Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/09/2014 – Exterminator





  
Pos Name Category Club Time
1 John Morgan M40 Dark Peak 02:11:27
2 Neil Northrop M Dark Peak 02:11:43
3 Dan Hardy M Totley A.C. 02:17:23
4 Andrew Davies M40 Steel City Striders 02:26:28
5 Kevin Doyle M40 Kimberworth Striders 02:27:03
6 Adam Taylor M Dark Peak 02:27:33
7 Joseph Crossfield M Calder Valley F.R. 02:27:34
8 Richard Bradbury M40 Matlock A.C. 02:27:47
9 Michael O'Grady M50 Steel City Striders 02:28:15
10 Charlie Elliot M40 Dark Peak 02:29:54
11 Paul Fauset M40 Dark Peak 02:30:16
12 Matthew Burden M Totley A.C. 02:30:21
13 Michael Tonkins M Porter Valley Plodders 02:30:47
14 Stuart Reid M Dark Peak 02:31:02
15 Dan Lumley M 02:33:09
16 Richard Snowden M40 Totley A.C. 02:33:22
17 Craig Muress M40 02:34:06
18 Thomas Smith M South Yorkshire Police A.C. 02:35:31
19 Gareth Turner M 02:35:54
20 Marcel Darling M Shelton Striders 02:36:09
21 David Sykes M40 Dark Peak 02:36:24
22 Alan Billington M40 Belper Harriers 02:36:38
23 Anthony Whitehouse M60 Totley A.C. 02:37:53
24 Richard Howcroft M40 Kimberworth Striders 02:38:32
25 Andy Parkin M40 Dark Peak 02:39:20
26 Matt Harmon M 02:39:29
27 Gareth Irvine M Sheffield Running Club 02:39:48
28 John-Paul Hopkinson M40 Keighley And Craven A.C. 02:41:06
29 Ben Crane M40 Derwent Valley Orienteers 02:41:43
30 Chris Smallman M50 Mercia 02:41:46
31 Trevor Watson M50 Steel City Striders 02:41:54
32 Samuel Williams M Holme Pierrepont R.C. 02:41:58
33 Dave Halford M40 02:42:17
34 Jon Osborne M 02:42:20
35 Daniel Taylor M40 Totley A.C. 02:42:22
36 Brett Belshaw M Erewash Valley R.C. 02:42:46
37 Ashley Kay M50 Dark Peak 02:42:52
38 Andy Kenyon M40 Erewash Valley R.C. 02:43:01
39 Michael Slater M40 Steel City Striders 02:44:16
40 Paul V. Stuart M40 Steel City Striders 02:44:41
41 Colin Lynch M40 Totley A.C. 02:46:01
42 Chris Bennett M 02:47:07
43 Julian Parker M40 02:48:17
44 David Perkins M Steel City Striders 02:48:47
45 Daniel Vencovsky M 02:49:07
46 Oliver Cook M40 Long Eaton R.C. 02:49:16
47 Andrew Reid M Porter Valley Plodders 02:49:41
48 Simon Bayliss M40 Steel City Striders 02:49:49
49 Andrew Watson M40 Erewash Valley R.C. 02:50:08
50 Carla Gibbons W Totley A.C. 02:50:19
51 Simon Conroy M40 Dark Peak 02:50:44
52 Paul Lydon M40 Totley A.C. 02:51:25
53 Mark Davinson M Derwentside AC 02:51:57
54 Dan Stowers M40 Dark Peak 02:52:11
55 Andy Buck M50 Steel City Striders 02:52:16
56 James Hartley M40 02:52:20
57 Richard Bembridge M40 Dark Peak 02:52:26
58 Mick Cochrane M60 Dark Peak 02:52:35
59 Larry Day M40 Pennine 02:52:44
60 Steve Wickham M50 Erewash Valley R.C. 02:52:46
61 Michael Timm M40 Steel City Striders 02:53:27
62 Paul Woodridge M40 Shepshed R.C. 02:53:30
63 Dean Morris M40 Handsworth Roadhogs 02:53:35
64 Peter Grover M50 02:53:38
65 Stuart Vas M 02:53:40
