Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/04/2015 – Bunny Run 3





  
Pos Name Category Club Time
1 TOM ADAMS 9TH WIN ILKLEY 00:15:02
2 JACK SMITH WHARFEDALE 00:15:24
3 MAX WHARTON CALDER 00:15:36
4 JOSH BOYLE U16 BLACKBURN 00:15:44
5 JACK WOOD ILKLEY 00:15:54
6 CRAIG SHEARER KLY & C 00:15:56
7 LEWIS BYRAM HOLMFIRTH 00:16:00
8 IAN HOLMES V40 BINGLEY 00:16:05
9 JAMES LUND U16 KLY & C 00:16:25
10 JACK DENTON CALDER 00:16:29
11 TOM COLLINGE QUEENSBURY RC 00:16:32
12 MATTHEW MERRICK U16 BINGLEY 00:16:41
13 CHRIS LAW HOLMFIRTH 00:16:46
14 LEWIS WRIGHT UA 00:16:47
15 PAUL TIFFANY V40 BINGLEY 00:16:48
16 EDAN WHITELAW CALDER 00:16:51
17 CHRISTIAN HOLMES V40 WHARFEDALE 00:16:58
18 MARTIN HURST P&B 00:17:05
19 JOE HUDSON U14 KLY & C 00:17:17
20 THOMAS NELSON U16 WHARFEDALE 00:17:25
21 NATHAN MARTIN WHARFEDALE 00:17:33
22 KATIE WALSHAW F HOLMFIRTH 00:17:46
23 PAUL CARMAN WHARFEDALE 00:17:49
24 GRAHAM ASKEW V40 BINGLEY 00:17:53
25 REUBEN MANTLE U14 BINGLEY 00:17:57
26 EUAN BRENNAN U14 ILKLEY 00:17:58
27 MARTIN HOWARD U16 CALDER 00:18:09
28 DANIEL SHAW HOLMFIRTH 00:18:11
29 LOUIS HUDSON U14 KLY & C 00:18:11
30 JOE LAW HOLMFIRTH 00:18:14
31 CAMERON REILLY U14 ILKLEY 00:18:16
32 ROBIN BRADBURY V40 MARSH 00:18:17
33 JOHN PARKIN V40 BINGLEY 00:18:22
34 TOMMY THORP U16 BINGLEY 00:18:24
35 JOE ATHERTON KLY & C 00:18:28
36 ROBIN TUDDENHAM V40 TODMORDEN 00:18:35
37 GEORGE DEY U14 SKYRAC 00:18:37
38 OSCAR STAPLETON U14 ILKLEY 00:18:39
39 RYAN GILL V40 CHARLIES UMPA LUMPAS 00:18:43
40 JAMES BRYSON BAILDON 00:18:45
41 MARK GOLDIE V40 CALDER 00:18:52
42 TRISTAN SHEARD V40 CALDER 00:18:54
43 JOHN MERRITT BINGLEY 00:18:56
44 CLAIRE GREEN F P&B 00:18:59
45 HARRY SHELBOURNE U16 HOLMFIRTH 00:19:01
46 VICTORIA MERRICK FU16 BINGLEY 00:19:03
47 ANDREW BRITTON IDLE 00:19:03
48 ALAN LIFE V50 CLAYTON 00:19:06
49 KAI SUNMAN HOLMFIRTH 00:19:09
50 JOSEPH CARNELLY U14 BINGLEY 00:19:10
51 PETE LLOYD KLY & C 00:19:17
52 ERICA BYRAM FU16 HOLMFIRTH 00:19:18
53 LAVELL PIERRE HOLMFIRTH 00:19:19
54 JOHN TURNER V40 CHARLIES UMPA LUMPAS 00:19:21
55 ROBBIE JOHNSTONE U16 WHARFEDALE 00:19:23
56 RICHARD JOEL V40 ILKLEY 00:19:24
57 TOM BIRDBALL UA 00:19:25
