Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/04/2014 – Pentyrch





  
Pos Name Category Club Time
1 Peter Ryder SM Cardiff AAC 00:46:00
2 Thomas Burden SM Unattached 00:47:08
3 Tom Marley SM Cardiff AAC 00:47:55
4 Oliver Williams SM Les Croupiers RC 00:47:56
5 Matt Stott SM Mynyddwyr De Cymru 00:48:06
6 James Blore SM Chepstow Harriers 00:48:28
7 Sam Ryall M40 Pontypridd Roadents 00:48:55
8 Matthew Hurford M40 Les Croupiers RC 00:49:19
9 Tom Jeffery SM Les Croupiers RC 00:49:38
10 Ben Sears SM Unattached 00:50:04
11 Darren Bishop SM Pontypridd Roadents 00:50:17
12 Peter Coles M50 Pontypridd Roadents 00:50:27
13 Dafydd Lambeth M40 Islwyn RC 00:50:38
14 Chris Harrhy M45 Liswerry 00:50:52
15 Tsen Moon SM Mynyddwyr De Cymru 00:50:59
16 Andrew Baker M45 Pontypridd Roadents 00:51:07
17 Sam Roberts SM Outdoor Fitness 00:51:11
18 Jason Kiely SM Nike Run Cardiff 00:51:21
19 Luke Richards SM Unattached 00:51:24
20 Daniel Bodman SM Aberdare Valley AAC 00:52:10
21 Andrew Mathias SM Chepstow Harriers 00:52:16
22 Tom Baldwin SM Unattached 00:52:22
23 Andrew Jones M40 Unattached 00:52:27
24 Emyr Roberts M40 Unattached 00:52:32
25 Julian Carter M45 Mynyddwyr De Cymru 00:52:50
26 Alex Care SM San Domenico RC 00:52:51
27 Mark Saunders M50 Islwyn RC 00:53:20
28 Tom Barr SM Unattached 00:53:24
29 James Bruce M40 Les Croupiers RC 00:53:27
30 Adam Morton SM Unattached 00:53:59
31 Richard Self M45 Les Croupiers RC 00:54:14
32 Mark Joyce M40 Les Croupiers RC 00:54:15
33 Gary Brown SM Penarth & Dinas Runners 00:54:35
34 Alun Wood SM Islwyn RC 00:54:38
35 David Mort SM Outdoor Fitness 00:54:45
36 Glyn Sansom M50 San Domenico RC 00:55:04
37 Ian Ogilvie M45 Brackla Harriers 00:55:05
38 Niki Morgan W45 Chepstow Harriers 00:55:12
39 Philip Williams SM Islwyn RC 00:55:13
40 Tom Brookes SM Unattached 00:55:21
41 Lee McMeeking SM Unattached 00:55:22
42 Stuart Edgar SM Outdoor Fitness 00:55:22
43 Andy Wilton SM San Domenico RC 00:55:23
44 Nick Denny SM Pontypridd Roadents 00:55:37
45 Karl James M50 Unattached 00:55:45
46 John Diffey M50 San Domenico RC 00:55:53
47 Charles Walsh SM Port Talbot Harriers 00:56:01
48 Jeremy Theobald SM Cardiff Triathlon Club 00:56:03
49 Johnny Lam M40 San Domenico RC 00:56:06
50 Andrew Jubb SM Unattached 00:56:10
51 Ceri Shave SM Unattached 00:56:16
52 Leigh Simmonds SM Unattached 00:56:26
53 Howard Owen SM Les Croupiers RC 00:56:29
54 Laura Jackson SW Unattached 00:56:32
55 Nick Frost M50 Pontypridd Roadents 00:56:35
56 Robert Wilson M55 Penarth & Dinas Runners 00:56:52
57 Brian Dias SM Les Croupiers RC 00:56:55
58 Steven Burnett SM Unattached 00:57:04
59 Andrew Blackmore M45 Mynyddwyr De Cymru 00:57:18
60 Dale Gardiner SM Unattached 00:57:20
61 Mike Murphy M60 Les Croupiers RC 00:57:23
62 Simon Pritchard M40 Pontypridd Roadents 00:57:26
