Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/06/2010 – Whaley Waltz





  
Pos Name Category Club Time
1 Malcolm Johnson M Stockport Harriers 00:40:27
2 Jim Pendrill M Wilmslow RC 00:40:44
3 James Scott-buccleuch M Stockport Harriers 00:40:48
4 Lewis Banton M Clowne Roadrunners 00:40:58
5 Tom Wild M Macclesfield Harriers 00:41:05
6 Jack Ross M Staffordshire Moorlands AC 00:41:16
7 Nat Winfield M Macclesfield Harriers 00:41:58
8 Noel Curtis M Pennine 00:42:04
9 Martin Cliffe M Eryri 00:42:59
10 Adam Taylor M Saddleworth Runners 00:43:01
11 Dave Rudd V50 Altrincham & District AC 00:43:04
12 Mark Messenger V40 Macclesfield Harriers 00:43:55
13 John Mooney V50 Macclesfield Harriers 00:44:39
14 Andy Oliver M Glossopdale Harriers 00:45:35
15 Lee Barratt V40 Stockport Harriers 00:45:38
16 Phil Nichol V40 Altrincham & District AC 00:45:57
17 Ewan Douglas V40 Macclesfield Harriers 00:46:15
18 Andrew Moore V50 Dark Peak 00:46:31
19 Andrew Doyle V40 Bolton United Harriers 00:46:35
20 Ron Rees V55 Pennine 00:46:37
21 Barry Blythe V60 Macclesfield Harriers 00:46:46
22 Jonathan Hull V40 Goyt Valley Striders 00:46:54
23 Richard Wheeler M Sheffield University 00:46:57
24 Chris Jackson M Glossopdale Harriers 00:47:10
25 Alistair Fitzgerald M Goyt Valley Striders 00:47:20
26 Stephen Thompson V45 Razzers Runners 00:47:24
27 Stuart Cartledge V40 Unattached 00:47:30
28 Christopher Harding V50 Goyt Valley Striders 00:47:37
29 Geoff Spencer M Unattached 00:47:52
30 Bruce Humphrey M FRA 00:48:21
31 Charlie Eaton M Glossopdale Harriers 00:48:36
32 John Noblett V40 Unattached 00:48:49
33 Christopher Green V50 Staffordshire Moorlands AC 00:48:53
34 Steph Curtis FV40 Pennine 00:49:00
35 Derek Hughes V45 East Cheshire Harriers 00:49:26
36 Wil Spain M Dark Peak 00:49:29
37 Steve Bacon V40 Congleton Harriers 00:49:31
38 Greg Lambert V40 Razzers Runners 00:49:36
39 Andy Blackett M Unattached 00:49:41
40 Peter Davis V45 Goyt Valley Striders 00:49:42
41 Pete Woodhead M Goyt Valley Striders 00:49:44
42 Steve Temple V50 Kinder Fell Runners 00:49:46
43 John Brough V45 Goyt Valley Striders 00:49:49
44 John Coats V45 Northern Veteran Runners 00:49:52
45 Mike Slater V45 Stockport Harriers 00:50:10
46 Fiona Blackett F Unattached 00:50:11
47 Andrew Shirres M Stockport Harriers 00:50:22
48 Philip Dawson V55 Congleton Harriers 00:50:25
49 Andy Wilkins V50 Glossopdale Harriers 00:50:27
50 Nicholas Barber M Sheffield University 00:50:29
51 Andrew Barton M Altrincham & District AC 00:50:30
52 Michael Docherty V55 Unattached 00:50:42
53 Neil Pearsons V45 Unattached 00:50:44
54 David Ramsbottom V40 Unattached 00:50:47
55 Tim Hargreaves V50 Stockport Harriers 00:50:51
56 Dan Riley M Pennine 00:50:54
57 Peter Leighton V45 Horwich 00:50:56
58 Tim Derbyshire M Unattached 00:51:00
