Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/05/2013 – Fairfield Horseshoe





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Hope MSEN Pudsey And Bramley AC 01:19:18
2 Morgan Donnelly MV40 Borrowdale Fell Runners 01:19:26
3 Rob Jebb MSEN Bingley Harriers AC 01:20:35
4 Jonathan Crickmore MU23 Sheffield University OFRC 01:21:22
5 Karl Gray MV40 Calder Valley 01:21:32
6 Stuart Bond MSEN Dark Peak Fellrunners 01:21:36
7 Carl Bell MSEN Keswick AC 01:21:39
8 Darren Kay MV40 Pudsey And Bramley AC 01:21:42
9 Ian Holmes MV45 Bingley Harriers AC 01:21:50
10 Robert Little MSEN Dark Peak Fellrunners 01:21:56
11 Lloyd Taggart MV40 Dark Peak Fellrunners 01:22:02
12 Mark Addison MSEN Helm Hill Runners 01:22:12
13 Jim Davies MV45 Borrowdale Fell Runners 01:22:31
14 Oliver Johnson MSEN Dark Peak Fellrunners 01:22:48
15 Sam Watson MSEN Wharfedale Harriers 01:23:21
16 Kim Collison MSEN Eden Runners 01:23:30
17 Gavin Bland MV40 Borrowdale Fell Runners 01:23:35
18 Shaun Godsman MV40 Calder Valley 01:23:37
19 Tom Brunt MV40 Dark Peak Fellrunners 01:23:43
20 Ben Bardsley MV40 Borrowdale Fell Runners 01:23:55
21 William Neill MU23 Mercia Fell Runners 01:23:59
22 Martin Mikkelson-Baron MSEN Borrowdale Fell Runners 01:24:00
23 Neil Northrop MSEN Dark Peak Fellrunners 01:24:02
24 James Logue MV40 Calder Valley 01:24:10
25 Todd Oates MSEN Ambleside AC 01:24:40
26 Steve Hebblethwaite MSEN Keswick AC 01:25:19
27 Mark Roberts MV50 Borrowdale Fell Runners 01:25:55
28 Tom Gibbs MV40 Ambleside AC 01:26:22
29 Mathew Roberts MSEN Rhedwyr Eryri 01:26:27
30 Tim Ellis MSEN Calder Valley 01:26:40
31 Richard Pattinson MV45 Pudsey And Bramley AC 01:27:12
32 Garry Greenhow MSEN Ambleside AC 01:27:13
33 Victoria Wilkinson LSEN Bingley Harriers AC 01:27:15
34 Phil Winskill MSEN Keswick AC 01:27:20
35 Danny Hope MSEN Pudsey And Bramley AC 01:27:31
36 Bill Stewart MV40 Borrowdale Fell Runners 01:27:32
37 Jonny Malley MU23 Dark Peak Fellrunners 01:27:36
38 Pete Hodges MSEN Dark Peak Fellrunners 01:27:41
39 Joseph Crossfield MU20 Halifax Harriers 01:28:04
40 Nicholas Charlesworth MV45 Wharfedale Harriers 01:28:30
41 Anthony Dalton MU20 Rossendale Harriers 01:28:36
42 Chris Robinson MSEN Ambleside AC 01:28:44
43 Richard Mellon MV40 Bowland Fellrunners 01:28:48
44 Steve Birkinshaw MV40 Borrowdale Fell Runners 01:28:51
45 Connor Carson MV40 Mercia Fell Runners 01:29:00
46 Martin Cliffe MV40 Eryri Harriers 01:29:33
47 Andy Beanland MSEN Helm Hill Runners 01:29:38
48 John Heneghan MSEN Pudsey And Bramley AC 01:29:45
49 Dave Milliken MV45 Horwich RMI Harriers 01:30:01
50 Nicholas Barber MSEN Pennine Fell Runners 01:30:34
51 Dave Wilby MSEN Ilkley Harriers 01:30:44
52 David Kirkham MSEN Wharfedale Harriers 01:30:47
53 Paul Crabtree MV40 Wharfedale Harriers 01:30:59
54 Jack Wright MU20 Ambleside AC 01:31:00
55 James Haworth MV40 Galloway Harriers 01:31:01
56 Will Boothman MSEN Dark Peak Fellrunners 01:31:13
