35
113 Ian Haigh Southwell RC 07:03:04
114 Eddie Lesniak Achille Ratti 07:03:53
115 Paul Hainsworth Northumberland F 07:11:21
116 Richard Bellaries Clayton-le-Moors 07:19:01
117 Greg Rimmer Dark Peak FR 07:19:12
118 Stuart Backhouse Esk Valley Fell 07:26:07
119 Huw Price Bowland FR 07:27:49
120 Sarah Massey Bowland FR 07:28:04
121 Declan O'Duffy Bowland FR 07:28:09