Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

28/01/2012 – Kinder Trial





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Brunt M Holmfirth 01:44:11
2 Simon Harding M Macc' Harriers 01:45:29
3 James Logue M40 Calder Valley 01:53:31
4 Dave Ward M Pennine 02:01:36
5 Dave Soles M45 Pennine 02:04:22
6 Nic Barber M Pennine 02:05:32
7 Richard Hunt M Dark Peak 02:06:16
8 Mike Nelson M40 Macc' Harriers 02:10:54
9 Stephen Watts M45 Macclesfield 02:17:50
10 Jim Trueman M45 Pennine 02:17:53
11 Matthew Jones M Swansea Harriers 02:18:11
12 Julien Minshull M50 Glossopdale 02:22:11
13 Robin Murray M45 Pennine 02:22:32
14 Bob Johnson M Dark Peak 02:22:49
15 Ian Winterburn M45 Dark Peak 02:23:14
16 John Marsden M Oxford City 02:23:41
17 Andy Butler M55 Pennine 02:24:27
18 Edmund Newey M40 Mercia 02:25:06
19 Mark Ruscoe M Howrich RMI 02:26:38
20 Kirsty Bryan-Jones F40 Dark Peak 02:27:23
21 Digby Harris M40 Macclesfield 02:28:31
22 Matty Brennan M Erewash 02:28:35
23 Rob Taylor M60 Pennine 02:31:47
24 Lucy Harris F Pennine 02:32:15
25 Ian Charlesworth M45 Penistone 02:33:18
26 Geoff Briggs M50 Pennine 02:33:30
27 Gus French M50 Pennine 02:33:53
28 Rick Ansell M50 Tring Running Club 02:35:49
29 Richard Topliss M40 Pennine 02:36:17
30 Greg Rimmer M45 Dark Peak 02:36:37
31 Duncan Irving M40 Pennine 02:36:44
32 Graeme Tiffany M45 Pudsey Pacers 02:39:04
33 Keith Holmes M55 Dark Peak 02:39:35
34 Andy Barnett M50 Dark Peak 02:40:20
35 Barry Blyth M65 Macc' Harriers 02:41:15
36 Karl Tiffany M U/A 02:41:56
37 Dave Hogg M50 Glossopdale 02:42:32
38 Glen Irving M Dark Peak 02:43:00
39 Richard Hopkinson M60 Dark Peak 02:43:13
40 Mary Edgerton F50 Pennine 02:43:31
41 Tim Budd M Glossopdale 02:43:33
42 Amanda Leo FU23 South Yorks O 02:45:05
43 Richard Dixson M Pennine 02:46:21
44 Roland Strube M45 Pennine 02:47:10
45 Steve Temple M50 KFR 02:48:09
46 Bruce Owen M45 Altrincham 02:48:26
47 Lawrie Jones M50 Mercia 02:50:15
48 Jude Stansfield F40 Glossopdale 02:50:45
49 Tom Skelton M Glossopdale 02:50:52
50 Chris Jackson M Glossopdale 02:51:41
51 Andy Wadsworth M40 U/A 02:52:06
52 Steven Swallow M40 Macc' Harriers 02:53:15
53 Edwin Sherstone M45 Southport Waterloo 02:53:23
54 Richard Baxter M40 South Yorks O 02:53:43
55 Alan Brentnall M60 Pennine 02:53:52
56 John Hewitt M45 Glossopdale 02:54:47
57 Lee Rawson M40 U/A 02:55:07
58 Jon Broxap M55 Kendal 02:55:41
59 Lisa Bloor F45 Pennine 02:56:07
60 Claire Parker F Pennine 02:56:07
61 Ewan Douglas M45 Macc' Harriers 02:56:23
62 Nick Lander M50 Erewash 02:57:26
63 Mark Jenneson M Totley 02:57:56
64 Mark Cliff M40 Pennine 02:58:02
65 Peter Redhead M45 Macc' Harriers 02:58:21
66 Richard Clegg M Rucksack Club 02:58:50
67 Carl Bedson M40 Glossopdale 02:59:10
68 Phil Clarke M55 Kendal 02:59:14
69 Jonathan Seymour M40 ? 03:01:12
70 Wain Marsh M Mow Cop 03:01:20
71 Lindsay Palmer F40 Glossopdale 03:01:32
72 Will Meredith M Goyt Valley Striders 03:04:21
73 Jol Meredith M40 U/A 03:04:30