57 Tom Saville MU20 Dark Peak Fellrunners 01:31:14
58 Jamie Luxmore MSEN Ambleside AC 01:31:21
59 Dominic Raby MV40 Chorley Athletic And Triathlon Club 01:31:32
60 John Nicoll MV40 Keswick AC 01:31:40
61 Stephen Pyke MV45 Dark Peak Fellrunners 01:31:48
62 John Hunt MV45 Dark Peak Fellrunners 01:31:56
63 Richard Houghton MV45 Macclesfield Harriers 01:32:02
64 Noel Curtis MSEN Pennine Fell Runners 01:32:14
65 Steve Knowles MV40 Pennine Fell Runners 01:32:22
66 Sarah McCormack LSEN Moorfoot 01:32:26
67 Paul Cornforth MV50 Borrowdale Fell Runners 01:32:39
68 Patrick Hanna MU20 Howgill Harriers 01:32:50
69 Dave Neill MV55 Staffordshire Moorlands AC 01:32:56
70 Tom Bush MSEN Altringham & District AC 01:33:06
71 Andy Blackett MSEN Durham Fell Runners 01:33:15
72 Dwane Dixon MV40 Todmorden Harriers 01:33:22
73 John McGrath MV45 Ambleside AC 01:33:31
74 Alastaire Weymouth MU20 Border Harriers 01:33:48
75 Kieron Hodgson MSEN FRA 01:34:02
76 Gareth Booth MV40 Horwich RMI Harriers 01:34:20
77 John Lloyd MSEN Todmorden Harriers 01:34:23
78 Helen Fines LSEN Calder Valley 01:34:29
79 Mike Wallis MV55 Clayton Le Moors Harriers 01:34:30
80 Jack Millar MU20 Sheffield University OFRC 01:34:40
81 Richard Talbot MSEN Ambleside AC 01:34:41
82 Lee Newton MSEN Keswick AC 01:34:55
83 Craig Stansfield MV45 Todmorden Harriers 01:35:00
84 Karl Steinegger MSEN Ambleside AC 01:35:11
85 Jon Green MSEN Preston Harriers 01:35:17
86 Dan Middlemass MV40 Dark Peak Fellrunners 01:35:19
87 Martin Hurst MSEN Bowland Fellrunners 01:35:20
88 Matt Beresford MV45 Kendal AC 01:35:21
89 Peter Toaig MV45 Borrowdale Fell Runners 01:35:23
90 Sam Fisher MU23 Howgill Harriers 01:35:24
91 Andrew McFarlane MV45 Clayton Le Moors Harriers 01:35:26
92 Paul Knowles MV40 Ambleside AC 01:35:28
93 Charlie McIntosh MV45 Pudsey And Bramley AC 01:35:36
94 Barry Wilkinson MV45 Borrowdale Fell Runners 01:35:40
95 David Edmondson MV45 Clayton Le Moors Harriers 01:35:45
96 John Raho MSEN Holcombe Harriers 01:35:47
97 Gary Thorpe MV45 Ambleside AC 01:35:50
98 Olivia Walwyn LSEN Altringham & District AC 01:35:51
99 Mike Egner MV55 Penistone Footpath Runners & AC 01:36:10
100 William Proctor MV55 Helm Hill Runners 01:37:45
101 Chris Lightburn MU20 Ambleside AC 01:37:50
102 Robert Moffat MSEN Howgill Harriers 01:38:10
103 Dave Nuttall MV45 Clayton Le Moors Harriers 01:38:16
104 Andrew Slattery MV45 Keswick AC 01:38:24
105 Paul Brannigan MV45 Todmorden Harriers 01:38:34
106 Neil Ashcroft MV45 Ambleside AC 01:38:40
107 Chris Knowles MV50 Ellenborough AC 01:38:50
108 Rick Stuart MV50 Helm Hill Runners 01:39:19
109 Jo Waites LV40 Calder Valley 01:39:58
110 Paul Reilly MSEN Coniston Fell Runners 01:40:09
111 Peter Winterbottom MV40 Borrowdale Fell Runners 01:40:31
112 Thomas Smith MSEN South Yorkshire Police AC 01:40:33
113 Anthony Smith MV40 Ambleside AC 01:40:44
114 Niall Burke MSEN Pudsey And Bramley AC 01:40:47
115 Toby Evans MV40 Rossendale Harriers 01:40:50