63 Nikki Dowell SM Pontypridd Roadents 00:57:30
64 Andrew Davidson SM Les Croupiers RC 00:57:59
65 Gary Davies SM Mynyddwyr De Cymru 00:58:03
66 Emily Cowper-Coles SW Cardiff University 00:58:04
67 James White M40 San Domenico RC 00:58:08
68 Chris Blackmore M40 Cardiff Harlequins RC 00:58:23
69 Dan Marsh SM Unattached 00:58:24
70 Shaun Farbon SM Les Croupiers RC 00:58:27
71 Mark Ponsford SM Mynyddwyr De Cymru 00:58:33
72 Philip Thomas SM Pontypridd Roadents 00:58:39
73 Gruffudd Davies M40 Unattached 00:58:42
74 Paul Jones SM Unattached 00:58:44
75 Richard Holmes SM Unattached 00:58:47
76 Andrew Dickens M40 Pontypool Runners 00:58:47
77 Mike Gleeson M40 Swansea Harriers 00:58:54
78 Robin Smith SM Unattached 00:58:55
79 Jamie Westcombe SM Unattached 00:58:56
80 Caitlin Pearson SW Les Croupiers RC 00:59:02
81 Matthew Hooper SM Les Croupiers RC 00:59:12
82 Neil Grant M60 Chepstow Harriers 00:59:14
83 Clara Evans JW Pontypridd Roadents 00:59:15
84 Vincent Nazareth M50 Unattached 00:59:15
85 William Denny SM Pontypridd Roadents 00:59:17
86 Mark Dunscombe M50 Sarn Helen 00:59:26
87 Duncan Hyde SM Unattached 00:59:30
88 Steve Harrhy M50 Liswerry Runners 00:59:34
89 Gareth Griffiths M45 Unattached 00:59:37
90 Lucy Baker SW Mynyddwyr De Cymru 00:59:40
91 Kerry Galey M45 Unattached 00:59:48
92 Howard Kent M60 Les Croupiers RC 00:59:51
93 David Williams SM Aberdare Valley AAC 00:59:56
94 Lou Summers W45 Pontypool Runners 01:00:00
95 Gavin Brace SM Liswerry Runners 01:00:04
96 Laurence Pole SM Pontypridd Roadents 01:00:05
97 Rosemary Moorhouse-Gann SW Mynyddwyr De Cymru 01:00:14
98 Darren Jones SM Cardiff Harlequins RC 01:00:18
99 Mick Learoyd M55 Mynyddwyr De Cymru 01:00:25
100 Aileen Lyons SW Les Croupiers RC 01:00:31
101 Mike Pedley M50 Mynyddwyr De Cymru 01:00:40
102 Kevin Russell M50 Liswerry Runners 01:00:45
103 Alice Bedwell W50 Islwyn RC 01:00:52
104 Jay Hoffman SM Outdoor Fitness 01:00:55
105 Gwyn Lloyd M55 Pontypridd Roadents 01:00:57
106 Richard Jones SM Unattached 01:00:59
107 Mike Davies M55 Caerleon RC 01:01:03
108 Paul Thomas SM Islwyn RC 01:01:17
109 Neil Parker M45 Islwyn RC 01:01:17
110 David Thomas M45 Outdoor Fitness 01:01:30
111 Martin Slucutt SM Swansea Harriers 01:01:36
112 Clare Dallimore SW Mynyddwyr De Cymru 01:01:46
113 Ceri Davies SM San Domenico RC 01:01:52
114 Hywel Jones SM Pontypridd Roadents 01:02:12
115 Paul Gilson SM Unattached 01:02:15
116 David Waters M40 Islwyn RC 01:02:18
117 Dan Mathieu M40 Unattached 01:02:30
118 Simon Hazel M40 Les Croupiers RC 01:02:36
119 Judith Oakley W45 Port Talbot Harriers 01:02:43
120 Philip Holder M50 Cardiff Harlequins RC 01:02:44
121 Catherine Tailby W40 Penarth & Dinas Runners 01:02:45
122 Tony Mackay M45 Unattached 01:02:46
