Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/06/2014 – Pen Y Ghent





  
Pos Name Category Club Time
1 Craig Roberts MV50 Kendal AC 00:50:46
2 Mark McGoldrick M Wharfedale 00:51:06
3 Neil Crampton M Torq Performance 00:52:03
4 Sean Bolland MV40 Bowland FR 00:53:02
5 Timothy Colin MV40 Howgill Harriers 00:53:11
6 Garry Greenhow M Ambleside 00:53:21
7 Chris Loftus MV40 Keighley & Craven AC 00:53:31
8 Charlie Stead MV40 Northhumberland Fell Runners 00:54:19
9 Jenson Helmsly MV40 Wharfedale Harriers 00:56:28
10 Paul Crabtree MV40 Wharfedale Harriers 00:56:57
11 Neil Holding MV50 West Pennine Runners 00:57:50
12 Steve Webb MV50 Valley Striders 00:58:09
13 Paul Daccus MV40 00:58:20
14 Ian Rowbottom MV50 Harrogate Harriers 00:58:28
15 Paul Lambert MV40 Wharfedale Harriers 00:58:34
16 Robert Crawford M Coniston FR 00:58:41
17 Robert Paradise M Wharfedale Harriers 00:58:49
18 David Wilson MV40 Bowland 00:59:19
19 Robert Green M Achilli Ratli CC 00:59:58
20 Jon Richardson M Howgill Harriers 01:00:04
21 Keith Emery M Knaresborough Striders 01:00:10
22 Robert Morris M Derwent AC 01:00:15
23 Lynne Clough LV40 Chorley 01:00:29
24 Simon Tobin MV40 Southport Waterloo 01:00:46
25 Andrew Barnes M 01:00:50
26 Richard Joel MV40 Ilkley Harriers 01:00:53
27 Steven Barber MV50 Bowland FR 01:01:00
28 Will Morris M Barnet & District 01:01:28
29 Tony Thornton MV40 Settle Harriers 01:01:42
30 Aly Raw LV50 Bingley Harriers 01:01:58
31 Stephen Fry MV40 Harrogate Harriers 01:01:59
32 Graham Moffat MV50 Howgill Harriers 01:02:08
33 Daniel Hale M 01:02:28
34 Martin Roberts MV50 Todmorden 01:02:32
35 Joanne Kent LV40 Barnet & District 01:02:52
36 Mark Nutter MV50 Clayton Le Moors 01:02:59
37 Clare Pearson L Wharfedale Harriers 01:03:05
38 Kirsty Hall LV40 Wharfedale Harriers 01:03:07
39 James March MV40 Barnet & District 01:03:08
40 Matt Davis M Howgill Harriers 01:03:09
41 Dennis Nelson MV50 Dallam 01:03:28
42 Lucy Neadham L Holmfirth 01:03:35
43 Andy Cotton MV40 01:03:56
44 Paul Dennison MV50 Baildon Runners 01:04:02
45 Richard Lowther M Barlick 01:04:12
46 David Copping MV40 Keighley & Craven AC 01:04:14
47 Richard Briscoe M Clayton Le Moors 01:04:16
48 Nick Andralots MV50 Harrogate Harriers 01:04:44
49 Andrew Lee MV40 Rossendale Harriers 01:05:47
50 Jack Pearson M 01:06:04
51 Allan Yooman MV50 Rossendale Harriers 01:06:14
52 Mark Whittaker MV40 01:07:17
53 William Lowe MV50 Rossendale Harriers 01:07:20
54 Justin Eckersley MV40 Settle Harriers 01:08:37
55 Karen Murphy LV40 Barnet & District 01:08:42
56 Julian Donnelly MV50 01:08:48
57 Neil Hindale MV50 FRA 01:08:49
58 Hester Cox LV40 Thirsk & Sowerby 01:08:58
59 Brian Davey MV50 Southport Waterloo 01:09:02
60 Emma Wood LV40 Howgill Harriers 01:09:03
61 John Thompson MV50 Wharfedale Harriers 01:09:14
62 Robert Asquith MV50 01:09:37
63 Matt Hannam MV40 01:10:20
64 Gerald Paxford MV50 FRA 01:10:33
65 Magnus Ross M 01:10:49
66 Philip Montgomery M 01:10:50
67 Mark Taylor M Clayton Le Moors 01:11:36
68 Ronald Hummelink M Lonsdale Fell Runners 01:11:43
69 Mark Charnley MV40 01:12:23
70 Geoff Ward MV40 Northern Pennine Club 01:12:30
71 Tim Palmer MV40 Helsby 01:12:44
72 Peter Nuttal MV50 Rossendale Harriers 01:13:07
73 Tony Shepherd MV40 01:13:12
74 Ian Ringrose MV40 Wharfedale Harriers 01:13:14
75 Helen Real L Loughton AC 01:13:21
76 Graham Schofield MV60 Chorley 01:13:51
77 Andre Dugdale MV50 Clayton Le Moors 01:14:16
78 Alun Jones MV40 Barnet & District 01:14:20
79 Mark Birbeck MV40 Horwich 01:14:28
80 Richard Simpson MV50 01:14:42
81 Elliott Lorimer M Bowland FR 01:15:06
82 Stephen Ross MV50 FRA 01:15:26
83 Michael Rees MV50 Pudsey + Bramley 01:16:42
84 Steven Andrews LV40 Barnsley Harriers 01:16:51
85 John Lee MV50 Saddleworth Runners 01:17:26
86 Jane Haworth LV50 Rossendale Harriers 01:18:17
87 Peter Dugdale MV50 Clayton Le Moors 01:18:27
88 Peter Fleming MV50 01:18:39
89 Andew Biddle MV60 West Pennine Runners 01:18:47
90 Wayne Codman M 01:19:52
91 Hannah Shendan L Barnet & District 01:20:14
92 David Sheriman MV50 Barnet & District 01:20:15
93 Michael Leddy MV50 01:20:20
94 Thomas Irwin M Ochil Hill Runners 01:20:22
95 Steve Milner MV50 Wharfedale Harriers 01:20:54
96 Anne Milner LV40 Wharfedale Harriers 01:20:55
97 Steve Hunn MV50 Skipton AC 01:21:03
98 Paul Bromley MV50 01:21:50
99 Philippa Horton L Barnet & District 01:24:34
100 Sue Roberts LV50 Todmorden 01:24:36
101 Cathrine Perry L Barnet & District 01:24:41
102 Phil Curris MV60 Lancs Constabulary 01:27:42
103 Caren Crabtree L Wharfedale Harriers 01:28:54
104 David Richards M Formula One 01:28:59
105 Stephen Tindall MV50 Wharfedale Harriers 01:35:03
106 Julie Laverock LV40 Salford Harriers 01:35:57