116 Stefan Bramwell MV40 Pennine Fell Runners 01:40:52
117 Tom McGaff MV55 Cheshire Hill Racers 01:41:04
118 Nick Ogden MV45 Keswick AC 01:41:08
119 Paul Hobbs MSEN Todmorden Harriers 01:41:09
120 David Soles MV50 Pennine Fell Runners 01:41:11
121 Helen Berry LSEN Holmfirth Harriers 01:41:29
122 Paul Carman MSEN Wharfedale Harriers 01:41:30
123 Carl Edmondson MU20 Black Combe Runners 01:41:31
124 Ben Crowther MV40 Todmorden Harriers 01:41:34
125 Claire Green LSEN Pudsey And Bramley AC 01:41:44
126 Alan Pickering MV45 Matlock AC 01:41:50
127 Paul Upton MSEN 01:41:53
128 Leigh Warburton MV55 Bowland Fellrunners 01:41:55
129 Bryan Carr MV50 Congleton Harriers 01:41:59
130 John Rainford MV50 Preston Harriers 01:42:01
131 Declan O'Duffy MV55 Bowland Fellrunners 01:42:04
132 David Banks MV45 Kendal AC 01:42:07
133 Shaun Addison MV50 Helm Hill Runners 01:42:09
134 Jackie Winn MV60 Ellenborough AC 01:42:12
135 Judith Jepson LV45 Dark Peak Fellrunners 01:42:14
136 Matt Foxwell MSEN Kendal AC 01:42:15
137 Jane Reedy LSEN Ambleside AC 01:42:28
138 Bryan Lomas MV40 Congleton Harriers 01:42:35
139 Sally Newman LV50 Calder Valley 01:42:44
140 Colin Jennings MV40 Garstang RC 01:42:52
141 Philip Hewitt MSEN Holmfirth Harriers 01:42:55
142 Pete Mathews MSEN Mercia Fell Runners 01:42:59
143 Gary Fleet MV50 Pennine Fell Runners 01:43:10
144 Laura Gibson LSEN Totley 01:43:11
145 Emma Gould LU23 West Bromwich Harriers 01:43:21
146 Brian Stevenson MV45 Pudsey And Bramley AC 01:43:23
147 Lee Morley MSEN Ilkley Harriers 01:43:25
148 Steven Bamber MV50 Bowland Fellrunners 01:43:28
149 Lauren Jeska LSEN Todmorden Harriers 01:43:33
150 Peter Bowles MV40 Todmorden Harriers 01:43:34
151 Alistair Hanna MU20 Howgill Harriers 01:43:42
152 Sean Molloy MV45 Rossendale Harriers 01:43:52
153 Neil McKenzie MV40 Ambleside AC 01:43:53
154 Ben Grant MV60 Harrogate Harriers 01:43:56
155 Oliver Roberts MU23 Howgill Harriers 01:44:06
156 Daniel Barton MSEN Keswick AC 01:44:11
157 Sean Robinson MSEN Howgill Harriers 01:44:20
158 Stephen Smithies MV45 Calder Valley 01:44:21
159 Rebecca Sheffield LSEN Ambleside AC 01:44:33
160 Martin Cox MV40 Ambleside AC 01:44:36
161 Dicky Wilkinson MV50 Dark Peak Fellrunners 01:44:38
162 Stephen Storey MV55 Penistone Footpath Runners & AC 01:44:42
163 Roy Gibson MV50 Dark Peak Fellrunners 01:44:43
164 Astrid Gibbs LSEN Ambleside AC 01:44:44
165 John Hewitt MV50 Glossopdale Harriers 01:44:50
166 Will Buckton MSEN Ilkley Harriers 01:45:10
167 Barry Atkinson MV50 York Knavsmire Harriers 01:45:20
168 Cris Sanderson MV40 NFR 01:45:24
169 Rob Wynne MV50 Keswick AC 01:45:25
170 Carol Evans LV50 Settle Harriers 01:45:26
171 Christopher Reade MV45 Bowland Fellrunners 01:45:27
172 Brian Thompson MV55 Helm Hill Runners 01:45:29
173 David Sykes MSEN Dark Peak Fellrunners 01:45:34
174 Mick Quin MV50 Penistone Footpath Runners & AC 01:45:36
175 Ian Warhurst MV50 Pennine Fell Runners 01:45:56