58 BEN THOMPSON U16 SKYRAC 00:19:26
59 DAVE McGUIRE V40 WHARFEDALE 00:19:28
60 SOPHIE MARTIN F WHARFEDALE 00:19:29
61 LOGAN HARGREAVES MADHAS U14 WHARFEDALE 00:19:31
62 WILLIAM THOMPSON U14 WHARFEDALE 00:19:38
63 CHRIS JONES V40 WHARFEDALE 00:19:40
64 NIGEL CROSSFIELD V40 HALIFAX 00:19:41
65 BRADLEY DICKERSON AIRE 00:19:47
66 TIM BARNES U16 PENDLE 00:19:49
67 ALEX STEWART U16 BINGLEY 00:19:52
68 STEVE RUBULK V40 BARNSLEY 00:19:54
69 DARREN GRAHAM V40 TODMORDEN 00:19:57
70 SVEN SHAW UA 00:19:58
71 HARRY BARKER U16 ILKLEY 00:20:00
72 LAURIE PETRUCCI U14 KLY & C 00:20:02
73 JONNY SYKES V50 HOLMFIRTH 00:20:04
74 JO BUCKLEY F CALDER 00:20:07
75 DOMINIC GOLDTHORP V40 BINGLEY 00:20:09
76 ROBERT WILLIAMS BINGLEY 00:20:12
77 JORDAN MULLINGER F HOLMFIRTH 00:20:14
78 JACK WALTON U14 KLY & C 00:20:18
79 ROB MARTIN V50 BAILDON 00:20:20
80 MARK LAW V50 HOLMFIRTH 00:20:23
81 MICHAEL TOMAN V40 ROSSENDALE 00:20:23
82 LUCY WILLIAMSON F ILKLEY 00:20:26
83 OLIVIA SYKES F HOLMFIRTH 00:20:27
84 JAMES ASKEW U16 BINGLEY 00:20:28
85 SAM MARSHALL UA 00:20:31
86 LUKE HEPPLE UA 00:20:34
87 SUZANNE SHARMAN F P&B 00:20:39
88 RUBY SYKES F HOLMFIRTH 00:20:40
89 ARTHUR PEEL U14 KLY & C 00:20:40
90 AMY FRANCIS FU16 SKYRAC 00:20:41
91 ROBERT HUDSON V40 KLY & C 00:20:44
92 JONATHAN EAGLE V50 HORSFORTH 00:20:44
93 PHILIP HOBBS V50 HOLMFIRTH 00:20:47
94 LUCY MILLER FU14 BINGLEY 00:20:50
95 MALCOLM PICKERING V60 ILKLEY 00:20:51
96 FRASER HARDIE V50 KLY & C 00:20:51
97 MATTHEW MURRAY CALDER 00:20:52
98 ARTHUR REILLY V50 ILKLEY 00:21:00
99 JONATHAN SUTCLIFFE U14 BINGLEY 00:21:07
100 KARL MILLIGAN MARSH 00:21:08
101 ELIZA FINDLAY FU16 BINGLEY 00:21:10
102 PHILIP WILKINSON HORSFORTH 00:21:13
103 ZOE STORR F HOLMFIRTH 00:21:16
104 JAMES COATES U16 LEEDS BRAD TRI 00:21:18
105 JANN SMITH FV40 ILKLEY 00:21:18
106 MARTIN WOOD V50 STAINLAND 00:21:22
107 EMILY JONES FU14 WHARFEDALE 00:21:30
108 JOE ALDERMAN U14 UA 00:21:33
109 CHARLIE TIGER SMITH U16 ILKLEY 00:21:41
110 JOSHUA YEADON UA 00:21:44
111 LUCY FARQUHAR F HOLMFIRTH 00:21:47
112 KEVIN JAGGER V40 STAINLAND 00:21:49
113 PHIL BROWN V40 UA 00:21:50
114 ANNIE STONE FU14 HOLMFIRTH 00:21:54
115 DAVID MURGATROYD AIRE 00:21:56
