Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

05/10/2013 – Breidden Hills





  
Pos Name Category Club Time
1 Tim Davies SM Mercia 00:54:20
2 Richard Roberts SM Eryri 00:54:39
3 Tim Werrett M40 Mercia 00:54:45
4 Paul Jones M40 Mercia 00:54:47
5 Dominic Jones SM Shropshire Shufflers 00:59:10
6 Jez Brown M40 Buckley Runners 00:59:13
7 Roland Stafford SM Mercia 01:00:17
8 James Baird SM Mercia 01:00:46
9 Karl Steinegger SM Ambleside 01:00:47
10 John Hunt M45 Dark Peak Fell Runners 01:00:52
11 Ed Davies M55 Mercia 01:02:08
12 Simon Edwards M40 Buckley Runners 01:02:41
13 Paul Jeggo M50 Springfield Striders 01:03:03
14 Huw Davies MU23 Mercia 01:03:27
15 Andrew Sprague M40 Dudley & Kingswinford 01:03:38
16 Adair Broughton M40 Helsby 01:03:43
17 Chris Baynham-Hughes SM Helsby 01:03:52
18 Ashley Gray M40 SAC 01:04:10
19 Daniel Young SM U/A 01:04:39
20 Ian Lancaster M50 Tattenhall 01:04:43
21 Virgil Barton M40 Mercia 01:04:44
22 Angus Harvey-Smith SM U/A 01:04:53
23 Steve Turk M45 Shrewsbury AC 01:04:57
24 Mel Price L40 Mercia 01:05:07
25 Adrian Pickles M55 Mercia 01:05:47
26 Jeremy Randell M50 Clwydian Range Runners 01:06:45
27 Jayne Joy SL Helsby 01:07:22
28 Lauren Jeska SL Aberystwyth 01:07:29
29 Pete Matthews SM Mercia 01:07:33
30 Val Swingler L45 Shropshire Shufflers 01:07:40
31 Alan Jones SM Meirionnydd 01:07:48
32 Julian Bradbury M45 Mercia 01:07:56
33 Jack Agnew MU23 Mercia 01:07:58
34 Mark Agnew M45 Mercia 01:08:18
35 Darren Michelmore M45 U/A 01:08:20
36 Charlie Sandells SM Shropshire Shufflers 01:08:29
37 Glen Davies M55 Mercia 01:08:30
38 Sally Newman L50 Calder Valley 01:08:45
39 John Taylor M45 Mercia 01:09:12
40 David Egglestone M45 Shropshire Shufflers 01:09:14
41 Noel Hogan M45 U/A 01:09:20
42 Gabriel Morris SM Sevenoaks AC 01:09:42
43 Angus Kille MU23 High Sports 01:09:48
44 Mark Smith M40 Tattenhall 01:10:02
45 David Marham M50 Leighton Buzzard Athletic 01:10:05
46 Robert Parker MU23 Mercia 01:10:26
47 David Elliot SM Meirionydd 01:10:30
48 Simon Daws M55 Mercia 01:10:36
49 Ian Ellis SM Mercia 01:10:38
50 Timothy Parker M50 Mercia 01:11:23
51 Bryan Arthur M45 Mercia 01:11:30
52 Andrew Robinson M50 Mercia 01:12:21
53 Nick Dixon M50 U/A 01:13:04
54 Arfon Hughes M40 Meirionnydd 01:13:08
55 Louise Barker SL Aberystwyth 01:13:09
56 David Virden M50 Mercia 01:13:18
57 Martin Cortvriend M60 Denbigh 01:13:22
58 Henry Astor M40 U/A 01:13:26
59 David Daniels M55 Cobra 01:13:39
60 Oliver Houlton SM U/A 01:13:41
61 Stephen Bajic M55 Mercia 01:13:43
62 Jack Holland MU23 Mercia 01:13:55
63 Susan Davies L45 Croft Ambrey 01:14:04
64 Stephen Lloyd SM U/A 01:14:18
65 Richard Foggin M45 Oswestry Olympians 01:14:21
66 Peter Johnson M60 Mercia 01:14:24
67 Tom Davies MU23 Mercia 01:14:36