176 Annie Conway LSEN Ambleside AC 01:46:00
177 James Smith MSEN Barrow Runners 01:46:03
178 Robbie Williams MSEN Leevale 01:46:10
179 Stephen Burthem MV50 Warrington AC 01:46:13
180 Robert Johnson MV55 Southport Waterloo AC 01:46:19
181 Gill Myers LV50 Wharfedale Harriers 01:46:21
182 Paul Johnson MSEN Cumberland Fell Runners 01:46:33
183 Nicky Spinks LV45 Dark Peak Fellrunners 01:46:48
184 Pete Booth MV60 Clayton Le Moors Harriers 01:47:29
185 Duncan Cooper MV40 Ilkley Harriers 01:47:30
186 Andrew Leonard Lloyd MV40 Horwich RMI Harriers 01:47:31
187 Louisa Pickles LSEN Wharfedale Harriers 01:47:47
188 Steve Pullan MV40 Todmorden Harriers 01:47:50
189 Nichola Jackson LU23 Preston Harriers 01:47:59
190 David Keeling MV50 Cheshire Hill Racers 01:48:17
191 Simon Rippon MV50 Penistone Footpath Runners & AC 01:48:24
192 Phil Clark MV60 Kendal AC 01:48:28
193 Allan Millar MV55 Kendal AC 01:48:49
194 Daniel Taylor MSEN Todmorden Harriers 01:49:01
195 Martin Roberts MV55 Todmorden Harriers 01:49:11
196 Chris Naylor MSEN Helm Hill Runners 01:49:34
197 Robert Mortimore MSEN Ambleside AC 01:49:39
198 Barry Hodgson MV55 Ellenborough AC 01:49:41
199 Ali Welch MV50 Bowland Fellrunners 01:49:52
200 Neil Worswick MV45 Clayton Le Moors Harriers 01:50:09
201 Liza Barry LSEN CLC Striders 01:50:11
202 Robert Taylor MV60 Pennine Fell Runners 01:50:17
203 Brian Horn MV55 Borrowdale Fell Runners 01:50:20
204 Lou Roberts LV40 Ambleside AC 01:50:21
205 Alan Renfree MV50 01:50:36
206 Steph Curtis LV40 Pennine Fell Runners 01:50:39
207 Gavin Baxter MV40 Holmfirth Harriers 01:50:55
208 Helen Elmore LV40 Dark Peak Fellrunners 01:51:15
209 Jean Brown LV40 Clayton Le Moors Harriers 01:51:16
210 Dave McGuire MV45 Hyde Park Harriers 01:51:19
211 Dominic Nurse MV40 Abbey Runners 01:51:37
212 Ian Hayburn MV45 St Helens Sutton AC 01:51:40
213 Chris Brewer MV40 Keswick AC 01:52:10
214 Martin Mason MV40 Calder Valley 01:52:16
215 Chris Jackson MSEN Glossopdale Harriers 01:52:20
216 Dave Collins MV55 Todmorden Harriers 01:52:40
217 Andrew Normandale MV55 York Acorn RC 01:52:54
218 Catherine Spurden LSEN Keswick AC 01:52:56
219 Rob Jones MSEN Keswick AC 01:52:59
220 Pippa Wilkie LV45 Dark Peak Fellrunners 01:53:04
221 Tony Holland MV50 Borrowdale Fell Runners 01:53:06
222 Dick Waddington MV40 Ilkley Harriers 01:53:08
223 Rachel Hill LV40 Wharfedale Harriers 01:53:11
224 Graeme Tiffany MV50 Pudsey Pacers AC 01:53:22
225 Stephen Watson MV40 Pickering RC 01:53:30
226 Nicola Davies LV50 Borrowdale Fell Runners 01:53:32
227 Sharon McDonald LV40 Settle Harriers 01:53:35
228 Keith Holmes MV55 Dark Peak Fellrunners 01:53:36
229 Jim Londesborough MV50 Hatton Darts 01:53:42
230 Colin Whitaker MV50 Bowland Fellrunners 01:53:56
231 Rowena Browne LV50 Bowland Fellrunners 01:54:00
232 Alison Richards LSEN Helm Hill Runners 01:54:19
233 Barry Blyth MV65 Macclesfield Harriers 01:54:21
234 Kate Archer LSEN Ilkley Harriers 01:54:23
