Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

18/04/2015 – West Nab - seniors





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Willis Mu18 Middlesbrough & Cleveland 00:40:36
2 Lewis Byram Mu18 Holmfirth 00:42:01
3 Oscar Meanwell Mu18 Borrowdale 00:43:52
4 Jack Ross M Staffordshire Moorlands 00:44:34
5 Jack Hindle Mu18 Blackburn 00:45:10
6 Seth Waterman Mu18 Holmfirth 00:45:18
7 Max Wainwright Mu18 Staffordshire Moorlands 00:45:26
8 Jonny McLean M Holmfirth 00:45:43
9 Jack Denton Mu18 CVFR 00:45:47
10 Chris Law Mu18 Holmfirth 00:46:16
11 Graham Moffatt M40 Dark Peak 00:46:58
12 Kai Sunman Mu18 Holmfirth 00:47:34
13 Paul Massey M40 Horwich RMI 00:47:37
14 Austin Frost M40 Dark Peak 00:48:21
15 Billy Starling Mu18 Mercia 00:48:32
16 Noah Hurton Mu18 Eden Runners 00:48:53
17 Ian Willis M40 KCAC 00:49:16
18 James Young M Meltham AC 00:49:40
19 Craig Burrow M40 Helm Hill 00:49:42
20 Daniel Shaw M40 Holmfirth 00:49:43
21 Chris Beadle M40 Holmfirth 00:49:56
22 John Perry M Wharfedale 00:50:00
23 Thomas Drabble Mu18 Stockport 00:50:07
24 Joe Law Mu18 Holmfirth 00:50:13
25 Alistair Wallace Mu18 Harrogate 00:50:34
26 David Hulley M Stockport 00:50:38
27 John Ewart M50 Holmfirth 00:51:03
28 Steven Foley M40 Horwich RMI 00:51:17
29 David Armitage M40 Knutsford Tri Club 00:52:19
30 Peter Hopley M40 FRA 00:52:29
31 Sally Newman F50 CVFR 00:53:08
32 Dave Collins M50 Todmorden 00:53:30
33 Simon Reed M50 Dark Peak 00:54:02
34 Robert Hinchliffe Mu20 Holmfirth 00:54:32
35 Jo Buckley F CVFR 00:55:12
36 Ellie Crownshaw Fu20 Dark Peak 00:55:21
37 Tony Hesketh M60 Horwich RMI 00:55:23
38 Danny McIntyre M40 Rushcliffe 00:55:36
39 Jordan Mullinger F Holmfirth 00:55:39
40 Richard Love M50 Mercia 00:56:01
41 Rob Kersey M60 Holmfirth 00:56:05
42 Christopher Deacon M50 Penistone 00:56:06
43 Martin Roberts M50 Todmorden 00:56:10
44 Samuel Bolton M Meltham AC 00:56:22
45 John Sprackland M50 Southport Waterloo AC 00:56:56
46 Tony Shepherd M50 Wharfedale 00:57:16
47 Ruby Sykes Fu20 Holmfirth 00:57:57
48 Ray McArthur M60 Meltham AC 00:58:38
49 Lucy Farquhar Fu20 Holmfirth 00:58:44
50 Andy Norgate M60 Longwood Harriers 00:59:02
51 Blair Garrett M CVFR 00:59:18
52 Roger Willison M50 Sinfin RC 00:59:25
53 Brent Lindsay M50 Penistone 00:59:42
54 Randolph Haggerty M40 Kirkstall 01:00:00
55 Sally Handford Fu20 Settle Harriers 01:01:24
56 Raymond Woodhead M60 - 01:01:36
57 Jeff Miller M40 Meltham AC 01:01:57
58 Matthew Murray Mu18 CVFR 01:02:55
59 Fran Whitworth F40 Holmfirth 01:03:02
60 Debbie Hall F Holmfirth 01:03:55
61 Eddie Hinchliffe Mu18 Holmfirth 01:04:14
62 Bruce Humphrey M Altrincham 01:04:47
63 Jennifer Hulley F40 Stockport 01:05:00
64 Heather Parkin F Penistone 01:05:00
65 Paul Stevenson M50 Sinfin RC 01:05:07
66 Tim Thom M40 KCAC 01:06:35
67 John Nunn M50 CVFR 01:06:44
68 Tina Crowe F40 Meltham AC 01:07:09
69 Richard Sample M Saddleworth 01:07:33
70 Robert Matthews M - 01:07:59
71 Tanya Foley F40 Parbold Pink Panthers 01:08:41
72 Clare Ash F50 Holmfirth 01:09:41
73 Graham Breeze M70 Wharfedale 01:09:49
74 Sue Morley F60 Ilkley Harriers 01:11:30
75 Bill Hunter M60 Holmfirth 01:12:02
76 Gilly Markham F50 Meltham AC 01:12:28
77 Nicky Snook F50 Saddleworth 01:12:42
78 Lisa Dainty F40 Mercia 01:13:10
79 Gail Tombs F60 CVFR 01:13:21
80 Trevor Murgatroyd M50 CVFR 01:14:46
81 Andrew Biddle M60 West Pennine Runners 01:14:58
82 Tim Cock M70 Holmfirth 01:15:10
83 Fiona McArthur F60 Meltham AC 01:15:15
84 Dave Jones M50 Valley Striders 01:21:19
85 Richard Handford M50 Settle Harriers 01:22:15
86 Anne Handley F50 Wharfedale Dnf
87 Dave Wood M50 Manchester Dnf