116 RICHARD BUTTER V40 KLY & C 00:21:57
117 JACOB VAN GEFFEN U16 PENDLE 00:21:58
118 EMILY FIELD FU14 UA 00:21:59
119 LAURA KNOWLES FU14 KLY & C 00:22:01
120 JULIAN BARNES V40 PENDLE 00:22:02
121 MARTIN WILSON V60 UA 00:22:04
122 IAN BLAND V50 BINGLEY 00:22:06
123 PAUL PATRICK V50 STAINLAND 00:22:06
124 HARRY ATKINSON V60 BINGLEY 00:22:11
125 LORNA HUBBARD F KLY & C 00:22:12
126 CATHERINE MILNER F BAILDON 00:22:14
127 TIM DONE V50 WHARFEDALE 00:22:19
128 JAMES PICKERING U16 ILKLEY 00:22:25
129 ELLIE SUNMAN FU16 HOLMFIRTH 00:22:26
130 JOHN MERRICK V40 BINGLEY 00:22:31
131 RICHARD METCALFE V50 UA 00:22:33
132 GEORGE CARMAN U14 WHARFEDALE 00:22:35
133 RICHARD CROOK CRAVEN ENERGY 00:22:36
134 VICKY OMELIANCWICZ F BINGLEY 00:22:39
135 NEIL FAIRBURN V50 BAILDON 00:22:42
136 JAMIE PARTOVI ILKLEY 00:22:45
137 ANDY CHAPMAN GIBBS V40 UA 00:22:51
138 ETHAN ADAMS U14 TODMORDEN 00:22:55
139 RICHARD HENDERSON V50 FRA 00:22:57
140 HARRY NELSON U14 PENDLE 00:23:01
141 OLIVIA ROPER FU16 BINGLEY 00:23:04
142 EDWARD BICKERDIKE ILKLEY 00:23:06
143 ALEX BAKER FU14 CALDER 00:23:11
144 RACHEL CROSSLAND F CALDER 00:23:11
145 KATIE SMITH FU14 BINGLEY 00:23:12
146 JOHN INGLES V40 STAINLAND 00:23:13
147 JEREMY WILKINSON V40 CALDER 00:23:15
148 GRAHAME COLLINGE V50 UA 00:23:17
149 NICKY HOPWOOD FV40 ILKLEY 00:23:21
150 SARAH DEWHIRST F BINGLEY 00:23:25
151 AILEEN BALDWIN FV60 STAINLAND 00:23:27
152 EVE CROSSLEY FU14 KLY & C 00:23:29
153 GILL PETRUCCI FV40 KLY & C 00:23:34
154 RICHARD MURRAY BINGLEY 00:23:37
155 LIZ ENSOR F UA 00:23:43
156 ANDY MOORE V60 BINGLEY 00:23:47
157 JACK WILLIS U14 UA 00:23:48
158 BOB MYERS V50 BAILDON 00:23:49
159 ANDREW JACKSON V50 ILKLEY 00:24:02
160 CHERRY SYLGE FU14 CALDER 00:24:03
161 CHRIS SYLGE V40 CALDER 00:24:03
162 DARREL AINSCOUGH UA 00:24:04
163 COLIN DUFFIELD V40 UA 00:24:05
164 PETER HUBY V50 SALTAIRE STRIDERS 00:24:05
165 JOHN CARMAN V60 UA 00:24:06
166 NICHOLA MARKLEW F KLY & C 00:24:08
167 NEA WESTON FU16 ILKLEY 00:24:11
168 RAJ MADHAS V40 WHARFEDALE 00:24:14
169 JAKE FINDLAY V40 BINGLEY 00:24:16
170 JOANNE ADAMS F UA 00:24:19
171 BRUCE DUNCAN V60 BINGLEY 00:24:19
172 DIANE WHITEOAK FV40 KLY & C 00:24:22