235 Jenn Mattinson LSEN Keswick AC 01:54:33
236 Keith Thomas MV55 Burnden Road Runners 01:54:35
237 Jonathan Haynes MV55 Bishops Stortford 01:54:40
238 Richard Foster MSEN Abbey Runners 01:54:56
239 Lauren Munro-Bennett LU20 Helm Hill Runners 01:54:59
240 Graham McAra MV55 Cheshire Hill Racers 01:55:02
241 Billy Bradshaw MV45 CLC Striders 01:55:06
242 Andrew Birkinshaw MV45 Pudsey And Bramley AC 01:55:09
243 Trudi Entwistle LV40 Calder Valley 01:55:12
244 Stephen Fry MV45 Harrogate Harriers 01:55:19
245 Claire Aspinall LSEN Pennine Fell Runners 01:55:25
246 Steve Bowker MV55 Pennine Fell Runners 01:55:34
247 James Lowther MV45 Avon Valley Runners 01:55:38
248 Lyn Thompson LV55 Keswick AC 01:55:41
249 Jenny Caddick LV40 Dark Peak Fellrunners 01:56:01
250 Gary Platt MV50 Chorley Athletic And Triathlon Club 01:56:06
251 Steven Bennett MV50 North Derbyshire Running Club 01:56:17
252 Stephen Hicks MV50 Borrowdale Fell Runners 01:56:28
253 Neil Smith MV45 Ilkley Harriers 01:56:32
254 Jim Weldon MV60 Pudsey Pacers AC 01:56:51
255 Kathleen Aubrey LV45 Helm Hill Runners 01:56:56
256 Kieran Carr MV65 Clayton Le Moors Harriers 01:57:06
257 Adrian Dixon MV65 FRA 01:57:33
258 David Naylor MV55 Clayton Le Moors Harriers 01:57:45
259 Neil Strand MV40 Ambleside AC 01:58:04
260 Geoff Pettengell MV55 Mow Cop Runners 01:58:21
261 Rachel Pilling LSEN Pudsey And Bramley AC 01:58:28
262 Nicola Sweeney LSEN Pudsey And Bramley AC 01:59:03
263 Andy Butler MV55 Pennine Fell Runners 01:59:10
264 Julie Carter LV45 Keswick AC 01:59:22
265 Jann Smith LV40 Ilkley Harriers 01:59:29
266 Adrian Leigh MV55 Dallam Running Club 01:59:30
267 Bob Horsman MSEN Pickering RC 01:59:40
268 Jackie Lee LSEN Eryri Harriers 02:00:22
269 Jayne Rigby LSEN Helm Hill Runners 02:00:24
270 Alison Weston LV45 Ilkley Harriers 02:00:26
271 Rachel Mellor LSEN Keswick AC 02:00:28
272 Victoria Haworth LSEN Keswick AC 02:00:46
273 Adnan Khan MSEN Sunderland Strollers 02:00:52
274 Dave Tait MV65 Dark Peak Fellrunners 02:01:03
275 Kate Ayres LV50 Ambleside AC 02:01:07
276 Wendy Dodds LV60 Clayton Le Moors Harriers 02:01:11
277 Graham Pilling MSEN Kirkstall Harriers 02:01:29
278 Stephen Dixon MV55 Valley Striders 02:01:38
279 Sam Noble LV40 Ambleside AC 02:02:06
280 Micheal McLoughlin MV60 Preston Harriers 02:02:07
281 John Fortescue MV50 Abbey Runners 02:02:09
282 Mark Whitaker MV50 Todmorden Harriers 02:02:14
283 Lisa Richardson LV40 Clayton Le Moors Harriers 02:02:16
284 Andy Watts MV60 Cheshire Hill Racers 02:02:20
285 Robin Dow MV40 South London Harriers 02:02:51
286 Jane Leonard LV55 Todmorden Harriers 02:03:01
287 Micheal Crook MV65 Horwich RMI Harriers 02:03:15
288 Micheal Mummery MV55 York Acorn 02:03:19
289 Stephen Bury MV55 Clayton Le Moors Harriers 02:03:22
290 Alan Wallace MV40 Tyne Bridge Harriers 02:03:29
291 Adrian Baker MV50 Manx Fell Runners 02:03:31
292 David Johnson MV55 NFR 02:03:34
293 Rowan Ranner LSEN Helm Hill Runners 02:03:41
