Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

27/05/2013 – Bamford Sheepdog Trials





  
Pos Name Category Club Time
1 John Heneghan M Pudsey & Bramley 00:31:35
2 David Lund M Dark Peak 00:34:44
3 Andrew Preston M S Yorks Orienteers 00:35:18
4 Jon Hargreaves M 00:35:28
5 Kieran Davis M Erewash Valley 00:35:52
6 Tom Peel M Howgill Harriers 00:36:01
7 Chris Jackson M Glossopdale 00:36:45
8 Kristian Groom M 00:36:57
9 Andrew Hardman M 00:37:38
10 Jonathan Sanderson M 00:37:42
11 Howard Darwin M Rotherham Harriers 00:37:47
12 Tom Shelton M Wakefield Triathlon 00:37:56
13 Paul Stuart M Steel City Striders 00:37:58
14 Mark Havenhand M 00:38:03
15 Mark Chapman M Thin Boy 00:38:10
16 Mark Salkid M Dark Peak 00:38:19
17 Alastair Lawson M Steel City Striders 00:38:24
18 Brandon Davison M Fat Boys 00:38:30
19 Adrian Gardner M 00:38:32
20 Paul Lydon M Totley AC 00:38:36
21 Phil Abbott M Long Eaton RC 00:38:41
22 Scot Devlin M 00:38:44
23 Daniel Brookes M Newburgh Nomads 00:38:49
24 Gary McMahon M Redhill Road Runners 00:39:12
25 Michael Slater M 00:39:19
26 Dominic Hewins M Fat Boys 00:39:24
27 Steve Bennett M North Derbys 00:39:30
28 Andy Hartley M Fat Boys 00:39:33
29 Paul Hulbert M Fat Boys 00:39:37
30 Oli Turner M 00:39:49
31 Keith Holmes M Dark Peak 00:39:57
32 Chris Martin M Fat Boys 00:40:03
33 David Thornsby Smith M Ashbourne RC 00:40:10
34 John Thompson M 00:40:33
35 Adam Turner M 00:40:37
36 Michelle Laws F 00:40:44
37 Adrian Baker M Manx Fell Runners 00:40:45
38 Lee Grant M Goyt Valley Striders 00:40:52
39 Mark Evans M Dark Peak 00:40:57
40 Jon Osborne M 00:40:58
41 Stuart Reece M 00:41:18
42 Peter Stanley M Penistone Footpath R 00:41:22
43 Reg Cooper M 00:41:24
44 Jacob Blaukopf M 00:41:36
45 John Brierley M Sheffield Tri Club 00:41:37
46 Andy Platts M Totley AC 00:41:53
47 Gary Brooks M 00:41:57
48 Andrew Lake M 00:41:58
49 Steve Matthews M Dark Peak 00:42:00
50 Ben Robson M Dark Peak 00:42:08
51 Phil Howson M Steel City Striders 00:42:10
52 Andy Buck M Steel City Striders 00:42:15
53 Jane Crowson F Dark Peak 00:42:17
54 Donna Cartwright F Radcliffe AC 00:42:22
55 Simon Conroy M 00:42:23
56 John Gorman M North Derbys 00:42:25
57 Holly Martin F Pennine FR 00:42:26
58 Andrew Orwin M Killamarsh Kestrels 00:42:27
59 Joe Chambers M 00:42:33
60 Paul Burchell M Long Eaton RC 00:42:36
61 Isabelle Morledge F 00:42:58
62 James Crossland M 00:43:03
63 Graham Barnes M 00:43:04
64 Deborah Lock F North Derbys 00:43:06
65 Chris Lomas M 00:43:10
66 Ben Brindley M Tideswell RC 00:43:21
67 Darren Webb M Dark Peak 00:43:27
68 Stephen Atkinson M Steel City Striders 00:43:51
69 Chris Storey M 00:43:52
70 Peter Bailey M Buxton AC 00:43:56
71 Paul Lorigan M 00:44:40
72 Clare Gardiner F 00:44:57
