Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

23/06/2013 – Tideswell





  
Pos Name Category Club Time
1 Lloyd Taggart Dark Peak 26:36:00
2 Stewart Gregory Holme Pierrepoint RC 28:30:00
3 Stuart Maycock Hallamshire Harriers 28:42:00
4 James Best Tavistock AC 28:59:00
5 Dave Smith Steel City Striders 29:08:00
6 Jon Hargreaves N/A 29:32:00
7 Simon Choppin CGCC 29:39:00
8 Richard James CGCC 30:19:00
9 P Sorrell North Derby RC 30:41:00
10 John Pemberton Dark Peak 30:59:00
11 Simon Bennett Steel City Striders 31:10:00
12 Richard Hunt Dark Peak 31:37:00
13 Chris Jackson Glossop Dale Harriers 31:40:00
14 Jackie Taggart Eyam Harriers 31:45:00
15 Mark Salkild Dark Peak 31:50:00
16 Zoe Proctor Bowline Climbing Club 32:05:00
17 Steve Storey Penistone Fell Runners 32:08:00
18 Paul Stuart Steel City Striders 32:12:00
19 Pete Fraser-Smith Dark Peak 32:28:00
20 Mark Havenhand N/A 32:49:00
21 Philip Applegate N/A 32:58:00
22 Caitlin Rice Glossop Dale Harriers 33:00:00
23 Angus Malcolm N/A 33:21:00
24 Robert Taylor N/A 33:26:00
25 Paul Lydon Totley AC 33:34:00
26 Craig Allen Belper Harriers 33:37:00
27 Dan Lounds N/A 33:38:00
28 Tony Whitehouse N/A 33:52:00
29 Mario Rocchelli Long Eaton Running Club 33:58:00
30 Paul Holden Fat Boys 34:11:00
31 Richard Best Tavistock AC 34:17:00
32 Mark Jenneson Totley AC 34:18:00
33 Nigel ? N/A 34:22:00
34 Stuart Reece N/A 34:30:00
35 Alan Dale-Hughes N/A 34:35:00
36 Andy Hartley N/A 34:48:00
37 Lee Grant Goyt Valley 34:51:00
38 Reg Cooper N/A 34:55:00
39 David Beerling Dark Peak 35:04:00
40 Nigel Critchlow N/A 35:12:00
41 Alec Hartley CGCC 35:22:00
42 Mark Evans Dark Peak 35:25:00
43 Tim Allard N/A 35:29:00
44 Graham Barnes N/A 35:29:00
45 Neil Oxley N/A 35:37:00
46 Shane Cadder N/A 35:40:00
47 Ant Harris Fat Boys 36:18:00
48 John Barrett N/A 36:32:00
49 Lewis Ashton Dark Peak 36:36:00
50 Steward Kemp FRA 36:38:00
51 Ben Brindley Tideswell Running Club 36:43:00
52 Richard Clegg Macclesfield Harriers 36:46:00
53 Daniel Allen N/A 36:50:00
54 Clare Gardiner CGCC 36:56:00
55 Andy Howie Pennine 37:09:00
56 Michael Bourne Dark Peak 37:27:00
57 David Sugden Dark Peak 37:32:00
58 Pat Goodall Totley AC 37:57:00
59 Eugene Rybinski Dark Peak 38:13:00
60 Neale Vanstone Fat Boys 38:16:00
61 Gayle Hammond N/A 38:23:00
62 Tom Westgate Dark Peak 38:26:00
63 Lee Gordon Fusion 38:28:00
64 Joanne Mosley N/A 38:40:00
65 Phil Smith N/A 38:48:00
66 Kim Fraser-Smith Dark Peak 38:52:00
67 Trevor Milner Dark Peak 39:02:00
68 Robert Townsend N/A 39:52:00
69 John Ostrovcis Fat Boys 40:09:00
70 Steve Kerrison Esk Valley Fell 40:18:00
71 Pete Tanker N/A 40:46:00
72 Hannah Jenneson Totley AC 41:01:00
73 Matt Killingley Fat Boys 41:02:00
74 Jeremy Brayshaw Totley AC 41:06:00
75 Lisa Bloor Pennine 41:11:00
76 George Willingham Tideswell Running Club 41:33:00
77 Fiona Fullwood N/A 41:45:00
78 Yvonne Twelvetree Totley AC 41:59:00
79 Phil Abbott Long Eaton Running Club 42:25:00
80 Gayle Hammond N/A 42:26:00
81 Jacqueline Dyer N/A 42:45:00
82 Anne-Marie Claye Buxton AC 42:56:00
83 Bill Ayers N/A 43:10:00
84 Andrew Watkins Tideswell Running Club 43:49:00
85 Julie Goodwin Matlock AC 44:23:00
86 Fliss Milner Dark Peak 44:35:00
87 Lim Coakley N/A 45:03:00
88 Liz Wild Hallamshire Harriers 45:04:00
89 Caryl Hartwright Totley AC 45:27:00
90 Helen Young Totley AC 45:27:00
91 Lynda Howard Tideswell Running Club 45:48:00
92 Sue Jeff Tideswell Running Club 46:02:00
93 Paul Weir Tideswell Running Club 46:10:00
94 Justine Clark N/A 46:36:00
95 Catherine Croney N/A 47:05:00
96 Peter Sturgess Long Eaton Running Club 47:21:00
97 Caroline Kimber N/A 48:22:00
98 Helen Taylor N/A 50:01:00
99 Matthew Loader N/A 54:48:00
100 Karen Clegg N/A 55:30:00