66 Mick O'Hanlon M40 Totley A.C. 02:53:42
67 Neil Oxley M60 02:53:56
68 David Copping M40 Keighley And Craven A.C. 02:54:51
69 Caz Kay W Totley A.C. 02:54:59
70 Dave Clough M50 Long Eaton R.C. 02:55:12
71 Clive Waddington M40 Totley A.C. 02:55:58
72 Marcus Hanford M40 Belper Harriers 02:57:47
73 Chris Lomas M 02:57:58
74 Lee Weatherall M40 Kimberworth Striders 02:58:02
75 Reg Cooper M50 02:58:21
76 James Walker M Shelton Striders 02:58:39
77 Sam White M West End Runners 02:58:45
78 David Greenstreet M40 02:58:50
79 Alison Wainwright W40 Staffordshire Moorlands 02:59:07
80 Kenny Turner M50 Dark Peak 02:59:14
81 John Franklin M60 Porter Valley Plodders 02:59:36
82 Penny Sadler W40 Totley A.C. 03:00:17
83 Gabriel Hutchings M50 Ashbourne 03:00:24
84 Haydn Williams M Barrow Runners 03:00:32
85 Helen Buchan W Calder Valley F.R. 03:00:48
86 Rob Moore M40 Dark Peak 03:00:57
87 Rob Willis M40 Totley A.C. 03:01:28
88 Simon Dixon M40 Dark Peak 03:01:29
89 Jo Bednall W40 Buxton A.C. 03:01:54
90 Paul Bowerbank M50 Totley A.C. 03:01:55
91 Chris Jordan M Belper Harriers 03:01:58
92 Phil Howson M40 Steel City Striders 03:02:51
93 Sarah Thorp W West End Runners 03:02:59
94 Chris Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 03:03:02
95 Katie Busfield W40 Ashbourne 03:03:52
96 Tom Pape M 03:04:11
97 David Askew M Shelton Striders 03:04:25
98 Christopher Wales M Southwell 03:05:28
99 Jim Semmecroth M Southwell 03:05:28
100 David Wass M40 Worksop Harriers 03:06:11
101 Jonathan Tilley M40 03:06:41
102 Dorothy Pelly W50 Ambleside AC 03:06:44
103 Andrew Bragg M40 Totley A.C. 03:06:45
104 Richard Butter M Keighley And Craven A.C. 03:09:11
105 Alasdair Duncan M50 Ashbourne 03:10:11
106 David Whitaker M50 Sheffield Triathlon Club 03:10:17
107 Steve Macha M50 Boally 03:10:19
108 David John Fooks M50 03:10:56
109 Anthony Bissell M Barnsley Harriers 03:11:05
110 Derrick Baldwin M40 Barnsley Harriers 03:11:06
111 Marcus Adams M40 Totley A.C. 03:11:31
112 Michael Lyons M 03:12:06
113 Darren Coggins M40 03:12:36
114 Richard Baxter M40 SYO 03:13:09
115 Andrew Perrins M60 03:13:23
116 Shaun Taylor M40 Porter Valley Plodders 03:13:54
117 Mark Utley M40 Kimberworth Striders 03:15:03
118 Richard Bulmer M40 Billingham Marsh House Harriers 03:15:16
119 Laraine Porter W50 West End Runners 03:15:25
120 Elizabeth Bridgen W40 Erewash Valley R.C. 03:15:27
121 Barbara Clayton W40 Olney Runners 03:16:01
122 Kevin Minter M50 Totley A.C. 03:16:02
123 Mark Clayton M40 Totley A.C. 03:16:02
124 Kevin Walker M 03:16:04
125 David Alan Coleshill M40 03:16:06
126 Samantha Weatherall W40 Kimberworth Striders 03:16:07
127 Ed Colton M40 03:16:58
128 Richard Smith M 03:16:58
129 Alex Buchanan M 03:18:07
130 Richard Hind M40 Clowne Road Runners 03:18:45
131 Paul Brent M40 Shelton Striders 03:19:13
132 Despina Berdeni W Totley A.C. 03:20:21