59 David Broadbent M Sinfin 00:51:05
60 Martin Mallett V40 Macclesfield Harriers 00:51:13
61 Lucy Harris F Pennine 00:51:20
62 Nick Howart V45 Bolton United Harriers 00:51:32
63 Max Howard V50 Retford AC 00:51:37
64 Jo Mayland F Staffordshire Moorlands AC 00:51:42
65 Shaun Coram V40 Goyt Valley Striders 00:51:55
66 No Name Didn't Register M Unattached 00:52:01
67 Don Bullough V50 Cheshire Hill Racers 00:52:12
68 Rachael Blight F Stockport Harriers 00:52:19
69 Stuart Shaw V45 Goyt Valley Striders 00:52:30
70 Dez Mitchell V40 Unattached 00:52:40
71 Matt Yardley V40 Unattached 00:52:52
72 Mark Checkley V45 Lostock AC 00:53:21
73 Jeremy Mirams M Hallamshire Harriers 00:53:22
74 Christopher Smith M Unattached 00:53:31
75 Frank Fielding V55 Pennine 00:53:46
76 Stephen Green V45 Unattached 00:53:55
77 Mark Wright V55 Razzers Runners 00:53:59
78 Elaine Rose FV45 Pennine 00:54:18
79 Chris Rainey V40 Unattached 00:54:32
80 Chris Chaddock M Unattached 00:54:35
81 Andrew Edwards M Unattached 00:54:38
82 Geoff Gilbert V55 Wilmslow RC 00:54:49
83 David Livesey V50 Unattached 00:55:00
84 Chris Arthur V45 Unattached 00:55:01
85 Trevor Longman V55 Macclesfield Harriers 00:55:30
86 Katy Thornhill F Goyt Valley Striders 00:55:36
87 Debbie Hill FV50 Congleton Harriers 00:55:40
88 Colin Davies V60 Altrincham & District AC 00:55:43
89 Angela Jacquemart FV40 Staffordshire Moorlands AC 00:55:45
90 Laura Stubbs F Congleton Harriers 00:55:49
91 Stewart Nichol MJ Altrincham & District AC 00:55:53
92 Ian Wild V40 Sinfin 00:56:04
93 Heather Johnson FV50 Altrincham & District AC 00:56:09
94 David Taylor V60 Congleton Harriers 00:56:20
95 Paul Rowland V50 Unattached 00:56:28
96 Patrick Barry V45 Pennine 00:56:37
97 Alistair Jordan V45 Unattached 00:56:39
98 Darren Burns V45 Fell Ponies 00:57:15
99 Nicky Arthur FV40 Unattached 00:57:32
100 Rod Campbell V60 Staffordshire Moorlands AC 00:57:43
101 Nick Ham V45 Stockport Harriers 00:57:48
102 Carolyn Whittle F Goyt Valley Striders 00:57:52
103 Clare Holdcroft F Mow Cop Runners 00:58:34
104 Tim Newton V45 Goyt Valley Striders 00:58:40
105 Robin Wignall V65 Altrincham & District AC 00:58:48
106 Bill Allsop V65 Buxton AC 00:58:55
107 Joanne Baker FV55 Birch Vale Tri Club 00:58:59
108 Joanne Edwards FV45 Vale Royal AC 00:59:00
109 David Speak V55 Unattached 00:59:03
110 J A Higgins V50 Manchester YMCA 00:59:05
111 John Penney V45 Unattached 00:59:14
112 Angela Leonard FV45 Macclesfield Harriers 00:59:17
113 Lynda Howard FV50 Retford AC 00:59:27
114 Roy Whittle M Unattached 00:59:28
115 Lee Dursley M Sinfin 00:59:29
116 Stephen Picken V40 Unattached 00:59:41
117 Gary Atkinson V40 Unattached 00:59:42
118 Donald Fantom V45 Unattached 00:59:43
119 Richard Gratton M Unattached 00:59:47
