Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/09/2014 – Yorkshireman - solo





  
Pos Name Category Club Time
1 Shaun Wilkinson MV50 Keighley & Craven AC 03:20:37
2 David Kirkham M Wharfedale Harriers 03:24:33
3 Edward Davies M Otley AC 03:26:00
4 Ged Callan M Bingley Harriers & AC 03:30:31
5 Alistair Shuttleworth MV40 Unattached 03:30:56
6 Kevin Doyle MV40 Kimberworth Striders RC 03:31:49
7 Kevin Hoult M Calder Valley Fell Runners 03:32:47
8 Ian Robertson MV40 Selby Striders 03:35:06
9 Thornton Taylor MV50 Rossendale Harriers & AC 03:37:52
10 John Firth M Unattached 03:39:42
11 Dan Marsden M Stainland Lions RC 03:44:47
12 Tony Neary M Unattached 03:48:18
13 Giles Chalk M Unattached 03:48:34
14 Steve Pullan MV40 Todmorden Harriers & AC 03:49:13
15 Lewis Holloway MV40 Beverley AC 03:49:17
16 John Allan M Todmorden Harriers & AC 03:50:55
17 Nathan Crossley MV40 Horsforth Harriers 03:55:38
18 Paul Hesketh MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:58:45
19 Colin Earl MV50 Kimberworth Striders RC 03:58:56
20 Sam Downey M Unattached 03:59:29
21 Mick Loftus MV40 Valley Striders AC 04:00:31
22 Charmaine Horsfall F Unattached 04:01:46
23 Robin Horner M Unattached 04:02:19
24 Colin Shuttleworth MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:02:56
25 Jeremy Jackson MV40 Unattached 04:03:28
26 Andrew Clark MV40 Unattached 04:03:44
27 Carl Heron MV50 Queensbury RC 04:07:28
28 Dominic Goldthorp M Bingley Harriers & AC 04:07:30
29 Simon Hanson MV40 Unattached 04:08:07
30 Garth De Roux M Horsforth Harriers 04:09:23
31 Joseph Butler M Unattached 04:09:27
32 Mickey Griffin MV40 Wharfedale Harriers 04:09:35
33 Chris Normington M Unattached 04:15:00
34 Jo Nuttall F Glossopdale Harriers 04:15:15
35 Gary Ward MV40 Keighley & Craven AC 04:15:53
36 Daniel Goff M Unattached 04:16:13
37 Debbie Wilson FV40 Trawden AC 04:16:14
38 Julian Wareham MV40 Porter Valley Plodders 04:17:07
39 Jonathan Daniels MV40 Todmorden Harriers & AC 04:17:08
40 Steven Garlick MV50 Unattached 04:17:46
41 Andrew Haworth M Trawden AC 04:17:47
42 Matthew Haworth M Trawden AC 04:18:59
43 Simon Bellwood MV50 Leeds & Bradford TC 04:21:20
44 Peter May MV50 Queensbury RC 04:24:04
45 Alasdair Menmuir M Steel City Striders RC 04:25:04
46 Mark Harriott MV40 Peel Road Runners 04:27:47
47 Dave Ottewell MV40 Unattached 04:28:21
48 Daryl Bentley MV40 Bolton United Harriers & AC 04:29:17
49 Paul Tranter MV40 RSPB Staff Association RC 04:31:09
50 David Whitfield MV40 Unattached 04:32:02
51 Gary Muir MV50 Calder Valley Fell Runners 04:32:22
52 Craig Neville MV40 Unattached 04:32:53
53 John Greenwood M Unattached 04:34:12
54 Paul Mitchell M Unattached 04:35:25
55 Ray Rushton MV60 Unattached 04:35:58
56 Chris Longstaff MV40 Baildon Runners 04:36:39
57 Neil Ashcroft MV40 Unattached 04:37:56
58 Adela Reperecki FV50 Ilkley Harriers AC 04:38:49
59 Leon Wrightson M Unattached 04:39:20
60 Andrew Petrie MV40 Unattached 04:39:21
61 Ian Puckrin MV40 Esk Valley Fell Club 04:39:30
62 Anna Smith FV50 Queensbury RC 04:40:50
63 Robert Spavin MV40 T3 04:41:14
64 Martin Brockett MV40 Unattached 04:41:19
65 Lewis Wright M Unattached 04:42:05
66 Lorna Hubbard F Keighley & Craven AC 04:42:08
67 Alan Squire MV40 Horsforth Harriers 04:42:22
68 Nick Wagstaff MV40 Vocalink 04:43:58
69 Davina Raidy FV40 Rossendale Harriers & AC 04:46:17
70 Hugh Pearson MV50 Otley AC 04:46:37
71 Jonathan Howard M Bramley Blasters 04:47:05
72 Bob Horsman M Pickering RC 04:47:42
73 Adrian Phillips MV40 FRA 04:48:02