173 ROSS POPPER V50 UA 00:24:23
174 HARVEY VAN GEFFEN U14 PENDLE 00:24:23
175 BENJAMIN GAIT U16 UA 00:24:24
176 RUEY STARKEY BINGLEY 00:24:25
177 GARETH EVANS V50 CRAVEN ENERGY 00:24:28
178 PETER ELLERTON V60 BINGLEY 00:24:36
179 PETER JAGAN V60 BINGLEY 00:24:39
180 MARGARET JAGAN FV60 CRAVEN ENERGY 00:24:41
181 CHLOE KEIR F UA 00:24:43
182 DANIEL COCKETT UA 00:24:43
183 HELEN HUDSON FV40 STAINLAND 00:24:44
184 CAROLYN SHIMWELL F CALDER 00:24:47
185 SUE FULTON FV50 BINGLEY 00:24:48
186 STEVEN CROWTHER V40 STAINLAND 00:24:50
187 TIM MOSEDALE SALTAIRE STRIDERS 00:24:58
188 BOB BAKER V50 OTLEY 00:25:00
189 ARRON ADAMS U14 TODMORDEN 00:25:02
190 EMMA DOOKS FV40 KLY & C 00:25:06
191 CATHERINE MERCER FV50 KLY & C 00:25:10
192 JO BAILEY-TAYLOR FV40 HOLMFIRTH 00:25:11
193 ALISON RICCI FV40 ILKLEY 00:25:13
194 ANNA MORRIS FU16 KLY & C 00:25:15
195 SASKIA CHAPMAN GIBBS FU14 UA 00:25:20
196 SHARON HUDSON FV40 KLY & C 00:25:25
197 CAROL LIFE FV40 CLAYTON 00:25:27
198 CHRISTIAN RHODES U14 UA 00:25:28
199 EMMA THOMPSON FU14 KLY & C 00:25:30
200 PETRA CHAPMAN GIBBS FV40 UA 00:25:32
201 PAUL FAZACKERLEY LILYCROFT 00:25:34
202 IAN HART V60 BAILDON 00:25:35
203 ALAN DOUGLAS V40 SALTAIRE STRIDERS 00:25:38
204 HARRY HOBBS U14 HOLMFIRTH 00:25:39
205 CHRIS BURRELL V50 HALIFAX 00:25:40
206 DAVID ENSOR UA 00:25:41
207 PETER LEWIS V60 ILKLEY 00:25:47
208 HANNAH NEWBOLD FU16 WHARFEDALE 00:25:52
209 ARTHUR LENG V60 KLY & C 00:25:55
210 MARTIN DOVESTON V40 UA 00:25:57
211 ANTHONY SHAW V60 KIRKSTALL 00:26:00
212 ANN MARIE ROPER FV40 BINGLEY 00:26:04
213 KEVIN MARTIN HALIFAX 00:26:08
214 NIAMH BRYSON F BAILDON 00:26:18
215 SUE THOMPSON FV40 WHARFEDALE 00:26:26
216 STEPHEN BATLEY V60 SKYRAC 00:26:26
217 ALICE SHELBOURNE FU14 HOLMFIRTH 00:26:27
218 KEERA NELSON FU14 WHARFEDALE 00:26:28
219 ALAN TURNER V50 MARSH 00:26:44
220 DOMINIC HENRY BINGLEY 00:26:48
221 TONY HART V50 SALTAIRE STRIDERS 00:26:48
222 MICHAEL SMITH V50 BINGLEY 00:26:59
223 ANDREW BIDDLE V60 WEST PENNINE 00:27:00
224 JOSEPH CARMAN U14 WHARFEDALE 00:27:03
225 GEOFF THOMPSON V50 WHARFEDALE 00:27:04
226 ANNE HANDLEY FV50 WHARFEDALE 00:27:06
227 PAULA WILLIAMS FV40 KLY & C 00:27:09