133 Steve Tooms M50 Ashbourne 03:20:49
134 Gary Fox M40 03:21:48
135 Vicky Penn W Smiley Paces 03:21:53
136 William Blackwood M 03:22:02
137 David Parry M60 Steel City Striders 03:22:25
138 Yvonne Twelvetree W60 Totley A.C. 03:22:53
139 Helen Young W40 Totley A.C. 03:22:53
140 Tim Jayes M40 Kimberley Striders 03:23:12
141 Tim Shiles M40 Totley A.C. 03:23:36
142 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 03:24:34
143 James Crossland M40 03:24:54
144 Dave Sprot M 03:25:02
145 Sarah Crisp W Totley A.C. 03:25:02
146 Tony Meadows M40 03:26:12
147 Nick Cotton M 03:26:12
148 David Arundale M60 Dark Peak 03:26:30
149 Caryl Hartwright W60 Totley A.C. 03:28:46
150 David Ayrton M Totley A.C. 03:29:15
151 Vanessa Hodcuts W40 Smiley Paces 03:29:19
152 Jim Simpson M50 St. Albans Striders 03:29:21
153 John Andrew Snowden M40 Dark Peak 03:29:44
154 Louise Goodhill W40 Totley A.C. 03:30:22
155 Sarah Crossland W Smiley Paces 03:30:39
156 Erwin Van Vroenhoven M40 03:32:00
157 Martin Smith M50 Dark Peak 03:32:26
158 Colin White M70 Totley A.C. 03:35:36
159 Andrew Symonds M40 Totley A.C. 03:36:11
160 Martin Rowe M50 Northampton Road Runners 03:36:51
161 Mandy Moore W50 Totley A.C. 03:36:55
162 Adele Morris W50 Totley A.C. 03:36:55
163 Mike Arundale M60 Dark Peak 03:37:01
164 Phil Supple M40 03:38:00
165 John Mather M40 Lincoln Orienteering Group 03:38:07
166 John Hamshaw M40 03:39:51
167 John Richardson M40 Handsworth Roadhogs 03:40:42
168 Ruth Jacobs W40 Smiley Paces 03:40:59
169 Adday Heller W 03:42:45
170 Ben Heller M50 Steel City Striders 03:42:45
171 Simon Wiles M40 Steel City Striders 03:43:01
172 Steve Kerrison M40 03:43:22
173 Kim Russon W40 Totley A.C. 03:43:34
174 Bodil Oudshoorn W 03:46:36
175 Diane Clewes W50 Totley A.C. 03:48:00
176 Jo Bissell W Barnsley Harriers 03:48:01
177 Eric Harth M Sheffield Hash House Harriers 03:49:06
178 Maxine Ison W50 Totley A.C. 03:49:16
179 Paul Mellor M40 Hatton Darts 03:57:33
180 Harriet Eisner W50 Totley A.C. 03:58:12
181 Dorothy Gray W60 Totley A.C. 03:58:13
182 Jonathan Gregson M Hatton Darts 03:58:25
183 Corin Leach W Totley A.C. 04:03:36
184 Leigh Wykes M40 Macclesfield Harriers 04:13:55
185 Simon Gregory M40 Clowne Road Runners 04:14:15
186 Rebecca Hunt W Kimberworth Striders 04:15:48
187 Adelle Marsden W40 Kimberworth Striders 04:15:54
188 Elly Woodhead W Kimberworth Striders 04:16:44
189 Claire Chapman W Kimberworth Striders 04:16:47
190 Helen Woodburn W Kimberworth Striders 04:16:48
191 John Proffitt M70 Clowne Road Runners 04:17:07
192 Greg Goddard M60 Clowne Road Runners 04:20:13
193 Victoria Carter W 04:20:37
194 David Carter M 04:20:40
195 Debbie Marshall W50 Totley A.C. 04:40:29
196 Rachel Argent W Long Eaton R.C. 04:44:19
197 Gayle Gamble W 04:44:20
198 Graham Sheen M60 Clowne Road Runners 04:55:13
199 Jez Allard M50 Shepshed R.C. D.N.F.