Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/08/2014 – Barrel Inn





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Saville M Dark Peak 00:40:53
2 Steve Franklin M Totley A.C. 00:42:23
3 Stewart Gregory M40 Holme Pierrepont R.C. 00:42:49
4 Dave Sprot M 00:43:16
5 Paul Butcher M50 Southwell R. C. 00:43:20
6 Martin Dawson M North Derbyshire R.C. 00:43:40
7 Clive Fitzpatrick M40 Stockport 00:44:10
8 Dave Lund M Dark Peak 00:44:11
9 Jonny Wilson M Fat Boys R.C. 00:44:13
10 Tom Bush M Altringham And District 00:44:25
11 Anthony Hatchard M Exmouth Harriers 00:44:58
12 Jim Semmelroth M Southwell R. C. 00:45:48
13 Bryan Lomas M40 Congleton Harriers 00:46:04
14 Bill Edwards M40 00:46:38
15 Tony Robson M Pennine 00:46:43
16 Michael O'Grady M40 Steel City Striders 00:46:44
17 Chris Jackson M Glossopdale Harriers 00:46:47
18 Craig Horsburgh M Orion Harriers 00:46:51
19 Andrew Davies M40 Steel City Striders 00:47:00
20 Paul Woolhouse M40 Southwell R. C. 00:47:08
21 Simon D Dixon M40 Dark Peak 00:47:27
22 Tom Peel M Fat Boys R.C. 00:47:56
23 James Hynes M40 00:48:02
24 Anthony Whitehouse M60 Totley A.C. 00:48:06
25 Richard Snowden M40 Totley A.C. 00:48:29
26 Dave Brock M50 Orion Harriers 00:48:50
27 James Cox M F.R.A. 00:48:55
28 James Lawrence Fulson M C.G.C.C. 00:49:01
29 Phil Applegate M 00:49:11
30 Ian Warhurst M50 Pennine 00:49:41
31 Kev Saville M40 00:49:46
32 Jon Osborne M 00:49:47
33 Paul Stuart M40 Steel City Striders 00:50:12
34 Zoe Procter W Pennine 00:50:17
35 Greg Rimmer M50 Dark Peak 00:50:19
36 Richard Hyde M50 Erewash Valley R.C. 00:50:20
37 Andy Barnett M50 Dark Peak 00:50:24
38 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:50:32
39 Richard Baybutt M 00:51:03
40 Ian Charlesworth M50 Penistone 00:51:05
41 Trevor Watson M50 Steel City Striders 00:51:09
42 Andy Hartley M50 Fat Boys R.C. 00:51:16
43 Keith Holmes M60 Dark Peak 00:51:27
44 Wayne Smithurst M40 Ripley 00:51:29
45 Dave Halford M40 00:51:34
46 Mick Archer M40 Dark Peak 00:51:37
47 Mark Elwis M50 00:51:46
48 Alec Hartley M C.G.C.C. 00:51:49
49 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:51:57
50 David Perkins M Steel City Striders 00:51:57
51 Paul Lydon M40 Totley A.C. 00:52:55
52 Nick Hamilton M C.G.C.C. 00:53:00
53 Charles Dunning M40 00:53:14
54 Reg Cooper M50 00:53:17
55 Rob Willis M40 Totley A.C. 00:53:23
56 Richard Bouglas M Buxton A.C. 00:53:24
57 Stephen Larkin M 00:53:25
58 Andrew Reid M Porter Valley Plodders 00:53:34
59 Willy Kitchen M40 Dark Peak 00:53:38
60 Stephen Plant M40 00:53:41
61 Chris Wales M Southwell R. C. 00:53:43
62 John McMullarn M50 Fat Boys R.C. 00:53:54
63 Stewart Kemp M60 Dark Peak 00:54:00
64 Simon Wiles M40 Steel City Striders 00:54:04
65 Michael Bourne M40 Dark Peak 00:54:25
66 Carla Gibbons W Totley A.C. 00:54:48
67 Philip Kelly M40 Totley A.C. 00:54:56
68 Mike Gilbert M50 00:55:07
69 Mark Innes M 00:55:10
70 Phil Howson M40 Steel City Striders 00:55:28
71 Lewis Ashton M40 Dark Peak 00:55:35
72 Kevin Mottram M40 Buxton A.C. 00:55:39
73 Peter Grover M50 00:55:47
74 Graham Barnes M50 00:55:54
75 Nick Ham M50 Glossopdale Harriers 00:55:57
76 Chris Jordan M Belper Harriers 00:55:58
77 John Ostrovisk M50 Fat Boys R.C. 00:56:13
78 Mark Hughes M 00:56:14
79 Neale Vanstone M40 Fat Boys R.C. 00:56:15
80 John Richardson M40 Handsworth Roadhogs 00:56:36
81 Elizabeth Kooper W40 00:56:40
82 Chris Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 00:56:41
83 Alfie Bailey M Buxton A.C. 00:56:45
84 Mark Rogers M40 Staffordshire A.C. 00:56:46
85 Trevor Milner M50 Dark Peak 00:56:50
86 Jo Bednall W40 Buxton A.C. 00:56:59
87 Peter Bailey M50 Buxton A.C. 00:57:02
88 Stephen Moss M40 00:57:08
89 Simon Davis M 00:57:15
