Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

17/06/2014 – Calton





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Ross MU23 Staffordshire Moorlands 33:03:00
2 Chris Patterson Ashbourne 33:10:00
3 Max Wainwright MU23 Staffordshire Moorlands 33:43:00
4 Stuart Margiotta M40 Ashbourne 34:18:00
5 Nicholas Hackett South Cheshire 35:26:00
6 Declan Lawlor MU23 UA 35:35:00
7 Dave Ottewell M40 UA 36:17:00
8 Dave Betteley M40 South Cheshire 36:53:00
9 Peter Morley M40 FRA 37:13:00
10 Richard Smith UA 37:42:00
11 Tim Parr M40 UA 38:12:00
12 Chris Moss M40 Congleton 39:10:00
13 Mark Cornes M40 Mowcop 39:24:00
14 Gavin Brookes M40 South Cheshire 39:26:00
15 Lee Plimley Cheadle 39:32:00
16 Carl Bedson M40 Glossapdale 39:59:00
17 Simon Fisher Ashbourne 40:22:00
18 Gabriel Hutchins M50 Ashbourne 40:28:00
19 James Rushton UA 40:37:00
20 Mark Platts M40 Staffordshire Moorlands 40:43:00
21 Julien Brown M40 Macclesfield 40:53:00
22 Neil Gerrity Newcastle 41:18:00
23 Katy Bosfield W40 Ashbourne 41:40:00
24 Mick Moorhouse M60 Matlock AC 41:54:00
25 Chris Green M50 Staffordshire Moorlands 41:55:00
26 Howard Winbow M50 Ashbourne 41:56:00
27 Craig Frith UA 42:14:00
28 Paul Etherington UA 42:34:00
29 Dave Clough M50 Longeaton 42:41:00
30 James Mcmurtay M40 Ashbourne 42:51:00
31 Alison Wainwright W40 Staffordshire Moorlands 42:56:00
32 Alasdair Duncan M50 Ashbourne 43:04:00
33 Oliver Cook M40 Longeaton 43:23:00
34 Andrew Lee Ashbourne 43:51:00
35 Dave Patrick M40 Ashbourne 43:58:00
36 Joel Clews Mowcop 44:00:00
37 Matthew Coxon Ashbourne 44:09:00
38 John Coats M50 Northern Vets 44:26:00
39 Andrew Deaville South Cheshire 44:55:00
40 Seb Moulding MU23 45:44:00
41 Joanne Moss W40 Congleton 45:50:00
42 Jason Harris M40 UA 45:53:00
43 Ian Ankers M60 Staffordshire Moorlands 45:58:00
44 Debbie Hill W50 Congleton 46:12:00
45 Elenor Wainwright WU23 Staffordshire Moorlands 46:32:00
46 David Stokes M40 46:42:00
47 Rob Parkin M40 Congleton 46:58:00
48 Neil Corbishley M40 UA 47:04:00
49 Dave S Taylor M60 Congleton 47:08:00
50 William Moore MU23 UA 47:16:00
51 Bill Sheppard M50 Longeaton 47:20:00
52 Adrian Reeves-Jones M40 Cheadle 47:21:00
53 David Lloyd UA 47:22:00
54 Lisa Lee Ashbourne 47:23:00
55 Natham Harrison UA 47:25:00
56 Tracy Latham Uttoxeter 47:34:00
57 Amy Durrant South Cheshire 47:35:00
58 Sally Kenny W40 Cheadle 48:03:00
59 Mike Godfree M60 Derwent Valley O.C 48:05:00
60 Richard Hopkinson M60 Dark Peak 48:07:00
61 Michelle Matthews Congleton 48:10:00
62 John Oleshtio M50 Longeaton 48:15:00
63 Andrea ONeill W40 Boalloy 48:16:00
64 Jo Miles W50 Macclesfield 48:17:00
65 Emily Sanders W50 Ashbourne 48:18:00
66 Dean Windsor Boalloy 48:31:00
67 Andrew Addis M50 MowCop 48:31:00
68 Russell Williams M50 Cheadle 49:24:00
69 Liz Godfree W60 Derwent Valley O.C 49:33:00
70 Erwin Van Vroenhoven M40 UA 49:38:00
71 Russ Cooper M50 Mowcop 49:54:00
72 Damian Cowlishaw M50 Longeaton 49:59:00
73 Paul Horsfall M50 Handsworth 50:25:00
74 Nigel Hopper M40 Biddulph 50:43:00
75 Will Meredith M40 Pennine 52:05:00
76 Janneke Gorzman W50 UA 52:29:00
77 Sue Davies W50 South Cheshire 54:32:00
78 Bill Allsop M70 Buxton 54:34:00
79 John Tomkinson M60 Staffordshire Moorlands 54:35:00
80 Stephen French UA Mowcop 54:39:00
81 Craig Carroll M40 Ashbourne 54:56:00
82 Pete Tapping M60 Dark Peak 55:16:00
83 Constance Parr UA 56:13:00
84 Nigel Symons M40 Newcastle 56:14:00
85 Stephen Carter M40 South Cheshire 56:15:00
86 Ruth McDermott W50 South Cheshire 56:56:00
87 Mark Taylor Staffordshire Moorlands 58:01:00
88 Louise Maskery W40 Ashbourne 58:31:00
89 Holly Hutchings Ashbourne 60:00:00
90 Mandy Allen W40 Ashbourne 61:02:00
91 David Taylor M50 Staffordshire Moorlands 61:04:00
92 Bill Mould M60 Staffordshire Moorlands 62:43:00
93 Andrew Curry M50 Staffordshire Moorlands 63:52:00
94 Sarah Rose-Holland Ashbourne 64:42:00
95 Alaina Weir Ashbourne 70:44:00