228 ANDY MURRAY V40 CRAVEN ENERGY 00:27:15
229 LISA PEARSON FV40 BINGLEY 00:27:16
230 ALISON FOWLER F CHORLEY 00:27:20
231 JOANNE SUTCLIFFE F BINGLEY 00:27:22
232 HELEN JACQUES FV50 UA 00:27:25
233 SARA DEMAINE FV50 PUDSEY PACERS 00:27:26
234 PHIL HAWKSWELL V60 BINGLEY 00:27:28
235 JASON DONELLY UA 00:27:30
236 THOMAS COATES UA 00:27:33
237 LUKE GARTHWAITE U14 UA 00:27:33
238 ANGIE EVANS FV50 CRAVEN ENERGY 00:27:38
239 CAROLYN HARGREAVES FV50 BAILDON 00:27:42
240 NIGEL SMITH V50 UA 00:27:43
241 GORDON KAYE V60 BINGLEY 00:27:47
242 POPPY BALLANTINE FU16 KLY & C 00:27:47
243 DICK BALLANTINE V50 KLY & C 00:27:48
244 SUE MARTIN FV50 HALIFAX 00:27:49
245 KYM LOUISE GAVAGHAN F UA 00:27:55
246 JANET BARNES FV50 PENDLE 00:27:56
247 KIM SHAW FV50 KLY & C 00:28:01
248 KATIE ROWLANDS F UA 00:28:04
249 GAYNOR YATES FU16 KLY & C 00:28:04
250 VICTORIA YEADON F UA 00:28:09
251 GWEN HILL FV40 WETHERBY 00:28:10
252 SUE ROBERTS FV50 TODMORDEN 00:28:13
253 FAYE HOLDEN F PENDLE 00:28:19
254 SUE WILLIAMSON FV50 ILKLEY 00:28:24
255 SOPHIE BROWN FV40 ILKLEY 00:28:26
256 JULIE TOMAN FV40 CLAYTON 00:28:28
257 DAVID HILL V60 SKYRAC 00:28:33
258 MARTIN BURNSIDE V50 FRA 00:28:35
259 JOE GAGG UA 00:28:51
260 JULIE ELMES FV40 ILKLEY 00:29:01
261 SALLY WRIGHT FV50 ILKLEY 00:29:02
262 NIKIE ARTHURS F AIRE 00:29:15
263 SOPHIE FINDLAY FV40 BINGLEY 00:29:22
264 ALANA WILLIS FU16 KLY & C 00:29:30
265 JANE SEDGWICK FV40 KLY & C 00:29:41
266 RICHARD NEWMAN BINGLEY 00:29:46
267 ANNA PICKERING F ILKLEY 00:29:48
268 CHRISTINE REILLY FV40 ILKLEY 00:29:53
269 JEREMY O'CONNELL V50 KLY & C 00:30:04
270 MICHAEL MASON V50 HYDE PARK 00:30:18
271 ROSS HANSON KLY & C 00:30:21
272 ANGEL SMITH FU14 ILKLEY 00:30:22
273 OLLY CRABTREE U16 KLY & C 00:30:42
274 KELLY SMITH F SALTAIRE STRIDERS 00:30:54
275 JACK McGUIRE V50 CLAYTON 00:32:20
276 GARY SEARBY V40 KLY & C 00:32:37
277 ANDREA KERMAN FV40 WHARFEDALE 00:32:45
278 PETER YATES V60 ROTHWELL 00:33:42
279 NICKY FARQUHAR U16 HOLMFIRTH 00:34:23
280 ANDREW FARQUHAR HOLMFIRTH 00:34:24
281 KATH FARQUHAR FV40 HOLMFIRTH 00:34:24
282 CHRISTINE LEATHLEY FV60 CLAYTON 00:34:57
283 IAN STANSFIELD V70 TODMORDEN 00:43:16