74 Tim Raffle M45 Altrincham 03:04:33
75 Claire Aspinall F Pennine 03:04:58
76 Rod Campbell M65 Staffs Morlands 03:06:15
77 Neil Weightman M45 Erewash 03:06:25
78 Julia Nolan F40 Dark Peak 03:06:50
79 Dave Bowen M55 Pennine 03:07:40
80 Sue Clapham F45 Glossopdale 03:09:17
81 Stephen Bull M Goyt Valley Striders 03:09:45
82 Mark Lawrence M U/A 03:09:46
83 Geoff Pettengell M50 Mow Cop 03:12:34
84 Ian Oates M45 Glossopdale 03:12:57
85 Ian Ankers M60 Staffs Morlands 03:13:14
86 Ron Rees M55 Pennine 03:13:23
87 Roger Ashby M65 Pennine 03:14:25
88 Sikobe Litaba M45 Glossopdale 03:15:07
89 John Williams M55 Springfield 03:15:50
90 Pete Robinson M45 Pennine 03:16:00
91 Jim Harbord M40 Goyt Valley Striders 03:17:19
92 Ian Wolfendale 03:17:30
93 Richard Seipp M45 Pennine 03:18:00
94 Mark Williams M45 Springfield 03:18:53
95 Andrew Anastasi M45 Glossopdale 03:19:00
96 Ann Seipp F40 Pennine 03:19:05
97 Chris Leigh M40 Tafford AC 03:19:54
98 Rachel Hill F40 Wharfedale Harriers 03:19:57
99 Lyndsey Carter F Alstley & Tyldesley 03:21:23
100 Mark Davenport M Pennine 03:21:40
101 Bill Goodwin M40 Pennine 03:21:42
102 Penny Collier F45 Dark Peak 03:21:43
103 Stuart Johnson M U/A 03:23:35
104 Mark Fermer M50 Pennine 03:24:06
105 Madeline Watson F45 Wharedale Harriers 03:28:12
106 Gill Myers F50 Wharfedale Harriers 03:28:12
107 Steve Dewey M40 U/A 03:28:18
108 Andrew Kettles M50 Springfield 03:28:59
109 Kelly Harrison F Ilkley Harriers 03:29:37
110 James Smith M40 U/A 03:34:15
111 Lisa Whetter F U/A 03:35:59
112 Gary Atkinson M40 U/A 03:38:47
113 Charlie Eaton M Glossopdale 03:38:50
114 Tim Walshaw M45 Pennine 03:39:36
115 Richard Lowe M40 Pennine 03:40:10
116 Lynne Taylor F Glossopdale 03:44:06
117 Alison Holt F45 Glossopdale 03:44:06
118 Becky Thompson F40 Glossopdale 03:44:06
119 Michael King M50 Banbury Mntneering 03:44:44
120 Elizabeth Bridgen F40 Erewash 03:49:33
121 Colin Davies M60 Altrincham 03:50:50
122 Tom Lavin M50 Altrincham 03:50:50
123 Elaine Sutton F40 Southport Waterloo 03:51:24
124 Darren Baker M40 Deeside OC 03:51:24
125 Roger Dent M45 Tintwistle Flyers 04:03:22
126 Fred Richard M KFR 04:04:00
127 Beryl Buckley F60 Glossopdale 04:04:45
128 Carl Buckley M65 Glossopdale 04:04:45
129 Martin Mallett M40 Macclesfield 04:16:58
130 David Whewell M50 Macclesfield 04:17:10
131 Richard Griffin M Goyt Valley Striders 04:18:40
132 Clare Griffin F Goyt Valley Striders 04:18:40
133 David Forshaw M40 Buxton 04:24:10
134 Peter Bailey M50 Buxton 04:24:10
135 Nick Ham M45 Stockport 04:25:06
136 John Dalton M60 Dark Peak 04:25:21
137 Sarah Miles F Wilmslow 04:25:45
138 Trevor Faulkner M65 Wilmslow 04:25:45
139 James Fairfield M40 East Cheshire 05:47:00
140 Elaine Helme F40 East Cheshire 05:47:00
141 Ray Mansfield M60 U/A DNF
142 Steve Burt M40 U/A DNF
143 Susan Woods F45 U/A DNF
144 Mark Boulton M45 Pennine DNF
145 Peter Brookes M50 U/A DSQ
146 Kevin Parker M50 N/A DSQ
147 Tony Ryan M45 KFR DSQ