Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/08/2013 – Round Hill





  
Pos Name Category Club Time
1 Richard Pattinson M40 Pudsey & Bramley 00:56:09
2 Nick Charlesworth M40 Wharfedale H 00:56:16
3 Chris Miller Harrogate H 00:56:37
4 Chris Donnelly Sale H 00:56:53
5 Mark Sennett Wharfedale H 00:57:43
6 Rogan Ashton M40 Otley AC 00:57:48
7 Will Kerr Saltaire S 00:57:58
8 Stan Karanajios Hyde Park H 01:00:00
9 Andrew Dobby Harrogate H 01:00:23
10 Martin Archer Ilkley H 01:00:35
11 Jon Smith Calder Valley 01:00:57
12 Dave McGuire M40 Hyde Park H 01:02:08
13 Tim Harvey Nidd Valley 01:02:25
14 Kieran Horrigan M50 U/A 01:03:16
15 James Clark Pudsey P 01:03:26
16 Graham Lake Otley AC 01:04:11
17 Nathan Crossley M40 Horsforth H 01:05:22
18 Juan Orellana Velaso Saltaire S 01:05:42
19 Richard Smith Otley AC 01:05:46
20 Adrian Kennedy Horsforth Fellandale 01:06:22
21 Nick Pearce M60 Ilkley H 01:06:35
22 Robert Samuels M50 Pudsey P 01:07:25
23 Martin Terry M50 Clayton Le Moors 01:07:29
24 Brian Kennedy M50 Settle H 01:07:31
25 Ian Waller M50 U/A 01:07:36
26 Dan Atkinson M40 Harrogate H 01:07:59
27 Robert Smith M40 U/A 01:08:18
28 Emma Barclay F40 Ilkley H 01:08:21
29 Graham Pilling Kirkstall H 01:08:36
30 Phil McGeever M50 Horsforth H 01:08:42
31 Jack Verity M50 Saltaire S 01:08:43
32 Mark Iley M50 Ilkley H 01:08:45
33 Colin Valentine M50 Keswick 01:08:49
34 Rachel Pilling F Pudsey & Bramley 01:08:50
35 Mickey Griffin M40 Wharfedale H 01:08:57
36 Sally Malir F40 Ilkley H 01:09:02
37 Ian Hutchinson M50 Bowland 01:09:03
38 Lee Greenhalgh M40 Horsforth H 01:09:11
39 Jon Blane M50 Harrogate H 01:09:20
40 David Copping M40 Keighley & Craven 01:09:42
41 Steve Smith M60 Ripon R 01:09:43
42 Jim Wheldon M60 Pudsey P 01:09:52
43 Ross Bibby Valley S 01:10:14
44 Richard Willis M40 Harrogate H 01:10:42
45 Will Buckden Ilkley H 01:11:31
46 Carol Morgan F40 Nidd Valley 01:11:33
47 Alan Davidson M50 Nidd Valley 01:11:35
48 Paul Hindle M50 Keighley & Craven 01:12:38
49 Laura Martin F40 Otley AC 01:12:44
50 Paul Stephens M50 Ilkley H 01:12:50
51 John McNerney Harrogate H 01:13:01
52 Andrew Lake U/A 01:13:05
53 Martin Farrar M50 Wharfedale H 01:13:27
54 Mark David M50 Nidd Valley 01:13:40
55 Tom Potter Otley AC 01:13:49
56 Jen Willingham Valley S 01:14:08
57 Mark Osborne M50 Wakefield Tri 01:14:12
58 Robert Marsh M40 Valley S 01:14:26
59 David Cooper Pudsey P 01:14:34
60 Andrew Kirby Kirkstall H 01:15:01
61 Alan Brydon Kirkstall H 01:15:01
62 Christian Lloyd M40 Meltham AC 01:15:47
63 Richard Morris M40 Ilkley H 01:15:54
64 Daisy Kottyer F Hyde Park H 01:16:00
65 Brian Sherwood M40 Nidd Valley 01:16:05
66 Darren West M50 Harrogate H 01:17:08
67 Iain Cornish M50 U/A 01:17:57
68 Martin Thompson M50 U/A 01:18:05
69 Bob Snow M50 Nidd Valley 01:18:13
70 Andrew Ackroyd M50 Otley AC 01:18:33
71 Martin Gebbett M50 Horsforth Fellandale 01:18:58
72 Dave Tait M60 Dark Peak 01:19:50
73 Jim Goddard M50 Baildon 01:19:55
74 Victora Tremlin Harrogate H 01:19:58
75 Steve Hemingway M50 Spenborough 01:20:06
76 Theresa Duckett F40 Horsforth H 01:20:12
77 Steve Batley M60 Skyrac AC 01:20:26
78 Ange Pattinson F40 Horsforth H 01:20:43
79 Neil Wallace Pudsey P 01:20:46
80 Val Kerr F50 Ilkley H 01:21:00
81 Jeff Miller M40 Meltham AC 01:21:16
82 Caroline Pollard F50 Wharfedale 01:21:27
83 Simon Franklin M40 Horsforth Fellandale 01:21:46
84 Robert Gaylor M50 Spenborough 01:21:47
85 Sheena Jackson F Nidd Valley 01:21:48
86 Carl Prendergast M60 Horsforth Fellandale 01:23:08
87 Chris Buck Nidd Valley 01:23:21
88 Nick Clarke M40 U/A 01:23:41
89 Michelle Tones F40 U/A 01:24:05
90 Caron Ralph F40 Otley AC 01:24:56
91 A Holohan U/A 01:25:12
92 Phil Robinson M50 Nidd Valley 01:25:36
93 Rebecca Mehew F U/A 01:25:44
94 Jackie Ackroyd F50 Otley AC 01:25:53
95 Joanne Brian F U/A 01:26:10
96 Tom Hannah M60 Otley AC 01:27:18
97 Serena Blackburn F40 Horsforth H 01:27:34
98 Mark Smith M40 Pudsey P 01:29:38
99 Peter Ed Lewis M60 Ilkley H 01:31:36
100 Lisa Maughan F Otley AC 01:31:59
101 Mike Salt M40 Harrogate H 01:31:59
102 Sara Elliott F40 Otley AC 01:31:59
103 Stephen Tindall M40 Wharfedale H 01:32:21
104 Jenny Cooper F Pudsey P 01:32:23
105 David Hainsworth M60 Otley AC 01:32:52
106 David Hill M60 Skyrac AC 01:33:33
107 Sarah Louise Smith F40 Valley S 01:33:38
108 Peter Huby M50 Saltaire S 01:34:18
109 Andrew Perry M40 U/A 01:36:09
110 Claire Kok F Hyde Park H 01:36:31
111 Laura Cummings F Hyde Park H 01:36:31
112 Caroline Clark F50 Pudsey P 01:37:49
113 Sue Morley F50 Ilkley H 01:41:03
114 Paul Sugden M50 Ilkley H 01:43:09
115 Nazir Hussain M60 Spenborough 01:44:08
116 Becky Bibby F Valley S 01:45:10
117 Hannah Jowett F Hyde Park H 01:45:10
118 Gillian Jones F50 Eccleshill RR 01:48:47
119 Sarah Charmers F40 Nidd Valley 01:51:31
120 Michael Swale M60 FRA 01:52:03
121 Amanda Parnaby F50 Ilkley H 02:05:09
122 Antonio Cardinale M60 Otley AC 02:05:09