Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/06/2010 – Settle Hills





  
Pos Name Category Club Time
1 Chris Waters M Ambleside A.C 00:51:53
2 Christian Holmes M Wharfedale 00:56:22
3 Neil Armitage MV40 Pudsey & Bramley A.C 00:56:37
4 Kieran Horrigan MV40 Unattached 00:57:26
5 Geoffrey Paul Gough MV50 Clayton-Le-Moors 00:57:28
6 Ben Grant MV60 Harrogate Harriers 00:57:34
7 Andrew Jebb M Bingley Harriers 00:57:42
8 Steve Webb MV40 Valley Striders 00:57:48
9 John Bottomley M Westerland X-Country 00:57:56
10 Martin Holroyd MV40 Borrowdale 00:58:02
11 Ged Callan M Bingley Harriers 00:58:03
12 Neil Holding MV50 West Pennine Runners 00:58:05
13 Mark Chatterton M Unattached 00:58:37
14 Jo Waites F Calder Valley Striders 00:59:04
15 Tim Harvey M Nidd Valley Road Runners 00:59:17
16 Mick Cottom MV40 Garstang 00:59:34
17 Matt Fretwell M Settle Harriers 01:00:54
18 Neil Hardman MV40 Clayton-Le-Moors 01:01:09
19 Holly Williams F Valley Striders 01:02:45
20 Ian Page MV40 Wharfedale 01:02:53
21 Brian Walton MV50 Horwich R.M.I 01:02:57
22 Paul Biddupu MV40 Calder Valley Striders 01:03:04
23 Nigel Armitage M Pudsey Pacers 01:03:51
24 Ivan Waigham MV40 Clayton-Le-Moors 01:03:58
25 John Marsham M Valley Striders 01:04:37
26 Simon Chabriere M Unattached 01:05:19
27 Hayley Kuter F Manchester YMCA Harriers 01:05:37
28 Darren Horner M Keighley & Craven AC 01:05:59
29 Andy South MV40 FRA 01:07:09
30 Lionel Edwards MV50 Unattached 01:07:31
31 Mike Symons MV40 Manchester YMCA Harriers 01:07:35
32 Russel Cannon MV40 Helm Hill Runners 01:07:53
33 Simon Smart MV40 FRA 01:07:59
34 Simon Harris MV40 Nidd Valley Road Runners 01:08:01
35 Sam Griffiths M Strathearn Harriers 01:08:08
36 Samuel Dalby M Unattached 01:08:46
37 Carol Morgan F Nidd Valley Road Runners 01:09:05
38 Michael Ireland MV40 Rossendale Harriers 01:09:58
39 Hazel Robinson F Ambleside A.C 01:10:03
40 David Ashton MV60 Manchester YMCA Harriers 01:11:08
41 David Young MV50 FRA 01:11:18
42 Rachel Hill F FRA 01:11:34
43 Ian Goodyear MV60 Bingley Harriers 01:11:56
44 Dave Beecroft MV40 Rothwell Harriers 01:12:32
45 Tony Steward MV50 Calder Valley Striders 01:12:48
46 John Wilcock MV40 Aurora Harriers 01:13:08
47 Tracy Ireland FV40 Rossendale Harriers 01:13:44
48 Martin Smillie MV50 Otley A.C 01:13:56
49 Mark Charnley M Unattached 01:14:08
50 Ian Smith MV50 Bolton 01:14:36
51 John Wallace MV40 Valley Striders 01:14:44
52 Phil Robinson MV40 Nidd Valley Road Runners 01:15:15
53 Stephen Symons MV40 Manchester YMCA Harriers 01:15:17
54 Russel Stead MV40 Pudsey Pacers 01:15:22
55 Annie Carrington FV40 Settle Harriers 01:15:24
56 Stephen Dixan MV50 Valley Striders 01:15:59
57 John M Orrell MV40 Blackburn Harriers 01:16:19
58 Dave Culpan MV40 Calder Valley Striders 01:16:21
59 Peter Robert Maxwell MV40 Unattached 01:17:02
60 Emma David F Nidd Valley Road Runners 01:17:06
61 Val Kerr FV40 Ilkley Harriers 01:17:12
62 Colin Best MV50 Otley A.C 01:17:29
63 Martin F Walsh MV60 Lytham 01:17:32
64 David Wilson Timmins MV50 FRA 01:17:45
65 Paul Walsh MV60 Bowland Fell Runners 01:17:46
66 Richard Treitl MV50 Clayton-Le-Moors 01:18:08
67 Marie Mitton FV40 Settle Harriers 01:18:25
68 Stephanie Goodchild FV40 Manchester YMCA Harriers 01:19:05
69 Katie Ireland F Rossendale Harriers 01:19:07
70 Adrian Leigh MV50 Settle Harriers 01:19:44
71 Neil Fairburn MV40 Baildon Runners 01:20:25
72 Steve Hunn MV50 Skipton A.C 01:20:34
73 Phil Corris MV50 Lancs Constabulary 01:21:17
74 Mark David MV40 Nidd Valley Road Runners 01:21:41
75 Kieron Ashworth MV40 Wharfedale 01:21:56
76 Andrew Frame MV40 Bingley Harriers 01:22:48
77 Peter Pozman MV50 Wetherby 01:24:13
78 Kate Timmins F Unattached 01:25:05
79 Simon Smith MV40 Nidd Valley Road Runners 01:26:43
80 Dawn Hartley FV40 Unattached 01:27:07
81 Gordon Kaye MV50 Bingley Harriers 01:29:12
82 Claire Watson FV50 Blackcombe Runners 01:29:28
83 Andrew Biddle MV50 West Pennine Runners 01:34:44