294 Joane Moore LV40 Eryri Harriers 02:03:43
295 Daryl Mullen MV45 FRA 02:04:09
296 Mark Graham MV50 Cumberland Fell Runners 02:04:31
297 Cath Mussetti LV45 Ambleside AC 02:04:37
298 Tim Dow MV40 South London Harriers 02:04:41
299 Claire Kirkham LSEN Holcombe Harriers 02:04:49
300 Angela Donlan LSEN Wharfedale Harriers 02:04:55
301 Juliet Horrocks LV45 Clayton Le Moors Harriers 02:04:59
302 Jean Powell LV45 Wharfedale Harriers 02:05:34
303 Jenna Wood LSEN Howgill Harriers 02:05:52
304 Ron Rees MV55 Pennine Fell Runners 02:06:00
305 Martin Smilie MV55 FRA 02:06:01
306 Christine Whitaker LV50 Wharfedale Harriers 02:06:24
307 Sharon Godsman LV40 Calder Valley 02:06:31
308 Dilwyn Rowlands MV40 Rhedwyr Eryri 02:06:34
309 Becky James LSEN Helm Hill Runners 02:06:36
310 Stephanie Jones LSEN Ambleside AC 02:06:40
311 Jack King MV65 Cumberland Fell Runners 02:06:41
312 Darren Moore MV45 Ambleside AC 02:06:45
313 Judith Howells LV40 Wharfedale Harriers 02:06:49
314 Trevor Harden MV60 02:06:49
315 John Orrell MV45 Blackburn Harriers 02:07:38
316 Ann Hall LV50 Abbey Runners 02:07:40
317 Colin Dilks MV45 Tyne Bridge Harriers 02:07:45
318 Eleanor Kitchen LSEN Bingley Harriers AC 02:07:53
319 Simon Galloway MV45 Todmorden Harriers 02:08:13
320 Caroline Pollard LV50 Wharfedale Harriers 02:08:18
321 David Appleyard MV50 Helm Hill Runners 02:08:40
322 Steve Weston MV40 Ilkley Harriers 02:08:45
323 Victoria Upton LSEN Helm Hill Runners 02:09:15
324 Alison Dugdale LV40 Clayton Le Moors Harriers 02:09:22
325 Paul Murray MV70 Horwich RMI Harriers 02:09:24
326 Dorothy Pelly LV55 Ambleside AC 02:10:02
327 Denise Tunstall LV45 Durham Fell Runners 02:10:31
328 Micheal Robert Hewitt MSEN 02:10:32
329 Norman Bush MV70 Ilkley Harriers 02:10:45
330 Dave Culpan MV50 Calder Valley 02:11:00
331 Mike Hind MV60 Borrowdale Fell Runners 02:11:41
332 Lee Knight MSEN Ambleside AC 02:12:24
333 Caroline Harding LV40 Pudsey And Bramley AC 02:12:58
334 Andrew Firth MV55 Clayton Le Moors Harriers 02:13:00
335 Martin Smith MV50 Dark Peak Fellrunners 02:13:03
336 Ian Wolfendale MV50 Pennine Fell Runners 02:13:14
337 Karon Forster LV50 Spectrum Striders 02:13:38
338 Richard Blakeley MV70 Todmorden Harriers 02:13:40
339 Jane Davies LV40 Borrowdale Fell Runners 02:13:58
340 Sarah Maddicott LV40 Borrowdale Fell Runners 02:14:38
341 Anna Blackburn LV50 Cumberland Fell Runners 02:14:40
342 Greg Skelton MSEN 02:15:03
343 John Armstrong MV60 Rochdale Harriers 02:15:16
344 Michelle Spencer LSEN Southport Waterloo AC 02:15:18
345 Kimberley Braznell LV55 Mercia Fell Runners 02:15:30
346 Neil Taylor MV45 Skelmersdale Harriers 02:15:34
347 Lou Lyness LV60 Barrow & Furness Striders AC 02:15:40
348 Stephanie Scott LV40 Northumberland Fell Runners 02:15:52
349 Suzanne Sharman LSEN Pudsey And Bramley AC 02:16:22
350 Lesley Malarkey LV60 Keswick AC 02:16:45
351 Kathleen Brierley LV50 Todmorden Harriers 02:16:50
352 Clare Smith LV45 Ilkley Harriers 02:17:02