123 Steven Hooper M45 Pontypridd Roadents 01:02:50
124 Alan Stone M50 Mynyddwyr De Cymru 01:02:54
125 James Delaney M55 San Domenico RC 01:02:58
126 Andy Davies M50 Pontypridd Roadents 01:03:01
127 Andy Farrell SM Unattached 01:03:04
128 Jonathan Williams M45 Fairwater Runners 01:03:06
129 Malcolm Bradley M55 Penarth & Dinas Runners 01:03:14
130 Marcia Gouveia SW San Domenico RC 01:03:15
131 Paul Maksimovic SM Pontypridd Roadents 01:03:29
132 Alan Gillard M50 Cardiff Harlequins RC 01:03:30
133 Justin Jones M40 Aberdare Valley AAC 01:03:34
134 Neil Goode M40 Maiden Newton Runners 01:03:35
135 Gareth Ahearne SM Unattached 01:03:36
136 Daffydd Weetman SM Islwyn RC 01:03:39
137 Lorraine Langdon SW Outdoor Fitness 01:03:42
138 Duncan Campbell SM Unattached 01:03:45
139 Ian Leaves SM Unattached 01:03:45
140 Michael Bunston M45 Islwyn RC 01:03:50
141 Paul Graham SM Pontypridd Roadents 01:03:51
142 Rachel Evans W40 Run4All Neath 01:03:57
143 Marcus Meyrick M40 Les Croupiers RC 01:04:15
144 Kelly Laite SW Islwyn RC 01:04:17
145 Emily Kendrick SW Unattached 01:04:29
146 Elfyn Lewis M40 Eryri Harriers 01:04:37
147 Beth Lewis SW Les Croupiers RC 01:04:49
148 Nicholas Harris SM Cwm Ogwr RC 01:05:02
149 Steven Perks M50 Run4All Neath 01:05:11
150 Geraint Jenkins M40 Port Talbot Harriers 01:05:20
151 Janet Holmes SW Les Croupiers RC 01:05:37
152 Chris Tully SM Cardiff Triathlon Club 01:05:45
153 Neil Cook M45 Unattached 01:05:46
154 Neil Wheeler M40 Run4All 01:05:48
155 Ian Derrick M45 Unattached 01:05:56
156 Nigel Graham M45 Unattached 01:06:07
157 Kat Hunter SW Unattached 01:06:08
158 Karen Hackwell W40 Unattached 01:06:14
159 Dewi Gwynedd SM Unattached 01:06:18
160 Mark Roe SM Cardiff Tri 01:06:23
161 Vanessa Turnbull W45 Unattached 01:06:26
162 Andrew Underhill SM Unattached 01:06:46
163 Huw Parry M55 Les Croupiers RC 01:06:47
164 Julie Lewis W45 Islwyn RC 01:06:51
165 Clare Ryan SW Up & Under 01:06:52
166 Matt Griffiths SM Village Vipers 01:06:58
167 Glyn Hicks M60 Islwyn RC 01:07:02
168 Julie Scholey W50 Les Croupiers RC 01:07:06
169 Jonathan Griffiths M40 Village Vipers 01:07:18
170 Chris Purdon M50 Unattached 01:07:20
171 Gareth Jones M50 Chepstow Harriers 01:07:25
172 Maria Richards W40 Mynydd Du 01:07:35
173 Elaine Ferguson SW Pontypridd Roadents 01:07:41
174 Nick Pounder SM Pontypridd Roadents 01:07:56
175 Duncan Innes M50 Bristol OK 01:07:58
176 Rebecca Read SW Outdoor Fitness 01:08:07
177 Andrew Foster SM Up & Under 01:08:10
178 Jason Richards M45 Unattached 01:08:12
179 Simon Watkins M50 Unattached 01:08:12
180 Stephen Wood SM Pegasus RC 01:08:20
181 Pat Westlake M45 Unattached 01:08:30
182 Angela Champion SW Les Croupiers RC 01:08:34
183 Trystan Edwards M40 Unattached 01:08:38
184 Luke Morson SM Unattached 01:09:11
185 Norman Jones M50 Mynyddwyr De Cymru 01:09:27
