Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

16/05/2014 – May Queen





  
Pos Name Category Club Time
1 Andi Jones M Stockport Harriers & AC 00:19:36
2 Robert Little M Dark Peak FR 00:21:11
3 Daniel Chan M Pennine FR 00:21:19
4 Kieran Manchester U23B Unattached 00:21:37
5 Nick Craig M45 Pennine FR 00:21:49
6 Joe Washington M Calder Valley FR 00:21:55
7 Ian Mills M FRA 00:21:58
8 Steve Knowles M40 Pennine FR 00:22:01
9 Will Griffiths M Pennine FR 00:22:18
10 Nat Winfield M Pennine FR 00:22:25
11 Sean Willis M45 Saddleworth RC 00:22:28
12 James Corden M40 Stockport Harriers & AC 00:22:41
13 Louis Forsaw-Perring U16B Buxton & District AC 00:22:43
14 Mark Pursell M Pennine FR 00:22:50
15 Ed Gamble M45 Cheshire Hill Racers 00:23:19
16 Damian Kilpin M Penistone Footpath Runners & AC 00:23:34
17 Ben Tetler M Unattached 00:23:42
18 Robert Goulsbra M Stockport Harriers & AC 00:23:54
19 Elliot Meylan U14B Buxton & District AC 00:24:09
20 Ryan Costello M Unattached 00:24:14
21 Joseph Torr M Pennine FR 00:24:22
22 Tim Oliver M45 Pennine FR 00:24:28
23 Joe Uprichard U16B Buxton & District AC 00:24:47
24 James Hobson M Goyt Valley Striders 00:25:03
25 James Cox M Unattached 00:25:08
26 Rob Winfield M Unattached 00:25:11
27 Andy McMurdo M Pennine FR 00:25:24
28 Jamie Abbey M Unattached 00:25:32
29 Daniel Soles U14B Pennine FR 00:25:35
30 Alistair Richards M Unattached 00:25:38
31 Simon Entwisle M55 Pennine FR 00:25:44
32 Zoe Procter F Pennine FR 00:25:57
33 Holly Martin F Pennine FR 00:26:10
34 Daniel Anderson M Mornington Chasers 00:26:30
35 Rob Skelton M40 Unattached 00:26:34
36 Tim Parkinson M40 Unattached 00:26:45
37 Geoff Spencer M40 Unattached 00:27:00
38 Richard Bouglas M Buxton & District AC 00:27:12
39 Geoff Evatt M Unattached 00:27:16
40 Heather Corden U16G Stockport Harriers & AC 00:27:17
41 David Madden M40 Unattached 00:27:20
42 Alan Brentnall M60 Pennine FR 00:27:27
43 Adrian Davis M Dark Peak FR 00:27:33
44 Jacob Miller U14B Pennine FR 00:27:39
45 Peter Bailey M50 Buxton & District AC 00:27:44
46 Ian Ashenden M Pennine FR 00:27:46
47 Charlie Craig U14B Pennine FR 00:27:52
48 Nick Ham M50 Glossopdale Harriers 00:27:53
49 Andrew Anastasi M45 Glossopdale Harriers 00:28:01
50 Roland Meylan M40 Buxton & District AC 00:28:03
51 Tristan Manchester U23B Unattached 00:28:13
52 Alfie Bailey U18B Buxton & District AC 00:28:14
53 Graham Barnes M55 Unattached 00:28:15
54 John Imrie M Unattached 00:28:16
55 Blair Garrett M Calder Valley FR 00:28:22
56 Emma Gerrard F Pennine FR 00:28:24
57 Helen Buchan F Calder Valley FR 00:28:27
58 James Stubbs U14B Pennine FR 00:28:39
59 Sarah Craig F40 Pennine FR 00:29:00
60 Pat Goodall F55 Totley AC 00:29:18
61 Gayle Johnson F Buxton & District AC 00:29:23
62 Andy Howie M55 Pennine FR 00:29:44
63 Jim Harries M55 Stockport Harriers & AC 00:30:03
64 Frank Golden M40 Buxton & District AC 00:30:09
65 Ian Wolfendale M50 Pennine FR 00:30:17
66 Sarah Warhurst U14G Pennine FR 00:30:25
67 Helen Davis F Steel City Striders RC 00:30:33
68 John Stephenson M55 Glossopdale Harriers 00:30:36
69 Alex Marsden U23B Glossopdale Gherkins 00:30:41
70 Sikobe Litaba M45 Glossopdale Harriers 00:30:41
71 Mark Whelan M45 Goyt Valley Striders 00:30:53
72 Matthew Hack M50 Stockport Harriers & AC 00:31:23
73 Adam Williams M Unattached 00:31:53
74 Peter Baddeley M60 FRA 00:31:55
75 Jeremy Brayshaw M65 Totley AC 00:32:05
76 Matthew Webb M40 Buxton & District AC 00:32:15
77 Mary Jones F40 Goyt Valley Striders 00:32:38
78 Molly Connaughton U14G Dark Peak FR 00:32:43
79 Eoin Connaughton M50 Dark Peak FR 00:32:44
80 Tracy Vernon F50 Goyt Valley Striders 00:33:20
81 David Forshaw M45 Buxton & District AC 00:33:23
82 Catherine Tombs F45 Unattached 00:33:41
83 Wendy Bainbridge F50 Buxton & District AC 00:33:45
84 Daniel Selly M Unattached 00:35:23
85 Christine Bowen F55 Goyt Valley Striders 00:35:33
86 Bev Golden F Buxton & District AC 00:35:34
87 Helen Gray F45 Goyt Valley Striders 00:39:25