68 Robert Kennard M45 Dudley & Kingswinford 01:14:42
69 Kean Rowlands M55 Clwydian Range Runners 01:15:02
70 Andy Pritchard M40 U/A 01:15:09
71 Marie Ann Voice SL Kenilworth 01:15:16
72 Steve Riley M45 Helsby 01:15:22
73 John Holland M55 Mercia 01:16:31
74 Joanne Moore L40 Eryri 01:16:35
75 Julian Hart M40 Mercia 01:17:07
76 Andy Robinson M55 M55 Helsby 01:17:17
77 Wayne Guest M45 Shropshire Shufflers 01:17:29
78 Steve Cole M50 U/A 01:17:33
79 Kim Braznell L55 Mercia 01:17:42
80 Nigel Glaze M45 Mercia 01:17:54
81 Richard Monksmith SM U/A 01:18:01
82 Phil Gillard M50 Helsby 01:18:16
83 Neil Wilkes SM Dudley & Kingswinford 01:18:33
84 Tim Jones M50 Shropshire Shufflers 01:18:41
85 Hugh Morgan-Jones M50 U/A 01:18:42
86 Tim Brockington M55 Springfield Striders 01:18:50
87 John Williams M60 Springfield Striders 01:19:02
88 Bernie Jones M50 Maldwyn Harriers 01:19:09
89 John Morris M65 Buckley Runners 01:19:25
90 Peter Hudson M50 Mercia 01:19:32
91 Edward Davies SM U/A 01:19:47
92 Keith Richards M55 Mercia 01:19:56
93 Gary Gunner M65 Croft Ambrey 01:20:03
94 Vanessa Griffiths L45 Helsby 01:20:31
95 Dave Thomlinson M50 Mercia 01:20:49
96 Craig Bishop SM U/A 01:21:10
97 Naomi Watson SL Mercia 01:21:13
98 Grahame Hughes M50 Mercia 01:21:34
99 Celia Mills L45 Mercia 01:21:38
100 Rodney Jones M65 Newort 01:22:06
101 Biddy Haydock L45 Mercia 01:22:25
102 Ellie Salisbury L50 Eryri 01:23:04
103 John Currie M60 Mercia 01:23:09
104 Juliet Edwards L50 Meirionnydd 01:23:27
105 David Gould M60 Mercia 01:24:10
106 David York M50 Tattenhall Runners 01:24:29
107 Stephen Jones M45 Clwydian RR 01:24:33
108 Eddie Lesniak M55 Achille Ratti CC 01:24:37
109 Archie Orr-Ewing M40 U/A 01:24:59
110 Gill Evans L50 Shrewsbury AC 01:25:07
111 Liz Hainsworth L45 Todmorden 01:25:15
112 Richard Paddock M50 Shropshire Shufflers 01:25:39
113 James Frei MU23 U/A 01:26:07
114 Phil Hayes M45 Padmore Plodders 01:27:36
115 Jenny Ewels L40 Clwdian Range Runners 01:28:12
116 Ellen Ashton L40 Oswestry Olympians 01:30:00
117 Jeff Wright M55 Telford Harriers 01:31:09
118 Maria Spurling L40 Shropshire Shufflers 01:31:36
119 Janice Curtis L45 Mercia 01:33:19
120 Jean Turner L50 Telford Harriers 01:33:30
121 Daron Windle M45 TelfordHarriers 01:33:32
122 Kevan Naylor M45 Barrow Runners 01:34:29
123 Janet Hill L55 Springfield Striders 01:35:07
124 Philip Jones M70 Prestatyn 01:35:50
125 Nesta Hawker L45 Helsby 01:36:09
126 Sandra Dainty L45 Newport & Dist 01:36:18
127 Bess Robson LU23 Mercia 01:37:49
128 Jenny Illdridge LU23 Helsby 01:42:47
129 Lucy Davies LU23 U/A 01:46:04
130 David Whiley M65 Mercia 01:51:14
131 Peter Norman M70 Wrexham 02:01:34
132 Trefor Jones M50 Eryri DNF
133 Colin Lancaster M50 Mercia DNF