Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

05/05/2014 – Coiners under 14





  
Pos Name Category Club Time
1 Joshua Boyle U14boy Hyndburn 00:16:46
2 Nathan Smith U14boy City Of York AC 00:17:20
3 Euan Brennan U14boy Ilkley Harriers 00:17:31
4 Thomas Nelson U14boy Wharfedale 00:17:33
5 Oliver Rees U14boy Holmfirth 00:17:50
6 Joseph Dugdale U14boy CFR 00:18:06
7 Alex Ediker U14boy Buxton 00:18:12
8 Luke Bowen U14boy Ambleside AC 00:18:35
9 Luke White U14boy Longwood Harriers 00:18:37
10 Alex Stewart U14boy Bingley Harriers 00:19:00
11 Samuel Jackson U14boy KCAC 00:19:06
12 Jacob Aubrey U14boy Helm Hill 00:19:13
13 Joe Hudson U14boy KCAC 00:19:25
14 Matthew Mackay U14boy Rossendale 00:19:30
15 Robbie Johnstone U14boy Wharfedale 00:19:51
16 Harry Sherbourne U14boy Holmfirth 00:19:59
17 Ben Green U14boy Rossendale 00:19:59
18 Esme Davies U14girl Eden Runners 00:20:00
19 Oliver Gajdowski U14boy Ambleside AC 00:20:16
20 Thomas Bradley U14boy Clayton-le-Moors 00:20:22
21 Elliot Brett U14boy KCAC 00:20:25
22 Robert Askew U14boy Helm Hill 00:20:35
23 Nicky Farquhar U14boy Holmfirth 00:20:45
24 Gregan Baker U14boy Pendle 00:20:45
25 Tom Hopley U14boy Rossendale 00:20:50
26 Logan Hargreaves-Madhas U14boy Wharfedale 00:20:50
27 James Nuttall U14boy Rossendale 00:20:51
28 Jack Walton U14boy KCAC 00:20:54
29 Imogen Burrow U14girl Helm Hill 00:20:58
30 Kieran Loombe U14boy Bradfield 00:21:04
31 Poppy Cooke U14girl Leeds City AC 00:21:08
32 Eve Williams U14girl Leigh Harriers 00:21:17
33 Reuben Mantle U14boy Bingley Harriers 00:21:27
34 Joe Starling U14boy Mercia FR 00:21:31
35 Sunnivah Waterman U14girl Holmfirth 00:21:39
36 Mia Walsh U14girl Helm Hill 00:21:48
37 Robbie Matthews U14boy Ilkley Harriers 00:22:01
38 Isaac Evans U14boy Rossendale 00:22:04
39 Eve Crownshaw U14girl Bradfield 00:22:08
40 Florence Reed U14girl Notts 00:22:16
41 Natalya Irvine U14girl Blackburn Harriers 00:22:53
42 Ella Tinman U14girl Rossendale 00:23:00
43 Olivia Roper U14girl Bingley Harriers 00:23:04
44 Lucy Miller U14girl Bingley Harriers 00:23:06
45 Annie Stone U14girl Holmfirth 00:23:16
46 Katie Smith U14girl Bingley Harriers 00:23:34
47 Sam Thom U14boy KCAC 00:23:36
48 William Howard U14boy Unattached 00:23:43
49 Benjamin Winterburn U14boy Lancaster & Morecambe 00:23:55
50 Alex Norton U14boy Wirral AC 00:23:56
51 Harley Place U14boy Rossendale 00:24:04
52 Minnie Targett U14girl Rossendale 00:24:06
53 Ben Sara-Kelly U14boy Wirral AC 00:24:09
54 Robert Albion U14boy Broughton Runners 00:24:09
55 Eilidh Miller U14girl Broughton Runners 00:24:38
56 Georgia Greenhaigh U14girl Bolton Harriers 00:24:44
57 Harriet Foley U14girl Horwich RMI 00:24:47
58 Emily Morgan U14girl Rossendale 00:24:50
59 Sam Clapton U14boy Scarborough AC 00:24:57
60 Alex Baker U14girl CVFR 00:24:57
61 Amelia Newbould U14girl Buxton 00:25:17
62 Elsie Crabtree U14girl Silsden 00:25:24
63 Amy Slattery U14girl Helm Hill 00:25:34
64 Sarah Pedley U14girl Unattached 00:25:46
65 Keera Nelson U14girl Wharfedale 00:25:49
66 Susan Lloyd U14girl KCAC 00:25:55
67 Harry Hobbs U14boy Holmfirth 00:26:22
68 Ellie Rogers U14girl Bradfield 00:26:27
69 Mark Howarth U14boy Rossendale 00:26:29
70 Nia Weston U14girl Ilkley Harriers 00:27:08
71 Daniel Moore U14boy Rossendale 00:27:18
72 Joanna Smith U14girl Leigh Harriers 00:28:15
73 Joshua Uzans U14boy Unattached 00:29:02
74 Toby Brunt U14boy CVFR 00:29:13
75 Ewan Heneghan U14boy Rossendale 00:33:07
76 Alexander Knowles U14boy Ambleside AC 00:35:14
77 Joe Edmondson U14boy Broughton Runners DNF
78 Ruby Schofield U14girl Pendle DNF