353 Emma Dodd LSEN Wharfedale Harriers 02:17:07
354 David Gould MV60 West Bromwich Harriers 02:17:16
355 Linda Lord LV65 Clayton Le Moors Harriers 02:18:03
356 Sarah Bennett LV40 Keswick AC 02:18:11
357 Janet Forrester LV60 Matlock AC 02:18:12
358 Richard Harris MV50 02:18:21
359 Christine Clarkson LSEN 02:18:30
360 David Clarkson MV55 TriLakeland 02:18:31
361 John Parker MV70 Horwich RMI Harriers 02:19:15
362 Jude Stansfield LV40 Glossopdale Harriers 02:20:06
363 Roderick Malcolm Campbell MV65 Staffordshire Moorlands AC 02:20:18
364 Clare Holdcroft LV40 Mow Cop Runners 02:20:19
365 Katy Thompson LV55 Clayton Le Moors Harriers 02:20:24
366 Louise Karen Outterson LV40 Sunderland Strollers 02:20:36
367 Kim Clark LV55 Keswick AC 02:20:40
368 Jean Shotter LV50 Holmfirth Harriers 02:21:01
369 Sue Roberts LV50 Todmorden Harriers 02:21:16
370 Chris Haswell MV40 Northumberland Fell Runners 02:21:18
371 Jeff Miller MV40 Meltham AC 02:22:23
372 Hilary Lane LV50 Abbey Runners 02:22:32
373 Nicky Butler LV50 Keswick AC 02:22:37
374 Caren Crabtree LSEN Wharfedale Harriers 02:22:39
375 Catherine Elizabeth Mills LV40 02:22:40
376 Paul Crabtree MV45 Wharfedale Harriers 02:22:41
377 Jane Heatherington LSEN Northumberland Fell Runners 02:23:04
378 David Beston MV55 Abbey Runners 02:23:36
379 Cliff Etherden MV60 02:24:28
380 Clare Ashcroft LV45 Holmfirth Harriers 02:24:46
381 Doug Monroe MV65 Clayton Le Moors Harriers 02:26:44
382 Mandy Goth LV50 Todmorden Harriers 02:26:53
383 Lindsay Buck LV50 Cumberland Fell Runners 02:27:40
384 Kat Evans LSEN Ambleside AC 02:27:50
385 Kate Donovan LU23 Howgill Harriers 02:28:06
386 Shirley Staveley LV45 Burnden Road Runners 02:28:33
387 Steven Thomas Williams MV55 Avon Valley Runners 02:28:40
388 Allan Buckley MV65 Keswick AC 02:29:21
389 Jo Bowen LV40 Pennine Fell Runners 02:29:50
390 Andrew John Russell MV45 Northumberland Fell Runners 02:30:00
391 Dave Kershaw MV55 Chorley Athletic And Triathlon Club 02:30:13
392 Steven Hewitt MV55 Holmfirth Harriers 02:30:22
393 Hilary Hennah LV40 02:30:42
394 David Hill MV65 Skyrac AC 02:31:20
395 Roger Ashby MV70 Pennine Fell Runners 02:34:23
396 Juliet Laverock LV45 Salford Harriers 02:34:49
397 David Clark MV50 02:35:49
398 Chris Clark MV60 Keswick AC 02:38:24
399 Beryl Buckley LV60 Glossopdale Harriers 02:38:52
400 Pete Dowker MV70 Kendal AC 02:40:10
401 Fiona Jane Hamor LV45 Rossendale Harriers 02:43:35
402 Stephanie Goodchild LV45 Manchester YMCA Harriers 02:43:54
403 Miranda Clarke LV40 Manchester YMCA Harriers 02:43:56
404 Anne Milner LV45 Wharfedale Harriers 02:59:09
405 Barry Johnson MV70 Cumberland Fell Runners 02:59:10
406 Phil Martin MV70 Bowland Fellrunners 03:21:36
407 Angela White LV50 03:21:40
408 Sandra Scott LV65 Helm Hill Runners 03:23:58
409 Jon Deegan MV45 Ambleside AC Dnf
410 Kevin Heywood MV70 Kendal AC Dnf
411 Jason Williams MSEN Calder Valley Dnf
412 John Wootton MV50 Wharfedale Harriers Dnf