120 Benjamin Hurst M Staffordshire Moorlands AC 01:00:08
121 Joanne Cudhay F Buxton AC 01:00:23
122 Richard Clarke V45 Manchester YMCA 01:00:32
123 Derek Dale V65 Congleton Harriers 01:00:52
124 Steve Jessop V50 West 4 Harriers 01:00:53
125 Rose Lewis FV40 West 4 Harriers 01:01:00
126 Simon Hill V45 Congleton Harriers 01:01:02
127 Sarah Bull F Goyt Valley Striders 01:01:08
128 Simon Moorhouse V45 Buxton AC 01:01:27
129 Tony Ryan V45 Unattached 01:01:40
130 Jonathan Paul M Y Club Harriers 01:01:44
131 Gail Heathcote Milner FV45 Unattached 01:02:02
132 Matthew Simon V55 Unattached 01:02:05
133 David Ward M Unattached 01:02:09
134 Ed Dyson M Glossopdale Harriers 01:02:15
135 Helen Ripley FV45 Sinfin 01:02:21
136 Danial Sims M Pennine 01:02:38
137 Sally Mitchell FV55 Unattached 01:02:43
138 Richard Pegram V45 Wirksworth R C 01:02:44
139 Jon Martin V50 Unattached 01:02:45
140 Michael Barry M Stockport Harriers 01:02:47
141 Tim Hodge M Unattached 01:02:52
142 Helen Madden FV40 Unattached 01:02:56
143 Mark Brennan V50 FRA 01:03:19
144 Lynne Nichol FV40 Altrincham & District AC 01:03:37
145 Emma Key F Stone Master Marathoners 01:04:19
146 Valerie Kinvig FV45 Vale Royal AC 01:04:25
147 Annemarie Claye F Buxton AC 01:04:33
148 Richard Benson V40 St Albans Striders 01:04:38
149 Vanessa Benson FV40 St Albans Striders 01:04:39
150 Robert McCurrie M Unattached 01:04:41
151 Hayley Lever F Unattached 01:04:54
152 Ian Manners V40 Manchester YMCA 01:05:05
153 Moira Hunt FV50 Goyt Valley Striders 01:05:28
154 Chris Holt V55 Staffordshire Moorlands AC 01:05:29
155 Val Lisle FV45 Unattached 01:05:30
156 Mandy Moore FV45 Totley AC 01:06:22
157 Mary Jones F Goyt Valley Striders 01:06:52
158 Claire Elsworth F Goyt Valley Striders 01:08:44
159 Lissa Cook F Goyt Valley Striders 01:08:47
160 Lucinda Sloe F Staffordshire Moorlands AC 01:09:12
161 Rebekah Robertson F Unattached 01:09:13
162 Carron Lane FV45 Winston Runners 01:09:15
163 Helen Gray FV45 Goyt Valley Striders 01:09:20
164 Damian Allen V45 Unattached 01:09:27
165 Andy Lees V40 Unattached 01:09:38
166 Jeremy Stolberg V45 Unattached 01:10:10
167 No Name Didn'tr Register F Unattached 01:10:43
168 Andy Burnett V40 Glossopdale Harriers 01:11:39
169 Alexandra Burn FV40 Winston Runners 01:12:02
170 Maggie Dawkins FV45 Unattached 01:12:30
171 Helen Smith FV45 Goyt Valley Striders 01:14:10
172 David Perks V45 Unattached 01:14:11
173 Jane Walker Cull FV50 Unattached 01:14:58
174 Rachel McCurrie F Unattached 01:15:08
175 Rosalind Dyde FV50 Winston Runners 01:16:24
176 Gillian Brown FV40 Unattached 01:17:28
177 Emma Glen F Pennine 01:17:41
178 Bernard Thompstone V60 Winston Runners 01:17:55
179 Ralph Longden V65 Goyt Valley Striders 01:18:38
180 Clive Smallwood M Unattached 01:23:14
181 Chloe Pilbeam F Unattached 01:25:28