186 Aisling Pigott SW Outdoor Fitness 01:09:44
187 David Davies SM Village Vipers 01:10:11
188 Anna Lindsay SW Unattached 01:10:12
189 Jo Haddon SW Outdoor Fitness 01:10:33
190 Rachael Finlayson W40 Outdoor Fitness 01:10:34
191 Gareth Jenkins SM Cwm Ogwr RC 01:10:41
192 Vicky Jones SW Taff Ely Tri 01:10:48
193 Caroline Dallimore W55 Les Croupiers RC 01:10:52
194 David E Williams M50 Les Croupiers RC 01:10:55
195 Mark Bailey M40 Unattached 01:10:57
196 Sarah Dodd SW Unattached 01:10:59
197 Matthew Rees SM Liswerry Runners 01:11:02
198 Marc Case M40 Unattached 01:11:20
199 Andrew Cleverley M45 Unattached 01:11:25
200 Andrew Bennett M40 Unattached 01:11:29
201 Gavin Griffiths M40 Bro Dysynni AC 01:11:31
202 Jane Ash M40 Les Croupiers RC 01:11:41
203 Anna Helsing W50 Penarth & Dinas Runners 01:11:49
204 Huw Williams SM Unattached 01:11:49
205 Karen Elvers W40 Chepstow Harriers 01:12:12
206 Roxanne Welham SW Unattached 01:12:23
207 Neil Coleman M45 Unattached 01:12:24
208 Pete Morfey M55 Cardiff Harlequins RC 01:12:29
209 Non Davies SW Mynydd Du 01:12:45
210 Phill Thomas M55 Les Croupiers RC 01:13:09
211 Fiona Drysdale W40 Unattached 01:13:17
212 Anne Follan W40 Pontypridd Roadents 01:13:20
213 Hannah Watson SW Unattached 01:13:23
214 David Bingham M50 Up And Under 01:13:47
215 Elan Winter SM Unattached 01:13:47
216 Gavin Simon SM Unattached 01:13:50
217 Delyth Wright SW Mynydd Du 01:14:05
218 Natalie Richards SW Unattached 01:14:58
219 Anthony Holling M55 Port Talbot Harriers 01:15:00
220 Rhian Durham SW Pontypridd Roadents 01:15:02
221 Ben Sykes SM Unattached 01:15:25
222 Jane Blethyn W55 Penarth & Dinas Runners 01:15:32
223 Ray James M50 Port Talbot Harriers 01:15:35
224 Rhian Hopkins SW Pontypridd Roadents 01:15:56
225 Hannah Withers W40 San Domenico RC 01:16:26
226 Meshan Alsaeed JM Mynyddwyr De Cymru 01:17:10
227 Norman Carter M65 Up & Under 01:17:15
228 Gareth Evans SM Outdoor Fitness 01:18:54
229 Sean Hughes SM Unattached 01:19:06
230 Colin Crooks M55 Pegasus RC 01:19:07
231 Cerys Ash W45 Unattached 01:19:10
232 Lowri Roberts SW Unattached 01:19:16
233 Simon McCann M45 Village Vipers 01:19:35
234 Glenda Edwards W50 Les Croupiers RC 01:19:39
235 Michelle Hoey SW Penarth & Dinas Runners 01:19:41
236 Steve Hill M50 Penarth & Dinas Runners 01:19:41
237 Angela Hall W45 Outdoor Fitness 01:19:56
238 Clare Adams SW Unattached 01:20:00
239 Tarquin Adams SM Unattached 01:20:00
240 Maria Ioannou SW Pontypridd Roadents 01:20:35
241 Luke Heslop SM Les Croupiers RC 01:20:53
242 Tim Webb M60 Pegasus RC 01:21:48
243 Gill Murphy W60 Les Croupiers RC 01:22:20
244 Lucy Cleverley SW Unattached 01:22:45
245 Jay Leach M40 Islwyn RC 01:23:22
246 Amanda Thompson W50 Les Croupiers RC 01:25:42
247 Paula Stockley SW 3M Gorseinon 01:59:11