73 Steve Dickinson M Penistone Footpath R 00:45:02
74 John Richardson M Killamarsh Kestrels 00:45:04
75 Julie Nolan F Dark Peak 00:45:07
76 Max Howard M Retford AC 00:45:10
77 Pat Goodall F Totley AC 00:45:12
78 Patrick Wright M 00:45:14
79 David Sugden M Dark Peak 00:45:20
80 David Madden M 00:45:22
81 Anna Hogan F Southwell RC 00:45:29
82 Lyndon Stocks M Southwell RC 00:45:30
83 Steve Monaghan M North Derbys 00:45:35
84 Tim Coey M Fat Boys 00:45:55
85 Garry Whittall M Retford AC 00:45:56
86 Fran Cummins F Dark Peak 00:45:58
87 Jacob Ollerton M 00:46:00
88 Paul Griffiths M Penistone Footpath R 00:46:03
89 Trevor Milner M Dark Peak 00:46:13
90 Elizabeth Kooper F 00:46:16
91 Katherine Harvey F Pennine FR 00:46:25
92 Stephani Coe F Dark Peak 00:46:31
93 Ryan Alexander M 00:46:35
94 Steven Eyre M 00:46:39
95 Margaret Duncan F Smiley Faces 00:46:55
96 Joseph Cottrill M 00:47:09
97 Kevin Morris M 00:47:10
98 Steve Dewick M Dark Peak 00:47:17
99 Gavin Brundrett M North Derbys 00:47:18
100 Katie Rockliff F Steel City Striders 00:47:19
101 David Forshaw M Buxton AC 00:47:33
102 Jeremy Windsor M 00:47:47
103 David Arundale M Dark Peak 00:47:53
104 Robert Townsend M 00:48:11
105 Keith Gaskin M 00:48:37
106 Lianne Wood F 00:48:40
107 Yvonne Twelvetree F Totley AC 00:49:18
108 Mark Longshaw M Steel City Striders 00:49:24
109 Mike Arundale M Dark Peak 00:49:25
110 Jon Heathfield M Dark Peak 00:49:35
111 Gerald Connor M Retford AC 00:49:48
112 Beth Cole F Smiley Faces 00:49:58
113 Andrew Matthews M Fat Boys 00:50:08
114 Robert Orgill M Newark AC 00:50:08
115 Austin Todd F 00:50:13
116 Andrew Taylor M 00:50:15
117 Keith Lindley M Doncaster 00:50:34
118 Andy Lees M North Derbys 00:50:43
119 Frank Golden M Buxton AC 00:50:53
120 Fliss Milner F Dark Peak 00:51:03
121 Lynda Braham F 00:51:08
122 Yvonne Morson F 00:51:35
123 Malin Hewins F Fat Boys 00:51:43
124 Emma Anderson F Totley AC 00:52:05
125 Sue Barker F 00:52:07
126 Maggie Gorman F North Derbys 00:52:08
127 Lynda Howard F Retford AC 00:52:09
128 Kate Broome F 00:52:10
129 Andy Verney M Wym Badgers RFC 00:52:24
130 Andy Dawbarn M East Essex Tri Club 00:52:33
131 John Rawlinson M Steel City Striders 00:53:21
132 Stephen Grant M 00:53:38
133 Phil Hancock M North Derbys 00:54:30
134 Olivia Betts-Dawson F 00:55:30
135 Wayne Baker M SESMA 00:56:06
136 Kevan Naylor M Barrow Runners 00:56:07
137 Paul Weir M Tideswell RC 00:56:29
138 Wendy Duggan F Valley Hill Runners 00:57:02
139 Tammy Haywood F Retford AC 00:57:09
140 Debbie McCart F 00:57:18
141 Melanie Sanders F Barnsley Harriers 00:58:03
142 Erika Tasker F Retford AC 00:58:22
143 Charmian Heaton F Retford AC 00:59:58
144 Jack Ross M DNF
145 Adam Taylor M Dark Peak DNF
146 Chris Perry M DNF