Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/07/2013 – Saltwell Harriers





  
Pos Name Category Club Time
1 Andy Blackett M Senior DFR 00:41:58
2 Jonny Malley M U23 Dark Peak 00:43:19
3 Duncan Archer M Senior DFR 00:44:02
4 Andy Green M 45 Tynedale Harriers 00:44:29
5 Paul Turnbull M Senior Tynebridge Harriers 00:44:48
6 Chris Kennedy M Senior Satlwell Harriers 00:45:49
7 Ken Maynard M 50 Sunderland Strollers 00:46:01
8 John Baty M 45 North Sheilds Poly 00:46:17
9 Jim Mann M Senior DFR 00:46:34
10 Jim Thompson M 45 Saltwell Harriers 00:47:11
11 Graham Burns M 50 DFR 00:48:03
12 David Armstrong M 50 NFR 00:48:04
13 Philip Green M 45 NFR 00:48:32
14 Robert Carter M 40 Tynedale Harriers 00:48:34
15 Ian Young M 40 Blackhill Bounders 00:48:37
16 Steven Johnson M 40 Houghton Harriers 00:48:44
17 Thomas Reeves M 45 Elvet Striders 00:48:49
18 Russell Collins M 50 Teesdale AC 00:48:51
19 Grahm Stevenson M Senior Saltwell Harriers 00:48:54
20 Mark Davidson M Senior Derwentside AC 00:48:57
21 Jonathan Powell M Senior Tynbridge Harriers 00:49:02
22 JohnTollifi M 45 NFR 00:49:34
23 Chris Sanderson M 40 NFR 00:50:12
24 Karen Robertson F 40 NFR 00:50:22
25 Geoff Davis M 55 NFR 00:51:12
26 Anthony Joyce M Senior Unattached 00:51:27
27 Ian Middlemas M 40 Blackhill Bounders 00:51:42
28 Steven Dickson M Senior Derwentside AC 00:51:47
29 Ashleigh Thorpe F Senior Sunderland Strollers 00:52:32
30 Michael Bennett M 55 Elvet Striders 00:52:52
31 Shaun Edwards M Senior Blackhill Bounders 00:53:12
32 Alan Wallace M 40 Tynebridge Harriers 00:53:24
33 Rob Brookes M Senior Saltwell Harriers 00:53:36
34 Aly Raw F 50 Bingley 00:53:42
35 David Reay M 40 Derwentside AC 00:53:54
36 Dan Rhodes M 40 DFR 00:54:32
37 Jamie Fergurson M Senior Saltwell Harriers 00:54:34
38 Ben Shillitoe M Senior Heaton Harriers 00:54:37
39 David Horsfall M Senior Saltwell Harriers 00:54:43
40 Shaun McGrath M Senior Houghton Harriers 00:54:54
41 Nicholas Pearson M Senior Tynebridge Harriers 00:54:59
42 Ben Dixon M Senior Saltwell Harriers 00:55:01
43 Shaun Roberts M 55 Elvet Striders 00:55:04
44 B Killehan M 50 NFR 00:55:07
45 Aaron Gourley M Senior Elvet Striders 00:55:18
46 Paul Kelly M 55 DFR 00:55:34
47 Ian Baxter M 45 Blyth Running Club 00:55:37
48 Andrew Callcott M 45 NFR 00:55:39
49 Alister Rook M Senior PB Fitness Running Club 00:55:58
50 Thomas Cambell M Senior Heaton Harriers 00:56:19
51 Simon Leonard M 40 Houghton Harriers 00:56:21
52 Iain Ralphson M Senior PB Fitness Running Club 00:56:27
53 Will Robson M 40 PB Fitness Running Club 00:56:29
54 Colin Dilks M 45 Tynebridge Harriers 00:56:31
55 Andrew Charles M 60 DFR 00:56:31
56 Mark Fish M 40 Blackhill Bounders 00:56:42
57 Jonathan Mains M Senior Claremount 00:57:12
58 Denise Tunstall F 45 DFR 00:57:36
59 Andrew Knox M 50 Quakers Running Club 00:58:01
60 Malcol Cox M 55 Sunderland Strollers 00:58:32
61 Andy Fowler M Senior PB Fitness Running Club 00:58:34
62 Jonny Kennedy M Senior Saltwell Harriers 00:58:37
63 Nicholas Hattrick M Senior Blackhill Bounders 00:59:01
64 Anthony Williamson M 45 Blackhill Bounders 00:59:02
65 Brian Richardson M 50 Blackhill Bounders 00:59:04
66 Rachael Bullock F Senior Elvet Striders 00:59:54
67 David Rowe M 40 Tynebridge Harriers 01:00:03
68 Marie-Louise Ridley F 45 DFR 01:00:17
69 Christopher Boyd M 50 Blackhill Bounders 01:00:18
70 Andy Middleton M Senior Elswick Harriers 01:00:19
71 Mark Dunseith M Senior Elvet Striders 01:00:25
72 Jason Taylor M 40 NFR 01:00:28
73 David Selby M 40 Elvet Striders 01:00:31
74 Stephen Minns M 50 Shildon 01:01:00
75 Chris Haswell M 40 NFR 01:01:09
76 Claire Mathews F 40 DFR 01:01:18
77 Naomi Yirgo F Senior Tynebridge Harriers 01:01:32
78 Susan Davis F 50 NFR 01:01:43
79 Tara Florance F 40 PB Fitness Running Club 01:03:02
80 Alister Robson M 40 Elvet Striders 01:03:25
81 John James M 55 Heaton Harriers 01:03:32
82 Phil Owen M 45 Elvet Striders 01:04:05
83 Adien Hughes M 40 Blackhill Bounders 01:05:01
84 Danny Lim M Senior Elvet Striders 01:05:01
85 Christopher Jamieson M 50 Esk - Valley Fell Club 01:05:27
86 Ryan Hogben M Senior Tynebridge Harriers 01:06:03
87 Katy Walton F Senior Elvet Striders 01:06:14
88 Edward Baty M 60 Heaton Harriers 01:06:42
89 Melanie Williams F 40 NFR 01:07:38
90 David Anderson M 40 Blackhill Bounders 01:07:43
91 Kevin Lee M 50 Blackhill Bounders 01:08:09
92 Stephen Parkinson M 40 01:08:17
93 Stevie Curry M 50 01:09:19
94 Julie Shaw F Senior Tynebridge Harriers 01:10:01
95 Richard Wormald M 50 Swaledale Outdoor Club 01:10:31
96 Joe Garbarino M 70 Northumberland Fell Runners 01:12:55
97 Anita Clementon F 40 Elvet Striders 01:18:42
98 Mark Henry Hume M 65 Alnwick Harriers 01:29:55
99 Louise Griffin F 45 Tynedale Harriers DNF
100 Deborah Hicks F Senior Heaton Harriers DNF