90 Martin Brown M40 North Derbyshire R.C. 00:57:21
91 Clare Howarth W Totley A.C. 00:57:34
92 Andy Pritchard M40 00:57:54
93 Tom Pape M 00:57:57
94 Will Day M40 Dark Peak 00:58:02
95 Al Peel M50 Fat Boys R.C. 00:58:05
96 Brent Lindsay M50 Penistone 00:58:06
97 John Rawlinson M40 Steel City Striders 00:58:10
98 Pat Goodall W50 Totley A.C. 00:58:12
99 Ben Robson M50 Dark Peak 00:58:19
100 Tim Shiles M40 Totley A.C. 00:58:21
101 Tim Nixon M50 Dark Peak 00:58:30
102 Matt Killingly M40 Fat Boys R.C. 00:58:36
103 J G Fletcher M40 00:58:39
104 Elizabeth Bridges W40 Erewash Valley R.C. 00:58:43
105 Judith Havenhand W40 00:59:19
106 John Houghton M40 Stilton Striders 00:59:22
107 Paul Bowerbank M50 Totley A.C. 00:59:34
108 Sarah Crisp W Totley A.C. 00:59:52
109 Stephen Boylan M40 01:00:08
110 Frank Golden M40 Buxton A.C. 01:00:31
111 Bob Gardner M50 North Derbyshire R.C. 01:00:39
112 Simon Walkden M40 Totley A.C. 01:00:47
113 Jane Wilson W40 01:00:50
114 David Lucas M60 01:00:51
115 Despina Berdeni W Totley A.C. 01:00:52
116 Emily Sanders W50 Ashbourne R.C. 01:00:53
117 Richard Goff M Buxton A.C. 01:01:02
118 Maija Kozlova W 01:01:04
119 John Franklin M60 Porter Valley Plodders 01:01:18
120 Darren Joseph Bristow M40 01:01:30
121 Mike Richardson M50 01:02:02
122 Andrea Callagham W40 01:02:05
123 John Youle M50 01:02:06
124 Andrew Lewis M40 01:02:41
125 Rachel Wright W 01:02:45
126 Carsten Coles M 01:02:45
127 Jeremy Brayshaw M60 Totley A.C. 01:02:49
128 Rachel McLardie W Erewash Valley R.C. 01:02:52
129 Andrew Terry M Gade Valley Harriers 01:03:09
130 Chris Bagley M50 01:03:17
131 Yvonne Twelvetree W60 Totley A.C. 01:03:29
132 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 01:03:40
133 Dale Peakall M40 01:03:56
134 Kieran Hickey M60 Totley A.C. 01:04:42
135 Mandy Smith W40 01:04:50
136 Richard Howcroft M40 Kimberworth Striders 01:04:50
137 Raymond Micogz M60 01:04:54
138 Andrew Sear-Bligh M40 01:04:58
139 Lizzy Davison W40 Totley A.C. 01:05:01
140 David Arundale M60 Dark Peak 01:05:08
141 Louise Goodhill W40 Totley A.C. 01:05:10
142 Lucy Stephenson W Buxton A.C. 01:05:19
143 Fliss Milner W50 Dark Peak 01:05:25
144 Jon Heathfield M50 Dark Peak 01:05:26
145 Caryl Hartwright W60 Totley A.C. 01:05:33
146 Richard Hopkinson M60 01:05:37
147 Mark Yates M Totley A.C. 01:05:44
148 Anne Beresford W40 Penistone 01:05:49
149 Elizabeth Nocton W Buxton A.C. 01:06:15
150 Corin Leach W Totley A.C. 01:06:18
151 Robert Bryant M60 01:06:19
152 Cressida Pearce W50 Totley A.C. 01:06:20
153 Carol Beattie W60 Steel City Striders 01:06:52
154 Gavin Mason M 01:06:55
155 Richard Cross M40 01:07:05
156 Helen Brunt W Buxton A.C. 01:07:28
157 Mandy Moore W50 Totley A.C. 01:07:34
158 Alison Delight W40 01:07:37
159 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:08:01
160 Simon Ward M50 01:08:21
161 Frazer Johnson M40 01:08:28
162 Roz Massey W 01:08:52
163 Joanna Boltt W 01:09:24
164 Frances Goodall W Totley A.C. 01:09:26
165 Beverley Golden W Buxton A.C. 01:09:41
166 Kim Russon W40 Totley A.C. 01:09:43
167 Harriet Eisner W50 Totley A.C. 01:09:59
168 Dorothy R Gray W60 Totley A.C. 01:10:14
169 Matt Glossop M50 Fat Boys R.C. 01:10:21
170 Vicky Moss W40 01:10:38
171 Thelma Pickard M50 01:11:03
172 Maggie Spencer W40 01:11:06
173 Diane Clewes W50 Totley A.C. 01:11:38
174 Deborah Stephenson W50 Fell Runners Association 01:11:51
175 Aisling Spain W Totley A.C. 01:13:24
176 Naomi Dawn Rabin W 01:14:04
177 Andy Porter M40 01:14:26
178 Karen Hodgson W50 Erewash Valley R.C. 01:17:58
179 Rachel Edge W 01:23:24
180 Caroline Edge W 01:23:26
181 Debbie Marshall W50 Totley A.C. 01:25:05
182 Barrie Tribe M60 Tadley Runners 01:25:52
183 Dennis Middleton M60 D.N.F.
184 Sarah Eynon W D.N.F.