74 Chris Rushworth MV50 Queens Harriers & AC 04:48:03
75 Dominic Hirst MV40 Unattached 04:48:19
76 Russell Hirst MV40 Unattached 04:48:23
77 Paul Mayson MV40 Unattached 04:48:26
78 Amanda Sterling FV40 Keighley & Craven AC 04:48:33
79 Jen ONeill F Unattached 04:48:36
80 Gav Fearnley M Bramley Blasters 04:48:48
81 Richard Hind MV40 Clowne RRC 04:49:51
82 Russell Thomas MV50 FRA 04:50:15
83 Geoff Capps MV40 Unattached 04:50:17
84 Michael Beech MV50 Unattached 04:51:15
85 Ian France MV50 Bowland Fell Runners 04:51:39
86 Mick Bull MV60 Middleton Harriers AC 04:51:46
87 Charles Casey M Tyne Bridge Harriers 04:52:08
88 Matt Renshaw M Trawden AC 04:52:12
89 Gavin Midgley M Unattached 04:52:24
90 Chris Tomlinson MV40 Unattached 04:52:37
91 Colin Wood MV50 Horwich RMI Harriers 04:52:42
92 Lee Carratt MV40 Rotherham Harriers & AC 04:54:06
93 J J McDonald MV50 Trawden AC 04:54:51
94 Matt Podd MV50 Otley AC 04:55:25
95 Derrick Marsh MV50 Trawden AC 04:57:36
96 Paul Brown M Trawden AC 04:59:21
97 Colin Hughes MV50 Stainland Lions RC 04:59:37
98 Aileen Baldwin FV60 Stainland Lions RC 04:59:42
99 Sandy Gee MV50 Stainland Lions RC 05:00:02
100 Russell Charlton MV40 Pickering RC 05:00:07
101 David Pickering MV40 Retford AC 05:01:58
102 John Sinclair MV50 Retford AC 05:04:53
103 Dick Ballantine MV40 Keighley & Craven AC 05:06:39
104 Richard Stirzaker M Unattached 05:07:10
105 Brian Cumpsty MV40 Thornton Cleveleys Running Club 05:10:31
106 Adam Winthrop MV40 Unattached 05:11:32
107 Emma Dooks FV40 Keighley & Craven AC 05:14:24
108 Nigel Shaw MV50 Baildon Runners 05:15:48
109 Paul Cruthers MV50 Todmorden Harriers & AC 05:16:46
110 Jan Scotchford FV40 Unattached 05:20:13
111 Ian Thursfield M Unattached 05:21:40
112 Euan Pritchard M Jog Selkirk 05:23:06
113 Andrew Graham MV40 Trawden AC 05:23:37
114 John Foulds MV50 Northern Veterans AC 05:24:53
115 Alex Ward M Unattached 05:26:04
116 Nicky Gardiner M Unattached 05:27:00
117 Debbie Cooper F Lytham St. Annes RRC 05:28:15
118 Andrew Eyles MV50 Keighley & Craven AC 05:28:17
119 Richard Ashworth MV40 Unattached 05:32:11
120 Adrian Chatfield MV60 Unattached 05:38:20
121 Hamish Ogilvie MV40 Unattached 05:38:22
122 Mark Jones MV40 Unattached 05:39:52
123 Tony Pummell MV60 Unattached 05:41:40
124 Lisa Maughan F Otley AC 05:43:53
125 Eleanor Coen F Unattached 05:50:25
126 Roderick Rivers MV60 Kimberworth Striders RC 05:52:08
127 Christopher Jamieson MV50 Esk Valley Fell Club 05:52:29
128 Adrienne Olszewska FV40 Clayton-le-Moors Harriers 05:55:28
129 Ian Goldthorp MV40 Unattached 05:57:07
130 Simon Lister MV40 Trawden AC 05:59:04
131 Wayne McIntosh M Trawden AC 05:59:30
132 Peter Kidd MV50 Unattached 05:59:57
133 Emily Whitehead FV40 Keighley & Craven AC 06:00:04
134 Fiona Hoare FV40 Leeds & Bradford TC 06:03:06
135 Michelle Morris F Baildon Runners 06:03:06
136 Justin Rowntree MV40 Totley AC 06:09:50
137 Bryn Roberts M Unattached 06:10:21
138 Colin Featherstone M Unattached 06:11:44
139 Erika Tasker FV40 Retford AC 06:27:42
140 Andrew Wood MV40 Spectrum Striders RC 06:31:13
141 Philly Hare FV50 Pickering RC 06:31:15
142 Nikie Arthurs F Unattached 06:45:13
143 Susie Robinson F Unattached 06:45:26
144 Charmian Heaton FV50 Retford AC 07:01:33
145 Hilary Wharam FV70 Horsforth Harriers 07:45:33
146 Brian Harney MV60 Rotherham Harriers & AC 08:45:45
147 David Carratt MV70 Rotherham Harriers & AC 08:46:00
148 Knut Kristiansen MV50 Bluelagooners Triathlon Club Dnf
149 Geoff Webster MV70 Valley Striders AC Dnf
150 Dnf